Jaka karta graficzna do PC-ta i HDTV

czaki

New member
spo ro jet na ten temat na stronie nvidia np. karta 6800 w wersji agp nie ma wsparci pure video natomiast w wersji pci juz ma ale to nie tylko karta wazna wg mnie najmniej wazna w tym wypadku dla nlx264 bo mowcie tu o codecach a nie o rozdzielczosci........

np : umnie przy konfiguracji p4 3,5 HT 1g ram g6800 agp matarial 1080p gubi klatki obciazenie procka prawie 100%, materil 720p chodzi idealnie

natomiast 1080p w wersji TS dzial idealnie przyc zym takowy matarial zajmuje ok 20-40giga

x264 8 giga i jakosc bardzo zblizona do ts 40giga

co za tym idzie core 2 duo :) i niewiezcie w cuda!!!! jesli ktos pisze ze p4 3ghz daje rade x264 1080p
 

noise

New member
jak duzo gubi?
W jaki sposob sprawdzc komputer czy bedzie dawal rade z 1080p - bez ogladania calego filmu ;)?
Z 2 strony czasami trudno to przetestowac bo wypadaloby podlaczc go do odbiornika z rozdzialka 1080p bo ustawienie tak wysokiej rozdzialki tez moze powodowac dosc mocne dodatkowe obciazenie
 

bemx2k

New member
Witam

To moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc

Mam dwa pytania odnosnie dekompresji H264 AVC na pececie
AMD 64 2,9GHz i karcie 1900xt
Czy mam szanse na plynne odtwarzanie filmow HD 1080 z rozszezeniem TS z kompresja H264 AVC ,chyba
mam pare filmikow ,zyleta jakosc ale nie moge ich ogladac
bo poprostu strasznei szarpia , do tego audio sie rozjechalo z video :/
UPDATE : Sprawe zalawil najnowszy PowerDVD i jego codeck
Cyberlink H264 AVC z akceleracja sprzetowa ATI
teraz wszystko chodzi cacy ,aczkolwiek proc obciazony
80-90%


Moje drugie pytanko , czy sredniej klasy LCD TV 37''
poprzez wyjscie / wejscie HDMI z pecetowej karty np ATI 2900xt
zapewni mi obraz zyleta podczas czytania stron WWW i edycji w Wordzie , czy wszystko bedzie ostre prawie tak jak na monitorze LCD ??? Obecnie mam CRT 20'' Compaqa obraz calkiem dobrej jakosci i ciekaw jestem czy na takim srednie j klasy LCD TV bedzie podobnie czytelnie czy gorzej ( rozmyte litery ) ???
 
Ostatnia edycja:

jaco007

New member
jak odistalowałem kodeki ( miałem klite kodec ) to mam ładne animacje jak próbuję oglądać film *x264.

Mój komp to a3200 giga ramu ati 1600pro agp z hdmi, chcę zmusić powerdvd aby wspomagał odtwarzanie sprzętowe z moją kartą graficzną, jak to zrobić poprawnie??

Po zainstalowaniu kodeków, można nim odtwarzać film, ale działa on na zainstalowanych kodekach....

czy ktoś wie jak to zrobić?
 

mrtwister

New member
jaka karta sprawdzi się?

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze karty graficznej do obsługi materiału hd z kompa na telewizor (mam kabel hdmi/dvi).

Mój sprzęt to Athlon 2800+, 1gb RAM, sharp x20e i póki co radeon 9200.

Chciałbym płynnie odtwarzać 720p, a jeśli się da, to nawet 1080p.

Będę dozgonnie wdzięczny za wszelkie sugestie.
 

yanq33

New member
mrtwister napisał:
Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze karty graficznej do obsługi materiału hd z kompa na telewizor (mam kabel hdmi/dvi).

Mój sprzęt to Athlon 2800+, 1gb RAM, sharp x20e i póki co radeon 9200.

Chciałbym płynnie odtwarzać 720p, a jeśli się da, to nawet 1080p.

Będę dozgonnie wdzięczny za wszelkie sugestie.

U mnie na poprzednim konfigu (wolniejszy od Twojego) - Athlon XP 1700+, DDR 512MB + Radeon 9600PRO bezproblemowo odtwarzałem materiał 720p.

Jeśli Twój sprzęt nie daje rady to myślę że wystarczy jak kupisz jakiegoś nowego pasywnie chłodzonego Radeona np. HD 2400PRO
 

remal

New member
Są już od jakiegoś czasu nowe radeony 3450 i do tego tańsze, też chłodzone pasywnie. Można kupić już 150 pln :)
 

drstanley

New member
Witam! Może sie narażę, ale uważam, że rodzaj karty graficznej nie ma wielkiego znaczenie. Dużo większe ma taktowanie procka, ale najwieksze (!!!) prawidłowe skonfigurowanie kodeków i MediaPlayera. Moja konfiguracja: ATI Radeon X600 PRO (w Allegro do kupienia za 45 zł:) ) obsługuje przez D-SUB telewizor a przez DVI projektor), Athlon 64 DC 4800, 1 GB RAM. Demo samsunga: High Definition Hdtv 1920x1080-1080I - Samsung Demo - From The Blue (45Min).mpg czy Panasonic.HDTV.Demo.1080.mpg zaciągnięte w eMule chodzi płynnie na takim sprzęcie i jest to na prawdę żyleta. O lile nie ma problemów z odtwarzaniem .mkv to odtwarzanie .mpg i .ts nastręcza wielu problemów. Zauważyłem, że prawidłowo (bez zacięć i pikselozy) odtwarzają sie tlko w tybie Orevlay w MediaPlayerzeClassic, ale problem w tym, że ten tryb nie zawsze chce się uaktywnić, mimo obecności kodeków CoreAVC pro, Hatai a nawet Cyberlinka PDVD 7.0. Szczegónie problem sprawiają .TS y nagrane z C+HD. Ale jeśli juz sie uda uruchomić je w tybie Overlay - obraz to poezja :)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
KODO3 napisał:
witam

walsnie sprawdzilem i mam akcelerarje na ''pełna'' a i tak procek parcuje przy 1080i na 80-90% w W media player , a natomiast w tym programie VLC jest mniejsze okolo 50 60- %. Wiec u mnie nie potwiedza sie ten artykul o pracy rzedu 10 % procesora przy 1080i

pozdrawiam


W róznych playerach są ustawione/obsługiwane różne renderery np w windows media player jest overlay a np w bs player ustawiasz vmr9 windowed i masz duzo lepszą jakość ale procek obciążony bardziej także to zależy od wielu czynników.A akceleracja z karty to działa chyba wyłącznie z kodekiem powerdvd takze mocny proc(e2140 krecony na 3ghz wystarczy do 1080p) i po sprawie.pozdro
 

Lord Rayden

New member
Witam. Czy płyta główna Płyta Asus P5E-V HDMI ATX VGA wystarczy do odtwarzania plynnego filmów HD 1080p ? We współpracy z Intel Core 2 Duo E8200 2.66GHz 6MB i 2 GB RAM. Ewentualnie z E8400 3 GHz. Chodzi o to czy wystarczy pokładowa grafika intel x3500 ? Kolega powiedział mi,że "Karta grafiki - jest zintegrowana, intel x3500, wspomaga dekodowanie BD, HD DVD, mpeg2 i mpeg4 w profilu 4.1, wywala tez dzwiek po hdmi " Czy też trzeba dokupować jednak jakąś grafikę z HDMi i wsparciem dla HD ? Jesli tak to jaką ? W miarę budżetową (nie zależy mi na grach). Zakładana współpraca zestawu z Samsungiem LE37A551. Zakładam odtwarzanie filmów w formacie mkv, ts, płyt DVD, divixów w rozdzielczości HD.
 
Ostatnia edycja:

hdfan3

New member
Witam wszystkich...
Kilka stron wczesniej była wspomniana karta matrox'a Parhelia APVe, a czy ktoś miał do czynienia z HD na innej karacie matrox'a - millenium p650 na PCIe x16 ?? Jestem w trakcie składania sobie kompa do grafiki - dlatego wybieram matroxa.chciałbym jednak móc na nim jeszcze czasem zobaczyc jakis film w HD i jestem ciekaw czy filmy w 720p beda działać płynnie (procek to bedzie c2d nominalnie ok 2gh ale zapewne troche wykrecony + min 2gb ramu)

Biorę też pod uwagę mozliwosc kupienia plytyt z 2 x PCIe x16 i po prostu wsadzenia drugiej karty, chocby jakiegos radka ale to jest zawsze dodatkowa kasa i więcej zabawy..

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie..
Pozdrawiam...

 

Zielone Kiwi

New member
Piszecie i piszecie rozne dyrdymaly to mi nie dziala, tam mi syf na ekranie, ale chyba nie o to w topiku chodzi, ktory dzieki temu jest zasmiecony jak piwnica...
Moze by ktos zrobil jakies podsumowanie, JAKIE karty sa dobre do HD, jakie maja wspomaganie itd. Czytam i czytam co tu piszecie i samo siano w zasadzie widze...
Radeon HD 4x50 ? GTX280 ? Cos innego ? Moze ktos cos konkretnie ?
 
Do góry