Panasonic, strumieniowanie do PC - można? Można.

wiggly

New member
No to wszystko jasne. Niestety Twój model nie wspiera strumieniowania programów na żywo, ani nagranych na dysku HDD.
Dlatego celowo napisałem w pierwszym poście: "niektóre modele Panasoniców, np. serii FT60, DT60, WT60". No cóż, raczej te w kierunku wyższej półki.

Swoją wiedzę opieram na stronie:
Enjoy your VIERA with TV Remote 2 | TV | Digital AV | Consumer Products | Support | Panasonic Global
- należy kliknąć w link:
*2 For more information, see TV Remote 2 compatible models list.

A ok :) Generalnie strumieniowanie na żywo mam, ale tylko to co jest aktualnie wyświetlane :) Tak czy siak, dzięki za wyprowadzenie z błędu :)
 

Stanley

Member
Bez reklam
Model telewizora 42E6E umożliwia strumieniowanie na PC aktualnie odbieranego kanału z TV.
Modele ET60 i ET6 (zaglądam teraz do specyfikacji) nie umożliwiają nagrywania na HDD. W tabelce modeli kompatybilnych z TV Remote 2, którą przedstawiłem wyżej, opcja ta jest ujęta w jednej pozycji, razem ze strumieniowaniem programów na żywo ("Sharing live TV programme or recorded on USB-HDD...). Być może dlatego przy tych modelach jest "-", choć w rzeczywistości jednak można strumieniować kanał, aktualnie oglądany.

Najprościej w tym celuż użyć Windows Media Player.
Zakładasz, że wszyscy mają Windows, w dodatku od 7 wzwyż. XBMC - jak już wspominałem - jest dostępny dla wielu platform, dla starszych Wind również (XP, Vista). Jakkolwiek jeśli ktoś ma Windę 7/8 faktycznie może popróbować odbiór strumienia z tv bez instalowania czegokolwiek dodatkowego.

Niestety z powodu zapewne 1 tunera, nie ma możliwości oglądania innego programu niż na TV.
Zapewne tak. Aczkolwiek modele serii FT60 też mają 1 tuner, a wg. tabelki mogą strumieniować TV. Ale mogą nagrywać na HDD - stąd pewnie oznaczenie "o".


A ok :) Generalnie strumieniowanie na żywo mam, ale tylko to co jest aktualnie wyświetlane :) Tak czy siak, dzięki za wyprowadzenie z błędu :)
No cóż, wygląda na to - zresztą można było się spodziewać - że pełny komfort dają modele z podwójnymi tunerami. Nie jest jasne, jak jest w FT60 - przypuszczam, że podobnie jak w ET60/E6 (aktualnie oglądany), tyle, że dodatkowo można strumieniować programy nagrane na HDD.

P.S. Przy okazji z czystej ciekawości: a co się dzieje, jeśli w ET60/ET6 oglądamy z innego wejścia (np. HDMI, Scart)? Teoretycznie tuner cyfrowy mogłby być "zwolniony" i pozwalać w tym czasie strumieniować dowolny kanał.
 
Ostatnia edycja:

utrecht

New member
W E6 co ciekawe można streamować materiały z dysku/pendrive-a podłączonego pod USB do TV podczas oglądania normalnej telewizji :) Nie testowałem co prawda jak wyglądanie streaming TV podczas oglądania z innego wejścia np HDMI, ale po przełączeniu na tuner analogowy streamowany kanał tradycyjnie się zawiesza.
 

Stanley

Member
Bez reklam
ale jeśli program <...> został nagrany na HDD <...> można spróbować go zrzucić do pliku na kompie, za pomocą VLC:
Menu Plik->Konwertuj /Zapisz->zakładka Sieć
->tu podajemy odpowiedni adres nagrania (pliku), który trzeba (niestety) wcześniej podejrzeć w aplikacji Panasonica, albo jak twierdzisz można także w WMP pod Win 7
->klikamy przycisk Konwertuj/Zapisz
->zaznaczamy Surowe wyjście zrzutu
->jako Cel wymyślamy jakąś nazwę pliku, np. Zrzut.ts
W ten sposób powinniśmy “wyciągnąć” całe nagranie na dysk kompa. Może trochę “naookoło”, ale jak wiadomo nagrań (plików) z HDD podłączonego do Panasa nie można odczytać na żadnym innym sprzęcie.

Trochę przekombinowałem. Żeby "wyciągnąć" przez sieć nagranie z HDD, nie trzeba żadnego VLC. Wystarczy adres pliku wklepać do zwykłej przeglądarki, a następnie zapisać plik na komputerze. Można także użyć jakiegoś menadżera pobierania, np. FlashGet.

Jak wcześniej w tym wątku wspominałem, adres pliku (streamu) możemy odczytać np. w mobilnej aplikacji TV Remote 2. Przykład takiego adresu:
http://10.10.10.20:7501/VIDEO-H9-79
Uwaga: zapisany plik domyślnie będzie miał nazwę bez rozszerzenia, w powyższym przykładzie VIDEO-H9-79. Aby plik był widziany w aplikacjach do odtwarzania video, obróbki, itp. należy dodać rozszerzenie .ts. Oczywiście można przy tym zmienić nazwę pliku, np. na Jakis_Film.ts.
Do bezstratnej obróbki plików .ts, wycinania zbędnych scen, reklam, itp. można użyć VideoReDo. Program niestety nie jest darmowy.

Pozdrawiam.
 
Do góry