Jaki BR do muzyki

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli chcesz kupić dobry blu-ray do muzyki to Philips BDP 9600 ok.950zł brzmienie jest na tyle dobre ,że spokojnie wytrzymuje porównanie z budżetowymi odtwarzaczami typu Denon Marantz ,Yamaha
Oppo będzie mieć trochę lepsze brzmienie ale cena jest niewspółmierna do możliwości zwłaszcza, że sekcja wideo jest na takim samym poziomie jak u Philipsa

Z oddzielnych DAC'ów za normalne pieniądze to Music Hall dac 15.2 (1390zł ) nie można lepiej wydać pieniędzy ,ewentualnie można kupić DAC tego producenta gdzie stopień końcowy jest realizowany na lampach (ok.3000zł) niesamowicie plastyczny wręcz eteryczny dźwięk - jeżeli ktoś kocha muzykę to jest to znakomity wybór
Tylko jest jeszcze jedna sprawa - aby w pełni wykorzystać potencjał DAC'a napęd musi być dobrej jakości
 
I

irek6311

Guest
Tani i dobry do muzyki jest Pioneer BDP-160 ,
mam takowy i płyty CD jak i pliki flac grają rewelacyjnie ,
ma bardzo dobry przetwornik audio i z dysku czy poprzez DLNA można posłuchać flac plików .
 

Hermann

New member
Tani i dobry do muzyki jest Pioneer BDP-160 ,
mam takowy i płyty CD jak i pliki flac grają rewelacyjnie ,
ma bardzo dobry przetwornik audio i z dysku czy poprzez DLNA można posłuchać flac plików .

No, to spadłeś tu, z rewelacją, jak z nieba, czy raczej z księżyca'
Cały czas tłuczemy wątek " czy warto kupić Pioneer BDP-160 i nie odezwałeś się ani słowem.

Napisałem " z rewelacją" gdyż inni koledzy twierdzę, że nie czyta plików flac po sieci.
I na dodatek, że tak ma być, bo tak stoi w instrukcji.

A czy płyty CD i pliki flac odtwarzasz przez wyjście analogowe Pinka 160, czy przez cyfrowe?
Bo podobno analogowe wyjście BDP-160 wyraźnie gorsze niż analogowe wyjście z odtwarzacza CD (też Pioneer)
 
I

irek6311

Guest
Czyta flac i tu nawet pisze BDP-160-K Odtwarzacz Blu-ray z funkcjami sieciowymi, Youtube i wsparciem dla smartfonów oraz SACD (czarny) - Pioneer Odtwarzacze płyt Blu-ray, DVD ,
tu też info Odtwarzacz Blu-ray Pioneer BDP-160 - Newsy sprztowe
zresztą BDP-150 z HDD czytał flac a BDP-160 czyta i poprzez DLNA :roll:
ma bardzo dobry procesor audio taki jak w PD30 więc i po RCA (analog) jakość dżwięku bardzo dobra ,
dżwięk z płyt SACD /CD /flac na analogowym złączu też jest ale trzeba w menu ustawić ,
ja po HDMI słucham bo mniej przełączania na amplitunerze i na TV podgląd jest ,
moim zdaniem konkurencja daleko w tyle vs ten blu-ray i to zastanawia że najtańszy model ma tyle ciekawych opcji .
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
To jak sluchasz po HDMI to odtwarzacz nie ma zadnego wkladu w brzmienie. Generalnie CD nawet z blu ray powinno sie sluchac po RCA bo HDMI sie nie nadaje do przesylu PCM ze wzgledu na spory jitter.

Moje porownanie tanich odtwarzaczy DVD/BD mialo na celu przekonanie sie jak brzmia one "od siebie" czyli po analogu jak i po wyjsciu cyfrowym czyli wykorzystaniu DAC w amplitunerze. Jak brzmia markowe i wysokie modele odtwarzaczy nie powiem bo nie mam mozliwosci testu w domu.

Co do Philipsa 9600 i jego brzmienia, cytuje jeden z testów"

"Ocena strony sonicznej Philipsa nie jest tak jednoznaczna, jak w przypadku strony wizyjnej. O ile do dźwięku z wyjść cyfrowych nie zgłaszam zastrzeżeń, to dźwięk z gniazd analogowych nie sprostał moim oczekiwaniom rozbudzonym po oględzinach tylnej ścianki odtwarzacza oraz w oparciu o obecność przetworników cyfrowo-analogowych Burr-Browna i oddzielnego zasilacza toroidalnego dla sekcji audio. Po porównaniu Philipsa do tańszej konkurencji widać poprawę, bo np. muzyki z płyt CD da się słuchać dłużej z zaangażowaniem, ale o delektowaniu się ?substancją muzyczną? nie ma mowy. Dźwiękom wciąż brakuje tkanki, dźwięczności i dynamiki. Natomiast na plus można zaliczyć gładkość i brak nerwowości. W dole pasma odtwarzacz operuje obszernym i nie za szybkim basem. Uświadomiłem sobie jednak, że taka koncepcja brzmienia może pasować do budżetowej amplifikacji i małych głośników, sprawdzając się zwłaszcza podczas oglądania filmów lub słuchania plików MP3 z USB."
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Blu-ray i amplituner są zgodne i korekcja jitter jest ona sygnalizowana na wyświetlaczu,
jak BDP-160 podepnie się do starszego Pioneera to niestety korekcji jitter nie będzie ,
dodam jeszcze że hdd musi być z własnym zasilaniem bo BDP-160 kapryśny i te bez zasilania nie che mi czytać ,
mam 1T hdd i napakowany mkv i avi bo divx to masakra nie obraz ,
z dysku najlepiej odtwarzać filmy bo po sieci wi-fi te HD tnie niestety ,
tak na koniec to audio lepiej brzmi poprzez hdmi ale kabelki markowe to mus bo inaczej sterowanie poprzez hdmi nie działa prawidłowo .
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Bo Pioneer ma ten system redukcji jittera PQLS ale musza byc oba urzadzenia pioneer i oba miec ten system a Twoj BDP 160 nie ma funkcji PQLS o zadnej redukcji jittera mowy nie ma. Z drugiej strony sam DAC w amplitunerze za 2000zl tez nie bedzie jakis wybitny do muzyki, dlatego lepiej jest miec markowy blu ray z dobrym DAC i puscic dzwiek po analogu, ew do muzyki osobny CD :)
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Fakt z tym PQLS w BDP-160 brak :|
ale amplituner świeci się ta dioda i stąd tak popisałem ,
mają oba włączoną kontrolę poprzez HDMI więc sam nie wiem o co gra ?
ale KD to nie sprzęt do słuchania muzyki wysokiej jakości a dla relaksu wystarczy to co ma BDP-160 ,
poprzez rca audio ma mniejszą dynamikę ale to chyba wina elektroniki ,
stary BDP-150 dałem kuzynowi do wieży stereo i chwali za jkość dżwięku w stereo ,
gwarantuję że jak ktoś go podepnie do porządnego wzmacniacza stereo to zagra podobnie jak zwykły CD .
 

SDman

Banned
Tani i dobry do muzyki jest Pioneer BDP-160 ,
mam takowy i płyty CD jak i pliki flac grają rewelacyjnie ,
ma bardzo dobry przetwornik audio i z dysku czy poprzez DLNA można posłuchać flac plików .

Witam,
napisałeś "ma bardzo dobry przetwornik audio" możesz napisać konkretnie jaki ?

Pozdr.
 
I

irek6311

Guest
SDman o oznaczenia ci chodzi chipa ?
jak znajdę specyfikację to podam ,
w każdym razie gra przyzwoicie i niejeden CD ~ 1tyś zł nie zagra lepiej ,
podpinałem go do wieży stereo tej ze stopki i gra niewiele gorzej od PD-30 z płyt CD ,
dżwięk BDP-160 nie jest tak gładki w stereo jak z PD-30 ale cena stawia ograniczenia ,
typowy Kowalski różnicy pomiędzy tymi odtwarzaczami nie zauważy jeśli poskąpi na dobre kolumny ...
spotkałem się u znajomych z takim kompletowaniem sprzętu stereo że drogi wzmacniacz + kiepski CD i kolumny do KD .

Edit:
Dodam jeszcze że blu-Ray w KD ustawiony by nie obrabiał dżwięku na HDMI < jakość dżwięku wtedy lepsza ,
wcześniej w temacie było o transmisji audio i wideo po hdmi ...
wizją czy audio zajmują się osobne przetworniki i to chyba logiczne bo kanał zwrotny to tylko audio ,
tak samo jest w blu-ray więc nie ważne czy po hdmi czy rca audio puścicie < jak kiepski przetwornik audio w blu-ray to lipny będzie dżwięk .
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Tym zainteresowanym Blu-Ray jako odtwarzacz audio polecę dobry DAC i dopiero z niego rca analog audio ,
chwilowo nie mam takiego ale planuję zakup i wtedy przetestuję BDP-160 i PD-50 bo taki model ma brat ,
bez znaczenia jak blu-ray podłączycie by posłuchać muzyki z CD bo amplituner KD tor audio ma gorszy niż typowy wzmacniacz stereo .
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Bez przesady ze BD gra z jakoscia odtwarzacza CD ;) Mowisz ze dzwiek nie jest taki gladki jak z PD30, no wlasnie o to chodzi. Przeciez CD to nie jest przepasc brzmieniowa jak np. miedzy wzmacniaczem a amplitunerem a bardziej daje ten smaczek, uporzadkowanie, selektywnosc, rozdzielczosc dzwieku :)
 
I

irek6311

Guest
Bez przesady ze BD gra z jakoscia odtwarzacza CD :wink:
Spoglądając na parametry powinien ale uproszczenie toru audio degraduje muzykę stereo i to szcególnie na dobrych nagraniach SACD słychać ,
grzebią głębiej nie warto wydawać za dużo kasy na blu-ray by posłuchać muzyki bo amplituner i tak obniży końcowy efekt ,
stereo nigdy nie będzie takie jak z typowego zestawu stereo bo to sprzęt dla innego klienta ,
jedynie te wyższe amplitunery można by rozbudować o porządny wzmacniacz i do niego wpiąć odtwarzacz .
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Bez przesady ze amplituner tak bardzo popsuje dobre brzmienie odtwarzacza CD :)

To mowisz ze podlaczyles BD i CD do wzmacniacza Stereo i oba czytniki graly podobnie?
 
I

irek6311

Guest
Dynamika zbliżona i rozkład sceny więc nie jest żle jak 500zł za BDP-160 ,
blu-ray jednak gra bardziej cyfrowo i uwypukla skraje pasma co drażni mnie trochę w poważniejszej muzyce ,
szczerze to w niektórej muzyce to i zaleta a nie wada BDP-160 dlatego mogę go szczerze polecić .
 

SDman

Banned
Co siedzi w 160 nie znalazlem ale w 150tce jest AKM delta-sigma, oczywiście 24 bit/192 kHz

Witam,
czyli low-end marny, słusznie więc zwróciłeś uwagę, że porównywanie 160 do CD za 1tys.
troszkę nie przystoi, zakładam, że w 160 może być tylko gorzej niż lepiej w stosunku do 150.

Tym zainteresowanym Blu-Ray jako odtwarzacz audio polecę dobry DAC i dopiero z niego rca analog audio ,

Tutaj dobrze prawisz, tylko wtedy BD robi jako dawca surowego cyfrowego źródła i bez znaczenia
jest jaki to BD oby umiał grać FLAC i miał jak najlepiej zrobiony player.
Tak więc nie pisz zbyt pochopnie, zawsze warto chwilkę przeanalizować -mam na myśli ten super
przetwornik audio w 160.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:
I

irek6311

Guest
Miałem BDP-140 /150 i teraz BDP-160 gra najlepiej ,
co w nim siedzi nie znalazłem bo w necie brak info ,
ale tak jak pisałem jest w rozsądnej cenie i oferuje dużo jak na typowy blu-ray ,
kupując DAC można dodatkowo z PC po usb słać pliki więc inwestycja bardzo dobra.
 

SDman

Banned
Miałem BDP-140 /150 i teraz BDP-160 gra najlepiej ,
co w nim siedzi nie znalazłem bo w necie brak info ,
ale tak jak pisałem jest w rozsądnej cenie i oferuje dużo jak na typowy blu-ray ,
kupując DAC można dodatkowo z PC po usb słać pliki więc inwestycja bardzo dobra.

Witam,
tak dla nie wygórowanych oczekiwań stereo i blu, owszem rozsądna propozycja,
inne tj. smart TV z niego pociechy nie ma, a to bardzo, bardzo fajna pula rozrywki w
zauważalnie lepszej jakości niż z samego smarta w TV.

Pozdr.
 
Do góry