Jaki BR do muzyki

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie znam tego blu-raya więc trudno mi cokolwiek powiedzieć pomimo największych chęci

Odtwarzacze CD Onkyo mają jedną zaletę mają bardzo dobrą mechanikę co się przekłada na niezawodność
Jeżeli miałbym kupić Onkyo bez wahania bym wybrał Onkyo C-S5VL to jest model zbudowany od podstaw o bardzo dobrej jakości dźwięku
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tak naprawdę AL 24 to nic nowego, Denon od lat to stosuje i ulepsza Wiadomo ,że przy płytach kompaktowych naturalnym wyborem jest CD, nie tylko jeżeli chodzi o dźwięk, ale i o właściwości użytkowe (np.szybkość wczytywania płyt)

Niezależnie od urządzenia problem jest wciąż ten sam od lat - płyta CD format ograniczony do rozdzielczości 16 bitowego słowa co daje dokładność 65.356 poziomów ,gdyby rozdzielczość płyty wynosiła 24 bity daje to 16.777.216 poziomów - wzrost wręcz lawinowy .Obecna technika umożliwia realizację nagrań 24 bitowych tylko, że nie można ich zapisać w tej postaci na płycie CD
Pewne pole do popisu dają pliki hi-res tylko na obecnym poziomie zabawa jest dosyć kosztowna .Tak dla przykładu koszt albumu "Thriller" Michaela Jacksona WAV 24bity/176 khz to 25 USD ,czyli więcej niż ta sama tradycyjna płyta kupiona w sklepie

"Whiplash" jeżeli celujesz w muzykę to kup odtwarzacz CD zwłaszcza, że już masz jeden blu-ray to po co Ci drugi ?

Dzieki za odpowiedz. Dlaczego pytam tez o Blu ray Denona, z prostej przyczyny jesli na amplitunerze nie bedzie zbyt duzej roznicy miedzy Blu ray a czytnikiem CD to lepiej kupic Blu ray i miec w jednej paczce wszystko, Panasonica bym ew sprzedal. Ale wtedy znowu bede mial kaca "Znowu pol srodki i CD pewnie zagralby lepiej" Wiesz jak to jest. Panasonic sam w sobie jesli chodzi o Blu ray jest bardzo fajny i jego uzywalbym do filmow/koncertow a plytki CD czy cala mase mp3 sluchalbym z czytnika CD.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
"Whiplash" trudno coś doradzić ,jeżeli masz BD Panasonic jesteś zadowolony sprzęt poszanowany to trochę szkoda .Na operacji sprzedaży raczej stracisz ,co wystawisz na tym słynnym portalu aukcyjnym i będziesz się z ludźmi użerać? .Chyba ,że już naprawdę nie masz miejsca na dodatkowy klocek .Prawda jest też taka ,że jednak odtwarzacz CD zapewnia większy komfort obsługi niż BD ,który jest odtwarzaczem wieloformatowym

Czy dźwięk będzie lepszy ? - to zależy od oczekiwań ,trudno oczekiwać jakiegoś przełomu dzisiaj technika bardzo się wyrównała ,więc i różnice nie będą jakieś porażające .Dźwięk wcale nie musi być gorszy może być inny gdyż akurat charakterystyka tego nowego BD będzie inna .Jeżeli zadowala Ciebie dźwięk na poziomie dobrego budżetowego odtwarzacza CD to taka wymiana ma sens , jeżeli oczekujesz więcej trzeba celować w jakiś fajny dyskofon CD.

Inaczej wygląda sprawa jak ktoś zaczyna od zera ,potrzebuje BD do oglądania filmów i czasami do słuchania płyt CD na przyzwoitym poziomie ,wtedy kupno takiego np.Philipsa ma sens bowiem otrzymujemy bardzo dobry obraz i dźwięk na poziomie dobrych odtwarzaczy budżetowych ,a cena 950zł jest do zaakceptowania nawet dla początkujących
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja ostatnio pytałem w sklepie czy CD Pioneer PD-10 zagra lepiej od mojego bluraya i człowiek w sklepie powiedział, że nie. Przy wysokich modelach cdplayerów a niskich bluray pewnie jest różnica, natomiast przy podobnej klasie raczej nie do usłyszenia.
Nie wiem czy do konca. Marantz UD5007 obecnie 2100 zł vs CD5004 obecnie za 1200 zł (wg Ceneo). Wg mnie klasa ta sama (UD prawie 2x droższy, ale oczywiscie kładzie nacisk na BD, odtwarza też SACD), ale CD gra zauwazalnie lepiej (faktycznie słuchałem CD5003 dzięki uprzejmosci armaniga w domu oraz CD6004 w sklepie, wszystko vs UD5007).
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Przy CD napewno nie trzeba wlaczac TV aby moc nawigowac po utworach. Przy ew. sprzedazy Pansa to dostane grosze, wiec nie licze na odzysykanie kasy a bardziej na pozbycie sie wtedy juz nie potrzebnego Blu ray bo bylby blu ray od Denona. Takze caly pomysl raczej bez sensu, majac teraz blu ray sprzedajac za grosze i kupowanie nowego aby byl od kompletu i miejmy nadzieje troche polepszal brzmienie. To juz lepiej jednak kupic osobny CD i z niego sluchac muzyki a Panasonic zostal by tylko do Blu ray/DVD. Aktualnie jak slucham CD to wykorzystuje polaczenie analogowe wiec i DAC panasonica. Sadze ze w takim zestawieniu CD Denona bylo by o wiele lepsze pod wzgledem jakosci dzwieku niz BD Panasonic'a za 600zl a amplituner dostawal by sygnal dobrej jakosci.

Krzysiek ale ty mowisz o roznicach miedzy CD a Blu Ray na amplitunerze czy wzmacniaczu?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Podales stare niedostepne modele. Ale tak czy siak z pionkiem przynajmniej jesli chodzi o odtwarzacze nie chce miec nic doczynienia.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Oba odtwarzacze CD Marantza wykorzystują inne kości ,co ciekawe nie uległy zmianie w kolejnych wersjach
CD 5001 /5003/5004 Cirrus Logic CS 4392 24bity/192 khz z DSD ,akceptuje PCM 4-192khz

CD 6002/6003/6004 wykorzystuje bardziej zaawansowany układ multibitowy typu sigma-delta Cirrus Logic CS 4398 24bity/192 khz , posiada ścieżkę do bezpośredniej konwersji DSD ,jest w stanie przyjąć dane PCM (modulacja impulsowo -kodowa) z częstotliwością próbkowania od 32khz do 200khz oraz umożliwia upsampling do 198 khz
Nie miałem niestety okazji bezpośredniego porównania odtwarzaczy obu serii ale podejrzewam ,że różnica dźwięku między nimi jest istotna
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
No wlasnie a mnie inetersuje porownanie BD vs CD na Amplitunerze ;) Sadze ze o ile roznica miedzy markowym BD a CD na ampli moze byc niewielka to miedzy moim BD za 600zl a CD za 1400 mogla by byc juz wyrazna na korzysc CD co ?
 

collider

New member
Bez reklam
Do mnie temat CD wraca jak bumerang tyle, że mój amplituner nie daje gwarancji poprawy jakości odsłuchu, tak myślę. I raczej chodzi o funkcjonalność. Chociaż z drugiej strony twój też nie jest wysokich lotów więc sytuacja może być analogiczna.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Moj jest chyba polke wyzej, 7 kanalowy, twoj 5 no i cena 1300 za Twoj a moj kosztowal 2200, to odp. X2000 wiec nie jest taki zly w stereo. Skoro slychac roznice miedzy analogiem a cyfra. Ja mysle o CD tylko dlatego ze moj BD jest bardzo budzetowy. Jakbym mial BD denona to napewno bym nie myslal o CD bo roznia byla by pewnie mala. Ale zestawiajac BD za 600zl do CD za 1400 to mysle ze bedzie roznica.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Oczywiście, że jest półkę wyżej i zaledwie półkę. Zobacz ile takich "półek" każdy producent ma?. Ja miałem wcześniej 920 i myslisz, że ona grała o niebo lepiej? Zapewniam cię, że róznice pewnie wyczuł by jedynie wytrawny słuchacz. U ciebie sprawę mogą raczej ratować głośniki. To naprawdę ciężki wybór i w przypadku gdy ktoś dysponuje np. Denonem X3000 lub 4000 albo Pioneerem 2023 lub jeszcze wyższym to taki wybór pewnie ma sens ale w naszym przypadku czy gra jest warta świeczki? Chciałbym aby tak było bo pewnie sam bym kupił CDek i się cieszył komfortem działania i jakością dzwięku.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No wlasnie a mnie inetersuje porownanie BD vs CD na Amplitunerze ;) Sadze ze o ile roznica miedzy markowym BD a CD na ampli moze byc niewielka to miedzy moim BD za 600zl a CD za 1400 mogla by byc juz wyrazna na korzysc CD co ?

Chcesz to Ci wysle na testy CD Marantza (model CD5003), mam jeszcze CD6xxx, ale z tego korzystam, a roznic tez nie ma jakis specjalnych.
Krzychu uslyszal wyrazna roznice w porownaniu do dobrej klasy BR, tyle ze na wzmacniaczu, byc moze Ty uslyszysz ja na amplitunerze i przekonasz sie czy gra jest warta swieczki.
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ja z checia przyjme te 5003 na test:D a i jeszcze jedno masz Armanig chyba skrzynke pełna bo nic mi nie odpowiedziałes na zapytanie:).Pozdro
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Oczywiście, że jest półkę wyżej i zaledwie półkę. Zobacz ile takich "półek" każdy producent ma?. Ja miałem wcześniej 920 i myslisz, że ona grała o niebo lepiej? Zapewniam cię, że róznice pewnie wyczuł by jedynie wytrawny słuchacz. U ciebie sprawę mogą raczej ratować głośniki. To naprawdę ciężki wybór i w przypadku gdy ktoś dysponuje np. Denonem X3000 lub 4000 albo Pioneerem 2023 lub jeszcze wyższym to taki wybór pewnie ma sens ale w naszym przypadku czy gra jest warta świeczki? Chciałbym aby tak było bo pewnie sam bym kupił CDek i się cieszył komfortem działania i jakością dzwięku.

Jesli Cie urazilem to z gory przepraszam, nie mialem na celu pokazania ze moj Denon jest miod a Twoj pionek jest dziadostwo tylko ze im wyzszy model tym lepsze stereo. O ile w KD roznice moga byc mniejsze to w podstawowych modelach amplitunerow Stereo gra tak sobie. W ogole pioneer ma bardzo duzo modeli i dopiero 1123 jest niby odp. X2000 w denonie. Sluchaj jak sobie kupimy po CD to przynajmniej poza napewno lepsza jakoscia bedziemy mieli ladny zestaw Ampli + CD z jednej firmy, zawsze to mi sie podobalo no i spokojne sumienie ze wykorzystujemy ampli na max jego mozliwosci bo podajemy mozliwie najlepszy sygnal z plyty CD :)

Armaniq dzieki za oferte ale jakby sie cos uszkodzilo w transporcie, troche ryzykowna taka zabawa :)
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Nie uraziles mnie :). Ja poprostu staram sie twardo stapac po ziemi i nie obiecywac sobie spektakularnych roznic. Z jednym sie zgodze, ze Pioneer ma mnogosc modeli ale w przypadku odpowiednika dla Denona X2000 bym polemizowal bo w wiekszosci testow i porownan jest on laczony z Pioneerem VSX 923. Tak to jest juz u Pionka ze wystarczy dolozyc dwa gniazda i powstaje nowy model.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Oczywiscie ze wielkich roznic nie bedzie. Czytalem troche o tym moim CD DCD 720 i AL32 podkreca brzmienie do 32/192 ze zwyklej CD wiec napewno szczegolowosc i selektywnosc brzmienia instrumentow bedzie lepsza, bardziej poukladana.
 
Dołączę się do tematu. W jaki więc sposób podłączyć blu ray do amplitunera żeby cieszyć dobrą jakością z cd. Czy jak podłączę przez rca do ampli dla dźwięku z cd (pod to samo wejście jakbym podłączał odtwarzacz cd) i przez hdmi dla dźwięku z filmów to po wybraniu źródła dźwięku w ampli cd będzie mi grał blu ray po analogu a pod blu ray przez hdmi?
 
Do góry