Jaka karta graficzna do PC-ta i HDTV

tuptus55

New member
Pojawienie się ikonki PureVideo to faktycznie oznaka używania przez player filtru PV. Brak obrazu spowodowany jest przez:
1. Źle zainstalowany Pure Video. Zwykłe wyinstalowanie trzeba jeszcze sprawdzić czy się wyrejestrowały takie filtry:
nvatscfile.ax, nvauddec.ax, NvcdaRdr.ax, NvDecCtrl.dll, NvMultiSource.ax, nvnav.ax, nvtrpdemux.ax, nvtsinfo.ax, nvviddec.ax, nvvpp.ax. Najlepiej sprawdzić programem Direct Show Filter Manager do pobrania TU.
Jesli się nie wyrejestrowały to trzeba je ręcznie wyrejestrować komendą wydaną w oknie dosowym będąc w katalogu c:/Program Files/NVIDIA Corporation/ForceWare/nStant Media/Codes/
regsvr32 /u nazwa_kodeka i tak dla każdego kodeka który się nie wyinstalował. Następnie zrestarować komputer i uruchomić payer, który ostatnio używał kodeka PureVideo i spróbować odtworzyć jakiś film. Jeśli odinstalowanie było skuteczne powinień wyskoczyć komunikat o braku filtra do odtwarzania treści. Jeśli film się wyświetli oznacza to, że mamy drugi kodek w systemie do odtwarzania tej samej treści i prawdopodobnie to on jest przyczyną naszych problemów z Pure Video. Jesli mamy błąd (skuteczny brak kodeka) to instalujemy Pure Video. Jeśli to nie pomoże to niestety ja zrobiłem PEŁNĄ reinstalację systemu wraz z formatowaniem partycji.
2. Pure Video zainstalowany jest porawnie ale w systemie mamy jeden lub więcej kodeków dekodujących ten sam rodzaj strumienia video i windows "wybiera" inny. Można sobie z tym próbowac poradzić tworząc graf do wyświetlania treści wideo. Nie będę się tu rozpisywał jak stworzyć graf bo już było opisywane na wielu stronach (jestem leniwy i nie chce mi się klepać w klawiature jak wiem, ze można to znaleźć za pomocą google). Mając graf można go użyć w naszym playerku jeśli daje taką możliwość (wskazanie jakiego grafu player ma używać). Jesli nadal jest sytuacja, że ikona PV się pojawia a obraz nie, to niestety czeka nas reisntalacja.
3. Mamy za stare sterowniki do karty graficznej. Najlepiej zainstalować ForceWare 92.91 (beta) działa dekodowanie H264 lub jak ktoś nie chce to FW 91.47 NIE działa dekodowanie H264 (przynajmniej mnie się nie udało uruchomić.

Uwagi generalne do PureVideo:
Najlepiej działa ze sterownikami ForceWare 92.91 (na razie to jest beta ale stabilna. używam od kilku tygodni i wszystko jest ok). Na stronie Nvidi jest jak wół napisane BETA Drivers (now includes support for PureVideo HD technology) i faktycznie dekoduje H264 ale tylko ze sterami 92.91
Jeśli wgrywamy PV do systemu gdzie mieliśmy wcześniej inne kodeki to mnie się jeszcze ani razu nie udało aby PV zadziałał. Więc twierdzę, że to nie zadziała. Potrzebny czysty system lub żmudna deinstalacja wcześniejszych kodeków.
Jak już zainstalujemy czysty system zróbmy sobie z niego obraz dysku (Norton Ghost lub inne narzędzie) zaoszczędzimy sobie nerwów jak coś zainstalujemy za dużo.
Programiści Nvidia nie potrafią napisać istalatora, który wyinstalowuje wcześniejsze kodeki konkurencji. Może powini zapytać jak to zrobił gość od Satsuki Decoder Pack.
Komplet Pure Video i CyberLink PowerDVD 7 to jabardziej wydajny zestaw do odtwarzania treści HD na krcie graficznej z chipsetem nVidia.
 

noise

New member
W takim razie zabieram sie za to :( Nie wiem czy mi sie uda ale bede probowal

Po 1h:
Odinstalowalem DirevtVobSub i juz PureVideo dziala miodnie *.ts w 1080i (czyli mpeg2) obciazaly procka w 40% a teraz w 15% :D
Tylko nie dzialaja mi x264 :( Pewnie trzeba cos odnistalwoac - tylko co.
Troche mnie martwi ze z DirectVobSub nie dziala :( Jest to super film do podkladnia napisow pod DVD gdy nie ma polskich literek
 
Ostatnia edycja:

krzyżak

New member
noise napisał:
Ktos wczesniej napisal:
Myślałem że PureVideo to soft dołączony do karty lub do ściągnięcia.
I nie pomyliles sie PureVideo mozna pobrac ze strony nvidi (trial)
Jam Ci to napisał... ;) trial to trial... niestety - PureVideo to produkt nVidii sprzedawany niezależnie od kart. A powinien być, wg mnie, dodatkiem do sterowników. Troche to nie w porządku, że aby cieszyć się w pełni możliwościami zakupionej karty, trzeba kupić dodatkowy soft.
Fajnie, że PowerDVD dołączony do mojego Gigabyte GF6600 potrafi wykorzystać sprzętową akceleracje dekodowania wmv,mpeg2,h.264 bez PV, ale trzeba przyznać, że nie radzi sobie tak dobrze PV. Obraz czasami tnie, pomimo że CPU pracuje na 40%.
--
pozdrawiam, krzyżak
 

Piotrek_PP

New member
>noise
Zainstaluj sobie MediaPlayerClassic. Zaletą tego playerka jest to, że część filtrów przede wszystkim splittery oraz niektóre decodery (np.: b.fajny mpeg-2 w tym hd) ma on niejako w sobie. Umożliwia też wybór jakiego renderera użyć. Ja korzystam z "Haali's Video Renderer" - najlepsza jakość i obsługa napisów ale brak akceleracji sprzętowej.
A propos spliterów. Pamiętajcie, że aby odtworzyć materiał h.264 zamknięty w kontenerze .mkv potrzebujecie odpowiedni splitter w systemie. Upraszczając splitter to takie cuś co wyłuskuje ze strumienia odpowiednie podstrumienie (audio, video, napisy) i kieruje do odpowiednich kodeków o ile są dostępne.
Wspomniany wyżej MPC ma wbudowany Splitter Matroska. Ja jednak używam zewnętrznego Haali Media Splitter (działa z avi i mkv), który jest stweakowanym Matrosk'iem, że się tak wyrażę i działa stabilniej.
Natomiast aby w ogóle móc odtworzyć materiał mpeg-4 wymagany jest w systemie stosowny kodek (w tym wypadku dekoder). Samo PureVideo nie wystarczy, było to już wałkowane tutaj.
Do MPEG-2 bowiem PureVideo oferuje kodek (Nvidia MPEG-2 Decoder, to on wrzeszczy na tray'u jak działa) ale do MPEG-4 AVC już nie (i właśnie to jest granda - szczególnie że za PV się płaci). Zatem do h.264 (aka MPEG-4 AVC) trzeba dodatkowo Cyberlink AVC Video Decoder (jeżeli zamierzamy wspomagać sprzętowo) lub inny kodek (jeżeli nie). Z innych najlepszy jest CoreAVC.

Ścieżka rozwiązywania problemów jaka sprawdza się u mnie jest następująca.
1. Cuś nie działa

2. Uruchamiamy graphedit i poprzez Render Media File próbujemy ugryźć to cuś.

3a. Graphedit stwierdza, że on nie może bo czegoś nie ma (przy czym nigdy nie wie czego) i np.: buduje tylko połowę grafu. No to już wiemy chociaż czy to audio czy video nam brakuje bo jak zbuduje ścieżkę video tzn. że nie mógł audio. Pozostaje nam znaleźć co to za format tego co nam brakuje i odszukać odpowiedni do niego kodek. Są do takich śledztw programy ale najlepiej zapytać się u źródełka (tam skąd plik został przywleczony).

3b. Graphedit dzielnie buduje nam graf ale są tam jakieś dziwne klocki co to my nie chcemy, żeby tam były. Np.: ładuje nam się CyberLink MPEG-2 Decoder a my bardziej lubimy nvidię. Zaznaczamy klocek rodem z PowerDVD, usuwamy Delete i w jego miejsce wstawiamy (InsertFilters) klocek nvidii (to co ważne siedzi w kategorii DirectShowFilters). Łączymy niteczkami jak było i jeżeli nam się ładnie połączyło to klikamy na strzałeczkę play. W okienku ActiveWindows zobaczymy co żeśmy zbroili.

4. No tak ale nasz ukochany player upiera się przy Cyberlinku, i napisy można w nim podłożyć, i kolorkami pomieszać... gdzież takiemu ActiveWindows do niego. Zapewniam, że wszystko to można zrobić i w graphedit'ie bowiem jest to taki "construct", na którym te Wasze playerki są zbudowane. No ale skróty klawiaturowe, seksowne skórki itd.

5. Zatem uruchamiamy DSFM (DirectShowFilterManager) i znajdujemy kodek Cyberlinka oraz nvidii na liście. Obok obu widnieje pole "Merit". Kodek o większym "mericie" ma większy priorytet. Ustawiamy nowy Merit dla nvidii tak aby był wyższy od "meritu" Cyberlinka... a jak się nie da bo ten drugi świntuch już miał maksymalny to jego obniżamy o jeden ząbek a nvidię na maksa.

6. Po zmianie priorytetów koniecznie, powtarzam koniecznie trzeba zrestartować system. Kolejny dowód na to że Windows to dzieło szatana.

7. Nasz ukochany player teraz będzie bardziej lubił nvidię. Żeby w życiu było tak łatwo :-|
 
Ostatnia edycja:

gladiator

New member
Nie poszły mi te sterowniki przez GeForce2Titanium, poprosze o sterowniki zmieniajace rozdzielczisc z S-video bo mam obraz z kompa ale nie na cały ekran.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Witam. Pisaliscie o 6800, 7800 itp. a jak wyglada sprawa z 7300-7600? Karty z 7300 na przyklad maja dekoder hdtv na pokladzie, wiec czy bedzie to elegancko odciazalo procesor i nie bedzie problemu z odtwarzaniem 1080p np na procku celeronie 3,2 ghz? Chce zlozyc jakiegos taniego kompa i myslalem wlasnie o tej karcie

http://www.allegro.pl/item137091305_gigabyte_gf_7300gt_256mb_turboforce_silent_pipe.html

Wiec czy te chipsety 7300 tez sa odpowiednie do HDTV? Czy z taka karta nie bedzie problemu np z podlaczeniem jej do TV fullHD i ogladaniu materialow 1080i i 1080p (chodzi mi czy nie bedzie problemow z odpowiednia rozdzielczoscia, aby obraz wypelnial caly ekran i byl podawany w faktycznej rozdzialce HD)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ravel

Banned
Mam problem który nie wiem jak rozwiązać.
Przy połączeniu HDMI-DVI panasonica 32lx500 z PC na filmikach HD 720p widoczne są przejscia tonalne kolorów (tak to chyba się nazywa). Szczególnie widoczne są one w ujęciach kręconych w wodzie gdzie rozchodzące się swiatło tworzy coś na kształt tęczy w 256 kolorach.
Co trzeba zmienić w ustawieniach aby polepszyć jakość obrazu?
Karta graficzna to GF7600gs z obsługą HDTV (wybrany format tv 720p),odtwarzacz VLC lub Media Player Classic.
pozdrawiam
ravel
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
@ Jussi z mojego doświadczenia wynika, że sprawa grafiki ma drugorzędne znaczenie.

Dopiero po zainstalowaniu odpowiednich sterowników pojawiają się różne możliwości. Nie wiem ile chcesz wydać na kartę, ale obecnie sympatycznym wyborem jest 7600.

Wg mnie 7300 też powinno obsługiwać sprzętowe dekodowanie.

@ ravel a czy nie oglądasz czasem wmvhd? W 90% przypadków ca złe przejścia tonalne odpowiedzialny jest sposób kodowania pliku. Sprawdź ts i avi jeżeli także będą źle odtwarzać to znaczy, że jednak coś źle ustawiłeś.

Pozdrawiam
 

Xaverux

New member
Nie bardzo sie na tym z nam i chcialbym sie dowiedziec jak podłączyc TV z PC. Mam GeForce FX 5200. Razem z tv dostalem kabel ktory z jednej strony ma 3 wyjscia a z drugiej jedno(takie jak do normalnego monitora). Nie wiem czy trzeba dokupić jakiś kabel czy co mam zrobic?
 

tomaszek12

New member
ATI Radeon 9500 i kabel HDMI-DVI

Podłącze się pod tę dyskusję bo mój problem dotyczy podłaczenia Sony KDS-55 do kompa za pomoca karty ATI Radeon 9500 (wyjścia D-sub i DVI )
Dzisiaj zakupiłem kabelek HDMI-DVI i niestety nie mogę się połaczyć z telewizorem na Tv wyswietla sie komunikat ze nieobslugiwany sygnał wideo .
Czy jest jakaś możliwość żeby ta konfiguracja sprzętowa (Sony KDS 55 i karta Ati R9500 ) zadziałała żeby można było oglądać filmy HD może komus się udało to odpalić -a może nie ma takiej możliwości bo karta jest za stara .
Dodam że na złączu D-sub uzyskałem super obraz w rozdzielczości 1280X1024
ale że telewizor jest pełne HD 1920x1080 to chciałem uzyskać tą rozdzielczość .Za wszelkie podpowiedzi Wielkie dzięki.
 

tuptus55

New member
A jesteś pewien, że ten TV na wejściu DVI obsługuje sygnał 1920x1080 z częstotliwością jaką podałeś? Poczytaj w instrukcji jaki sygnał przyjmuje na wejściu DVI. Drugi problem to taki, że podajesz sygnał analogowy ze złącza D-SUB. Zakładam, że twoja karta nie ma wyjścia DVI. Jeśli problemem okaże się sygnał analogowy z D-SUB to możesz sprzedać kartę na allegro i kupić taką ze złączem DVI lub nawet HDMI, bo sa takie.
 

tomaszek12

New member
Dzieki za zaintresowanie

moja karta ma złącze Dvi i takim przewodem ją podłączam (HDMI-DVI ) i po kilku próbach na nowych sterownikach udało mi sie uzyskac sygnał na tym kablu 1280X720 ale ten Tv KDS 55 ma pełne Hd czyli 1920x1080 i taką rozdzielczośc chciałbym uzyskać -tylko nie wiem czy ta karta puści taki sygnał bo co prawda we właściwościach mogę ustawic taką rozdzielczośc ale wtedy znika obraz na TV.
Czy na nowych kartach grafiki powiedzmy nVidia 7300-7600 bez problemu uzyskam pełną rozdzielczość HD?
 

Pawlok

New member
Mam GF 6600 do której dostałem kabel z wyjściami komponent i mam pytanie czy jakość kabla dołączanego do kart jest dobra? Jeśli była by słaba to czy jest sens kupować lepszy kabel, aby móc puścić obraz po podłączaniu do kabla oryginalnego czy już będzie to bez różnicy? I ostatnie pytanie jak już podłączę ten kabel do karty a do wejścia vga monitor to obraz będzie na TV i monitorze czy tylko na jednym z tych urządzeń?
 

xywameg

New member
film divx z kompa na TV sharp LC-37GA9E

Witam mam problem jak w tytule . Sprzęt P4 2,8 GHz grafika GF 5900XT . Gdy podłącze komputer do TV to wszystko jest wyświetlane poza filmami nie tylko dvixie ale również avi i inne . Na ekranie pojawia się okno odtwarzacze ale w tym miejcu filmu jest czarny ekran . Dźwięk oczywiście słychać i nawet napisy widać ale filmu nie . Natomiast DVD przy pomocy Power DVD wyświetla poprawnie . Oczywiście próbowałem zmieniać rożdzielczości w odtwarzaczu ALLPlayer i w samej karcie ale bez skutu . Sygnał wychodzi z karty DVI przez przjściówkę D-sub i takim kablem do telewizora do złącza d-sub w telewizorze
 

mthej86

New member
tomaszek12 napisał:
moja karta ma złącze Dvi i takim przewodem ją podłączam (HDMI-DVI ) i po kilku próbach na nowych sterownikach udało mi sie uzyskac sygnał na tym kablu 1280X720 ale ten Tv KDS 55 ma pełne Hd czyli 1920x1080 i taką rozdzielczośc chciałbym uzyskać -tylko nie wiem czy ta karta puści taki sygnał bo co prawda we właściwościach mogę ustawic taką rozdzielczośc ale wtedy znika obraz na TV.
Czy na nowych kartach grafiki powiedzmy nVidia 7300-7600 bez problemu uzyskam pełną rozdzielczość HD?
7600GT-oferuje ona pełne HD złączka jest w zestawie podłączenie odbywa sie przewodem komponentowym.
 

Gollum

New member
Tangorn napisał:
Ok, ale czy po komponencie pójdzie pełne HD ? :roll:

a masz telewizor na pełne hd? mi na gf6800 smiga władca pierscieni: drużyna pierscienia w rozdziałce 1920x1080 - bez zacinek

po co komplikujecie sobie życie, hdmi jest od hdtv a reszta to ułuda
 
Do góry