Jaką grę wybrać?

Co kupić>???


  • Total voters
    0

Carbon_

New member
Bez reklam
Zdecydowanie Orange Box i Bioshock. To jedne z najlepiej ocenionych i jednocześnie najlepszych gier tej generacji, gry z duszą których się nie zapomina.

Orange Box - płyta zawiera 5 gier: Half Life 2, Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2: Episode Two, Team Fortress 2 oraz Portal. Episode Two i Portal to mistrzostwo świata. Cena < 99zł. Nie mieć tej pozycji na półce to grzech.

Bioshock - duchowy spadkobierca świetnego System Shocka 2. Nic więcej nie trzeba dodawać.
 
Ostatnia edycja:

Mefju

New member
Zgadzam się z Tobą , to 2 super opcje:eek:k: Ale słyszałem , że w Orange Boxie granie na multi to straszna kicha(chodzi mi o słaby port na PS3), dlatego nie kupowałem ,a w Bioshocka i HL sporo grałem na PC.Pozdrawiam.
 

Bambolo82

Banned
Half Life Orange Box (wiele gier w cenie jednej!) i Bioshock to bardzo dobre gry, oplacalne nabytki, ale to nie są gry typowo "konsolowe" i nie gromadzą wokół siebie żadnej społeczności, ani online, ani offline. Nie przyciagają do konsoli w Naszym salonie kolegów, rodziny i znajomych jak gry typowo konsolowe (np. mordobicia, Little Big Planet, gry co-op, renomowane serie gier wyścigowych czy gry sportowe etc.). Z powodzeniem i nawet lepiej można w nie pograć w samotności na PC-cie.

Osobiście, jakoś średnio polubiłem Bioshock (konkretnie walka jest jakoś mi nie pasi i nie daje frajdy), no ale oczywiście dostrzegam fakt że gra ma tak entuzjastyczny odbiór, czyli na pewno ma swoje cenne walory rozrywkowe. Half Life, to też wspaniała, legendarna już seria gier i universum. Także fajnie, że zdecydowano się na konwersje konsolowe tych hitów.

W swojej liście gier, ktore poleciłem wyżej, skupiałem się na grach typowo konsolowych i pominełem porty gier o rodowodzie i charakterystyce "PC-towej".

Wychodzi, zatem na to że konsole do gier to maszyny rozrywkowe dla każdego, i że nawet hardcorowy gracz miłujący PC-towe klimaty będzie miał na nich w co pograć. :)
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Normalni ludzie mają w nosie czy gra jest exclusive, czy to port, gra konsolowa, pół-konsolowa czy ćwierć-konsolowa. Liczy się Gra i nic więcej.

Wątpię również, żebyś którąkolwiek z tych gier przeszedł a tym bardziej zrozumiał.. więc nie wiem po co zabierasz głos :rolleyes:
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Co Wy się tak czepiacie tego bambolo, przynajmniej jest ktoś kto nieustannie promuje naszą konsolkę i wyszukuje ciekawych informacji potwierdzających jego tezy :lol:

Jakby nie było często mówi ciekawe rzeczy, a to że zdarza mu się jakaś gafa, czy wyolbrzymianie to już można puścić między palcami ;)
 

k0val

New member
Carbon_ napisał:
Liczy się Gra i nic więcej.

więc nie wiem po co zabierasz głos :rolleyes:

jeżeli ktoś lubi pograć i ma z tym jakieś dalsze zainteresowania to ,to jest złe?Denne jest dla mnie to że ludzie nie mają zainteresowań ,zadowalają się tylko tym co widzą ,nie patrzą dalej

forum jest po to żeby wyrazić się napisać coś podyskutować ,żeby ludzie by nie pisali nic nawet w banalnych sprawach forum by było martwe...
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Myślę, że Carbonowi chodziło o to, by nie robić z konsoli religii...
Każda platforma jest tylko tak dobra, jak gry, które na nią wychodzą, a w tym PS3 ustępuje pola X360, za to ratuje ją całkiem dobry odtwarzacz DVD ze skalerem i Bluray (a także to, że Sony, o dziwo, nie poszło w ślady m$ i zezwoiło na użycie zwykłych dysków, jako zamiennika dla swoich części - może to kwestia obniżenia kosztów produkcji, a także można bez problemu zainstalować linuksa).
Co do gier: wg mnie są tylko dwie "stajnie" wykorzystujące w pełni możliwości PS3: Naugty Dog i Insomniac Games, no, ale nie wypuszczają setek gier rocznie (a wymienione wyżej listy gier raczej nie miały imponujących rozmiarów)...
 

Carbon_

New member
Bez reklam
k0val, nie zrozumiałeś mojego posta.

Przy okazji dodam, że polecony tutaj Lair to crap.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Nabyłem Lair nie jako przypadkiem, w zestawiku innych u używanych gier. Chodzi naprawdę tanio (nawet jakieś 25-35 zł na allegro).

Wiem, że gra otrzymała niską ocenę, najnizszą z pośród tytułów startowych PS3, ale jednak potem ukazał się patch który poprawił m. in. sterowanie smokiem i obsługę sixaxis.

To co mi się najbardziej spodobało w Lair to ścieżka audio. Jest cała symfoniczna i ma niesamowity rozmach. Muzyka w Lair naprawdę powoduje gęsią skórkę, zwłaszcza ma dobrym HIFI przestrzennym. Grafika jest naprawdę ładna, a walka z bosami epicka. Całkiem fajna strzelanina. W sumie nawet do dzisiaj nie przeszedłem Lair, ale i tak trochę zabawy było.

Mozecie zresztą ściągnąć sobie darmowwy kawałek muzyki z Lair z PSN "Battle for Asylum". Jest naprawdę dobry i daje przedsmak wrażeń z gry. Może to was trochę przekona do zainwestowania 25-30 zł w tą grę.

W każdym razie, u mnie ta gra się załapała do grupy godnych polecenia. Mam też kilkanaście innych gier na PS3, ktorych nie polecam np. Need for Speed i nie ma wśród nich Lair.

Przykładowa walka z bossem w Lair: http://www.youtube.com/watch?v=GzoX7ZQ0cFs&feature=related
 

Sackboy

New member
Jaka gre do multi w 2-4 osoby polecacie? Chodzi o tytul dla 2 osob tak bym mogl pograc z kumplem np w co-op (RE jakos mi nie podchodzi) oraz dla 4 osob, cos podobnego do LBP, tak by laski tez mogly pograc (Buzza tez mam);)
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Sackboy napisał:
... tytul dla 2 osob tak bym mogl pograc z kumplem np w co-op ...

Najlepszą taką grą wg. mnie jest zdecydowanie, ale to zdecydowanie Army of Two (Przynajmniej jeśli chodzi o tryb co-op, bo w single nie grałem. Możnac tanio kupić na allegro nawet nówke), RE5 wysiada ;). Ewentualnie Kane & Lynch, ale to dopiero jak przejdziesz AOT :)
 
Ostatnia edycja:

fantattoo

Member
COD 5 świetnie się spisuje w co-op. COD 4 pod tym względem nie testowałem, ale pewnie podobnie będzie działał. Jak dla mnie super zabawa. Dla zabawy z koleżankami polecam Virtua Tennis 3 lub 2009. Można grać w debla i dobrze się bawić. Całkiem fajnie gra się tez w bowling dostępny na PSS za 30 zł chyba.
 

debeef

New member
Bez reklam
Super stardust jest nomen omen super:-D
Tekken % DR online też daje radę i do tego często laski lubią bijatyki
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Fallout 3, Valkyria Chronicles, The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Jeśli jesteś graczem starej daty i zagrywałeś się w kultowe Baldur's Gate to poczekaj do października/listopada na Dragon Age: Origins od BioWare.
 

Buria

New member
wow naprawdę poza tymi 3 rpgami które wymieniłeś nie ma na ps3 nic innego wartego uwagi?? Fallouta 3 mam, Obliviona planuję.

Z Baldurem trafiłeś w 10 ;) Muszę zatem więcej poczytać o tym Dragon Age
 

Bambolo82

Banned
Miałem Morrowind: Oblivion IV na PS3 i jest to jedyna gra jaką zdecydowałem się sprzedać z mojej kolekcji. Totalnie mnie znudziła, no i muszę szczerze przyznac że była dla mnie ciut za trudna.

Valkyria Chronicles jest bardzo dobrym RPG'iem taktycznym. Gra wzbudza wielkie emocje. CUDO! WARTO!

Z japońskich, cukierkowych RPG dobra jest Eternal Sonata. Z taktycznych RPG dobra jest też Disgaea 3, ktora daje stokilkadziesiąt godzin zabawy (można kupić cyfrowo z PSN lub na płycie BD).

Na pewno warto kupić Demon Souls oraz White Knight Chronicles (lada chwila pojawią się wydania anglojęzyczne; na razie na allegro trudno dostępne za aż 240 zł). Zwłaszcza Demon Souls jest świetne!!!

Fallout 3 też jest niezły, ale to już jednak nie ten Fallout co kiedyś (zrobili z tego pseudo-FPS'a-pseudo-RPG).

No i na pewno warto czekac na Final Fantasy XIII, a także nowe MMORG'i na PS3 (Marvel DC Universe Online oraz Final Fantasy XIV).
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
Serdecznie polecam Wam gre James Bond 007 Quantum of Solace. W prasie może nie ma jakiś szokujących ocen, ale przyjemność z gry jest przdnia. Można kupić nówkę w Saturnie za 69 zł. Przejscie gry zajmuje wprawdzie tylko jakieś 6-7 godzin nawet na najwyższym poziomie, ale gra na prawdę fajna, akcja niczym w filmie z Danielem Craigiem. Widok FPP + skrywanie się niczym w Gears of War + QTE + wiele, wiele wybuchów daje dużo miodu :eek:k:
 
Do góry