jaki kupić

P

peppetti

Guest
dzięki za podpowiedzi

oba wymienione przeze mnie telewizory mają 100 Hz

co do mpeg4 - ten temat był dla mnie jednym z większych problemów, bo
1 - jest bardzo ograniczona oferta tv z tym tunerem - wg moich informacji Sharp w topowych modelach i Sony w najwyższych liniach -ale to są LCD,
2 - transmisja tego typu sygnału jest w fazie testów, choć na dzien dzisiejszy ustalone jest, że będzie to mpeg 4 to tak naprawde, przy sposobie prowadzenia polityki w Polsce, nie wiadomo, jaki standard zostanie wybrany w ostatecznej decyzji.

Ponieważ nie ogladam tv z naziemnej anteny przestałam się przejmować tym gadżetem. Najwyżej jak za kilka lat okaże się potrzebny to dokupię tuner, albo wtedy zmienię tv. :D

Pobór mocy - mam już wybrane konkretne modele telewizorów, wg mnie nie są to telewiozry z przeceny, więc zakładam że mój portfel to wytrzyma. A jak będzie za gorąco, to może w końcu założę sobie klimatyzację w domu. :grin:

Co do wielkości - obawiam się, że może do tak dużych tv sygnał z cyfry czy polsatu jednak jest za słaby.
 

ivf

New member
z poprzedniej wypowiedzi to tylko ze 100Hz mogę się zgodzić..

po pierwsze i najważniejsze bo szkoda kasy na marne - FullHD w ogóle nie potrzebny skoro nie macie ANI JEDNEGO żródła HD.

po drugie przy takich źródłach sygnału i odległości odradzam 50", natomiast wg moich odczuć 42" będzie idealne. (osobiście na 42" najbardziej podoba mi się sygnał SD właśnie z 3m, im bliżej tym wyraźniej widać niedoskonałości obrazu SD, tak więc 50" wolałbym oglądać z większej odległości)

tunerem MPEG4 w ogóle sobie głowy nie zaprzątajcie (chyba, że mieszkacie w miejscu gdzie jest udostępniony już taki odbiór i chcielibyście już korzystać)

stosując się do powyższych porad nie będziecie też musieli się martwić o zużycie prądu - 42" HD Ready zużywa sporo mniej energii od 50" Full HD ;)

EDIT: widzę, że się spóźniłem z odpowiedzą, a i tak racjonalnie podchodzisz do problemu ;)
 
Ostatnia edycja:

kukuku2

New member
Miałem taki dylemat a w zasadzie to 37&42. Kolega kupił 37 lcd jak to zobaczyłem to stwierdziłem że bez zastanowienia 42. Dalej czytałem odległości wielkość i końcem stoi 46, do tv mam max 3,7 a najbliżej to 1,8, z tym że oglądam z 3,7 i stwierdziłem że spokojnie mogłem kupić 50. :)
 
P

peppetti

Guest
hmmm skoro 3,7 - 50" już jest ok, to może przy dokładnie zmierzonej odległości 3,3 m - 46 cal będzie ok???

chyba najlepszym rozwiazaniem będzie poszukanie takiego tv w sklepie i obejrzenie na żywo. choć znalezienie może być problemem. dzwoniłam do trzech sklepów w mojej okolicy - w zadnym nie ma 46 cali. tylko na zamówienie. :(
 

ivf

New member
w sklepie niestety tego nie zobaczysz. ja swoją opinię na temat odległości wyrobiłem dopiero po kilku dniach obcowania z tv we własnym zaciszu domowym, a po kilku miesiącach i tak musiałem tą opinię zrewidować ;)

teraz siedzę 2,3m od tv 42" i obraz SD osobiście mi się już nie podoba pod względem jakości, a do tego tv wydaje mi się już za duży i ogląda się jakoś niekomfortowo, ale musiałem się przyzwyczaić. żonce to nie przeszkadza (oprócz tego że poniżej 2,5m też trudno jej objąć cały ekran wzrokiem).
od 2,5m ogląda się już przyjemnie, a z odległości 3m jest wręcz idealnie. jednak już od prawie 3m wzyż telewizor zbyt szybko maleje - najlepiej więc dla mnie było jak siedziałem w odległości 2,5 - 3m.
tak więc przy 3,3m podejrzewam, że mając 50" czułbym się jak teraz przy 2,5m czyli wystarczająco zadowolony, a 42 cale wydawałyby mi się już chyba jednak zbyt małe..

może powyższe jakoś przybliży temat.. muszę jeszcze dodać, że na własnej skórze przekonałem się o tym o czym inni również od dawna wspominali - jeśli telewizor jest powyżej oczu to "rośnie".. reasumując - jeśli nie zawiesicie go zbyt wysoko to bierzcie 50" i powyżej 3m będziecie zadowoleni ;)

EDIT: choć jednak mam pewne obawy.. 3,7m bardziej by mnie przekonywało.. :roll: nie pomagam..
 
Ostatnia edycja:
P

peppetti

Guest
masz rację, nie pomagasz hi hi hi

kanapy bardziej nie mogę odsunąc, więc odległość 3,3 jest maks.

telewizor będzie stać dość nisko - 55 cm od ziemi

no i 50" to za wysoka cena, muszę zdecydować pomiędzy 46'' i 42''??

co do rewidowania opinii nie stać mnie na to by po miesiącu dojść do wniosku, że kupiłam za mały/za duży tv. :( muszę być tego pewna przed zakupem.
 

ivf

New member
może tak: poczytaj inne wątki na temat odległości, a wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane ;) wydaje mi się, że moją opinię poparłoby może z 5-10% forumowiczów, zdecydowana większość powiedziałaby że dla 3,3m to i 60" jest ok tylko fundusze za małe..

a czemu piszesz, że 50" nie na waszą kieszeń, a myślisz o 46 calach.. przecież 46" to tylko plazmy FullHD, które nie powinny was w ogóle interesować.. ;)
 
P

peppetti

Guest
no właśnie, wybór tv idealnego dla siebie, jest tak skomplikowany, że podejmując decyzję o jednym parametrze - czyli w tym przypadku o rozmiarze 42vs46, automatycznie "zaprzeczam' swoim kryteriom w innym parametrze - FullHD czy ReadyHD.
Jeśli zdecyduje się na 46 cali to będzie full, bo nie ma innej opcji, jeśli 42 to mam wybór pomiędzy full a ready. Jesli fullHD jest zbędne to po co za to płacić?? Ale z drugiej strony myslę, że może za rok, dwa będę korzystać z sygnału HD (w końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia - kiedyś, dawno temu, miałam opory by kupic odtwarzacz CD, bo po co mi? Płyty drogie. Teraz i CD odchodzi do lamusa). Więc może warto kupić full-a??

Co do 50'' - ceny kształtują się w granicach od 5900 w zwyż. A u mnie wyznaczoną granicą kwoty jaką chcę przeznaczyć na tv jest 5000 zł.


caly czas siedzę i czytam to forum.. mam nadzieję, że szybko dojdę do konkretnych wniosków, bo mój obecny wspaniały, super telewizor może nie doczekać Bożego Narodzenia .. i będę zmuszona w święta oglądać tv na 21''.


na razie robię sobie przerwę od forum, zajrzę tu jeszcze wieczorem.
 

stefmat

New member
peppetti napisał:
no właśnie, wybór tv idealnego dla siebie, jest tak skomplikowany, że podejmując decyzję o jednym parametrze - czyli w tym przypadku o rozmiarze 42vs46, automatycznie "zaprzeczam' swoim kryteriom w innym parametrze - FullHD czy ReadyHD.
Jeśli zdecyduje się na 46 cali to będzie full, bo nie ma innej opcji, jeśli 42 to mam wybór pomiędzy full a ready. Jesli fullHD jest zbędne to po co za to płacić?? Ale z drugiej strony myslę, że może za rok, dwa będę korzystać z sygnału HD (w końcu apetyt rośnie w miarę jedzenia - kiedyś, dawno temu, miałam opory by kupic odtwarzacz CD, bo po co mi? Płyty drogie. Teraz i CD odchodzi do lamusa). Więc może warto kupić full-a??

Co do 50'' - ceny kształtują się w granicach od 5900 w zwyż. A u mnie wyznaczoną granicą kwoty jaką chcę przeznaczyć na tv jest 5000 zł.


caly czas siedzę i czytam to forum.. mam nadzieję, że szybko dojdę do konkretnych wniosków, bo mój obecny wspaniały, super telewizor może nie doczekać Bożego Narodzenia .. i będę zmuszona w święta oglądać tv na 21''.


na razie robię sobie przerwę od forum, zajrzę tu jeszcze wieczorem.
Jeżeli mogę nie śmiało dodać, to na początku przyszłego roku; można się spodziewać poświątecznych przecen . To i wtedy i kasa i rozmiar ekranu będą do siebie bliżej pasować. Ciepło pozdrawiam, :eek:k: :eek:k: :eek:k:
 

Dadik

New member
Witam wszystkich na forum gdyż jest to mój debiut. Już od dawna noszę się z zamiarem kupna LCD i mam straszny mętlik w głowie- dlatego trafiłem tutaj. Kwota jaką dysponuję to 2000zł. Nie zależy mi zbytnio na Full HD, a raczej na możliwości odbioru z anteny naziemnej /szerokopasmowej/, lub z cyfrowego polsatu bez efektu "smużenia", oraz ewentualnie możliwosć podłączenia komputera / ale nie koniecznie/ i DVD. Telewizor będzia stał /lub wisiał / w salonie 6x4 /będę oglądał z odległości ok. 4m głównie popołudniami i wieczorami / okno z boku. Brałem pod uwagę 3 telewizory LG 32LG2000 /lub 3000 /, philips 32 PFL 3403, sony KDL-37S4000. Większe matryce raczej nie wchodzą w grę. Proszę o sugestie i wytłumaczenie mi dlaczego ten a nie inny. Bardzo mi na tym zależy.
 
Ostatnia edycja:

lesio86

New member
preferowany rozmiar: 32
Jakie masz warunki - wielkość pokoju: ok. 10m^2
Jaki sygnał: Telewizja kablówka astercity
Jaka odległość od ekranu: 2 metry
Jakie urządzenia do podłączenia: laptop na pewno, komp pc, moze jakies kino domowe w przyszlosci
Jaka klasa cenowa: 1300-1400
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: oba, ale jesli juz to wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: bedzie stal pod ta sciana na której są okna, wiec jest raczej malo swiatla, nigdy swiatlo nie bedzie mialo szansy swiecic bezposrednio na tv
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1 - ja :wink:
Co ogladasz najczesciej: filmy (wazne zebym mogl to puszczac z laptopa), wiadomosci
Jaki masz telewizor: 29 grundig kineskopowy, 15,4" - laptop
Ma stać czy wisieć: stać

Biorac pod uwage fakt ze w miare czesto mam zamiar puszczac filmy z laptopa, maxymalna wielkosc 32 cale (ok. 2m od oczu bedzie) wykluczam plazme i budzet do 1400zl (moge go nagiąć +/- 50zl), wiec interesuje mnie raczej tylko LCD (chociaz podobno plazma lepsza do kablowki)

Wypatrzylem sobie 32' LG (32LG3000) w cenie 1370 zl ale znajomi mi mowia, ze LG raczej srednia marka - nie jestem przekonany. Podobno Samsungi i Sharpy sa lepsze.

Jezeli jest jakis lepszy telewizor niz ten co podalem w cenie ok. 1400, to bardzo bym chetnie zobaczyl propozycje innych modeli - nie jestem az tak przywiazany do lg zeby musiec miec tv tej marki :)

na ceneo w tej cenie znalazlem takie telewizory, ktory sie wydaje byc najlepzy w tej grupie do moich warunków pokojowych ? :)

LG 32LG3000
Panasonic TX-32LX80P
Samsung LE32A451

z gory dziekuje za odpowiedzi
pozdrawiam, leszek
 

kukuku2

New member
Jedyna rozsądna rada to iść do sklepu i zobaczyć jak te upatrzone tv pracują z różnym sygnałem i raczej nie mąż innego wyjścia bo możesz być zawiedziony tylko poproś sprzedawce o sygnał taki jak ty w domu podłączysz. Musisz wiedzieć że w tej cenie to modele budżetowe.
 

krystek_s

New member
Planuje wymiane tv bo moj zaczal nawalac i wybor jest tak wielki ze nie wiem czego sie zlapac :( Jakies rady?

Jakie masz warunki - wielkość pokoju: ok. 19m^2
Jaki sygnał: cyfrowa tv kablowa smstv Technisat MF4K (za rok moze wersja hd z tej kablowki)
Jaka odległość od ekranu: 3 metry
Jakie urządzenia do podłączenia: komp pc, dvd, w przyszłość bluray
Jaka klasa cenowa: 0-3000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: w dzien i noc, ale wiecej w noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: okna od zachodu, slonce zaglada dopiero po 15 w lato. tv bedzie stal na bocznej scianie. w lato zasuniete sa rolety
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2
Co ogladasz najczesciej: filmy i sport
Jaki masz telewizor: 29 cali kineskopowy,
Ma stać czy wisieć: stać

Może 37LG5000? lub Panasonic TX-37Lz70P?
 
Ostatnia edycja:

robof

New member
Czy warto kupić?

Witam!
Proszę o pomoc.Czy warto zainteresować się modelem Panasonic TH50PX8 ? 50" to to co potrzebuję.
Zobaczyłem ten model dzisiaj w nowo otwartym sklepie.Niestety nie był włączony ale za to miał super cenę Ł 599.99 ( mieszkam w Anglii) Na pierwszy Rzut oka zobaczyłem ,że nie ma wejścia na PC,ale czy nie jest to jakiś stary model??? proszę o pomoc,być może jeszcze jutro będzie dostępny.
 

marker1266

New member
Witam wszystkich HD-maniaków ;]

Jako nowy witam serdecznie wszystkich hd-maniaków.
Skoro już wszyscy zadają to samo powielające się pytanie: "co kupić, to może i ja dołączę się do tej mantry ;] - co wybrać z tego gąszczu dobroci ?

Jakie masz warunki - wielkość pokoju: ok. 28m^2
Jaki sygnał: n-ka (prawie w ogóle zwykła antena)
Jaka odległość od ekranu: ok 4 - 4,5 metra ( w skrajnych przypadkach gdy przybywają goście z dziećmi może być ok 2 metrów - standart jednek to ta podana przed nawiasem)
Jakie urządzenia do podłączenia: komp pc, dvd, w przyszłość blu-ray
Jaka klasa cenowa: 3000-4500 (pod pewnymi warunkami może być więcej)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: w dzien i noc, ale wiecej w noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: okna od południowego zachodu
Ile osób zasiada przed telewizorem: 3 - 4 (kilka razy w roku ok 15)
Co ogladasz najczesciej: filmy, sport, przyrodnicze,
Jaki masz telewizor: 29 cali CRT, 100 Hz
Ma stać czy wisieć: docelowo wisieć

Jeżeli mogę to raczej nie plazma (pozwólcie, że nie będę tego tłumaczył ; ] ), oczywiście o ile ktoś naprawdę rozsądnie mnie przekona, to w ostateczności .......
Co prawda moim typem jest Sony 46W4000, 46W4230AEP, 46V4000,(to są właśnie te "pewne waruki", gdy mógłbym nieco przekroczyć górną cenę) chodziły mi też po głowie Sonki 40-ki W4500 lub W4000.
Jeżeli ktoś ma lepszy typ, to nie oponuję chętnie wysłucham wszystkich za.
Jeżeli jeszcze raz będę musiał iść do sklepu i przeglądać te wszystkie "świecące obrazki", to myślę, że następnego postu już w życiu nie napiszę, chyba, że w zamkniętym zakładzie psycho mają dostęp do netu ;].
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Dadik

New member
kukuku2 - A co byś powiedział na Sony KDL 32S4000, Sharp LC32D44EG-Y, lub Toshiba /regza/ 32AV500PG ?W sklepie nie bardzo jest możliwość porównania jakości obrazów, gdyż odbierają w Blu-ray...Na tym sygnale wszystkie są piękne...
A może ktoś inny jeszcze się wypowie. Z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

behubik

New member
Dzięki Kiki za pomoc. Sony 40 W 4000 był brany pod uwagę, ale...od niedawna jest 40W4210. Zastanawiam się jeszcze nad samsungiem LE40A656. Chyba zdecyduję się na prezentacje i to pozwoli mi ostatecznie rozwiazać ten problem.

Na niekorzyść Samsunga przemawia większy pobór prądu, niż w Soniaku ale za to ma 100 Hz i jest sporo tańszy od konkurencji w tej klasie telewizorów...:hmm:
 

marker1266

New member
W gwoli uzupełnienia mojego wcześniejszego pościka, po zadziałaniu czynnika WAF (czyli głos nie dudniący, obraz nie skaczący ;) i inne takie ) nie wdając się wszczególy które to LCD, a które Plazma - czynnik WAF wybrał Plazmę Panasonica.
Wybór padł na PY80 jednak mam wątpliwości co do ilości cali 42 czy 46 ? Ja optuję raczej za 46 choć mam obawy jak będzie wpływać to na dzieci ?
Oczywiście przy okazji zmniejszyła się odległość od TV (WAF zadecydowało, że właściwszym będzie inne miejsce) teraz wynosić będzie jakieś 3,6 do 4 metrów (zależy ile wraz z uchwytem będzie odstawać od ściany).

Ludzie dobrej woli doradźcie :roll:
 
Do góry