Jaki Dysk HDD dla as650

aslk34

New member
Witam,

Jaki dysk twardy polecacie do tego telewizora (42' jeśli ma to znaczenie)?

Czy dysk na usb 3.0 ruszy, czy musi mieć zewnętrze zasilanie no i jakiej pojemności aby sensownie ponagrywać kilka filmów i programów (głownie chciałbym zgrywać bajki dla dziecka na później).

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Jest też taki dysk WD tv 1 Tb. Niby mocniejszy pod ciągłą pracę ale może to tylko marketing
A nagrywać chcesz oczywiście z tunerów wewnętrznych?
 

aslk34

New member
A nagrywać chcesz oczywiście z tunerów wewnętrznych?

A dlaczego "oczywiście"? kablówkę mam przez moduł CI (bez zewnętrznego dekodera) tak więc bezpośrednio z tv.

Na oku mam Toshibe Canvio Basics 1TB USB 3.0 - cena w okolicach 220zł

chciałbym mieć tylko pewność że dysk nie będzie sprawiał problemów, obecne konstrukcje nie mają już osobnego zasilania bo zakładają że będą działały w porcie USB 3 który jak wiadomo ma również większą moc. Ten telewizor ma tylko USB 2.

Jeszcze jedno pytanko, ile waży 30 minutowy program w HD? :) czy 1T wystarczy na np. 20 nagrań czy spokojnie wystarczy 500GB?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Jeszcze jedno pytanko, ile waży 30 minutowy program w HD? :) czy 1T wystarczy na np. 20 nagrań czy spokojnie wystarczy 500GB?
Tak sobie właśnie przeglądam pliki zrzucone z mojego HDD i pliki HD ważą mniej więcej od ok. 1,5 do 3GB na 1 godzinę nagrania, w zależności od bitrate danego kanału (nagrywam z DVB-S, czasem DVB-T). Zatem dysk 500GB powinien wystarczyć nie na 20, ale co najmniej przeszło 300 półgodzinnych nagrań, przy założeniu bardziej "zasobożernej" opcji 3GB/h ;)

Konkretnego modelu dysku nie polecę, gdyż nie śledzę co obecnie "w trawie piszczy". Od przeszło 1,5 roku mam do DT60 podłączony 320GB/USB 2.0, nabyty w jakimś dyskoncie jeszcze długo przed telewizorem. Pojemność całkowicie mi wystarcza, obecnie mam zajęte ok 50%. HDD póki co sprawuje się bez żadnych problemów, chociaż jest włączona funkcja timeshift, czyli przy ogladaniu tv nagrywa na okrągło. Przy czym co ciekawsze nagrania (w moim przypadku muza-głównie koncerty, czasem jakaś przyroda, sporadycznie fabuła) zrzucam przez LAN na komputer, a konkretnie na serwer NAS. Sposobem opisanym TUTAJ. Nie wiem co prawda czy tips na pewno zadziała w AS650, ale jeśli pliki z dysku da się oglądać w aplikacji TV Remote 2 - powinien.

Zwróć też uwagę, że po podłączeniu HDD będziesz mógł skorzystać z wspomnianj funkcji timeshift (REV LIVE VIEW). Czasem się przydaje, ot choćby np. do powtórzenia prognozy pogody, gdy człowiek zamiast śledzić przyszłą aurę za bardzo się zapatrzy w biust pogodynki ;)

Pozdrawiam.

P.S. Oczywiście nagrywać można tylko cyfrowy strumień z wbudowanych tunerów DVB. Z zewnętrznych źródeł, np. dekoderów podłączonych przez HDMI - nie da rady.
 
Ostatnia edycja:

aslk34

New member
Ok, podpytam bo musicie zrozumieć, to mój pierwszy telewizor od przeszło 10 lat (tak, nie miałem tv przez 10 lat ;) )

Odtwarzam z karty CI wsadzonej do TV poprzez dvb-C (sterowanie tylko z pilota tv) bardzo wygodne rozwiązanie. Dostawcą jest vectra jeśli to ma znaczenie.

Nie będzie problemów z nagrywaniem?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Odtwarzam z karty CI wsadzonej do TV poprzez dvb-C (sterowanie tylko z pilota tv) bardzo wygodne rozwiązanie. Dostawcą jest vectra jeśli to ma znaczenie.

Nie będzie problemów z nagrywaniem?
O ile pamiętam, są tu na forum użytkownicy Panasoniców oraz modułów CI od Vectry i nie przypominam sobie, aby zgłaszali problemy z nagrywaniem (przynajmniej z powodu dostawcy).

Wracając do dysku: zdaniem moim najlepiej sam wypróbuj, jeśli jakiś model masz na oku. Myślę 0,5-1TB powinien spokojnie wystarczyć. Dogadaj się ze sprzedawcą w sprawie ewentualnego zwrotu, a przy zakupach przez internet masz ustawowe 14 dni bez podawania przyczyn, ponosisz tylko koszt odesłania.

Pozdrawiam.

P.S. Co do wygody rozwiązania: potwierdzam i podpisuję "obiema ręcami". Nawet specjalnie zmieniłem dostawcę, aby pozbyć się dekodera oraz w pełni wykorzystać możliwości telewizora (właśnie nagrywanie, timeshift), i ani chwili nie żałuję tej decyzji. Przy czym odbieram z tv satelitarnej (DVB-S), ale idea jest ogólnie taka sama: moduł CI do odbioru kanałów kodowanych.
 
Ostatnia edycja:

Heniek12345

New member
@aslk34 Niestety Vectra nie pozwala na nagrywanie swoich programów na dysk telewizora poprzez moduł CI+. Vectra traktuje ten moduł, tak jak by to był najprostszy dekoder bez możliwości nagrywania, nawet za dodatkową opłatą. W Twoim przypadku (moim niestety też ) pozostaje tylko nagrywanie z tunera telewizji naziemnej, czyli DVB-T.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Niestety Vectra nie pozwala na nagrywanie swoich programów na dysk telewizora poprzez moduł CI+.
O rzesz kurza twarz... nie wiedziałem o tym. Kiedyś przeglądałem sporo wątków nt. modułów (sam też byłem autorem), w których wypowiadali się użytkownicy różnych platform, kablowych i satelitarnych. O ile pamiętam nikt nie wspominał o braku możliwości nagrywania. Lecz wówczas Vectra jeszcze nie miała w ofercie... Zdaje się to "zasługa" tego plusa po CI, który o ile mi wiadomo pozwala na wprowadzanie dodatkowych zabezpieczeń przed kopiowaniem treści.

Aż z ciekawości zajrzałem na strony Vectry. Rzeczywiście, stoi jak byk:
Czy moduł CI+ umożliwia nagrywanie programów telewizyjnych na dyskach zewnętrznych?
Nie. Oferowane przez nas moduły nie posiadają takiej funkcji. Aby móc korzystać ze wszystkich zalet nagrywarki cyfrowej należy wybrać jeden z dostępnych dekoderów PVR.

Vectra - moduł CI+.

W takim razie Autor wątku niech w ogóle rozważy nabycie dysku. Jeżeli nie odbiera bezpłatnych kanałów z tv naziemnej DVB-T, zakup będzie bez sensu. Co najwyżej HDD posłuży do odtwarzania multimediów wcześniej skopiowanych z kompa.

Pozdrawiam.

P.S. Jak domniemywam streamować też nie da rady?
 
Ostatnia edycja:

Heniek12345

New member
@Stanley Streamować też nie można. Jedyna dostępna opcja to, "Time shift", czyli stopowanie i cofanie oglądanego programu. Korzystam z aplikacji na Androida TV Remote 2, i jedyne programy, które mogę oglądać na smartfonie to programy z DVB-T. Tak samo w zakładce Swipe & Share, jak jestem w domu w tej samej sieci Wifi, jak również w zakładce TV Anywhere, kiedy jestem poza domem.

Z tego co się orientują, są dostawcy telewizji, którzy dają taką możliwość, ale nie interesowałem się tym zagadnieniem, bo mam jeszcze około półtorej roku do końca umowy.
 

Stanley

Member
Bez reklam
i jedyne programy, które mogę oglądać na smartfonie to programy z DVB-T.
Programy na (publicznych) mux-ach DVB-T są niekodowane, dlatego można je bez problemu nagrywać i streamować. Podobnie jest w przypadku DVB-S (załóżmy miałbyś podłączony do AS750 talerz) i niekodowanych kanałów FTA.
Dobrze, że chociaż działa timeshift.
Z tego co się orientują, są dostawcy telewizji, którzy dają taką możliwość, ale nie interesowałem się tym zagadnieniem, bo mam jeszcze około półtorej roku do końca umowy.
Ok, rozumiem. Ja znalazłem opcję dla siebie, aczkolwiek trochę zaryzykowałem i kupiłem przedpłaconą kartę C+ bez umowy, oraz osobno moduł CI. Dodatkowo dzielę kartę splitterem na drugi dekoder w sypialni. Dokładnie wg. informacji i porad kolegi @robertw222 w TYM wątku. Na razie wszystko działa b. dobrze. Mogę nagrywać, streamować, etc. Co prawda na różnych forach od dawna wieszczą rychły koniec sharingu w nc+ itp. nieszczęścia, jednak póki co u mnie wszystko śmiga.

Zaś Vectrą jestem zainteresowany o tyle, że potencjalnie jestem w ich zasięgu. Kiedyś rozważałem nawet ich ofertę (przed zakupem wspomnianego wyżej sprzętu), ale jeszcze nie mieli w ofercie modułów... Może nawet i dobrze, gdyż załóżmy gdybym się zdecydował, zupełnym brakiem możliwości nagrywania raczej nie byłbym zachwycony :? No i ten cyrograf na 2 lata :hmm:
W każdym razie myślę ta informacja, tzn. o blokadzie nagrywania w modułach CI+ Vectry może być istotna dla wielu użytkowników rozważających wybór tego dostawcy. Tudzież zakup dysku...

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Heniek12345

New member
@Stanley Oczywiście informacja o braku możliwości nagrywania przez poszczególnych nadawców telewizyjnych jest zawsze wskazana, dlatego odezwałem się w tym temacie. ;-)

Cały czas wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że dzisiaj nie wystarczy samo posiadanie telewizora umożliwiającego nagrywanie programów TV. Równie ważną sprawą jest wcześniejsze sprawdzenie, czy nasz operator pozwala na taką opcję.:hmm:

Co do sensu zakupu samego dysku w przypadku posiadania sygnału Vectry i modułu CI+, moim zdaniem wszystko zależy od tego jakie programy chcemy nagrywać. Jeżeli interesują nas tylko programy płatne, typu Canal+ itp, to nie warto. Ale jeżeli chcemy nagrywać z telewizji publicznej, to 24 kanały DVB-T są dostępne, plus możliwość korzystania z Time shifta, który działa na wszystkich programach cyfrowych do których mamy dostęp. Oczywiście w takim wypadku nie warto inwestować pieniędzy w dysk o dużej pojemności. Lepszą opcją jest rozejrzenie się za jakąś używką za niewielkie pieniądze. Tym bardziej, że dysk podpięty do telewizora staje się bezużyteczny do innych celów i nie można z niego korzystać równolegle na komputerze. Dodatkowo powrotna „reanimacja” takiego dysku pod Windowsa nie jest proste i wymaga od użytkownika pewnej wiedzy. Ja straciłem trochę czasu zanim znalazłem informację jak to zrobić, bo o ile jak dysk sformatować pod telewizor każdy producent pisze w instrukcji. Natomiast nic już nie wspomina jak taki format cofnąć. Trzeba szukać na własną rękę.
 

aslk34

New member
Oho kilka dni nieobecności i takie "niespodzianki"

Jednym słowem wielka lipa!

Ale jedno muszę dodać, przez Remote 2 na smatfonie mogę oglądać wszystkie kanały, nie tylko dvb-T (którego swoją drogą nie konfigurowałem i nie wyszukiwałem jeszcze kanałów:p)

Aż wierzyć się nie chce, obraz mam a nie mogę go nagrać? Też zmieniałem operatora na takiego który oferuje CI aby właśnie w pełni cieszyć się TV a nie jakimś gównianym pudełkiem a tu taka checa :/

edit:

A jest możliwość uruchomienia obrazu z tv na PC przez hdmi? wtedy vecta mogłaby pocałować mnie w zadek :)
 

Stanley

Member
Bez reklam
<...>Aż wierzyć się nie chce, obraz mam a nie mogę go nagrać? Też zmieniałem operatora na takiego który oferuje CI aby właśnie w pełni cieszyć się TV a nie jakimś gównianym pudełkiem a tu taka checa :/
Hm, też jakoś miałem nomen omen zakodowane, że skoro moduł pozwala oglądać (odkodować) programy, zarazem można je nagrywać. Niestety jak widać nie jest to równoznaczne, o czym dostawca informuje na swoich stronach. Aczkolwiek na głównej z ofertą sprzętu Vectry w opisie modulu CI+ (niemal samych zalet) nie ma ani słowa o blokadzie zapisu.
Telewizja w Vectrze - Prosty wybór.
Dopiero w szczegółach pomocy.

A jest możliwość uruchomienia obrazu z tv na PC przez hdmi? wtedy vecta mogłaby pocałować mnie w zadek :)
Nie ma takiej możliwości. W telewizorze porty HDMI pracują jako wejścia sygnału wideo, natomiast karta graficzna w pececie jako wyjście. A tu trzeba by było na odwrót - wyjście w tv i wejście w kompie.

Jednak skoro twierdzisz, że u Ciebie działa streaming kanałów Vectry do aplikacji TV Remote 2 (tu widzę rozbieżność z informacjami od @Heniek12345 ...), w takim razie prawdopodobnie da się odebrać strumień na pececie, np. w Kodi (XBMC), WMP, lub VLC. Przejrzyj ten topic:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/105789-panasonic-strumieniowanie-do-pc-mozna-mozna.html
Można by nawet spróbować nagrywać stream na dysk (na pececie), aczkolwiek z pewnymi niedogodnościami, nie tak wygodnie jak na HDD podłączonym do tv. Na pewno odpada programowanie nagrywania na określoną porę (timer), itp. Ale od biedy dałoby się coś zapisywać.

W ogóle @aslk34 na Twoim miejscu pożyczyłbym od kogoś ten dysk USB (gdybym nie miał) i sprawdził jak rzeczywiście jest. Może od jakiegoś serwisu komputerowego, sklepiku, zaprzyjaźnionego "komputerowca"? Kto wie, może skoro u Ciebie działa streaming, nagrywanie też?... Może macie jakieś inne Vectry? ;) (wątpię szczerze pisząc, ale ja tam nigdy nie mówię nigdy... ;)) Przy czym tak jak wspominał @Heniek12345, telewizor formatuje HDD po swojemu i usuwa wszystkie dane, więc jeśli na dysku są jakieś ważne pliki, należało by je gdzieś przedtem zbackupować. Dysk musi mieć pojemność minimum 160GB.

Pozdrawiam.

EDIT
Dodatkowo powrotna „reanimacja” takiego dysku pod Windowsa nie jest proste i wymaga od użytkownika pewnej wiedzy. Ja straciłem trochę czasu zanim znalazłem informację jak to zrobić, bo o ile jak dysk sformatować pod telewizor każdy producent pisze w instrukcji. Natomiast nic już nie wspomina jak taki format cofnąć. Trzeba szukać na własną rękę.
Ja pod Windą (Vista) bez żadnych poszukiwań, trochę intuicyjnie, pokrótce:
- Zarządzanie komputerem>Zarządzanie dyskami (gdzie jest w Windzie to już trzeba sobie znaleźć, być może w innych niz Vista zwie się trochę inaczej)
- Usuń wolumin (uwaga aby wybrać właściwy dysk, nie pomylić z HDD kompa...)
- Nowy wolumin prosty > (pojawi się kreator) > przypisać literę dysku > sformatować jako NTFS.
 
Ostatnia edycja:

Heniek12345

New member
Ale jedno muszę dodać, przez Remote 2 na smatfonie mogę oglądać wszystkie kanały, nie tylko dvb-T (którego swoją drogą nie konfigurowałem i nie wyszukiwałem jeszcze kanałów:p)

W tej aplikacji widzę wszystkie programy i ich nazwy, nawet te do których nie mam dostępu ze swojego pakietu (mam pakiet złoty), jednak każda próba odtworzenia na smartfonie programu z DVB-C, kończy się zawsze wyświetleniem żółtego trójkąta z wykrzyknikiem i napisem „Połączenie nie powiodło się”. Tylko programy z DVB-T ładują się bez problemów. Dlatego pozostanę „Niewiernym Tomaszem”. Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę. :shock:




Ja pod Windą (Vista) bez żadnych poszukiwań, trochę intuicyjnie, pokrótce:
- Zarządzanie komputerem>Zarządzanie dyskami (gdzie jest w Windzie to już trzeba sobie znaleźć, być może w innych niz Vista zwie się trochę inaczej)
- Usuń wolumin (uwaga aby wybrać właściwy dysk, nie pomylić z HDD kompa...)
- Nowy wolumin prosty > (pojawi się kreator) > przypisać literę dysku > sformatować jako NTFS.

Tego typu informacje, lub chociaż odnośniki do nich powinny się znaleźć w instrukcji obsługi telewizora. Nie każdy to wie, a nie zawsze można liczyć na intuicję. ;)
 

aslk34

New member
Cały szkopuł w tym, że nie mam od kogo pożyczyć (jak już to mają po 128gb a to dla tv za mało (też głupota)). "kupować" aby odstąpić nie będę bo to nie ładnie :p

Z TV Remote sprawdzę raz jeszcze po pracy, dvb-t nie konfigurowałem, a po licznych bojach aby w końcu uruchomić tv anywhere uruchomiłem pierwszy lepszy kanał i zadziałało.

przyszedł mi jeszcze jeden pomysł do głowy, ale mam komputer stacjonarny, może właściciel laptopa mógłby sprawdzić:

1. ściągamy program do emulacji andka na PC (np. BlueStacks - 90 Million Android Users and Counting)
2. instalujemy TV remote
3. łączymy tv anywhere z tv (tu skończyła się moja przygoda bo zgłasza błąd wifi (pc po kablu z routerem))
4. jeśli mamy obraz to ściągamy program do zrzucania obrazu z pulpitu :)

tyle teorii ;)
 

Stanley

Member
Bez reklam
Cały szkopuł w tym, że nie mam od kogo pożyczyć (jak już to mają po 128gb a to dla tv za mało (też głupota)). "kupować" aby odstąpić nie będę bo to nie ładnie :p
E tam, nieładnie to kraść i jeszcze coś, czego nie napiszę bo to nieładnie ;) No ale robisz jak tam sobie uważasz.

Z TV Remote sprawdzę raz jeszcze po pracy, dvb-t nie konfigurowałem, a po licznych bojach aby w końcu uruchomić tv anywhere uruchomiłem pierwszy lepszy kanał i zadziałało.
Już się w końcu pogubiłem - działa w końcu w TV Remote ten streaming z Vectry, czy nie działa?

przyszedł mi jeszcze jeden pomysł do głowy, ale mam komputer stacjonarny, może właściciel laptopa mógłby sprawdzić:

1. ściągamy program do emulacji andka na PC (np. BlueStacks - 90 Million Android Users and Counting)
2. instalujemy TV remote
3. łączymy tv anywhere z tv (tu skończyła się moja przygoda bo zgłasza błąd wifi (pc po kablu z routerem))
4. jeśli mamy obraz to ściągamy program do zrzucania obrazu z pulpitu :)

tyle teorii ;)
Chcesz w ten sposób nagrywać na pececie strumień odebrany w TV Remote 2 ? :shock:
Jeśli tak, po pierwsze primo uważam, że emulacja to nigdy to samo co praca pod oryginalnym systemem. Mogą pojawiać się różne nieprzewidziane niespodzianki - jak widac już na dzień dobry masz problem z dostępem emulatora do LAN. Po drugie TV Remote odbiera stream transkodowany do 640x360 pixeli, przynajmniej tak jest u mnie przy "odbiorze" z DT60.... Zatem jakość na większym ekranie będzie raczej średnio satysfakcjonująca. Po trzecie (o ile dobrze zrozumiałem ideę...) : wydajna aplikacja do przechwytywania (ruchomego) obrazu z pulpitu. Przyznam nie interesowałem się tematem, sądzę jednak, że to kolejny krok do pogorszenia jakości "nagrania".

Myślę, że o wiele lepszym (i prostszym...) rozwiązaniem będzie przechwytywanie oryginalnego strumienia, np. sposobem przedstawionym TUTAJ (post#22). Opisywałem co prawda pod kątem "wyciągania" nagrań z dysku podłączonego do tv, jednak powinien zadziałać także dla strumienia "emitowanego" z tunera DVB (pamiętaj o usunięciu "TVGA" z adresu streamu, inaczej nagrasz 640x360 zamiast oryginalnego). Zakładam oczywiście, że odbiór streamu w ogóle jest możliwy, bo w kwestii Vectry nadal macie z @Heniek12345 rozbieżności ;) Proponuję Ci przejrzeć poniższy wątek od początku, zainstalować VLC, (ew. Kodi, itp.) pobawić się trochę, itp.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/105789-panasonic-strumieniowanie-do-pc-mozna-mozna.html

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

aslk34

New member
E tam, nieładnie to kraść i jeszcze coś, czego nie napiszę bo to nieładnie ;) No ale robisz jak tam sobie uważasz.

Prowadziłem kiedyś sklepik i takie działania naturalnie mnie irytowały. Co innego jak faktycznie zakup jest nie trafiony (a taki ładny był, amerykański... na zdjęciu :p)

Już się w końcu pogubiłem - działa w końcu w TV Remote ten streaming z Vectry, czy nie działa?

Dziś wieczorem sprawdzam raz jeszcze, obiecuję :)

Chcesz w ten sposób nagrywać na pececie strumień odebrany w TV Remote 2 ? :shock:
Jeśli tak, po pierwsze primo uważam, że emulacja to nigdy to samo co praca pod oryginalnym systemem [...] [...]Proponuję Ci przejrzeć poniższy wątek od początku, zainstalować VLC, (ew. Kodi, itp.) pobawić się trochę, itp.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/105789-panasonic-strumieniowanie-do-pc-mozna-mozna.html

Pozdrawiam.

Program do emulacji andka działa bez zająknięcia, problem z wifi jest akurat oczywisty, widział ktoś smartfona/tablet z wejściem sieciowym? ;) to i driverów nie ma, tylko wifi, ja za to nie mam wifi bo mam pudło a nie laptopa :)

Ale dzięki za linka, sposób opisany w tym temacie wydaje się prostszy i mądrzejszy, sprawdzę czy działa z as650 i zostawię notkę dla potomnych.


[EDIT]

CI Vectra = LIPA

Niby w remote pokazuje kanały z DVB-C ale działają tylko podstawowe (pewnie DVB-T którego nie konfigurowałem)

Co do PC, KODI wykrywa TV ale nie odtwarza (DLAN włączony) :( jeszcze się nie poddaję, trzeba do tego przysiąść :p
 
Ostatnia edycja:

Stanley

Member
Bez reklam
Prowadziłem kiedyś sklepik i takie działania naturalnie mnie irytowały. Co innego jak faktycznie zakup jest nie trafiony (a taki ładny był, amerykański... na zdjęciu :p)
Tzn. jakie działania? Założmy kupiłem dysk, który okazało się nie wspólpracuje z telewizorem tak jakbym tego oczekiwał, nie nagrywa. Fakt, w tym przypadku to nie wina ani dysku, ani sprzedawcy, tylko modułu CI+ od operatora. Jednak dlaczego nie miałbym zwrócić sprzętu, który nie jest mi potrzebny ((załóżmy doszedłem do wniosku) , oraz pozwala na to prawo? Mam na myśli możliwość odstąpienia od umowy do 14 dni przy zakupach na odległość. Domyślam się, że sprzedawcom taka opcja jest nie bardzo w smak, no ale sorry, taki mamy... ;) Ale to tak trochę OT ;)

Program do emulacji andka działa bez zająknięcia, problem z wifi jest akurat oczywisty, widział ktoś smartfona/tablet z wejściem sieciowym? ;) to i driverów nie ma, tylko wifi, ja za to nie mam wifi bo mam pudło a nie laptopa :)
Tableta /smartfona może nie widział, jednak są oparte na Androidzie np. przystawki do tv z portem LAN, czy też notebooki, więc (chyba?) ten system jakoś potrafi obsługiwać ethernet. Mniejsza o to. Myślę że w tym konkretnym przypadku emulacja jak sam zauważyłeś nie jest najlepszą drogą.

CI Vectra = LIPA

Niby w remote pokazuje kanały z DVB-C ale działają tylko podstawowe (pewnie DVB-T którego nie konfigurowałem)
Zatem potwierdza się to co napisał @Heniek12345 (i Vectra na swoich stronach...). Sądzę, że kanały (stream), które możesz odbierać w TV Remote są niekodowane. Być może można je nagrywać na dysk podłączony do tv. Przypuszczam również, że to nie DVB-T, gdyż to inne częstotliwości niż DVB-C, po za tym piszesz, że nie konfigurowałeś tego tunera. Ponadto zmiana rodzaju tunera wymaga naciśnięcia przycisku "TV" na pilocie (w DT60, przypuszczam w AS650 jest podobnie). Zresztą pewne parametry kanału można sprawdzić w menu --> Stan sygnału.

Co do PC, KODI wykrywa TV ale nie odtwarza (DLAN włączony) :( jeszcze się nie poddaję, trzeba do tego przysiąść :p
Generalnie po "wejściu" w wykryty telewizor powinieneś zobaczyć "Tuner", następnie rodzaj tunera (u Ciebie "DVB-C"), a potem listę zaprogramowanych kanałów. Było w tamtym wątku.
Możesz także spróbować odbierać w VLC, trzeba jednak znać adres strumienia - ale o tym wszystkim także było w tamtym wątku.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

aslk34

New member
Tzn. jakie działania? Założmy kupiłem dysk, który okazało się nie wspólpracuje z telewizorem tak jakbym tego oczekiwał, nie nagrywa. Fakt, w tym przypadku to nie wina ani dysku, ani sprzedawcy, tylko modułu CI+ od operatora. Jednak dlaczego nie miałbym zwrócić sprzętu, który nie jest mi potrzebny ((załóżmy doszedłem do wniosku) , oraz pozwala na to prawo? Mam na myśli możliwość odstąpienia od umowy do 14 dni przy zakupach na odległość. Domyślam się, że sprzedawcom taka opcja jest nie bardzo w smak, no ale sorry, taki mamy... ;) Ale to tak trochę OT ;)

No własnie, przykładowo kupujesz dobry dysk, formatujesz pod TV a tu lipa, taka vectra nie daje ci nagrywać. Pakujesz dysk, odsyłasz do sprzedawcy bez podania powodu a on teraz biedny siedzi z tym dyskiem i zastanawia się jak przywrócić ntsf na partycji albo w ogóle nie sprawdził i wysyła do nowego klienta który teraz gryzie paznokcie bo dysk mu w pc nie działa. Jasne PRAWO pozwala :) taki kuźniar już to nawet w tv opatentował, jeździ po świecie, "kupuje" majtki i tshirty a przed powrotem do domu oddaje i szczęśliwy bo zaoszczędził na bagażu :)

Ale chyba nie po to to prawo napisali, a może ja jestem inny i tak z tego nie korzystam, no ale EOT :)


Ponadto zmiana rodzaju tunera wymaga naciśnięcia przycisku "TV" na pilocie (w DT60, przypuszczam w AS650 jest podobnie). Zresztą pewne parametry kanału można sprawdzić w menu --> Stan sygnału.

Jest tak samo


Generalnie po "wejściu" w wykryty telewizor powinieneś zobaczyć "Tuner", następnie rodzaj tunera (u Ciebie "DVB-C"), a potem listę zaprogramowanych kanałów. Było w tamtym wątku.
Możesz także spróbować odbierać w VLC, trzeba jednak znać adres strumienia - ale o tym wszystkim także było w tamtym wątku.

Pozdrawiam.

No właśnie jakoś inaczej mi to pokazuje, tam Koledzy pisywali chyba jeszcze starszą wersję programu, a ten nowy KODI wygląda na bardzo uproszczony. Pokazuje TV, pokazał nawet jeden kanał ale wszelkie próby połączenia spełzły na niczym. Pobawię się jeszcze ale to w sumie nie na ten wątek

Innym poszukiwaczom HDD pod AS650 życzę powodzenia :)
 
Do góry