Jaki film polecacie pod 3D

Pakolo

Active member
Bez reklam
"Temat trochę zapomniany. Czyżby już nikt nie oglądał 3D?"

Ogląda, oglada. W innym wątku gdzies pisałem że 3D umarło ponieważ większość użytkowników pobiera filmy z sieci. Różnica między oryginałem BD 3D, a konwerowanym plikiem pobranym z internetu nawet bardzo dobrej jakości jest kolosalna, głębia 3D gdzieś jest, ale na pewno nie na ekranie w takim przypadku.

Oszukć Przeznaczenie 5 - jest parę scen, gdzie aż chce się zrobić unik w fotelu.

Jak się umie szukać to i 1:1 można pobrać, a same SBSY czy OU również dają radę:)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Widocznie można skoro niemal wszystkie filmy w sieci są konwetowane i rzesza ludzi nie narzeka na ich jakość, stąd porównanie w odniesieniu do 3D.
No właśnie. Tylko jaki ma sens, porównywać plik (kopię) która waży np.12 GB, o 3 GB nie wspomnę, z oryginałem o wadze 45 GB, a potem narzekać, jakie to kopie są słabe. Jeśli już, to porównujmy 1:1. I nie wszystko jest konwertowane. O ISO nie wspomnę.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Zdaje się, że Kolega pisał o jakości kopii. Bo nie ma znaczenia, czy to będzie 3D, 2D czy cokolwiek innego. Istotne jest, jak taka kopia została wykonana. I tyle ode mnie.
 

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nigdzie kolego nie pisałem o kopii, która w rzeczy samej jest powielonym oryginałem tylko o konwersji pliku.

Jak się umie szukać to i 1:1 można pobrać, a same SBSY czy OU również dają radę:)

Dają radę, ale przy SBSach czy OU różnica w odbiorze znaczna.
 
Ostatnia edycja:

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, nie jest kopią, kończąc ten wątek.
Wracając do stricte 3D, nie jestem jakimś zagorzałym przeciwnikiem filmów z sieci nie o to chodzi, jednak w przypadku 3D to się nie bardzo sprawdza, występujący crostalk, smużenia, kiepska głębia, chwilowe zrywanie synchronizacji w przypadku aktywnych okularów. Film konwertowany (nawet bardzo duży) jestem w stanie ogladąć przez 10-15 min, wzrok szybko się męczy i ma się dosyć tej technologii, w przypadku oryginału tego typu niedoskonałości nie występują. (sprawdzone na kilku różnych filmach). Niestety żadne moje urządzenie nie widzi iso.
Ps.
zawiódł mnie trochę obraz w Grawitacji, spory nois, brak szczegółowości, dźwięk jak najbardziej in+
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Odnośnie 3D to może i Kolega ma rację, że tak jest. Ja nie wiem, nie sprawdzałem, bo nie mam i nie interesuje mnie ta technologia w takim wydaniu. Odnośnie ISO, to żadne urządzenie nie ma prawa widzieć i odtwarzać takich obrazów. No chyba, że przez PC.
Pozdrawiam i udanego dnia.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
ISO odtwarza większość odtwarzaczy multimedialnych, z reguły są to 1:1 BD. Porównywałem kilka filmów:)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @Pakolo.Czym innym są „wynalazki” typu odtwarzacz multimedialny, a czym innym klasyczny odtwarzacz wieloformatowy jak BR, gdzie odtwarzacze takie nie mają prawa odtwarzać takich plików. ISO zawsze będzie 1:1, bo to obraz oryginału. Najdoskonalsza z kopi. Dlatego, jego odtwarzanie jest zabronione przez stacjonarne BR. ;-)
 

magda-koz

New member
Mnie jakoś filmy w 3D nie przypadły do gustu wole normalnie oglądać w 2D, oglądając w 3D mam wrażenie że dużo bardziej męczę oczy.
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
To bardziej kwestia odświeżania TV, im wyższe tym lepsze. Mam 3D aktywne i nie odczuwam zmęczenia oczu. Odświeżanie 1400 Hz, oczywiście matryca 200 Hz zapewne też ma znaczenie. Przy tym obraz 3D Full HD.
Dla mnie oglądanie filmów 3D to czysta przyjemność.
 
Ostatnia edycja:

bramowicz1

Member
Bez reklam
Nie wiem czy wspomniano tu o Sanctum oczywiście w jakości 3D BD, oglądałem jakiś czas temu i byłem zachwycony super głębią. Te jaskinie, tafle wody a i fabuła dobra. Polecam.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Potwierdzam Sanctum świetne. Dobrze nagrane w 3D są również nowe gwiezdne wojny. Jeżeli bawicie się Panowie w torrenty to tylko 3D Iso - żadne sbsy/ou!!!
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Nowe Gwiezdne Wojny są w 3d jak każdy inny film od Disneya. Średnie. Sceny akcji są dopracowane, reszta słaba. Wychodzi solidnie, bezpiecznie, srednio. Bez jaj. Taka ich polityka niestety.
 

Amin32

New member
„Przed wschodem słońca” „przed zachodem słońca” i tez „tamte dni tamte noce” ale tam w sumie tylko jedna scena: rozmowa Elio z ojcem (aczkolwiek ten film jest moim ulubionym także polecam). No i klasyki które zostały wymienione jak na przykład: życie jest piękne, into the wild, 12 gniewnych ludzi

Jeśli lubicie klimaty japońskie, polecam również stronę:
https://filmi.pl/filmy-o-samurajach

Znajduje się tutaj dobry przegląd filmów o samurajach.
 
Do góry