Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

artur88

New member
witam wszystkich.

mam pytanie dotyczace podlaczenia lapka do tv.
tylko w przeciwienstwie do moich poprzednikow mam zwykly plaski kineskopowy telewizor.
nie zaden lcd, led czy plazme.

PHILIPS 32PW8719/12
32PW8719/12 Philips widescreen TV 32PW8719 Philips 32" 100Hz digital scan with Digital Crystal Clear - Philips Support

sa w nim tylko takie wyjscia:
*chinche lewy oraz prawy (pod wzmacniacz)
*2 x scart (euro):
gniazdo scart1 ma wejście i wyjście audio, wejście i wyjście video oraz wejście RGB
gniazdo scart2 ma wejście i wyjście audio i video oraz wejście S-VHS
POSIADAM WOLNE WYJSCIE: scart2
*chinche rgb + s-video (wszystkie 4y kolo siebie)

w laptopie wyjscie vga

poradzcie mi prosze jak najlepiej tego dokonac.
mam taka koncepcje; mianowicie:

ADAPTER PRZEJŚCIÓWKA KABEL PC na TVV VGA S-VIDEO (1307839923) - Aukcje internetowe Allegro
+
KABEL VGA D-SUB Gruby 15M/15F dł 5 m (1308606537) - Aukcje internetowe Allegro

oraz

Podłącz TV do PC KONWERTER VGA/D-SUB=EURO HIT!! (1300715005) - Aukcje internetowe Allegro

prosze doradzcie mi czy wogole bedzie to dzialac wszystko ok w propozycjach ktore podalem.
jesli tak to ktora jest lepsza wzgledem jakosci bo wzgledem ceny to wariant pierwszy jest lepszy.
jesli sadzicie ze jedna oraz druga opcja to lipa poradzcie mi co mam zastosowac wzamian.

dziekuje za wypowiedzenie sie.

pozdrawiam.
 

gacek236

New member
Witam! Ja także mam pytanie odnośnie podłączenia.
Mojego Radeona hd5750 podłączyłem do Samsunga LE32C550 kablem HDMI fabrycznym od xboxa 360. Obraz mam na rozdzielczości macierzystej tv, czyli 1920x1080 @ 60 Hz. Jakość obrazu jest gorsza niż na kablu VGA na tej samej roździelczości. Czy wina leży w kablu czy w ustawieniach. Z góry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Poohaty

New member
Mam nadzieję, że w miarę odpowiedni dział.

Mam podłączonego kompa do TV (Samsung PSB530) kabelkiem D-Sub. Wszystko jest ok, obraz w pełni zadowalający, jednak coraz częściej mam dostępne na kompie filmy Full HD 1080p. I tu pojawia się problem, gdyż mój komp nie bardzo sobie radzi z przetworzeniem takiej jakości. Mocno przycina. 720p odtwarza OK. Nie sądzę, żeby to była wina sterowników czy kodeków. Po prostu komp już ma swoje lata. Mój TV niestety ma tylko wejście serwisowe USB. Z tego co wiem, nie da się odblokować tak, aby odtwarzał film przez to gniazdo, więc bezpośrednie podłączenie dysku odpada.

W związku z tym, mam pytanie, w co najlepiej zainwestować, żeby móc odtwarzać filmy Full HD ściągnięte na dysk (często zajmujące 10-20GB).

Upgrade kompa, chyba wiązałby się, z wymianą nie tylko karty graficznej, ale także procesora, a co za tym idzie płyty głównej i pamięci ram.

Czy np. dobrym rozwiązaniem byłoby kupno DVD/BD? Czy można podłączyć dysk do takiego odtwarzacza posiadającego złącze USB i puszczenie filmu po HDMI? Czy może to być tylko pendrive, czy także dysk 1TB?

Ewentualnie inne urządzenie za niewielkie pieniądze, z możliwością odtwarzania filmów Full HD.
 

starxx

New member
No to ja teraz mam mała ciekawostkę i problem.

Mam podłączony do kompa Tv LCD - jak do tej pory wszystko działało, miałem Windows 7, zrobiłem formata i też nagrałem Windows 7 i teraz po podłączeniu pod port dvi TV na komputerze pokazuje się sama tapeta pulpitu, znika pasek zadań, ikony, kursor myszki. Gdy odłącze kabel od Tv wszystko jest ok.

Myślałem że jest to problem sterowników - jak dotąd dostarczone do karty stery działały (mam karte gigabyte nvidia gtx 460) - próbowałem zainstalować sterowniki z płyty, najnowsze ze strony nvidi, gigabyte, za pomocą programu diver max i za każdym razem jest ten sam problem.

Jak tylko podłącze kabel hmd-dvi do karty grafiki na monitorze wszystko znika oprócz tapety. O co chodzi? Ktoś się spotkał z takim problemem? Co mam teraz zrobić?

Z góry dziękuje za pomoc i wskazówki.
Pozdrawiam :)
 

peter221

New member
witam serdecznie
mój tv to bravia kdl 40 ex500
wychodzę z geforce'a 8600gt dvi i wchodzę do lcd hdmi, kabel długości 10m /krótszych akurat nie było :/
mam najnowsze sterowniki

podczas odpalania komputera widać wszystko do momentu gdy ma się pojawić pulpit. wtedy albo wszystko znika albo miga i pojawiają się jakieś dziwne rzeczy - zadnych komunikatów ze strony tv
sytuacja analogiczna na win7 i winxp
tryb awaryjny działa wyśmienicie, wszystko wyświetla ok

1. czy poradzicie co może być tego przyczyną? karta graficzna?

2. czy może to rozdzielczość jest problemem? jaka byłaby optymalna?

3. w ogóle jaki macie pomysł jak można zmieniać rozdzielczość? bo albo podłączony jest lcd -ik albo monitor?
 

pkomp

New member
peter
ustawienia karty graficznej - przedewszystkim zobacz w instrukcji na którym hdmi tv przyjmuje sygnał z kompa i o jakich parametrach
a potem sobie sklonuj lub rozszerz pulpit - ewentualnie korzystaj albo z\ jednego albo z drugiego

wszystko w ustawieniach karty graficznej

starx ty to samo - zmień monitor który ma być główny bo teraz jako główny jest tv dlatego znika ci z monitora wszystko i zostaje tapeta - możesz też włączyć klonowanie a nie rozszerzony pulpit


poohaty jaką masz kartę graficzną?zobacz czy da się odpalić DXVA - jesli karta obsługuje to zdekoduje ci full hd i komp nawet nie jęknie....(a jak chcesz coś zmienić to napisz co masz najpierw)

gacek masz temat przyklejony jak ustawić sterownik ATi - zajrzyj tam (skalowanie na 0%)
 

zdzichu17049

New member
cześc mam problem

mam podłączony laptop ASUS z tv LG
tło pulpitu się wyświetla ale nie pokazują się żadne ikony ani programy, które otwieram.
proszę bardzo o pomoc i za porady z góry dziękuję
 

bogdanzieba

New member
Czy mój TV Sony KDL-40W5500 ma HDMI-CEC. Po włączeniu dekodera podłączonego za pomocą kabla HDMI automatycznie nie przełącza się TV Na kanał HDMI. Muszę to robić ręcznie
 

anima71

New member
PS3 + kdl40ex500 + Benq24 hd

Witam,

Mam taki problem. Zakupiłem telewizor do domu i chciałem podłaczyć PS3 jednocześnie do monitora oraz do TV. Wiem, że jesli chciałbym rownolegle miec obraz przez HDMi na obu ekranach potrzebuje drogiego HDMI splittera. Mnie zalezy na tym by: grać na TV gdy dziewczyna korzysta z komputera lub grac na monitorze gdy dziewczyna oglada TV. Zatem nie potrzebuje równoleglego połaczenia i pytam czy tani (w miare) standardowy HDMI adapter: w w w.impakt.com.pl/p,Adapter_hdmim_14-hdmif_14_x2_delock,Z10642.html (usuncie spacje) pozwoli mi na zaoszczedzenie czasu i nerwów na przełączaniu kabli czy też będą jakies problemy? Mam tez pytanie czy np gdy bede grał na monitorze (korzystajac z tego adaptera) i dziewczyna zupełnie niechcący przełaczy się na HDMI to coś sie porąbie zupełnie( nie wiem coś się spali itd.) czy po prostu u niej na TV obrazu nie bedzie do tej pory aż przełącze monitor na DVI i zwolnie połaczenie HDMI. Jesli wyraziłem się cokolwiek niejasno to walcie śmiało i dzięki za pomoc. pozdrawiam :]
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mam nadzieję, że w miarę odpowiedni dział.

Mam podłączonego kompa do TV (Samsung PSB530) kabelkiem D-Sub. Wszystko jest ok, obraz w pełni zadowalający, jednak coraz częściej mam dostępne na kompie filmy Full HD 1080p. I tu pojawia się problem, gdyż mój komp nie bardzo sobie radzi z przetworzeniem takiej jakości. Mocno przycina. 720p odtwarza OK. Nie sądzę, żeby to była wina sterowników czy kodeków. Po prostu komp już ma swoje lata. Mój TV niestety ma tylko wejście serwisowe USB. Z tego co wiem, nie da się odblokować tak, aby odtwarzał film przez to gniazdo, więc bezpośrednie podłączenie dysku odpada.

W związku z tym, mam pytanie, w co najlepiej zainwestować, żeby móc odtwarzać filmy Full HD ściągnięte na dysk (często zajmujące 10-20GB).

Upgrade kompa, chyba wiązałby się, z wymianą nie tylko karty graficznej, ale także procesora, a co za tym idzie płyty głównej i pamięci ram.

Czy np. dobrym rozwiązaniem byłoby kupno DVD/BD? Czy można podłączyć dysk do takiego odtwarzacza posiadającego złącze USB i puszczenie filmu po HDMI? Czy może to być tylko pendrive, czy także dysk 1TB?

Ewentualnie inne urządzenie za niewielkie pieniądze, z możliwością odtwarzania filmów Full HD.

Jeśli chcesz odtwarzać filmy 1080p x264 mkv albo/i bluray ripy to potrzebujesz:

karty graficznej z obsługą dxva oraz/lub nvidia cuda (ati ma ati stream ale same z nim problemy) czyli najlepiej: nvidia gt240 lub ew. tańszej gt430 albo gt220

windowsa (xp/vista/7)

mpc hc + haali splitter + ac3filter lub jakiś inny do dzwięku (dxva) albo dodatkowo coreavc 2.0 pro (cuda) + ewentualnie reclock 1.8.7.3 (przyśpiesza filmy 23.976 do 24 klatek żeby wyeliminować judder)

Na takim setupie procesor nie jest właściwie istotny (o ile nie ma np 66hz....) a wszystkie filmy mkv 1080p i bluray ripy będą hulać bez najmniejszego problemu.
 

deka87

New member
gacek236 zmień nazwę wejścia HDMI do którego podłączyłeś kompa na PC i zobacz czy to coś dało, z tego co czytałem powinno to pomóc.

Wie ktoś czy w LG też jest jakiś sposób na polepszenie obrazu z komputera przez HDMI ?
 

deka87

New member
Dzisiaj przyszedł TV (LG 47LD450) i po kablu DVI>HDMI obraz jest żyleta, duuużo lepszy niż gdy w sklepie podłączyłem laptopa kablem HDMI>HDMI.
 

Bucek

Banned
proste pytania mam:

czy ion wypuszcza dzwiek przez HDMI?

jak w Linuxie/Ubuntu odblokować inne czestotliwości odswiezania ekranu niż 50Hz?

mam wrazenie, ze poczatkowo miale w panelu sterowników nVidii do Iona opcje 23,xxx 24,00 a takze 29,xx Hz i wielokrotnosci tych wartosci ale gdzies poginely ...

jak zmienia sie typ gniazda HDMI w panasonicu na PC i po co sie to robi?
 
Ostatnia edycja:

deka87

New member
czy ion wypuszcza dzwiek przez HDMI?
Telewizor czy komputer ?

Ja mam podpięte kablem optycznym kino domowe więc nie próbowałem, ale wydaje mi się że komputer przez HDMI/DVI raczej nie puszcza, chyba że masz laptopa, albo w PC jakoś podpięta kartę graficzną do karty muzycznej. Telewizor wydaje mi się że raczej nie, bo przecież nie ma złącza HDMI OUT tylko HDMI IN.

Nie możesz sobie połączyć kablem optycznym ? Będzie lepsza jakość dźwięku, tylko że jeden kabelek dodatkowo, no i musisz mieć w tym czymś do czego chcesz puścić dźwięk cyfrowe wejście optyczne.
 

Bucek

Banned
powyżej to sa akurat informacje oczywiste ...

panasonik potrafi wypuscic z powrotem dzwiek jak z HDMI OUT ale tylko z złącza nr 2 ...

mnie chodzi o to, zę np. intergy ATI doskonale radza sobie z wypuszczaniem dzwięku przez HDMI, karty na PCIEXp trzeba łączyć z kartą dzwiekową lub integra na mobo specjalnym kablem ale karty zintegrowane w chipsecie, jak ION czy odpowiedniki ATI, podobno nie ....


w innym temacie odpowiedziano mi, że ION wysyla dzwiek po HDMI i w windows i pod linuksem ale nie wiem jak to zrobic ...

bo przestawiam np. w XBMC na UBUNTU wyjscie audio na HDMI i dzwieku nie ma ...

w instrukcji panasa jest jak byk, ze przyjmuje dzwiek po HDMI w formie 2 kanalowego PCM, stereo ...

to, ze z wyjscia DVI przez kabel DVI/HDMI nie bedzie dzwieku to wiem ale z wyjscia HDMI przez kabel HDMI-HDMI dzwiek Panas musi odbierac bo tak jest w instrukcji, tylko czy na 100% ION go wysle?

podobno tak tylko co trzeba zrobic?
 

Bucek

Banned
Jeśli chcesz odtwarzać filmy 1080p x264 mkv albo/i bluray ripy to potrzebujesz:

karty graficznej z obsługą dxva oraz/lub nvidia cuda (ati ma ati stream ale same z nim problemy) czyli najlepiej: nvidia gt240 lub ew. tańszej gt430 albo gt220

windowsa (xp/vista/7)

mpc hc + haali splitter + ac3filter lub jakiś inny do dzwięku (dxva) albo dodatkowo coreavc 2.0 pro (cuda) + ewentualnie reclock 1.8.7.3 (przyśpiesza filmy 23.976 do 24 klatek żeby wyeliminować judder)

Na takim setupie procesor nie jest właściwie istotny (o ile nie ma np 66hz....) a wszystkie filmy mkv 1080p i bluray ripy będą hulać bez najmniejszego problemu.


takie jasne odpowiedzi lubie :p

a co jak sie nie ma i nie zamierza miec WINDOWSA? :p

proszękogokolwiek o odpowiedniki powyższych pod Linuxa ....

czy coreAVC jest w wersji pod Linuxa?

czy reclock jest w wersji pod LINUXA?

czy nie da sie kombinowaćz odswiezaniem ekranu w TV, żęby dostosować je do FPS filmu itp.?

co zauważyłem:

na SMplayerze w Ubuntu mam chwilowe freezy, wydaje mi sie, ze to z powodu roznic w FPS filmu i odswiezaniu TV ...

na XBMC tez sa freezy ale juz minimalne, prawie niewidoczne ...

stad wniosek, ze programowo jakos to zespół XBMC obszedl, choc nie doskonale ...

czy mozna w Panasach z serii G20 wymusićinne odświezanie ekranu niż 50Hz (Linux, ION, sterowniki nVidii) ... chciałbym dokładnie tyle ile ma film lub wielokrotność FPS filmu ...
 

pkomp

New member
da się wymusić bez problemu - w xbmc ustaw format jaki chcesz uzyskać

co do dźwięku to nie wiem - zbmc jest w stanie wypuścić na hdmi o ile karta graficzna przepuszcza - przy nvidii może trzeba wybrać spdif i połączyć kartę z dźwiękówką - na zintegrowanych nie wiem ale ion napewno puszcza dźwięk na hdmi
w linuksie nie siedzę to ci nie podpowiem
 

Andon13

New member
Zakupiłem ostatnio nowy sprzęt i pojawił się problem.....
TV Samsung LE40B530 , amplituner Harman Kardon AVR 255, laptop Toshiba A660 z grafiką geeforce.
Wszystko podłączam po HDMI - jest i dżwięk i obraz.... i tu właśnie mój problem - obraz jest strasznie jaskrawy i nieczytelny. Próbowałem juz chyba wszystkiego, zmienianie wyjść, sterowniki grafiki itd...
Rozdzielczość mam 1920x1080. Ma ktoś jakiś pomysł? Czy może to tak ma być?
Podłączając bezpośrednio kompa pod TV tylko na HDMI1/DVI przy rozdzielczości 1680x1050 jest tak jak powinno, reszta rozdzielczości jak wyżej.....
Poradzi ktoś coś?
 
Do góry