Jaka plazma 50 cali ?

razorjack

New member
byłem dziś w sklepie, ale ciężko było porównać TV :/ obraz puszczony jakiś marny SD (jakaś reklamowa stacja?) - ohyda.
ale mogę przyjść z filmami na USB.

zatem prośba, czy ktoś może na swoim samsungu (seria c550) sprawdzić czy oba te filmy są odtwarzane ?

to dwa dynamiczne filmy (sporty wodne)

1280x720
Jaws Highlights - Jan 17th, 2010 on Vimeo
(po zalogowaniu się, można ściągnąć film w formacie quicktime - mov)

1920x1080
http://manera2.f-onekites.com/downlo...glish_FULL.mp4

ew. jakieś inne na testy polecacie ?
 

rodzynek81

New member
Który z nich

Witam,
Kiedyś czytając opinie na tym forum ( wieki temu) kupiłem lcd32 sharp wd1e, świetny wybór do dzisiaj służy dobrze, jednak trzeba kupić coś większego, zastanawiam się pomiędzy:
lcd sony46ex500, Sharp46 le810(tylko niech trochę stanieje), Panasonica 50 G20, Samsung PS50B650 , żona za to choruje na Philipsa 46pfl 8404( bo się świeci) do którego ja jestem średnio przekonany.


Wiem że dość duży rozrzut, ale biorę po uwagę opcję tańszą i droższą ( jak dla mnie)

odległość od ekranu – 2,5m no właśnie kanapa jest dość blisko(nie dam rady się cofnąć bo jej szerokość czy głębokość jak kto woli jest dość duża)–
jak słońce świeci w pokoju – świeci do południa a wtedy jestem w pracy
Jak duży jest pokój 7x3,5
jaki masz obecnie telewizor- Sharp 32wd1e
jakie programy najczęściej oglądasz- sport i filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
preferowana wielkość telewizora 46-50
preferowana marka – brak
czego nie lubisz w telewizorach-
jakie urządzenia będą podłączone – ps3, kino domowe, dekoder upc więc już musi mieć minimum 3hdmi do tego od czasu do czasu komp
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń – 75-25
jakimi złączami - hdmi
jaki masz sygnał – dekoder UPC
ile programów HD - 7
czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost i z boku
oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – jak sam to bez światła jak z żoną to przy lekkim świetle
ma stać czy wisieć - wisieć
jaka klasa cenowa do 5tys z małym kawałkiem

Oczywiście jestem otwarty również na inne propozycje, z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
Marcin
 

espanion

New member
poprzedni link który dałem był skopany.

przetestowałem
http://www8.bandit3.com/download.php?F=Films/ADDIKT2_1080p_4Mbps.mp4
1920x1080 mp4 odtworzył się dobrze na C650.

dla porównania, na LG 47ld650 film skakał (procek nie dawał rady)

Ja kupiłem PS50C6500 Samsunga. Kupuje wszystkie formaty jakie mu zapodałem na gwizdku. Ma też judgera którego ktoś tam się dopatrzył ale zgadzam się z opinia jednego z forumowczów iż nie należy zbytnio ufać porównaniom - trzeba na własne oczy odpalić i wybrać subiektywnie to co MI pasuje a nie innym (mi tzw. judger nie przeszkadza gdyż mam sygnał z N-ki). CO do bzyczenia to brak w tym modelu (przynajmniej moim) obraz płynny - szukam kogoś kto ma jakiś wzornik jak można ustawić kolory by nie był zbyt jaskrawy itd...
 

czarek_1991

New member
Witam, jako że jestem niemalże laikiem, jeśli chodzi o szczegóły telewizorów,zwracam się z poradą .

Preferowana wielkość matrycy: 50"
Preferowana marka: Samsung, Panasonic
Jaki sygnał: SD
Jaka odległość od ekranu: ok. 3-5 m
Jakie urządzenia do podłączenia: DVD, Xbox360,
Jaka klasa cenowa: 2500-3000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: Wieczorami
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: umiarkowane
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: Na wprost
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz w telewizji: Głównie programy filmowe
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła: Zdecydowanie bez.
Ma stać czy wisieć: Stać.
Czego oczekuję: jak najlepszej jakości do grania na xboxie, dobrego odwzorowania programów sd ze zwykłej anteny oraz filmów divx
Full HD czy HD ready: Bez różnicy
Jaki masz telewizor: crt 24 ''

Telewizor mają kupić moi rodzice, tłumaczac sobie tym że powoli trzeba mieć tuner dvb-t. Im jest potrzebny do oglądania wieczornych wiadomości, seriali i tym podobnych. Z kolei ja będę bardzo mocno eksploatował ten tv do grania i oglądania filmów dvd. Słyszałem że większość gier i tak ma hd ready, zresztą na starym crt nie odczuwałem specjalnego dyskomfortu , nie sądzę więc żeby to było problemem.


Kilka tv, które wpadły mi w oko:

1.Samsung PS50 C430 Ł chyba najbardziej jestem skłonny ku temu, akurat mają go w mega avansie w Poznaniu (to dobry wybór? )
2.Panasonic TX-P50X20
3.Samsung PS50 C450


Który jest najbardziej odpowiedni? A może jakieś inne ?

Z góry dziękuję za pomoc
 

jaguar81

Member
Plazma do odboiru cyfry sd i hd

Witam

Jakie masz warunki - pokój 6m x 4m,
Preferowana wielkość matrycy – 50'+
Preferowane marki - brak
Jaki sygnał – cyfra+ na razie sd wkrótce dostępne kanały hd
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
Jaka odległość od ekranu – 4-6 m
Jakie urządzenia do podłączenia - Cyfra+,wdtv live
Jaka klasa cenowa – im taniej tym lepiej
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – pół na pół
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – okno na poludnie ,telewizor na ścianie wschodniej.pokój mało nasłoneczniony dzięki drzewom czy to lato czy zima
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-4
Jaki masz ulubiony program – sportowe,film
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy świetle
Ma stać czy wisieć - stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD –nie wiem czy dla samego oglądania nagrań z kamery 1080i(przez wdtv)warto dopłacać za full hd.hd ready dla kanałów hd z cyfry chyba wystarczy?

Na chwilę obecną mam panasonica TH42PV80PA.do niego miałem próbnie podpięty dekoder hd z cyfry i jakość była lepsza aczkolwiek im dalej od tv tym różnice między sd a hd się zacierały.
Jeszcze w tym miesiącu przedłużam umowę z cyfrą i jeżeli mam brać kanały hd to wymiana tv jest w moim przekonaniu niezbędna.Jeżeli się mylę to proszę wyprowadzić mnie z błędu.

Pozdrawiam
 

osip

New member
Do tych warunkow spokojnie ci wystarczy 50x20.
Jesli zamierzasz w przyszlosci kupic blue ray to bierz 50s20, tylko, czy zobaczysz roznice miedzy hd ready, a full hd, to zalezy od twoich preferencji.
Przy 42", przy twojej odleglosci, to nie bedzie widac roznicy.
Natomiast przy 50", przy 4-5m, mozesz zauwazyc roznice.
 

jaguar81

Member
Dziękuję za szybką odpowiedź.jeszcze z decyzją wstrzymam się do konkretnej obniżki od cyfry za pakiet który chce wziąć.150zł za multiroom,wypożyczenie dekodera i oczywiście kanały hd dla klienta ze stażem 10lat a licząc canal+ to jeszcze więcej to niezadowalająca mnie opłata.W każdym bądź razie dziękuje i poważnie rozważę 50x20(blueray przy tym tv nie bedzie stał).Najpierw udam się do sklepu zobaczyć tego panasa,ale cena jest interesująca.
 

don111

Banned
zwróć uwagę czy będą Ci pasowały nieco większe odbicia, obecnie tanie 50' plazmy nie mają ciemnego filtra, którego chyba posiadasz w PV80
co do kanałów HD i tej konieczności wymiany obecnego tv to nikt nie nadaje w full hd jeśli o to chodzi
 

jaguar81

Member
dzięki.zwrócę uwagi na większe odbicia,ale w tym pokoju jest ciemno zważywszy na metraż więc chyba nie będzie z tym problemu choć inna plazma tu nigdy nie stała i nie mam porównania.
Właśnie poczytałem o tym sporo i do cyfry hd wystarczy spokojnie plazma hd ready
 

rib

New member
Witam, Panowie a co doradzicie w takich warunkach :
odległość od ekranu – 3-4m (mam narożnik więc róznie bywa ;)
jak słońce świeci w pokoju – telewizor ma być na ciemnej ścianie.
Jak duży jest pokój 24m (kwadracik)
jaki masz obecnie telewizor- Panasonick 37PV80 (jestem bardzo zadowolony)
jakie programy najczęściej oglądasz- filmy 80%, sport 20%
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
preferowana wielkość telewizora 46-50
preferowana marka – brak
czego nie lubisz w telewizorach - jak kiepsko działają ;)
jakie urządzenia będą podłączone – N, xbox360, kino domowe, wd live, mac mini
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń – 50-50
jakimi złączami - hdmi
jaki masz sygnał – N, blue ray
ile programów HD - 16
czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost 80%, bok 20%
oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – jak sam to bez światła jak z żoną to przy lekkim świetle
ma stać czy wisieć - bez różnicy
jaka klasa cenowa do 5tys z kawałkiem

Obecnie mam dylemat co wybrać czy LCD czy Plazmę, posiadam już jeden tv (plazmę) z której jestem bardzo zadowolony jednak ten znajduje się w sypialni teraz szukam czegoś do salonu.
Nie szukam tv na dwa czy trzy lata, ale czegoś co mi pogra około 5 :)

Pozdrawiam
 

*MW*

New member
To i ja skorzystam z tego wątku i podepnę się z podobnym pytaniem... Otóż wysłużony kilkunastoletni Panasonic 21" właśnie kończy żywot no i nadszedł czas na wymianę..

Ogólnie warunki to:
Jakie masz warunki - pokój 5m x 4m
Preferowana wielkość matrycy – 46"-50"
Preferowane marki - Panasonic
Jaki sygnał - obecnie zwykła antena dachowa, po zmianie tv prawdopodobnie zmiana na cyfre+ lub cyfrowy polsat
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – raczej na wprost
Jaka odległość od ekranu – 3m - 4m
Jakie urządzenia do podłączenia - dvd
Jaka klasa cenowa - najlepiej w okolicach 2500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – i tak i tak ale z przewagą wieczorów
Jakie masz nasłonecznienie pokoju - okno na wschód, tv na ścianie północnej
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Jaki masz ulubiony program - głównie filmy, troche sportu, ogólnie wszystkiego po trochu
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy świetle
Ma stać czy wisieć - stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD – full HD chyba nie wykorzystam więc HDReady

Bardzo mocno zastanawiam się nad tv PANASONIC TX-P50X20 ale proszę o opinie ludzi którzy nie od dzisiaj siedzą w tym temacie... może do tych warunków odpowiedniejsze byłoby coś innego... blu-ray i żadnych konsoli raczej podpinał pod to nie będę...
 
Ostatnia edycja:

andek6

New member
Witam;
Rok temu kupilem plazme 42s10.Posluchalem sprzedawcow zamiast rozsadnych glosow z tego forum.Wszyscy sprzedawcy mowili mi,ze do odleglosci 3,5m powinienem kupic 37,gora 42".Forumowicze natomiast podpowiadali 46-50.Po tygodniu zaczalem sie zastanawiac czy nie za maly a po dwoch bylem pewien,ze tak.
Ogladam "N"-ke z HD(Wielka Rewolucja)i nic wiecej. Nie podpinam,zadnych BR itp.Sport,filmy, przyroda.
3 miesiace temu wzialem na probe(do 10 dni moglem zwrocic)TX-P 50x20 (2800 PLN z przesylka)
Przez 3 dni porownywalem 42s10 i 50x20,ale juz po godzinie wiedzialem,ze zostanie wiekszy.
Mimo,ze jeden full HD a drugi HD redy z odleglosci 3,5m nie udalo mi sie zauwazyc roznicy w obrazie pomiedzy tymi tv na kanalach HD "N"-ki.
X20,gdy wylaczony troche bardziej robi za lustro,lecz po wlaczeniu roznica sie zaciera.Owszem na ciemnych scenach,gdy sie postaram,zobacze odbicie pokoju,ale w s10 tez.Natomiast podczas normalnego ogladania zupelnie tego nie widze(rodzina tez nie).Gdy slonce przeszkadza mam podgumowane rolety.
S10 sprzedalem sasiadowi.Sporo stracilem,ale dla samego Mundialu warto bylo.Mecze w 50"(wszystkie w HD)rewelacja.
Jesli mialbym komus podpowiedziec,to przy odleglosci ok. 3m 46",od 3,5m 50".Oczywiscie przy dobrym sygnale(np. platformy cyfrowe.Nie wiem jak przy kablowkach).
 

andek6

New member
Nie bralem wogole pod uwage plazm Samsunga ani LG.Tak jak nie kupuje Daewoo,Kia.Moze i nie sa zle,lecz bardziej ufam Hondzie i Toyocie.To oczywiscie moje subiektywne zdanie.
 

*MW*

New member
andek6 i kiki bardzo dziękuję za szybką odpowiedź i tak chyba właśnie zostanie bo im dłużej będę się nad tym zastanawiał tym gorzej... a mam jeszcze tylko jedno ostatnie pytanie bo zauważyłem, że w różnych sklepach online są dostępne 2 rodzaje tego tv - TX-P50X20 i TX-P50X20E, więc w czym tkwi różnica, o ile w ogóle jakaś jest...
 
Do góry