Jak transportować TV, jak rozpakować TV - dyskusja.

budasty

New member
Dzisiaj o 16:20 kurier przywiózł mi Plazme 50" Panasonica, podłączyłem wszystko oprócz zasilania, najbezpieczniej będzie chyba zaczekać do jutra z włączeniem czy wystarczy 5-6h?

p.s. w pokoju około 17 stopni, w czasie transportu, który pewnie trwał 8h było około -2.
 

marglcia

New member
Ja odmówiłam kurierowi przyjęcia plazmy zakupionej przez internet jak zauważyłam, że pudełko leży sobie rzucone poziomo miedzy innymi towarami. Podczas zakupu zapewniano mnie ze kurierzy dostarczają plazmy w pozycji pionowej (sklep NEO24) - kurier oczywiście był zaskoczony tą informacją ;-).
Myślę, że wszystko ma swoje racje - jeżeli sami transportujemy zakupioną plazmę i nie jest to jakaś duża odległość to raczej nic nie powinno się wydarzyć... ale jeżeli kurierzy dostarczają tv w pozycji poziomej - niezabezpieczonej - to tylko można sobie wyobrazić co się z tym tv działo podczas transportu ;-)
Plazmę kupiłam w innym sklepie - przywieziono na palecie, pionowo, porządnie zabezpieczone - jednak można ;-)
 
Ostatnia edycja:

wrotek

New member
kolega tak niefortunnie otworzył karton od Tv że przejechał nożykiem po ekranie. domyślacie się jego reakcji po otwarciu ?
dlatego też ja zawsze najpierw tnę karton z boku, odchylam górną część i dopiero wtedy rozcinam taśmę.
 

garob

New member
Przeczytalem caly temat i mam pytanie. Chce kupic telewizor plazmowy w sklepie internetowym. Rozumiem, ze w przypadku panujacych obecnie temperatur nie moge od razu przy kurierze wlaczyc tv do zasilania aby sprawdzic stan matrycy? Moge co najwyzej wyjac tv przy kurierze z kartonu i zobaczyc czy nie ma jakis uszkodzen widocznych golym okiem?
Dobrze rozumuje?

Powiedzcie mi jeszcze czy ktos wie dokladnie (moze jakis producent podaje) ile taki telewizor plazmowy powinien przelezec w temperaturze pokojowej przed pierwszym odpaleniem? Kraza rozne opinie w tym temacie i chce sie po prostu upewnic.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Dobrze rozumujesz. Sprawdzasz uszkodzenia mechaniczne na obudowie.Więcej nic nie zrobisz.
Nie wiem czy jest na to jakaś reguła. Ja stosuję od lat zasadę w elektronice : jeśli nie ma podczas transportu minusowych temperatur, to wystarczy 2-3 godziny, aby sprzęt osiągnął temperaturę pokojową, a osadzająca się na zimnych elementach i stykach para wodna odparowała, jak jest mrozik, dla pewności 6-8 h. I jeszcze (odpukać) nic nie strzeliło przy uruchamianiu.
 

Lukxxx

New member
Ja ryzykowałem i przewoziłem nówkę panasa 46g30 poziomo. Miałem jakieś 1km od sklepu do domu i nie chciałem wydawać dodatkowej kasy na transport, a inaczej by mi się do samochodu nie zmieścił.

Na szczęście wszystko w porządku, 0 negatywnych efektów. Ale jechałem powoli i uważnie -> straszne dziury w Lublinie szczególnie na osiedlówce.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja swojego 52 calaka przewoziłem zwykłym samochodem osobowym, złożone tylne siedzenia, dwa grube koce pod spod kartonu a karton położony na płasko(ekran do góry) Oczywiście wzmogłem ostroznośc w prowadzeniu.
Wole jednak taka procedurę przewozu sprzętu , niż ( z całym szacunkiem) zmęczonego po całym dniu pracy pracownika firmy kurierskiej lub (bez szacunku) dupka-pracownika firmy kurierskiej ,który ma wszystko w dupie bo to przecież nie jego telewizor.
 

immortal32

New member
Ja swoja Toshibe wiazlem pionowo na rowerze , padał deszcz , lekko zamokła , ale działa , jednak toshiba to dobry sprzecik:fool::):cool::grin:
 

Damixsat

New member
No to faktycznie sporo ryzykowałeś,już nie chodzi o to,ze tv mógł zmoknąć,bardziej o to że przewróci się na rowerze i uszkodzi:) Ale jak widać firma solidna,bo jak piszesz: jeszcze działa.
 

everlast

New member
a ja mam zapytanie,bo ominalem kilka stron. Dlaczego trzeba klasc na stol miekki recznik? To znaczy,ze co plazme kladziemy na reczniku ekranem do dolu? a nie mozna po prostu na chwile polozyc ekranem do gory w celu przykrecenia wieszaka?
 

Sheik

New member
a ja mam zapytanie,bo ominalem kilka stron. Dlaczego trzeba klasc na stol miekki recznik? To znaczy,ze co plazme kladziemy na reczniku ekranem do dolu? a nie mozna po prostu na chwile polozyc ekranem do gory w celu przykrecenia wieszaka?

Owszem, można tylko trochę trudno się ogląda jak go powiesimy ekranem do ściany
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
^^^
:) kolega everlast zapomnial ze "wieszak" sklada sie z elementu mocujacego do sciany jak i tych przykrecanych do tylnej czesci tv.
 

al-aksa

New member
kurcze ..fajny temat..szkoda,ze dopiero teraz na niego wpadłem a w sobote odebralem własnie swoj tv! :D
oczywiście juz wczesniej z neta ściągnąłem instrukcję więc w sumie wiedziałem jak trzymać tv przy przenoszeniu, ale przy montazu stojaka połozylem po prostu go na kocu i folii na łozku.. odpukać wszystko ok..uff
 

lm648

Banned
A o to "moja osobista przygoda":), firma kurierska Schenker (wysyłająca zadowolenie.pl) tak przewozi TV plazma 50 cali (LG50PA6500):
Karton z tym TV plazmowym był przewożony luzem na płasko na pustej pace busa, bez żadnego zabezpieczenia przed przemieszczaniem się w czasie jazdy, dosłownie jak "worek ziemniaków". Czyli wystąpiły wątpliwości co do sprawności technicznej urządzenia.
W związku z wystąpieniem tak rażących niedociągnięć w zakresie nie właściwego transportu odmówiłem przyjęcia TV i odstąpiłem od umowy bez problemowo a to tylko dzięki temu, że dałem opcję zapłaty "za pobraniem":)
A więc, należy uważać na kurierów i wybierać może droższą ale nie stresującą opcję zapłaty:)
 
Ostatnia edycja:

Kristobal

New member
A ja mam pytanie, jak najbezpieczniej przewieźć plazmę bez pudła? Mam Panasonica 50", na szczęście na matrycy jest tafla szklana - więc dodatkowe zabezpieczenie. Myślałem o owinięciu jakims delikatnym materiałem, następnie bloczek styropianu i potem znów owinać, choćby kołdrą:) i pionowo do samochodu:)
 

xeo151

New member
Bez reklam
Plazmę wiozłem na leżąco, bo nie wiedziałem, że niby trzeba w pionie. Jechałem ostrożnie i nic się jej nie stało. Ciężko zapakować taki wielki karton pionowo nawet jak się ma duże kombi jak e61.
 
Do góry