Jaka klawiatura i mysz do PS3

ps_user

New member
Bez reklam
Ta klawiatura nie różni się chyba niczym od innych bezprzewodowych, a sam testowałem już dwie tego typu.

Obecnie mam i używam - TRACER Exclusive Deluxe RF USB:

TRA%5CKLA%5C10522%5Cavre_10522.jpg
:


Wcześniej miałem -A4Tech GK-870D:

avre_15737.jpg


Obydwie klawierki i myszy do nich działały bez problemów i w zadowalających odległościach. Oczywiście przyciski multimedialne nie działają :mrgreen:
Dlatego nie wydaje mi się żeby ten Logitech stwarzał problemy ;)
 

Alucard1984

New member
domyślam się, że na żadnej z nich nie pogram w cod 5 czy k2 ? Potrzebny jest do tego taki fajny zestaw gruszki ze specjalna mychą ? ;/ Odnośnie fps wychowałem się na pc i ciągle nie mogę uzyskać takiej precyzji jak na kombo klawa+myszka... Mimo, iż to konsola i standardem jest obsługa za pomocą pada to do takich gier jak fps wolałbym jednak dobrą klawiaturkę albo chociaż taką mini klawę specjalnie do grania plus dobrą myszkę najlepiej po kablu i jeżeli chodzi o firmę tylko i wyłącznie LOGITECH ! Ja nie mam złudzeń odnośnie myszek, jest kilka firm ale tylko jeden :krol: !
 

Redundantor

New member
Klawiatura do PS3 to fikcja - mam taką bezprzewodową. Napaliłem się, że będę sobie po internecie latał przed telewizorem ale...

To nie działa tak jak na PC bo to całkiem inny sprzęt.

Żeby np. cofnąć, przełączyć okna itp trzeba i tak używać pada. Cholery można dostać. Jest to maksymalnie niewygodne i nieporęczne. Wiec zanim wydacie kupę kasy na klawiaturę blue tooth najpierw sprawdźcie jakąś inną jak to działa.

Dla mnie - wielkie rozczarowanie. Klawiatura leży w szufladzie, a jak mam z niej korzystać to już wolę PC włączyć.
 

ps_user

New member
Bez reklam
Oczywiście obydwie klawiatury nie są obsługiwane w grach, chyba tylko Unreal T. obsługuje myszkę+kl. i umożliwia dowolną ich konfigurację.
Ja klawiaturę używam tylko do wpisywania wiadomości, oraz dłuższych adresów www.
 

ps_user

New member
Bez reklam
Zauważyłeś że tam : ...Brakuje nadajnika Radiowego ... :hmm: Daj sobie spokój. A jeżeli chodzi o "Polskość" klawiatury, to i tak w PS3 nie ma przecież polskiej czcionki itd.

Edit:
@ Masta - Dzięks, nie zuważyłem.
 
Ostatnia edycja:

bananoke

New member
ps_user napisał:
Zauważyłeś że tam : ...Brakuje nadajnika Radiowego ... :hmm: Daj sobie spokój. A jeżeli chodzi o "Polskość" klawiatury, to i tak w PS3 nie ma przecież polskiej czcionki itd.

Edit:
@ Masta - Dzięks, nie zuważyłem.
nie chodzilo mi o czcionke tylko o polski standart qwerty
pisze bezwzrokowo wiec nie mam zamiaru sie przestawiac z Z na Y i viceversa.

poleci ktos cos taniego/bezprzewodowego ?
 

kraks

New member
Witam, szykuje sie do kupna konsoli, widzialem fajna wersje z gra Killzone 2. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz. Jak wy gracie w tego typu strzelanki na padzie bez uzycia myszy? Z tego co wiem mozna podlaczyc klawe i mysz usb pod konsole ale czy to bedzie dzialac w gierce czy potrzeba jakiegos specjalnego kontrolera z myszka pod ps3?
Pytam bo gralem kiedys na konsolowym padzie w cod'a i dosc ciezko mi sie operowalo przy celowaniu itp
 
Ostatnia edycja:

cyber78

Member
Bez reklam
kraks napisał:
Witam, szykuje sie do kupna konsoli, widzialem fajna wersje z gra Killzone 2. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz. Jak wy gracie w tego typu strzelanki na padzie bez uzycia myszy? Z tego co wiem mozna podlaczyc klawe i mysz usb pod konsole ale czy to bedzie dzialac w gierce czy potrzeba jakiegos specjalnego kontrolera z myszka pod ps3?
Pytam bo gralem kiedys na konsolowym padzie w cod'a i dosc ciezko mi sie operowalo przy celowaniu itp

To tylko kwestia wprawy. Mój kumpel do dzisiaj tyko w wyścigi gra, bo twierdzi że nie da rady się nauczyć pada w FPS'ach. Jak ktoś się przesiada z PC na konsolę to rzeczywiście początki mogą być trudne. Ja polecam grę Uncharted na początek, pierwsze rozdziały są bez strzelania do przeciwników i fajnie uczą pada. Jak skończysz Uncharted to stierdzisz, że nie taki diabeł straszny. KILLZONE2 natomiast rzuca nas od razu w wir walki więc trzeba mieć trochę doświadczenia z padem. Kup w promocji konsolę z KILLZONE2 i do tego za 60zł Uncharted (na Allegro, nowy w sklepie tzw Platyna jest po 80zł).
Generalnie przypomnij sobie pierwsze starcie z myszką, też były problemy rzeby w ikonkę trafić. :D
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Co do pada: jak dla mnie (ze strzelanek na padzie przeszedłem tylko MoH:Airborne i Uncharted, który trochę pomaga w sterowaniu) myszka jest nie pobicia przez pada. O ile z Uncharted kłopotu nie miałem, to w MoH wkurzała mnie misja gdzie szybko trzeba było ubić kilku kolesi z pancerfaustami, co przy padzie łatwe nie było (i to na poziomie "łatwy")... Na PC z tego typu grami i podłączoną mychą problemu nie było (oczywiście są też odwrotne sytuacje, gdzie sterowanie w Prince of Persia: Warrior Within za pomocą klawiatury i myszy to groza, przy wygodzie, jaką daje pad i jego dwa "grzybki", podonie w symulatorach dobry joy, to podstawa). Wierzę w specjalizacje: jak coś jest do wszystkiego, to najczęściej jest do niczego.
 

mietek099

New member
Osobiście gram we wszystkie gatunki na padzie SONY od czasów PSX'a i moim zdaniem jest to kwestia przyzwyczajenia. Równie wygodnie gra mi się w jakiekolwiek gry TPP jak i FPP. IMO SONY zawsze posiadało najlepsze/najwygodniejsze pady pod słońcem.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Rzecz gustu. W moje wielkie graby bardziej pasuje RumblePad II Logitecha niż DS3 (jest nieco większy i cięższy, mimo iż kablowy, także wibracje są mocniejsze). Chociaż DS3 ma fajne ficzerki - jak analogowe przyciski (albo przynajmniej trójstanowe, jak te z "figurami" - co prawda stosunkowo niewiele gier to wykorzystuje, ale w Uncharted jest różnica jak się płynie skuterem).
 
Do góry