jaka konsole kupic?

AnnaS

New member
Witam stoję przed kupnem pierwszy raz w życiu konsoli PS. Chciałbym kupić PS3 z zestawem move. Oglądałem w różnych sklepach te zestawy za ok 1300zl z jednym kontrolerem move i kamerka i jednym padem Dualshock3. Moje pytanie czy lepiej kupić golasa sama konsole i dokupic co mi do move będzie potrzebne czyli 2 kontrolery kamerka i ładowarka do kontrolerów bo ona chyba tez jest potrzebna?

apropo konsoli to nie wiem czy kupić wersje 12gb która jest prawie 2krotnie tańsza od wersji 500gb. Po co ten dysk jest głownie ? bo sam nie wiem czy 12gb mi starczy czy jednak celować i szukać tylko większych dysków?

czy ta slim konsola jest dobra bo w sklepach tylko taka wersja raczej jest a cos czytałem ze jest głośna i gorąca dosyć ?

czy kupić używaną na allegro od kogoś ?
 
T

Tgamer

Guest
Za 2 miesiace wychodzi ps4 poczekaj i kup ta nowa generacje

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Racja, warto o tym wiedziec, ale jak ktos chce miec duza baze tytulow, wszystkie dodatki (konktrolery move itp.) to PS3 bedzie tez dobrym rozwiazaniem, dla kogos kto nie posiadal wczesniej konsoli, to jeszcze kupa zabawy przy obecnej generacji konsol. Nowa PS4, to dopiero poczatki, nie ma duzej bazy gier, ceny beda wysokie itp. Warto tez wspomniec o GTA5 ktora za pare dni wychodzi na PS3/X360.

Jezeli chodzi o PS3, to polecam wersje z duzym dyskiem, na PSstore jest cala masa dem, wybor jest bardzo duzy, sciagajac konsola potrzebuje sporo miejsca. Jak najbardziej warto dolozyc do wiekszego dysku.
Co do cen zestawow, to sama musisz sobie przeliczyc, co sie bardziej oplaca, ja np. mam kontrolery move, ladowarke, kamere, wszystko praktycznie nowe, nie jest mi to potrzebne, moze trafisz na podobna osobe i tanio odkupisz, wyjdzie sporo taniej jak placac za caly zestaw. Przelicz to.
 
T

Tgamer

Guest
Racja, warto o tym wiedziec, ale jak ktos chce miec duza baze tytulow, wszystkie dodatki (konktrolery move itp.) to PS3 bedzie tez dobrym rozwiazaniem, dla kogos kto nie posiadal wczesniej konsoli, to jeszcze kupa zabawy przy obecnej generacji konsol. Nowa PS4, to dopiero poczatki, nie ma duzej bazy gier, ceny beda wysokie itp. Warto tez wspomniec o GTA5 ktora za pare dni wychodzi na PS3/X360.

Jezeli chodzi o PS3, to polecam wersje z duzym dyskiem, na PSstore jest cala masa dem, wybor jest bardzo duzy, sciagajac konsola potrzebuje sporo miejsca. Jak najbardziej warto dolozyc do wiekszego dysku.
Co do cen zestawow, to sama musisz sobie przeliczyc, co sie bardziej oplaca, ja np. mam kontrolery move, ladowarke, kamere, wszystko praktycznie nowe, nie jest mi to potrzebne, moze trafisz na podobna osobe i tanio odkupisz, wyjdzie sporo taniej jak placac za caly zestaw. Przelicz to.

No tak o tym nie pomyslalem :) Faktycznie teraz nowa gra ps3 to ok 200zl a ps4 to juz podobno 260 zl a baza gier jest ogromna
Go do dysku to tak jak radzi armanig im wiekszy tym lepszy jak zakupisz ps plus to 12 gb to zajmnie 1 gra 320 gb mysle ze bd ok ja mam tyle i wystarcza mi

Szukaj zestawu ja kupilem ps3 320 gb 3 gry ,zestaw move 2 pady i pilot calosc za 1499 zl a cena tego zestawu normalnie byla 2000 tys

Pomysl nad uzywka za 450-500 mozna kupic a reszte na gry lub cos innego xD

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2
 

tysma

New member
Ceny nie polecą bardzo w dół od razu po premierze pare miesiecy na to będzie trzeba poczekać. Sony już obniżyło ceny na ps3 12gb w media mozna dostac za 599zł.
I ja radziłbym wziąć właśnie taką konsole i dokupić byle jaki dysk 2,5 cala za 180zł pewnie w komputerowym dostaniesz z 500gb i wsadzić w ps3.
I jak pisano wczesniej subskrubcja ps plus i masz mnóstwo fajnych gierek za darmo. Tylko warto pamietać, że gry otrzymane z subskrybcji jak ich nie przedłużysz to chyba potem nie mozna w nie grać. Ale 200zł na 365dni warto.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mialem taka subskrybcje, nie wiem czy mialem szczescie, ale trafily mi sie w okresie subskrybcji same hiciory, po wygasnieciu nie dzialaja. Byla tez mozliwosc grania w dema, niedostepne na bezplatnym profilu.
Zmiana dysku, to tez jest jakis sposob, ja wymienialem na 640gb, ponad polowa juz zajeta, troche teledyskow, zdjec, dem i kilkaset gb zajetych.
Wymiana teoretycznie jest prosta, tylko jak chcesz przeniesc swoje dane, to juz jest troche zabawy, trwa to i bez poradnika sie nie obejdzie, ja bynajmniej takim sie posilkowalem. Nie bylo to takie hop siup.
 

tysma

New member
Przenoszenie danych może i jest skomplikowane. Ale tutaj nie będzie trzeba nic przenosisz. Dysk 12gb jest wbudowany w konsole, otwieramy miejsce na na dysk i wkłądamy dysk 2,5 cala jak to zrobić mozna znaleźć na jutub. Proste.
Powinno się też dokupić sanki do kgórych przykrecamy dysk i potem wkładamy go. Ale jest on zbędny co pokazują filmiki na jutub. Ale lepiej nie przenosic takiej konsoli bez sanek podczas pracy.

Ja mam xboxa i bardzo żałuje włąśnie, że brak jest takiej fajnej subskrubcji jak na ps3. Mam konto gold, ale dzieki temu tylko dwie gry w miesiacu są darmowe i żadne hiciory Assasin 2, teraz ma być Rainbox six Vegas, jakieś wyprzedaże np. max payne, arkham asylum za 34zł, ale to wszystko.

Subskrubcja ps plus moim zdaniem jest obowiązkowa:)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
(...)
I jak pisano wczesniej subskrubcja ps plus i masz mnóstwo fajnych gierek za darmo. Tylko warto pamietać, że gry otrzymane z subskrybcji jak ich nie przedłużysz to chyba potem nie mozna w nie grać. Ale 200zł na 365dni warto.
Trochę mi się kłócą te rzeczy zaznaczone na czerwono, Wam nie?

Pozdrawiam,
 

AnnaS

New member
o kurcze ale odpowiedzi:) super dzieki za wskazowki. Pewnie tez kupie za 200zl na rok takie dojscie do gier. Jak kupie uzywke to spoko moge ja rozkrecac ale jak kupie w sklepie to chyba nie bardzo bo gwarancja pojdzie. Musze sie na allegro rozgladnac za uzywka choc chcialam na raty kupic.. no ale trudno jak zaoszczedze pieniazki..
Pytanie czy na ps4 dzialaja gry z ps3 pewnie nie a to juz dla mnie dyskwalifikuje konsole bo chce Uncharted pograc :)
pytanie do Kendzi1 cena :) najwazniejsze a nie podales :)
za 200zl mozna kupic dysk musze sie rozgladnac bo jak kupie uzywke moze taki dysk wsadzic bedzie lepiej
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie polecam używek, w tej chwili cena poniżej 600 zł już jest bardzo poprawna, dokładasz dysk i jedziesz.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak wymieni dysk twardy w PlayStation 3 (wymiana HDD w PS3) - poradnik | Onlygames.pl

tutaj jest opis pare srubek i tak naprawde wkladasz dysk i wszystko smiga:) no to rzeczywiscie nie jest ciezkie i chyba zadnej plomby sie nie zrywa wiec gwarancji tez raczej sie nie traci?

kupie dysk 500gb a konsole z mniejszym dyskiem tylko no wlasnie teraz w sklepach same te SLIM a mowicie ze to glosne i awaryjne..
Wymiana/dołożenie dysku nie powoduje utraty gwarancji.
Kto twierdzi, że SLIM są głośne i awaryjne?

Pozdrawiam,
 

AnnaS

New member
z takimi opiniami sie spotkalam czytajac opinie na ceneo, mi nie przeszkadza kolor itp wiec takie teksty to srednio... chodzi o to ze kompletnie nie wiem i szukam rady. nie kupie konsoli za 1000zl zeby pozniej sie okazalo ze byla lepsza opcja. SUPER SLIM o takiej czytalam
 

Luvczenko

New member
postaraj sie kupic konsole z gwarancja , czy to bedzie slim czy super slim to juz nie ma znaczenia , spokojnie wystarczy ci ps3 slim 320 gb jak poszukasz na allegro to pewnie taka dostaniesz , ale jak wolisz super slim 500 gb to juz twoja sprawa, ja mam stara poczciwa ps3 fata 40 gb i mnie starcza przewinelo sie przez nia okolo 90 gier i gram cały czas online , wiec sama widzisz da sie na 40 gb ?
ano da sie ;) (konsola nigdy nie byla naprawiana) a byla kupiona w 2007 :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podobnie jak moja Fatka, dzielnie sluzy po dzien dzisiejszy.
U mnie dysk zapelnial sie momentalnie, a czy sie da? Pewnie, ale to bylo stresujace, po wymianie dysku jest o wiele bardziej komfortowo.
 

AnnaS

New member
problem w tym ze wsedzie w sklepach teraz tylko ten super slim.. na amazonie jest promocja za 200funtow taka konsola ale nigdy nie bawilam sie w zakupy w tym sklepie i nie wiem jak to wyglada a mam rodzine w UK ktora przyjezdza w pazdzierniku do poslki wiec transport by byl..
 

AnnaS

New member
podobno gwarancja na amazonie jest taka ze przez rok jak cos sie epsuje odrazu daja nowa be sprawdzania co e stara nie tak. Zreszta kurier i te sprawy wiec co za roznica gdzie wysle.
 
Do góry