Jaka plazma 50 cali ?

AsKier

New member
po dzisiejszych charach w pokoju z meblowaniem...jeszcze notabene nie skończonym stwierdzam, że... 50cali to za dużo...

dokładnie mam 2,5m do telewizora z kanapy...

zostaję przy 42-46" Panasonica z Full HD...

teraz jestem coraz bliższy do modelu tx-p46s20 lub innego 46 or 42 calowego..
 

AsKier

New member
ok moze 50" byłoby idealne ale bede głównie ogladał tv z platformy cyfrowej gdzie bede miał kilka lub kilkanascie kanałów HD - jak wiemy reszta nadawana jest w sd co przy 50" bezie raczej wygladalo gorzej niz na np 46" cz 42"

nadal wybieram miedzy 50" LG a 42-46" model s20 panasonica....
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Jest to kwestia dobrego sygnału,jakość kabla którym połączysz(komponent) i odpowiedniego ustawienia obrazu,ale na siłę nie kupuj 50'' tylko dlatego ze KTOŚ lubi i ma ku temu warunki,lub po prostu lubi duży ekran(tak jak w moim przypadku ,nawet gdyby miała być słabsza jakość odbiory niektórych programów).Fakt jest faktem że polsat cyfrowy ma najsłabszą jakość i lepszą opcją dla 50'' jest ''n'' lub cyfra+.
 

smelbo

New member
Koledzy, jaką plazmę 50 calową kupić? Niestety pokój jest dość jasny dlatego potrzebuję coś z matowym (antyodblaskowym) ekranem. Zastanawialem się nad Samsungiem PS50C450 i LG 50PJ550. Jednak negatywne opinie na temat odbijania światła coraz bardziej mnie od nich odciągają.
Cena nie może przekroczyć 3000zł
 
Ostatnia edycja:

Adrian85

New member
Bez reklam
To jest tylko kwestia ustawienia tv,w tym przedziale cenowym cudów nie ma,masz do wyboru Pj550,Pk350.Jeszcze jedna wycieczka do sklepu nie zaszkodzi.
 

smelbo

New member
heh nie wiem w jaki sposob C530 mogł odbijać mniej od C550 bo to te same tv pod tym wzgledem :)

W sposób wyrokowy na zasadzie odbicia zwierciadlanego - może mieć miejsce na gładkiej powierzchni oddzielającej dwa różne materiały, np. na lustrze wody albo metalizowanej powierzchni. Zgodnie ze schematem promień świetlny P zwany promieniem padającym pada w punkcie O na granicę ośrodków (A) i odbija się jako promień odbity Q.
 

kskup

New member
Witam!
A więc wypełniając formularz:

Jakie masz warunki - pokój 4m x 4m
Preferowana wielkość matrycy – 46"-50"
Preferowane marki - Panasonic
Jaki sygnał – sd, kablówka, PS3 (blue-ray)
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost, trochę z boku
Jaka odległość od ekranu – od 3 do 3,5
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd, laptop, PS3
Jaka klasa cenowa – 3,5 - 5,5
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – wieczorem (po 17)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na zach. (są żaluzje), telewizor na ścianie północnej
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Jaki masz ulubiony program – gry, sport, filmy
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy świetle (ale nieduże natężenie),
Ma stać czy wisieć - stać (co to ma za znaczenie?)
Czy ma być HD Ready czy Full HD – raczej Full

Ciągle biję się z myślami, czy 50 na taką odległość, nie jest za duża. Na celowniku mam Panasa 50V20 i on do mnie najbardziej przemawia, chociaż wolałbym z serii V 46 cali chyba, ale niestety nie ma - mniejszy to 42. Macie jakąś alternatywę? Tylko LG 50PK950?
Dodam, że wolałbym zapłacić mniej - szczególnie, jak słyszę od dziewczyny 'rodzice mi kupili LG 42'' za 1500 bla bla bla... obraz jest śliczny, nie widziałam nigdzie ładniejszego bla bla bla. Kup sobie taki sam bla bla bla ' Jak jej wytłumaczyć na czym polega różnica, przekonać, że to zakup nie na rok czy dwa...
Pozdrawiam
 

Adrian85

New member
Bez reklam
No cóż...?Nie wszyscy mają duże wymagania.Dobrze celujesz między 50V20 a Pk950, jeśli masz zamiar godzinami korzystać z konsoli to raczej V20,ale...Sam zdecyduj.
 

kskup

New member
Panas 50V20 vs LG PK950 - bierz LG - masz 1.000 w kieszeni
A jeśli chcesz wydać mniej - zdecydowanie to bierz LG 50 PK760.

hm.. to LG według Was jest jakościowo (obraz) porównywalne? to lg też ma WiFi?

edit:
z tego co wyczytałem to to LG PK950 porownywalne jest z seria g20 samsunga. Dobrze myślę?
 
Ostatnia edycja:

kskup

New member
WiFi tak,g20 to nie samsung,a obraz zależy z jakimi modelami chcesz porównać i czy na pewno tylko obraz?.....

sory, miałem na myśli panasonica oczywiście. Co do obrazu - to chyba o to głównie chodzi;)
wiem, że seria g20 nie ma wifi i obraz chyba tez niec gorszy (z uwagi na zastosowana technologie - filtr wysokokontrastowy, trochę lepszy tuner (chociaz nie wiem czy w przpadku sygnalu w Polsce ma to znaczenie)) niż w serii V20.
Czy dobrze, że jakość obrazu PK950 porównywałem do G20, i stawiając nieco wyżej V20?
Za tym Panasoniciem przemawia też to, że oni chyba najwięcej z tych wszystkich firm inwestują i przodują w technologii plazmowej. Tak samo NeoPDP - LG i Samsung - mają jakiś odpowiednik?
Na co więcej - poza obrazem - zwracacie uwagę? Interfejsy? Buczenie, lustro ekranu?
Dla mnie liczy się:
- jakość obrazu
- możliwość podłączenia komputera przez VGA
- te cechy już mniej: wifi, możliwość odtwarzania filmów z USB - bo mogę to zrobić z poziomu kompa - wygodniej myszką i klawiaturą.


edit:

no i cena of coz:D
 
Ostatnia edycja:
Do góry