Jak transportować TV, jak rozpakować TV - dyskusja.

zetor123

New member
Na pewno trzeba szukać na opakowaniu informacji o tym, gdzie jest góra, a gdzie dół. W autobusie również nie wolno TV przewozić (był taki film o tym na YT)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W autobusie również nie wolno TV przewozić (był taki film o tym na YT)

Dokladnie, w autobusie nie wolno przewozic telewizorow ;)
Prosze sobie wpisac w YT "awantura w autobusie"
Uprzedzam niecenzuralne slowa, ale to nasza codziennosc i samo zycie. Na YT ogolnie dostepne.
 
Ostatnia edycja:

Minik

New member
Ja pierwszy raz kupiłem LCD-LED 37". Jak dla mnie (poprzedni CRT 21" i 28") to wielki ekran! Od razu w punkcie gdzie go odbierałem po sprawdzeniu Pan z obsługi poinformował mnie jak mam go wieźć autem (a chciałem na leżąco). Postawiłem na tylnej kanapie, przypiąłem pasami i powolutku do domu. Dojechał cały i działający. Ale nerwów mnie to trochę kosztowało :)
Ogólnie karton Panasonic'a ma fajne wycięcia a'la rączki do włożenia palców i stabilnego przenoszenia kartonu.
Z wyjęciem też nie było problemu: podstawka skręcona i powolutku wyjęcie z kartonu i od razu na podstawę. Dokręcenie i na szafkę. Uffff.... udało się :)
A że nie wolno wozić TV w autobusach? Tego to nie wiedziałem.
 

Anduraki

Banned
oj głupoty piszecie z tym autobusem, ja przewoziłem swojego Full LEDowego Samsunga i jakoś nic się nie stało - dodam, że przewoziłem go darmowym autobusem tylko dla klientów pewnego marketu (w którym go nie kupiłem, bo zrobiłem to w hurtowni która jest zaraz obok) ;P Zasada jest taka jak kupujesz TV i jedziesz autobusem, stawiasz go pod samym oknem w miejscu dla wózków i koniecznie musi być przy tym co najmniej druga osoba - stajecie tak, żeby TV był pomiędzy ścianką autobusu i wami - wtedy nie dochodzi do sytuacji takiej jak z filmiku.
 

brylant13

New member
dziwne mają co poniektorzy podejscie do takiego tematu :) a to co w tym artykule jest pokazane to żenada, wystarczy zerknąć do byle instrukcji i dwa zdania przeczytac i sie takich błedów nie popełni :)

Ja się trochę przeliczyłem bo sam pojechałem do MM po plazmę 50 cali i się trochę namęczyłem bo nie było wózków zadnych aby na parking wyjechac wiec musiałem zanieśc do auta sam bo pracownik tylko do kasy mi pomógł. Potem miałem cięzko ze zmieszczeniem tego pudła do autka kombi ale jakoś dałem radę, zmieściło sie podkątem 15 stopni. Potem rowniez samemu go wypakowałem z auta, wniosłem po schodach i wyjąłem z pudełka a nawet sam skręciłem z podstawą. Wszystko spokojnie, pomału i z uwagą aby w nic nie uderzyć.

Tak więc wypada trochę uwagi całej sytuacji poświęcić a nic TV się nie stanie ;) Plazma działa już prawie 6 miesięcy i nie ma z nią (tfu tfu :)) problemów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jaki model Samsunga był full led?

Byl, byl bo mialem. Piekna czern, jak na tamte czasy. Wygaszal sie swietnie.
Pisalem o nim juz nie raz, gdzies jest nawet watek.
Dla mnie to byl przelom (w tamtym okresie), bo nie bylo tam zadnych problemow typu clouding itp. W testach czesto porownywany do Kuro (w pewnych aspektach oczywiscie), mozna poszukac w sieci, zeby nie byc goloslownym.
Dalem za niego cos ok. 12tys. 55" i to byly bardzo dobrze wydane pieniadze w tamtym czasie.
 

deVel9k

New member
Panowie szybka odpowiedź!
1.Czy można telewizor LG 42LA620s przewieź poziomo, ekranem do góry?
2.Pytałem w innym dziale, ale nikt nie dopowiedział: Da ktoś najlepsze ustawienia dla tego TV?
 

myszyn

New member
Witam

Muszę przewieć plazmę LG 50" (waży ok 22kg) na dystansie 650km. Z czego 400km to autostrada, 100km przyzwoita równa droga, a ostatnie 150km... hmm, typowa polska droga, jak się dobrze omija dziury to równa.

I teraz pytanie, mam dwie opcje załadunku, poziomo w kartonie (praktycznie idealnie równa, pozioma podłoga w kombi), albo jakaś kombinacja na pionowo bez kartonu. Na pionowo pewnie by weszła np z dolnymi styropianami. Co waszym zdaniem będzie bezpieczniejsze dla plazmy?

PS. jako że na 99% jest to jej ostatnia podróż i nie będę wiećej potrzebował kartonu itp, to zastanawiam się czy nie zapakować jej w karton, wyjąć górne styropiany po czym obciąć jakieś 15 cm górnej części pudła... wtedy wjdzie do bagażnika na stojąco. Boję się tylko o to czy pudło się nie "rozjedzie" przy wkładaniu itp.

Z góry dzięki.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Witam

Muszę przewieć plazmę LG 50" (waży ok 22kg) na dystansie 650km. Z czego 400km to autostrada, 100km przyzwoita równa droga, a ostatnie 150km... hmm, typowa polska droga, jak się dobrze omija dziury to równa.

I teraz pytanie, mam dwie opcje załadunku, poziomo w kartonie (praktycznie idealnie równa, pozioma podłoga w kombi), albo jakaś kombinacja na pionowo bez kartonu. Na pionowo pewnie by weszła np z dolnymi styropianami. Co waszym zdaniem będzie bezpieczniejsze dla plazmy?

PS. jako że na 99% jest to jej ostatnia podróż i nie będę wiećej potrzebował kartonu itp, to zastanawiam się czy nie zapakować jej w karton, wyjąć górne styropiany po czym obciąć jakieś 15 cm górnej części pudła... wtedy wjdzie do bagażnika na stojąco. Boję się tylko o to czy pudło się nie "rozjedzie" przy wkładaniu itp.

Z góry dzięki.
w pionie na tylnym siedzeniu,dobrze go przypnij,taśmą,pasami,czy jakimś sznurem he he,panelem do przodu żeby w tylne siedzenie nie uderzał i finito,w kartonie nawet poucinanym i poowijanym taśmą samoprzylepną,ale nie w poziomie,większa szybkość,spory dołek albo jakiś zajec i matryca poza ramą w częściach.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W pionie chyba faktycznie bezpieczniej, ale kiedys 64" lezal u mnie na kocyku panelem do gory i obylo sie bez niespodzianek.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiedys gdzies czytalem ze plazmy to ustawia sie do przewozu np w pionie , a tv ledy w poziomie ale nie pamietam ktore jak i czy faktycznie technologia tv ma wplyw na to jak sie go przewozi...
 

digitalus

Banned
Telewizor plazmowy przewozimy tylko w pozycji pionowej.Bardzo dobrym przykladem jest np transport szyb ktory odbywa sie tylko w pozycji pionowej na specjalnych stojakach.Nikt nie przewozi szyb w pozycji poziomej bo ryzyko uszkodzenia jest bardzo duze.
szyba-2jp_nnshsws.jpg
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
I teraz pytanie, mam dwie opcje załadunku, poziomo w kartonie (praktycznie idealnie równa, pozioma podłoga w kombi), albo jakaś kombinacja na pionowo bez kartonu. Na pionowo pewnie by weszła np z dolnymi styropianami. Co waszym zdaniem będzie bezpieczniejsze dla plazmy?

Nie prawdą jest, że przewożenie Tv powinno odbywać się w pionie bo inaczej coś się zepsuje. Tv może być w różnych pozycjach to nie lodówka :). Problemem są jak kolega wspomniał naprężenia, które łatwiej uzyskać w poziomie i wtedy łatwo zniszczyć nawet tv lcd. Natomiast transportując tv na równym podłożu nie powinno się nic stać.
Jednak dmuchając na zimne jeżeli masz możliwość to przewieź go w pionie.
 

benik

New member
Kurcze, no jasne, że w pionie, od tego bym zaczął. Swojego nie kładłem w ogóle, jakoś intuicyjnie.
Co do równego podłoża u nas, ehkem. To chyba zawsze loteria ;)
 

Niclaus

New member
Hej.
Kilka dni temu pożyczyłem tv Samsung UE40ES5500 w celu przeprowadzenia kilku testów jakości obrazu. Przewoziłem go na w bagażniku, na kocyku, ekranem do dołu.
Wszystko wyglądało ok, ale wczoraj na filmiku z białym ekranem zauważyłem 4 symetrycznie ułożone białe plamki w okolicach rogów ekranu (zdjęcie poniżej):
http://images64.fotosik.pl/641/d47ad522c5863945.jpg
http://images63.fotosik.pl/639/68f847ee6560f7a2.jpg
http://images65.fotosik.pl/640/ec4563dfe9d5f3a9.jpg
http://images63.fotosik.pl/639/627b80a9bbdcde72.jpg

Nie wiem czy były one wcześniej bo nikt aż tak dokładnie się telewizorowi nie przyglądał, a plamy widoczne są tylko na jasnych tłach. Wygląda to jednak na uszkodzenie matrycy.

Pytanie
Czy mogłem uszkodzić matrycę podczas transportu?
Ewentualnie czy naprawią mi to w ramach gwarancji?

Z góry dziękuję za pomoc
 

tdx

New member
Bez reklam
Mogłeś, choć to nie wygląda jak uszkodzenie matrycy
Tak

PS wiozłeś TV najgorzej jak można
 

Niclaus

New member
Uff.
Czyli raczej bez stresu mogę wykorzystać gwarancję ?

Update. Ok, teraz zauważyłem "Tak"
Niestety teraz już wiem.

Dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry