Jaki godny polecenia soundbar?

Eraeste1

Member
Wykonałem ten test co mi przysłałeś z YouTube i działał normalnie, co nie zmienia faktu, że niektóre filmiki jak pisałem z YouTube mają zniekształcony dźwięk w tych górnych głośnikach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powtórze - bo zapewne, sygnał z tych konkretnych materiałów które podajesz, tak jest wypluwany upmixem.
Nic tu więcej nie wymyślimy.
Podaj jeszcze linka do YT, tam gdzie masz te "zniekształcenia", sprawdzę u siebie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na tym materiale słychać tylko dialog na centralnym. Zero jakichkolwiek problemów.
Przy upmixie i przyłożeniu ucha do surroundów słychać ultra cichy pogłos, ale niesłyszalny już z 10cm
Na suficie nic nie słychać, a to zdaje się odpowiednik Twoich głośników.
Więc albo ten cały algorytm upmixowy jest kiepski u Ciebie, albo tak belki są "zestrojone".
To też nie ma co porównywać, bo raz, że zupełnie inna konfiguracja i zestrojenie, dwa zupełnie inne sprzęty.
 

Eraeste1

Member
Liczą się chęci i za pomoc bardzo Ci dziękuję i Wam wszystkim.

No ja też słyszę ultra cichy pogłos na górnych natomiast nie słyszę nic na bocznych hehe

A ten ultra cichy pogłos u Ciebie jest czysty czy właśnie taki przestrzenny taki komputerowy niż zwykły?

Właśnie porównanie soundbara do kina domowego może być niewiarygodne…
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
😁 Na pewno wszystko jest ok tak już jest . Armani dobrze i cierpliwie :) to wyjaśnił.
Wygląda na to że pacjenci (belka i tv) są zdrowi.
@Eraeste1 zacznij cieszyć się tym co masz, podchodź do tego z dystansem (także fizycznym :) ) a na pewno świat będzie w tą jesienną szarugę bardziej kolorowy.
Zaufaj mi, sam tak kiedyś miałem. W jednym ze starych TV miałem uszkodzony piksel który na jednym tle po prostu był czarny. Zobaczyłem to na jakimś akurat zastopowanym fragmencie filmu gdzie ekran był biały, no i się zaczęło. Podchodziłem co chwila przez cały tydzień do odbiornika i pytałem żony czy to widzi, a ona na to: “nie”. I tak trułem, trułem aż w końcu się wkurzyła i mówi: “słuchaj stary, c o tobie w tym obrazie brakuje albo czego masz nadmiar. Usiądź w fotelu i pokaż mi w momencie gdy to będzie”. No i d…. Z daleka nie byle w stanie wychwycić, bo w większości niejednolite sceny a gdy już coś było jednolite to na chwilę i zanim rzuciłem “o, teraz” i żona zapytała “kiedy?” to już tego nie było :) Podobnie z dźwiękiem. Miałem to samo - w końcu powiedział, wiesz co jak tak lubisz się przyklejać do tego głośNika, to weź się z nim połóż do łóżka i go słuchaj, ale lepiej będzie w słuchawkach :) Także zaufaj, że nie warto.
 
Ostatnia edycja:

Eraeste1

Member
Masz całkowitą rację można to nazwać jakimś maniactwem, jedni będą mieć kilka martwych pikseli czy podobnie jak ja jakieś zaburzenia dźwięku i w ogóle na to nie zwrócą uwagi a jak im to pokażesz palcem to też oleją temat. Są też takie osoby jak my, może się to wiązać z wydaniem większej gotówki i chęcią otrzymania dobrego sprzętu, może się to wiązać też z prezycyjnoscia danego człowieka i to jest właśnie wada i zaleta choć powinno być sama zaleta, ale żyjemy w czasach jakich żyjemy a wiem, że jak jedno się wyjaśni to zaraz coś innego się pojawi i tak w koło Macieja…,

Na razie olewam to ciekaw jestem co odpisze Philips jak stwierdzi że to normalne to z jednej strony będę spokojniejszy… oczywiście mógłbym spakować belkę i oddać na gwarancję , ale jak pisałem często z gwarancji wraca przez ciaprokow , które rozkręcają itd. w gorszym stanie niż się zdawało sprzęt.

Ja jestem ciekaw czy na innych belkach jest to samo czy po prostu tu zastosowana technologia philipsa nie popisała się na opcjach upmix i AI przy zwykłej tv czy yt

A na koniec wisienka na torcie żebym nie był soba dzisiaj jeszcze przed tym co zobaczyłem co napisałaś nagrałem filmik jak staram się nagrać urządzenie z każdej strony jak gra.

 

Eraeste1

Member
Philips odpisał, że będzie analizował mój przypadek i poprosił o dan, jakie jest zainstalowane aktualne oprogramowanie. Natomiast ja już wiem, że wszystkie te modele tak mają…
 

Eraeste1

Member
Szanowni (powracam)

Ostatnio zauważyłem, że grając na ps5 w grę „Alan Wake I” jak jestem skierowany kamerą przodem do rozmówcy to słyszę przytłumiony głos a jak się odwrócę do niego tyłem to lepiej… dzieje się tak tylko na soundbarze, na głośnikach z tv jest ok, czy coś jest nie tak z tym soundbarem czy to są jakieś efekty…, dodam że pokazuje mi że dźwięk jest w trybie Dolby atmos

Może ktoś się wypowiedzieć lub sprawdzić u siebie jak ma możliwość wydaje mi się, że to nie tylko dotyczy tej gry, aczkolwiek na niej to zauważyłem…

Dzięki wielkie

To mój soundbar dla przypomnienia

 

Eraeste1

Member
- chyba że powodem jest to że gra nie była stworzona domyśle w Dolby atmos i konsola przerabia niepoprawnie ten dźwięk (kierunki) i efekt jest jaki jest…?
 
Do góry