Jaka klawiatura i mysz do PS3

cyber78

Member
Bez reklam
pejotpe napisał:
(...)Chociaż DS3 ma fajne ficzerki - jak analogowe przyciski (albo przynajmniej trójstanowe, jak te z "figurami" - co prawda stosunkowo niewiele gier to wykorzystuje, ale w Uncharted jest różnica jak się płynie skuterem).
W Devil May Cry 4 fajnie kamerka pracuje pod R2 w cut-scenkach.
 

Murzyn 42cm

New member
temat zapewnie odswiazam,przepraszam za to ale mam pytanie.jestem kompletnym lejkiem pod wzgledem PS3 dzisiaj niestety go kupilem(a w sumie to moj ****brat) jestem zwolennikiem PC!!! zainwestowalem w rzeczy zewnetrzne i nie mam zamiaru kupowac drugiej myszki...

teraz do sedna...czy do PS3 dziala zestaw razer deathadder i klawiatura Microsoft Comfort Curve Keyboard 2000v1

moj pecet jest podpasowany do grania w CS'a a wiec troche kasy na sluchawki podkladke itp.wlozylem i nie chce wkladac drugie tyle w ps'a...a gra na padzie w Medal of Honor to bezsens i odbiera cala zabawe...:(:( prosze o szybka odpowiedz:}
 
Ostatnia edycja:
Mi Razer Deahadder w połączeniu z Ps3 działa znakomicie ale co do klawiatury to nie wiem, sam posiadam Logitech Ultra X i również plej nie ma z nią problemów więc twoja powinna działać tak samo(jak każda klawiatura na USB).
 

Murzyn 42cm

New member
No dzieki,a drugie pytanie to takie:
w sklepie powiedziano mi ze niektore gry chodza z myszka i klawia a niektore nie...gdzie to sprawdzic czy gra jest kompatybilna z PS czy moge jej uzywac wszedzie tylko nie w grach:(


bo jezeli sie okaze ze w glupiego COD'a mussze grac na padzie to ta konsole przez okno wyrzuce!!!!
 

neospiderman

New member
Z tym graniem k+m na ps3 to jest tak ze $ony dało taką możliwość developerom [w przeciwieństwie do M$].
W praktyce sprowadza się to do tego że jest chyba tylko jedna gra w której można grać k+m - UT3. Ale to i tak zapomnij o precyzji z PC, dev coś tu namieszał bo gra się imo beznadziejnie.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Ps3 wyrzuć przez okno i graj na pc. Konsole to syf, gamepady to już od dwudziestu lat są jakąś chorą fanaberią pseudo-graczy, brak możliwości upgrade`u konsol to jakaś kpina a jedyną sensowną platformą do gier jest pc + mysz + klawiatura. Pozdrawiam
 

Murzyn 42cm

New member
racja, i tak nigdy nie zrobia lepszych gier niz mafia,kozacy i counter strikre!!! mowcie sobie co chcecie ale to sa chyba najlepsze gry w jakie gralem...z myszka i klawiatura:)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
SierzantHarris napisał:
Ps3 wyrzuć przez okno i graj na pc. Konsole to syf, gamepady to już od dwudziestu lat są jakąś chorą fanaberią pseudo-graczy, brak możliwości upgrade`u konsol to jakaś kpina a jedyną sensowną platformą do gier jest pc + mysz + klawiatura. Pozdrawiam


rozumiem, ze te wypociny nalezy traktowac w kategorii zartu... :)
najlepszy jest fragment o upgrad'zie konsoli, heh
 

pRzeKop

New member
Klawiatura i mysz nie działają i pewnie nigdy nie będą w grach na PS3!!! Wyjątkiem jest UT3.
Osobiście czekam na http://www.ultima.pl/Frag_FX_v_2_idealne_urzadzenie_do_gier_FPP_/i6651/
W sieci jest masa pozytywnych opinii, a na YouTube sporo filmów pokazujących działanie w grach.
Ten kontroler to najlepsze rozwiązanie dla fanów FPS(choć nie działa ze wszystkimi) posiadających Playaka.
Czytałem jeszcze o XCM XFPS, ale działa podobno gorzej. Za to również z M$-Boxem.
 

mietek099

New member
Ja od urodzenia jestem fanem FPS i dla mnie najlepszym rozwiązaniem (w przypadku konsoli oczywiście) jest Dual Shock ;]
 

v80trek

New member
Klawiatura i mysz nie działają i pewnie nigdy nie będą w grach na PS3!!! Wyjątkiem jest UT3.
Osobiście czekam na http://www.ultima.pl/Frag_FX_v_2_idealne_urzadzenie_do_gier_FPP_/i6651/
W sieci jest masa pozytywnych opinii, a na YouTube sporo filmów pokazujących działanie w grach.
Ten kontroler to najlepsze rozwiązanie dla fanów FPS(choć nie działa ze wszystkimi) posiadających Playaka.
Czytałem jeszcze o XCM XFPS, ale działa podobno gorzej. Za to również z M$-Boxem.

Posiadam od dłuższego czasu frag fx i muszę przyznać, że gra się całkiem nie źle. Niestety gorzej niż przy grach na PC ze zwykłą myszką ( jest dużo większa precyzja )

Odświeżyłem temat ponieważ w sieci pojawiło się "hasło" Eagle-Eye - czyli myszka i klawiatura do PS3
http://www.cdaction.pl/news-10732/p...3-to-mozliwe-dzieki-adapterowi-eagle-eye.html

Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, bo jeżeli jest taka "precyzja" jak frag fx to jednak pozostanę przy fragu..
 

debeef

New member
Bez reklam
Ja do gier nie używam klawiery, ale do pisania podłączam kalawierkę USB i nic nie instaluje, jest ona automatycznie wykrywana przez konsolę co bardzo mi się podoba:)
 

p@well

New member
Witam, to pierwszy mój post w dziale PS3, więc proszę mnie nie zbesztać, bo jestem laikiem.
Do sedna: czytam wątek za sprawą chęci zakupu PS3 dla znanych możliwości, ale również dla korzystania z internetu - przegladarek i portali.
Czy możecie przybliżyć mi czy konsola jest w miarę funkcjonalnym uządzeniem i czy mając klawiaturę i myszkę (jedną z opisanych), bedę mógł cieszyć się korzystaniem z neta.

Czy możecie cos powiedzieć o tym urządzonku: Urządzenia peryferyjne - Klawiatura bezprzewodowa

Dzięki za jakiekolwiek info
 

Marszałek

New member
Kolega Masta J nieco przesadza, bo jednak przeglądarka w PS3 jest dość użyteczna na co dzień. Idealna nie jest, ale jednak można swobodnie surfować przy okazji zabawy grami w salonie.

Przeglądarka w PS3 oferuje podstawowe funkcjonalności (zakładki - maksymalnie 4 naraz oglądane strony, cookies, historia, ulubione, podstawowa obsługa flash'a np. na Youtube, wyszukiwarka Google, antywirus, powiększanie stron etc.). Wystarczy to żeby zajrzeć na Facebook'a, N-K, Tweeter, poczytać portale randkowe, HD Forum, Allegro, Gametrade czy Polygamię, odebrać pocztę Gmail, zamówić pizzę z knajpy czy pooglądać ogłoszenia na Gratce. Dobrze działają popularne polskie strony typu INTERIA, WP, ONET etc. Praktycznie nie działają strony z VOD (filmy na życzenie) np. Iplex, ONET VOD, choć od niedawna PS3 obsługuje serwis filmowy VOD IPla z poziomu interfejsu. Youtube działa dobrze, ale można oglądać filmiki tylko w niskiej jakości (nie można wybrać HD np. 720p). Nie działają internetowe stacje radiowe. Nie działa Web Gadu Gadu. Lepiej nie próbować też korzystać z bankowości elektronicznej. Strony generalnie są wyświetlane w miarę poprawnie i płynnie, ale czasem zdarzają się jednak pojedyncze problemy jeśli strony są przeładowane animacjami. Jeżeli coś jest nieczytelne na ekranie TV, to można użyć płynnego zoom'u, który na szczęście działa bardzo płynnie i szybko (wciskamy R3 i potem manipulujemy zoom'em L2 i R2, obraz przesuwamy gałkami analogowymi). Zakładki przełączają się błyskawicznie i mogą być nawet rzucone do podglądu we cztery jednocześnie na jednym ekranie.

Oczywiście nie jest aż tak doskonała i szybka jak np. Firefox, Opera czy Chrome, dlatego dobrze mieć jednak pod ręką jakiś komputer do szybszego, bezpieczniejszego i bardziej bardziej zaawansowanego surfowania po necie (np. bankowość elektroniczna). Sam osobiście raczej nie zdecydowałbym się na zupełną rezygnację z komputera do surfowania po sieci, bo jednak przeglądarka w PS3 czasem zawodzi lub po prostu jest zbyt wolna gdy nam się spieszy.

Ponoć Sony na dniach zawarło umowę z firmą Opera na mocy której ta firma napisze przeglądarki dla wszystkich urządzeń Sony (telewizory Bravia, konsole gier, odtwarzacze BD, tablety, aparat fotograficzne etc.). Trzymajmy kciuki żeby Opera pojawiła się również w wersji na PS3. Przydałaby się też nowsza wersja Flash, bo wtedy można by oglądać filmiki w HD na Youtube.
 
Ostatnia edycja:

p@well

New member
Bardzo dziękuję Ci za dość obszerną i wnikliwą ocenę. O to mi chodziło. W domu mam 2 PC-ty i lapka, może kiedyś tablet do czytania. Internet w PS3 miałby być sposobem na poczytanie info na telewizorze w pokoju dziennym, może skorzystanie ze skype'a.
... a propos skype'a - próbował kroś używać go przez PS3 i czy można wykorzystać jakoś kamerkę do move'a?
I ponowię pytanie o dostawkę klawiatury do pada - link wyżej, jak się ma do np. Logitech diNovo Edge (wiadomo cena!), ale i innych na usb.

Czy można korzystać z twardego dysku zewnętrznego bez przeszkód. Zamierzałem kupić PS3 320GB, ale może mógłbym 160GB - taniej, a dysk zewnętrzny na usb 640GB już mam. Różnicę w cenie wykorzystałbym na inne peryferia. Można tak?
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tak jak już pisałem PS3 od zawsze kuleje pod tym względem, o Skype możesz zapomnieć.
Jeśli nie da się wejść na ulubione strony albo obejrzeć czegoś na konsoli HD w jakości HD to o kant dupy rozbić taka przeglądarka, jedyna nadzieja w przywróceniu linuxa na PS3.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

pav3l

New member
Bez reklam
Kolega Masta J nieco przesadza, bo jednak przeglądarka w PS3 jest dość użyteczna na co dzień. Idealna nie jest, ale jednak można swobodnie surfować przy okazji zabawy grami w salonie.

Przeglądarka w PS3 oferuje podstawowe funkcjonalności (zakładki - maksymalnie 4 naraz oglądane strony, cookies, historia, ulubione, podstawowa obsługa flash'a np. na Youtube, wyszukiwarka Google, antywirus, powiększanie stron etc.). Wystarczy to żeby zajrzeć na Facebook'a, N-K, Tweeter, poczytać portale randkowe, HD Forum, Allegro, Gametrade czy Polygamię, odebrać pocztę Gmail, zamówić pizzę z knajpy czy pooglądać ogłoszenia na Gratce. Dobrze działają popularne polskie strony typu INTERIA, WP, ONET etc. Praktycznie nie działają strony z VOD (filmy na życzenie) np. Iplex, ONET VOD, choć od niedawna PS3 obsługuje serwis filmowy VOD IPla z poziomu interfejsu. Youtube działa dobrze, ale można oglądać filmiki tylko w niskiej jakości (nie można wybrać HD np. 720p). Nie działają internetowe stacje radiowe. Nie działa Web Gadu Gadu. Lepiej nie próbować też korzystać z bankowości elektronicznej. Strony generalnie są wyświetlane w miarę poprawnie i płynnie, ale czasem zdarzają się jednak pojedyncze problemy jeśli strony są przeładowane animacjami. Jeżeli coś jest nieczytelne na ekranie TV, to można użyć płynnego zoom'u, który na szczęście działa bardzo płynnie i szybko (wciskamy R3 i potem manipulujemy zoom'em L2 i R2, obraz przesuwamy gałkami analogowymi). Zakładki przełączają się błyskawicznie i mogą być nawet rzucone do podglądu we cztery jednocześnie na jednym ekranie.

Oczywiście nie jest aż tak doskonała i szybka jak np. Firefox, Opera czy Chrome, dlatego dobrze mieć jednak pod ręką jakiś komputer do szybszego, bezpieczniejszego i bardziej bardziej zaawansowanego surfowania po necie (np. bankowość elektroniczna). Sam osobiście raczej nie zdecydowałbym się na zupełną rezygnację z komputera do surfowania po sieci, bo jednak przeglądarka w PS3 czasem zawodzi lub po prostu jest zbyt wolna gdy nam się spieszy.

Ponoć Sony na dniach zawarło umowę z firmą Opera na mocy której ta firma napisze przeglądarki dla wszystkich urządzeń Sony (telewizory Bravia, konsole gier, odtwarzacze BD, tablety, aparat fotograficzne etc.). Trzymajmy kciuki żeby Opera pojawiła się również w wersji na PS3. Przydałaby się też nowsza wersja Flash, bo wtedy można by oglądać filmiki w HD na Youtube.
...ja jestem ciekawy czy można na tym odpalić sympatia.pl.... :lol:
 
Do góry