Jaka plazma 50 cali ?

mim122

New member
Witam
Proszę o pomoc
Moje warunki:
- pokój 4,5m x 4,9m
Preferowana wielkość matrycy – 46"-50"
Preferowane marki - brak ustaleń
Jaki sygnał – cyfra+
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost i z boku(czasami)
Jaka odległość od ekranu – od 2,5 do 3,5
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, (może laptop)
Jaka klasa cenowa – do - 3,5
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – dzień i noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na południe., telewizor na ścianie zachodniej
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-4
Jaki masz ulubiony program – filmy, programy przyrodnicze, bajki, sport
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy świetle (ale nieduże natężenie),
Ma stać czy wisieć - docelowo wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD
Pozdrawiam!
 

AsKier

New member
witam, to i ja poproszę o doradzenie...zależy mi na czasie..

odległość od ekranu: 2,5-3
jak słońce świeci w pokoju: Słońce nie będzie bezpośrednio świecić w TV
Jak duży jest pokój: 12m2
jaki masz obecnie telewizor: CRT 21"
jakie programy najczęściej oglądasz: różne
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: Wieczorem
preferowana wielkość telewizora: 46"-50"
preferowana marka: dowolna
czego nie lubisz w telewizorach:
jakie urządzenia będą podłączone: DVD, PC
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 90/10
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych ? na wprost
telewizor ma mieć wifi ? nie musi
ma czytać przez USB filmy ? może ale nie musi
jakimi złączami i co chcesz podłączyć ? HDMI
jaki masz sygnał ? SD, HD polsat cyforwy i inne platformy
ile programów HD ? będzie kilka
ile godzin dziennie ma grać telewizor ? 2-4h
ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
ma stać czy wisieć ? wisieć lub stać bez znaczenia


myślę nad HDR...ale czy nie za blisko będę TV? nie chciałbym wydawać za dużo ale dobrze by było mieć 50"... ewentualnie mniej cali...
 
Ostatnia edycja:

Sweet Lou

New member
Witam ja mam pytanie do Adrian85.Posiadasz plazme Lg i ciekawi mnie kwestia efektu green ghosting w LG,jak wygląda to u ciebie,czy występuje a jeśli tak to czy jest zauważalne.Drugą kwestią jest płynność obrazu na każdym podanym zródle.Piszą na forach że przy 50hz panasonic G20 sobie słabo wtedy radzi z płynnoscią,a jest on głównym konkurentem.Czy występują jakieś inne niepożadane efekty?Głownie zależy mi o diagnoze pod kątem piłki nożnej i ogólnie sportu gdyż tego ogladam najwiecej i zalezy mi żeby nic sie nie rozmywało,żeby była ostrość w ruchu np gdy kamera podąza za pilką a wtedy drugi plan kibice na trybunach itp sa rozmazani,nie ma ostrego obrazu w ruchu.Jak kwestia czerni,szczerze nie musi byc najlepsza zalezy mi żeby poprostu była przyzwoita.Dodam jeszcze ze bardziej nastawiam sie na Pk 760 ale to nie ma wiekszego znaczenia myslę.Czy jest coś w obrazie co ciebie denerwuje,pytam bo jestem bardzo wyczulony na każde błędy obrazu i chciałbym dobrze wybrać.A i jeszcze jedno jak Tv swieci w dzień czy kontrast jest wystarczający?Wiem ze Lg dosyć odbija swiatło,wiec bede na to przygotowany i założe zaluzjeOgólnie wiecej bedę oglądał wieczorami ale w dzien również.Jak sprawa powidoków w tym modelu,gdyż bede podłaczal PS3 bądz komputer w celu grania oglądania filmow.Ale nie bedzie to zadne katowanie po 10godz,powiedzmy raz,dwa razy w tygodniu po 3,4 godz.Acha sygnał mam z cyfry+SD+HD i to bedzie głowne zródlo sygnalu.Z gory dzieki za mam nadzieje wyczerpującą odpoweidz.Pozdrawiam.
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Wszystko co mogłem napisać już napisałem i jest tu dostępne na stronie.Sport raczej rzadko oglądam,jak już to tylko po to by w.....ć znajomych płynnością,szczególnie na tenisie(wtedy najlepiej oceniać) więc i piłka tak samo,chociaż nie zwracam uwagi zbytnio na detale.MI się nic nie ''rozmazuje'',niech się martwią ci co nie oglądają tylko się wpatrują w każdy szczegół.Kontrastu w słoneczny dzień trochę brakuje,ale to też kwestia ustawienia tv,powidoki się pokazują ale szybko znikają więc żaden problem i ma programy czyszczące.No i najważniejsze co jest dla mnie to bardzo naturalny obraz,czyli przypominający to co widzę za oknem,a nie na zdjęciu z Kodaka jak w przypadku led-ów.Nie zamierzam cię na siłę namawiać,po prostu porównaj sobie PK950 vs 50V20 i zobacz różnice między nimi.Na pewno czerń-kontrast,filtr będzie lepszy w panasie,ale reszta?..nie wiem sam oceń.I żeby było jasne:też między nimi wybierałem i nie miałem z tym problemu.
 
Ostatnia edycja:

Sweet Lou

New member
Dzięki za odp.Jesli możesz napisz jeszcze jak z efektem green ghosting,czy go widzisz u siebie?Ponoć w G20 czy V20 jest nawet zauważalny,nie wiem ile w tym prawdy.
 

AsKier

New member
sam już nie wiem...

kwota jaką chcę przeznaczyć to między 1800-2800zł ale najlepiej do 2500

chciałbym aby był to panasonic (posiadam kino domowe panasonica i nie chciałbym łączyć różnych systemów) ale nie jest to warunek konieczny.

są momenty, że myślę nad Full HD przy np. 42" ale również przez głowę mi przechodzą myśli o właśnie 50" ale koszta rosną a 50" przy HDR to raczej chyba nie bardzo...

gdybyście mnie nakierowali byłbym wdzięczny
 

AsKier

New member
Poczytaj i wybierz 2 modele,będzie łatwiej.

im wiecej czytam tym mniej wiem co wybrac.

musi to być plazma, miedzy 42-50" - nie będę oglądał blueray (bynajmniej na razie), u mojej kobiety jest Panasonic TH-37PV7P i zapewne będę wyczulony na lustro w LG bo w tym panasonicu jest OK...tak myślę ale może będzie ok?

biorę wysoki pakiet z kanałami HD...

ogladam wieczorem i głownie TV i czasami filmy DVD
 

Adrian85

New member
Bez reklam
W tej kwocie panas X i S lub Lg pj i w tym musisz wybrać,gdybyś trochę zwiększył budżet- 50pk350.Lustro jednakowe we wszystkich,więc tym się nie sugeruj.
 

AsKier

New member
więc kieruję się do Full HD..z czasem kupię blueray'a :!:

rozmiar 42-50"

odległość 2,5-3m

do "lustra" przywyknę mam nadzieje

głownie TV (sd+hd) + filmy 20%

koszt do 3000 jednak miło widziałbym mniej...ale jak będzie trzeba to zapłacę nawet ponad 3000 - w ostateczności..
 

Adrian85

New member
Bez reklam
W takim razie LG50pk350,tylko czy na pewno w takim metrażu?Ja oglądam w takich samych warunkach,ale czy dla ciebie nie będzie za duży-12m2?
 
Ostatnia edycja:

AsKier

New member
okey

zostaje przy LG50pk350 i jakimś panasonicu Full HD ale mniejszym rozmiarowo...

czy TX-42s20e będzie dobrym wyborem...? a może większy 46 cali z innego modelu...

tak ostatecznie albo ten LG albo Panasonic...
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Lg50pk350 vs 46s20,42g20,porównaj modele pod względem obrazu,poczytaj i zdecyduj.Najbardziej zbliżone cenowo(ja polecam LG)ale decyzja należy do ciebie.
 

machonej

New member
Czy LG 50PK350 oglądany z 2,5m - 3,5m nie będzie za duży? Mam Cyfre+ i kanały HD pewnie będą spoko ale czy SD będą zadowalające? I jak jakość divx z takiej odległości? Czy może na takie warunki lepszy 42 lub 46?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
O jakość SD na Lg się nie martw,tylko wielkością.Odwieczny problem ''za duży, za mały?,a po tygodniu za mały, za duży''.Jak kto lubi,przy dobrym obrazie żaden nie jest za duży.
 

machonej

New member
nie chce przeholować z wielkością i troche obawiam sie tych 50cali z 2,5m i tylko to mnie powstrzymuje przed zakupem 50PK350. A znowu 42 to chba za mało szkoda ze nie ma LG 46 FulHD :x Chyba jeszcze czeka mnie wizyta w jakims sklepie i ponowne ocenienie odległości.
 

damiantomek2

New member
Od tygodnia mam LG50PK760 m.in. dzięki lekturze tego forum bo w sklepie nie ma jak zobaczyc tego modelu. Jesli chodzi o odległość i wielkość u mnie min.3m, a max.3.7m i jest to w ocenie domowników optymalna odległość.
Nawet żona po dwu dniach stwierdziła iż trafiłem idealnie choć wcześniej nawet na 37 cali namawiała. Jednak do 2,5m to 50 cali dla oglądających tylko materiały HD.
Dopiero teraz widzę jaka jest różna jakość nadawania bo 21 cali CRT to tuszował.
Niestety ale w rozmiarze 46 cali za małą kase to tylko Panasonic S20 to rozsądny wybór dla
tych, którzy nie cenią medialności. Ja dołożyłem trochę kasy i wyczaiłem dostępność PK760
ale alternatywnym typem był LG50PK350. Wolę bowiem odblaski niż bzyczenie.
 
Do góry