Jak transportować TV, jak rozpakować TV - dyskusja.

krazy777

Member
Bez reklam
Ja swoją wiozłem w lekkim skosie w kartonie w Astrze G kombi. Dobrze, że droga nawet nawet była. Autostradą leciałem średnio złoty osiemdziesiąt żeby jak najszybciej rozpakować w domu :)
 

xeo151

New member
Bez reklam
Skosem chyba jeszcze gorzej niż na leżąco, a co do prędkości zaszalałeś, ja jechałem 40-50 przez miasto zwalniając i omijając każdą dziurę czy studzienkę.
 

Damixsat

New member
Generalnie rzecz biorąc trzeba po prostu uważać podczas transportu,. począwszy już od zapakowania tv w sklepie. Inaczej bardzo łatwo można uszkodzić matryce. Często firmy oferują dodatkową gwarancję od uszkodzeń mechanicznych podczas transportu,za dodatkową opłatą
 

Chrypol

New member
Cześć ! Dzisiaj kupiłem tv plazmowy w rtv euro agd. Jutro mam go odebrać, i czy mam prosić pracownika o wyjęcie go z kartonu żeby sprawdzić czy nie ma żadnych uszkodzeń? Nie wiem jak to jest w przypadku sklepów stacjonarnych. Jak ktoś tu zajrzy to proszę o odpowiedź:)
 

marwol

New member
jak najbardziej masz do tego prawo, a zdrowy rozsądek nawet zaleca sprawdzić towar przed kupnem :) pracuje w dużym markecie (budowlanym) i często klienci proszą o odpakowanie towaru np. drzwi. i jest to dla mnie całkowicie zrozumiałe. i to w przypadku towaru za 300-500zł. a co dopiero tv :) tak wiec otwieraj , podłączaj itp itd
 

rooz

New member
w saturnie powiedizeli, ze mozna podlaczyc tv dopiero po zakupie hehe i jak cos jest nie tak to trudno :) w kazdym razie jesli chodzi o transport, to spokojnie, plazmanie jest wcale taka krucha, przewiozlem tv na stojaco z gdanska do krakowa i jakos wszystko jest ok, jechalem normalnie, tv byl leciutko pochylony i zblokowalem go aby nie ruszal sie przod/tyl
 

xeo151

New member
Bez reklam
Nie chodzi o sam telewizor a matrycę zarówno w LCD jak i Plazmie może pęknąć. Gdyby sklep odmówił mi na wstępie sprawdzenia TV lub ewentualnego zwrotu w razie wad, podziękował bym i udał się w stronę drzwi.
 

zbysh9

New member
Jesli chodzi o firmy kurierkie, to powiem w tym temacie tyle ze ich wiele wasz pakunek nie obchodzi, telewizory spadaja z wys 1,5m i jesli pudlo jestnieuszkodzone to buba
 

dlugas

New member
Przed zakupem a dokładnie tuż po jego dokonaniu podstawową sprawą jest sprawdzenie TV jeszcze w sklepie. Wiadomo że przeważnie tylko otwierają pudło i pokazują czy matryca nie jest pęknięta, ale to już zawsze coś. Bo jeśli nie sprawdzimy a po dowiezieniu do domu okaże się że jest jednak mechanicznie widocznie uszkodzona t osami nawet nei będziemy pewni czy tak i już był czy coś mu się po drodze stało. Wtedy tylko ratuje wykupiona dodatkowo w sklepie gwarancja.
Mi w RTV AGD otworzyli pudełko, sprawdziłem i powiedzieli, że jak coś znajdę nie tak na matrycy to mam 2 dni na zwrot.
Minusem otwarcia mojego SHARPA było to, że gorzej się go później niesie i przewozi, (trzeba go było wlec/szurać, bo pudełko wysuwa się do góry a taśm zabezpieczającym już nie ma.
Trzeba zatem dodatkowo bardziej uważać.
Przy takich 60" lepiej chyba poczekać na dostawę gratis i wykupić opcję montażu podstawy z uruchomieniem za 29zł (np. w RTV AGD).
Przywiozą, wyciągną, odpalą i jak będzie zazi to sobie wezmą go z powrotem :]
 

placid

New member
Jak najlepiej , najbezpieczniej , przewieźć tv plazmę 37 nie mając oryginalnego opakowania ?
 
Ostatnia edycja:

Elemenar

New member
Telewizory są nadal takie delikatne, nawet z szybami (ogólnie chodzi o Full Ledy) ??, jak tak to nie kupuje 50 calówki, wole siedzieć na max 20 calowym, bo jak coś się stanie to kupę kasy nie pójdzie w błoto :p (znając życie i mojego farta, jeszcze dobrze nie ustawie telewizora a już coś pierdyknie)


Edit: Zapomniałem dopisać, że telewizory są teraz tak cienkie i mają praktycznie zerowe obudowy że nawet nie ma jak złapać go z boku
 
Ostatnia edycja:

murzyn997

New member
Witam,panowie mam pytanie.Na dniach dostarczą mi z mediaexpert philipsa 55pfl6007.Jak go wniosą to poprosze żeby rozpakowali w celu sprawdzenia czy nie ma zewnętrznych uszkodzeń.I tu sie pytam,czy jest możliwość że ekran nie będzie miał widocznych śladów pękniecia a gdy sie go właczy to dopiero sie zauważy uszkodzenie nie podlegajace gwarancji?Pytam bo nie jest wskazane przez jakis czas właczac tv z powodu różnicy temperatur,a panowie 3 godziny nie będą czekac:)
 

Pingu

New member
Tak jest to możliwe. Uszkodzenia matrycy mogą być nie widoczne od razu ale jak się jej dobrze przyjżysz to jeśli coś jest to powinieneś to wychwycić.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Telewizory są nadal takie delikatne, nawet z szybami (ogólnie chodzi o Full Ledy) ??, jak tak to nie kupuje 50 calówki, wole siedzieć na max 20 calowym, bo jak coś się stanie to kupę kasy nie pójdzie w błoto :p (znając życie i mojego farta, jeszcze dobrze nie ustawie telewizora a już coś pierdyknie)


Edit: Zapomniałem dopisać, że telewizory są teraz tak cienkie i mają praktycznie zerowe obudowy że nawet nie ma jak złapać go z boku

Tak, tv są delikatne. A co do full ledów to nie jest ich zbyt wiele na rynku więc się nie obawiaj. :) Zawsze lepiej zamówić dostawę ze sklepu, zawsze to ktoś inny dźwiga.
 

Elemenar

New member
Ja się bardziej boję wieszania takiego telewizora, niż transportu do domu, bo to pewne że kurier lub dostawa ze sklepu będzie :)

Oglądałem kilka tv E. led i nawet nie wiedział bym jak je złapać :p
 
Do góry