Jaką grę wybrać?

Co kupić>???


  • Total voters
    0

k0val

New member
W tym roku FIFA to nie to samo co w ostatnich latach....Nie oceniamy tu serii tylko tegoroczne wydanie PESA jak i Fify podkreślam na ps3 bo na pc to inna bajka.Wydaje mi się że tych dwóch gier nie można zbytnio porównywać na podstawie dem ,najlepiej pograć w pełne części.Mój kolega który od lat grał w PESA i tylko w PESA jak zaszedł do mnie na fifkę i zdecydowanie powiedział że jest lepsza ku mojemu zaskoczeniu.Ja osobiście ściągnąłem demo PESA na konsole jednak po minucie wyłączyłem i powróciłem do fifki.Odniosłem wrażenie że tym razem FIFA ma lepszą fizykę nie wspominając o grafice i ogólnym wrażeniu.Możliwe że przy pełnej wersji został bym trochę dłużej.Lecz każdy będzie grał w to co lubi nikt tu nikogo nie zmusza.

Pozdrawiam fanów Pesa jak i Fify
 

debeef

New member
Bez reklam
W tym roku FIFA jest naprawdę atrakcyjna, jednak dla mnie zbyt prosta i arcade-owa, PES jest wolniejszy, trudniej strzelić bramkę, ale jest mniej przewidywalny i daje większe możliwości jeśli chodzi o taktykę. Jeżeli chcesz tylko trochę pograć wybierz Fifę (tylko nie zwracaj uwagi na twarze zawodników, bo są tragiczne) jeżeli chcesz grać dłużej i chcesz powalczyć o bramkę oraz podłubać w taktyce wybieraj PESa
 

adam-ant

New member
A ja gram nadal w PES5 na PS2. O ! I to się szybko nie zmieni, bo PES 2009 jest strasznie ślamazarny (w porównaniu do uznawanego za defensywnie nastawionego PES5 wydaje się, że wszyscy na boisku mają kontuzje), a Fifa 09 ma spartoloną grę 1 na 1 i szybkość reakcji zawodników na przyciski joypada rodem z ruskiej podróby pegazusa. Osobiście czekam więc na jesienne wersje "2010" obu konkurentów. Ale kciuki trzymam bardziej za konami ;)

Pozdro :grin:
 

polx

New member
Ja na PS3 polecam :

UNREAL III - niesamowicie szybka i płynna w porównaniu z PC żadnych zgrzytów przy graniu w sieci praktycznie nie ma lagów
pozatym gra jest stara więc mozna ja bardzo tanio kupić, a grafiką
nie ustepuje GOW2 (w końcu ten sam silnik)

i LBP - po prostu wspaniała. Dla ludzi, którzy lubia poruszać szarymi komórkami. niestety mocne lagi przy grze w sieci
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Po rozegraniu około ośmiuset meczy online w Fifkę 09 na x360 i kilkudziesięciu spotkań w pes 2009 mogę zrobić lekkie podsumowanie obu gier


Fifa
+animacja i fizyka zawodników (przepychanki itp)
+grafika
+zwody i tricki
+dynamika
+licencje
+online
-JEDEN WIELKI SCHEMAT!!!!!!!!!!:rolleyes:
-fizyka strzałów to jakaś kompletna kpina - łatwo strzelić z połowy boiska a z 30 metrów strzeliłem raz a mnie strzelono TRZY takie bramki (800 meczy...). 99% bramek pada z sytuacji sam na sam (cóż za realizm)...i tak w kółko
-najlepsi zwodnicy jak Krystyna czy Torrent to cyborgi którymi przejście połowy boiska to bułka z masłem (90% graczy gra na jedno podanie - ustawienie typu 4-1-5 lub nawet 2-0-8 to powszechna i skuteczna taktyka)
-zmiana zawodników w obronie to jeszcze większa kpina
-wyjście sam na sam z bramkarzem to BANAŁ a wszystko inne zwyczajnie się NIE OPŁACA nawet jeśli mamy super skilla w palcach...


Pes
+fizyka piłki (to przez nią gra jest już legendą)
+nieprzewidywalność i lekka losowość - zupełnie jak w prawdziwej piłce
+bramkę można strzelić z praktycznie każdej pozycji
+akcje po których czasem ręce same klaszczą
+by strzelić gola trzeba kombinować i PODAWAĆ
-grafika
-fizyka zawodników
-animacja zawodników
-licencje
-online
-dynamika (pes 6 i pes 2009 to niestety jedyne dwa ślamazarne pesy)

Reasumując: Fifa na krótką metę robi świetne wrażenie ale z każdym kolejnym meczem jest już coraz gorzej aż do momentu w którym znamy każdą akcję na pamięć (całe trzy sztuki). Z pesem jest odwrotnie - pierwszy kontakt z grą wzmaga wymioty ale dłuższy romans może wywołać miłość. Ja jednak za wzór piłek kopanych uważam Pes 5.
 

Szczupaczek

New member
polx napisał:
Ja na PS3 polecam :

UNREAL III - niesamowicie szybka i płynna w porównaniu z PC żadnych zgrzytów przy graniu w sieci praktycznie nie ma lagów
pozatym gra jest stara więc mozna ja bardzo tanio kupić, a grafiką
nie ustepuje GOW2 (w końcu ten sam silnik)

i LBP - po prostu wspaniała. Dla ludzi, którzy lubia poruszać szarymi komórkami. niestety mocne lagi przy grze w sieci

Mówisz że Unreal 3 jest ślamazarne na PC...na jakim? Z Media Markt czy z Tesco?

SierzantHarris może jakiś meczyk on-line w PES 2009 ?:)
 

Bambolo82

Banned
SierżantHarris wydobył całe sedno z porównania PES vs. FIFA. Jak dla mnie, to tylko PES!!!

@Sierżant, Sczupaczek: może wieczorem partyjka w PES2009??? Mam teraz 5 mbit downloadu i 512 kbit/uploadu, status NAT2, wyłączam p2p jak gram online, więc można ze mną pograć bez lagów w PES'a :eek:. Mam kolor zielony. :cool:

Jak chcecie grać, to dajcie znać na gg 4533409 albo na PSN'nie (Asfalt82).

Prezentuje sredni poziom umiejętności, ale jestem wieeeelki fanem PES'a.
 

Buria

New member
Też mam pytanie związane z wyborem gry (pierwszej na ps3): Czy opłaca sie kupować Cod: Modern Warfare? Pytam bo single jak wiemy to tylko dodatek, ale w listopadzie wychodzi MW2, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że ludzie przesiądą się z serwerów MW na MW2. Wobec tego - czy warto?
A jeśli tak to w jakiej cenie się opłaca?
 
Ostatnia edycja:

Mefju

New member
Pff:) Cod 4 to najlepszy fps jaki kiedykolwiek wyszedł na konsole :eek:k:wg. mnie oczywiście , ale K2 też takie wspaniałe nie jest. Ogólnie w codzie mam zagrane 12 dni, chociaż przyznaje , że z łatwością pokonuje kolesi , którzy na liczniku zagrane mają po 30 dni, nie to że się chwale:cool: Polecam Ci tą grę w 100% , jest to chociaż dobry trening przed MW2 , a opłaca się w cenie hmm 90-120 zł, wyłapuj wersję GOTY , bo ma gratisowe 4 mapki do multiplayera :eek:k: Pozdrawiam.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Panowie a czy Skate 2 warto wybrać?

Grałem już w GTA IV, Brothers in Arms, Colin McRae DIRT, GT5:prologue i Little Big Planet i w co teraz warto by zagrać?
 

Mefju

New member
Forest89 napisał:
Panowie a czy Skate 2 warto wybrać?

Grałem już w GTA IV, Brothers in Arms, Colin McRae DIRT, GT5:prologue i Little Big Planet i w co teraz warto by zagrać?

Co warto wybrać? hm...

-Uncharted Drakes Fortune , troszeczkę starsza gierka , ale grafika powala , ogólnie jedna z najlepszych gier w jakie grałem , poszperaj w necie , nówkę na Allegro można złapać za jakieś 60-90 zł

-Call of duty 4 Modern Warfare , kolejna część coda , najlepszy fps w jakiego grałem , a multiplayer przyciąga na godziny/dni/tygodnie i miesiące i tak dalej , dziś widziałem gościa który miał zagrane 121 dni, jestem w szoku , bo ja mam zagrane ok. 13 dni a gram już kawał czasu:mrgreen:

-Racedriver Grid
Super wyścigi, ładna grafika, gra nie jest z pewnością krótka , dużo wyścigów , które czasem powtarzamy 2 razy , różne wyścigi na zasadzie eliminacji no i drifting , głównie przez drifting kupiłem tą grę

Myślę , że warto było by też zagrać w MGS 4 , mnie on trochę zawiódł , ale jakoś chce mi się znowu w niego zagrać, Killzone 2 , może nie do maniakowania na multiplayer ( przynajmniej dla mnie ) ale zabawa na singlu jest bardzo fajna , grafika powalająca, ogólnie gierka fajna , ale nie wygrała z codem 4 :) Pozdrawiam.
 

Bambolo82

Banned
Z tego co mam w swojej kolekcji, polecam:
1) Uncharted: Drakes Fortune - 35-50 zł na allegro, przygodowa gra akcji, najładniejsza grafika jak do tej pory na konsolach tej generacji, tony grywalności, wysoki poziom trudności,
2) Gran Turismo 5 Prologue - 40-50 zł na allegro, symulator samochodowy, najbardziej zaawansowana technologicznie gra na konsolach obecnej generacji (1080p + 60 fps + 16 aut na torze online i offline + audio LPCM 7.1 + obsługa sprzęgła na kierownicy G25),
3) Burnout Paradise - 50-60 zł na allegro, wyścigi, tak wiele za tak niewiele...
4) Motorstorm - 30-45 zł na allegro, wyścigi terenowe, bardzo trudna gra dla najbardziej zawziętych kierowców,
5) Virtua Fighter 5 - 50-60 zł na allegro, klasyczne mordobicie, brak trybu online, ale wspaniała zabawa dla dwóch graczy,
6) Killzone 2 - 100 zł na allegro, FPS, po Uncharted najładniejsza gra na PS3, audio 7.1 w DTS, średni tryb single player ale multi w tej grze to mistrzostwo świata, nie mogę się oderwać...no i te wspaniałe niedrogie DLC!
7) Heavenly Sword - 40-50 zł na allegro, chodzone mordobicie dla 1 gracza, przepiękna grafika, najlepszy voice acting w historii gier komputerowych, demonstracja mozliowści czujnika ruchu sixaxis...
8 ) Little Big Planet - 60 zł na allegro, platformówka online ze społecznościowym edytorem plansz, arcy zabawna i piękna gra dla twórczych ludzi z wyobraznią, takie są tylko na PS3,
9) seria Ratchet'n'Clank - po 30 zł na allegro, przpiękna i słodka platformówka dla dużego i małego, tony śmiechu!
10) Resistance 2 - 60-70 zł na allegro, FPS, trudny shoter dla singla, super ciekawe plansze, mega wciągający co-op online i deathmatch online dla aż 60 graczy na raz!
11) Fight Night Round 3 - 50 zł na allegro, boks, super zabawa i darcie ryja do rana dla dwojga i więcej przy wódeczce...
13) Assasin's Creed - 40-45 zł na allegro, przygodowy TPP sanbox, dla zafascynowanych legendami średniowiecza...
14) Metal Gear Solid 4 Guns of the Patriots - 70 zł na allegro, skradanka i gra akcji TPP, LEGENDA SNAKE'a, przecudowna artystycznie oprawa graficzna w 1080p, wspaniała przygoda, trudne walki z bosami i wysoki poziom adrenaliny + bardzo rozbudowany tryb online MGO!,
15) seria Pro Evolution Soccer - 08 za 30 zł na allegro, 09 za 100 zł na allegro, najlepsza piłka nożna, która NIGDY się nie nudzi, tony miodu w dla 1 i zwłaszcza dla 2 graczy, tryb online wymaga 2 graczy z łączami internetowymi z uploadem minimum 512 kbs - inaczej lagi, NIE KUPUJ FIFY'y GŁUPCZE!,
16) Street Fighter 4 - 110 zł na allegro, HADOUKEN...legendarne mordobicie, świetna grafa i pieknie działający tryb online
17 Lair - 30-40 zł na allegro, strzelanina i symulator lotu smokiem ;), najlepsza, najdrożsa, najbardziej pompatyczna i ekspresyjna oprawa audio w grach obecnej generacji, po ściągnieciu patcha dobra obsługa sixaxis,
18 ) seria NBA 2K08, NBA 2K09 - jakieś 50-90 zł na allegro, najlepsza koszykówka na konsole, NBA LIVE od EA nie jest złe, ale jednak gorsze od serii 2K; mecz do złudzenia wyglada jak transmisja telewizyjna na żywo na kanale ESPN; świetnie się gra z komputerem jak i kolegami

Z gier ściągniętych przeze mnie za grosze z PSN polecam:
1) High Velocity Bowling - jakieś 30 zł, kręgle, można grać turnieje offline i online, wspaniale działa z czujnikami ruchu sixaxis,
2) ZEN Pinball - jakieś 20-30 zł, pinball
3) Flower - 29 zł, cięzko powiedzieć co to jest...jakby puzzle przestrzenne...POEZJA dla oczu i ducha...

W/w gry mam na właśność, wiekszość przeszedłem. Z innych, w które nie grałem lub ich nie mam jeszcze, a które są warte zakupu, mogę wymienić:
1) Valkyria Chronicles - przepiękne, epickie i ponoć trudne RPG taktyczne,
2) InFamous - "Prototype" killer ;)
3) Motorstorm Pacific Rift
4) Resident Evil 5 - to już tylko "Resident" z nazwy, mało w tym horroru z cz. 1,2,3; ale jednak Capcom stworzył chyba całkiem fajną strzelaninę; mozna przejść grę razem kolegą jednoczesnie w trybie co-op!
5) Singstar - karaoke, polecam dokupić bezprzewodowe mikrofony za ok. 160 zł
6) Buzz TV Quiz PL - mega fun dla całej rodziny i znajomych (po Polsku!), można ściągać nowe serie pytań i tworzyć własne via PSN,
7) seria Guitar Hero,
8 ) Eye Toy Judgment,
9) Grid
10) Formula One - jedyna formula 1
11) Siren Blood Curse - horror,
12) Prince of Persia
13) Wipeout HD - futurystyczne wyścigi w 1080p
14) Warhawk - dobry shooter sieciowy FPS

I na koniec, subiektywnie, zdecydowanie odradzam zakup:
1) gier z serii Need for Speed - NFS Underground jest obrazą dla świata gier...
2) gier z serii FIFA - kompletna nędza, gole zdobywa się na okrągło w ten sam sposób (na tzw. "sposób"), 1 graczem mozna przedryblować cale boisko, zero fizyki piłki, każdy mecz jest podobny do poprzedniego;
3) gier z serii GTA - ostanie fajne GTA (GTA Vice City) było jakieś 6 lat temu, potem było juz tylko gorzej, gorzej...
4) generalnie odradzam kupowania (a przynajmniej warto 3 razy się zastanowić...) jakichkolwiek gier multiplatformowych (tzn. takich które wyprodukowano również dla Xboxa 360 oraz PC) i które przy tym nie są wyprodukowane przez renomowane japońskie studia: Capcom, Namco-Bandai, Konami, Square-Enix, Sega, Koei etc.; wystrzegajcie się na PS3 miernot, które wychodzą równolegle tuzinami na PC i Xbox'a 360, a potem też na PS3 (z nielicznymi wyjątkami np. Grid, Modern Warfare albo Bioshock 2); Prawda jest taka, że Sony (wewnętrznie, 1st i 2nd party developers) posiada wyjątkowych, najlepszych programistów i tzw. multiplatformy rzadko kiedy dorównują jakością ekskluzywnym grom dla PS3, zwłaszcza multiplatformy spoza Japonii bywają baaaardzo mierne; Japońscy producenci są zdecydowanie najbardziej twórczy, najzdolniejsi i np. taki Capcom rzadko kiedy robi słabe gry (czy to eksluzywne, czy to multiplatformy).
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
2) gier z serii FIFA - kompletna nędza, gole zdobywa się na okrągło w ten sam sposób (na tzw. "sposób"), 1 graczem mozna przedryblować cale boisko, zero fizyki piłki, każdy mecz jest podobny do poprzedniego

Zdecydowanie nie zgodzę się z Tobą Bambo. Jestem wilkim fanem PESa. Grałem w prawie wszystkie serie Pro Evolution Soccer (nie grałem tylko w PES1) i to co piszesz, wg. mnie bardziej odnosi się właśnie do naszej ukochanej piłki. Od paru miesięcy posiadam FIFE 09 i muszę stwierdzić, że chyba jest ona lepsza. Przynajmneij ja nie umiem przebiec tu całego boiska nawet na słabym poziomie (w PES potrafie biegać Messim przez 45 minut w polu karnym przeciwnika nie tracąc piłki), podania wyglądają naturalniej (strzały to juz inna sprawa, gdyż wyglądają jak w bajce o druzynie z Nankatsu - rogaliki takie, że prawie piłka wylatuje na aut, a potem wraca do bramki), animacja postaci jest nieporównywalnie lepsza, tak samo jak i powtórki na które warto czekać po ładnej akcji (w PES zanim pokażę się replay od razu naciskasz "start" zeby nei oglądać bo i tak nic nie zobaczysz ze względu na ujęcia kamery). Dodatkowo polski komentarz jak dla mnie rewelacja. Można się posmiać z głupot Szpaka, albo ucieszyć się gdy grasz z kumplem a Szpaku mówi "ten mecz jest pod dyktando jednej drużyny", "przeciwnik nie istnieje", "brawo Barco, jesteś wieeelka!". No i sam fakt meczy - są one bardziej nieprzewidywalne i nie ma kartek z kapelusza. W tym roku dałbym więcej punktów FIFIE, licząc że za rok znów lepszy będzie PES 2010.

P.S. Kiedyś z kolegą stwierdziliśmy, że wolimy grać w FIFE 09, ale jeśli mielibyśmy grać o kase albo na zawodach to tylko PES. Dlaczego? W zasadzie nie wiadomo czy to na + czy - gry Konami, ale Fifa nie jest łatwa do opanowania. W PESie natomiast można grać z zamkniętymi oczyma, zatrzymać się z piłką dokładnie na lini, a także przewidzieć co i jak się potoczy (zbieganie z boku w środek pola karnego, lekki strzał przy słupku - 95% bramki)

Co do gier jakie polecił Bambolo82 mogę tylko powiedzieć, że każdy powinien w nie zagrać i z pewnością są to najlepsze obecnie tytuły. Można tylko się zastanowić nad kolejnością, ale to juz w zależności od upodobania. Jak dla mnie:
Uncharted
Burnout Paradise
LBP - jeśli ma się kolege, koleżankę do gry przy jednej konsoli - zdecydowanie numero uno
Killzone 2
Resistance 2
FIFA/PES
Buzz/Sing Star - w zasadzie tylko na imprezy, ale wtedy są warte każdej ceny
 
Ostatnia edycja:
Do góry