Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

oszolom6

New member
czy grafika w PC musi obslugiwac HDTV. Posiadam Radeona 9550 z DVI i po probie podczepienia poprzez kabel DVI - HDMI do mojego Philipsa 26PF7321/12
nie moge ustawic aby obraz miał 720p i wiecej. Obługuje tylko 1024x786.

W menu pojawia sie opcja Menu HD ale nie mozna zmienic rozdzialki bo jest zablokowane.

ew. czy zmiana karty na GF 6200 (z obsuga HDTV) cos pomoże.
 
Ostatnia edycja:

adas7

Member
Prawdopodobnie tv nie obsługuje wyższej rozdzielczości. Miałem to samo w dełudzie 37" na pudle i w opisie było napisane ze matryca jest 1366x768. Ale w instrukcji maksymalny tryb był wymieniony 1024x768. Chciałem zwrócić u "idiotów" to mi nie pozwolili tłumacząc że na katce z opisem nie ma napisane że obsługuje 1366 tylko że ma taką matrycę. Więc wymieniłem na szajsunga 32" w tej samej cenie, który to znowu ma kiche przez hdmi. Ehh z deszczu pod rynnę :(
 

radzix

Member
D-sub czy s-video?

Mam zamiar sporadycznie podłączać laptopa do plazmy LG PC51 w celu obejrzenia divxów i nic poza tym. Lepiej połączyć laptopa za pomocą s-video czy d-sub? Na kabel mam zamiar przeznaczyć ok. 40zł (za 10m) w tej cenie mogę dostać s-video prolinka za ok. 40zł natomiast za tą kwotę nie dostanę markowego d-suba. Czy kabel s-video ma jakieś ograniczenia co do rozdzielczości wyświetlanego obrazu?

Dzięki za odp
 

rafal11998

New member
Witam
Do plazmy daj D-Sub lub HDMI a do laptopa DVI jeśli masz taką możliwośc tak będzie najlepiej, a S-Video to zwykły analog więdz dużo słabszy.
Pozdro
 

Zigi

New member
radzix napisał:
Mam zamiar sporadycznie podłączać laptopa do plazmy LG PC51 w celu obejrzenia divxów i nic poza tym. Lepiej połączyć laptopa za pomocą s-video czy d-sub? Na kabel mam zamiar przeznaczyć ok. 40zł (za 10m) w tej cenie mogę dostać s-video prolinka za ok. 40zł natomiast za tą kwotę nie dostanę markowego d-suba. Czy kabel s-video ma jakieś ograniczenia co do rozdzielczości wyświetlanego obrazu?
Tak jak napisał wcześniej kolega s-video jest ogólnie słabszym rozwiązaniem.
Ale musze cię zmartwić jakościowo obraz na kablu d-sub 10m za 40 zł może nie spełnić twoich oczekiwań. D-sub jest kablem typowo analogowym i potrzeba tu naprawdę porządnego ekranowania aby nie wystepowały jakies nieostrości, odbicia, czy wręcz rozjechania kolorków.
 
Ostatnia edycja:

OmniModo

New member
PC i TV LCD pomocy bo mnie szlag trafi

Ludziska ratujcie proszę bo już popróbowałem chyba wszystkiego, ręce opadają, a język wygiął mi się od przkleństw.
Załamka totalna na połączeniu PC-eta z TV (Sharp LCD LC37WD1E)
Wykluczam problem bazarowej chińszczyzny bo zadbałem aby wszystko było firmowe - w PC karta Gigabyte GeForce 8500 z 2xDVI (300zł) kabel HDMI/DVI Bandridge (300zł) , nawet bez komplikującej osobnej przejściówki , bo jedna wtyczka to DVI , druga HDMI. I co z tego, skoro zupełny brak obrazu ! Próbowałem różnych ustawienień rozdzielczości ( min. 1280x720 oraz 1360x768 a także 50 i 60 hz) , różnych wejść HDMI w TV (są dwa) a nawet przypinałem wtyczkę DVI do pierwszego wyjścia DVI w karcie (zamiast monitora). Bez efektu, nieraz tylko wyskoczy na telewizorze info "Format nieobsługiwany" ale zazwyczaj to tylko ciemny ekran (total brak sygnału, bo się TV po pewnym czasie wyłącza)
Zaznaczam, że nie mam w karcie wyjścia VGA-RGB (znaczy analogowy D-sub), zresztą w TV mam to gniazdo i tak zajęte (konsola).
Mam jedno podejrzenie, karta w PC posiada oprócz 2xDVI okrągłe wyjście miniDIN (i przejściówkę na 3xRCA, czyli służy jako komponent ) i nie wiem czy sygnał nie jest uparcie wysyłany na to wyjście , a nie na drugie DVI (nie mam jak tego sprawdzić). Chociaż w panelu nvidia pisze że kabel połączeniowy to, cytuję: " &DVI " , ale kto by tam wierzył komputerom ... :confused: Ale nie widzę też nigdzie możliwości całkowitego wyłączenia tego miniDIN, chyba komp sam "wyczuwa" jaki kabel jest wpięty do TV....

Nie wiem, nie wiem , nie wiem. Ratunek tylko w dobrych ludziach z tego forum , przecież wiadomo, że w naszej TV albo nic nie ma, albo 100 mln reklam na minutę i jedyne sensowne źródło filmów to komputer ... a tu taka d..pa ...
icon9.gif
CO ROBIĆ ?
 

berez

New member
jak nie wiesz gdzie dokladnie sygnal leci to zrob tak:

wlacz komputer, pusc na lcd (monitor) sygnal o rodzielczosci 800x600
nastepnie (bez wylaczania kompa) wyjmij kabel z karty graficznej (ten od monitora) i w to samo wejscie wsadz kabel laczacy z tv.

jesli na tv nie pojawi sie obraz to na 90% odpada wina ustawien komputera.


pozdrawiam

Marek
 

jamiro_pl

New member
tez nie jestem pewien jak przedmowcy ale jak na moje oko to moze byc problem z HDCP, jezeli twoj telewizor wspomaga HDCP (system ochrony sygnalu cyfrowego) - a wydaje mi sie ze tak - to kazdy sygnal musi byc zabezpieczony tym protokolem. Jezeli nie to zobaczysz wlasnie czarny ekran. Z tego co wiem HDCP jest przesylane nie tylko po HDMI<->HDMI ale tez po DVI<->HDMI. Niestety jesli tu jest przyczyna to nie mam pomyslu co z tym zrobic ani nawet jak to sprawdzic. Jezeli jestes w stanie na tym samym gniezdzie DVI do ktorego podlaczasz TV wyprobowac jakis monitor LCD przeznaczony dla komputera to dowiesz sie czy sygnal idzie przez to gniazdo.
Jeszcze jedna rzecz jaka mi sie nasuwa na mysl to to ze moze twoj TV nie obsluguje sygnalu z PC przez HDMI. Mam podobny problem z LCD samsunga, na infolinii powiedzieli mi ze g*** ich obchodza problemy z podalaczaniem kompa przez HDMI bo w ich telewizorach powinno sie podlaczac PC tylko przez zlacze DSUB i wal sie pan :/
 

OmniModo

New member
Czyli zawiodłem się na Sharpie ...

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i błyskawiczną reakcję, bardzo doceniam wszystkie rady. To pocieszające, że nie pozostałem sam z problemem.
Co do udzielonych porad:
"Witam
Nie jestem specem...ale może to wina sterowników...."

Używam 162,18 więc to nie wina wersji. Oczywiście przeinstalowałem je ponownie, wywaliłem też całkiem wspomagacz nVidia PureVideo, niestety bez efektu. Podobnie ustawienia jako \klon, pojedynczy lub DualView (czyli 2 działające niezależnie)

"wlacz komputer, pusc na lcd (monitor) sygnal o rodzielczosci 800x600"

Jak już pisałem zmieniałem rozdzielczości na róźne, nawet nietypowe i przełączałem też wtyczki na wyjściach karty oraz też na wejściach w TV.
Nie pomaga

Czyli chyba pozostaje sprawa DHCP , ale z drugiej strony na wyjściu karty mam przecież podpięty "zwykły" monitor (LCD Smasung) i jest wporzo, więc to tylko telewizor może być winnym sytuacji. TV Samsung może robić rózne manewry (bez obrazy :) ) ale żeby SHARP z górnej półki też tak wyrabiał ? W instrukcji o tym nic nie pisze ... Blokada wszelkiego sygnału ? Myślałem że rekacja DHCP objawia się jakimiś zakłóceniami albo np. pogorszeniem rozdzielczości , ale komunikat "Format nieobsługiwany" albo całkiem czarny ekarn ?
Czy każdy sygnał idący do TV po HDMI musi mieć nośną zawierającą HDCP ? Myślałem że tylko filmy, czyli chyba obraz swojego pulpitu z Windowsa też muszę mieć zabezpieczony najnowszymi protokołami ... :( Oczywiście liczę , że znajdzie się jeszcze mądra głowa" czyli ktoś kto podobny problem rozwiązał. Może wymiana k.graficznej ? Jakoś to przeboleję, ale na jaką zmieniać skoro to chyba Tv stwarza problemy ... a niestety telewizorka nie zmienię bo mnie na takie manewry nie stać. Uuuu , zawiodłem się na tym Sharpie . Szarpnął mi, ale nerwy.
 

OmniModo

New member
Kłopoty PC DVI - SHARP HDMI

RE: "Sprawdź czy nie masz jednostronnej przejściówki HDMI DVI"

Słuszna uwaga, ale to chyba nie to, bo ilość wtyków wskazuje że to DVI-D Dual Link. Ale nie wiem czy mam rację i gdzie to dokładnie sprawdzić , jest to Interkonekt cyfrowy HDMI-DVI SVL1107 Bandridge Specyfikacja:
  • Bardzo solidnie i precyzyjnie wykonany
  • pozłacane 24 karatowym złotem złącza chronią przed korozją oraz poprawiają jakość styku
  • dwukolorowe, gumowane wtyki izolują złącza od kurzu
  • wysokiej jakości przewodnik: OFC 99.96% zapewniający czysty i niezakłócony sygnał
  • podwójnie ekranowany dla maksymalnej ochrony przed zakłóceniami
  • wytrzymała i elastyczna izolacja
  • testowany w rozdzielczościach 720p i 1080p Full-HD (certyfikowany)
Tyle sie dowiedziałem jak zarzuciłem temat w google, no i oczywiście wszędzie piszą, że jest to DVI-D czyli (o ile pamiętam) oznaczenie, że to cyfrak , nigdzie wyrażnie nie napisali że "Dual link"
Niepokojące ... mogę oczywiście dokupić (Jezuuu, kolejne 300zł w plecy...) kabel wyraźnie opisany jako DualLink , ale czy to na pewno pomoże ? ! ? Czy to tylko teoria czy faktycznie u kogoś taka zmiana pomogła ... ?
Z góry dzięki za wszelkie infomacje
 

OmniModo

New member
Kłopoty PC DVI - SHARP HDMI

RE: "Sprawdź czy nie masz jednostronnej przejściówki HDMI DVI"

Słuszna uwaga, ale to chyba nie to, bo ilość wtyków wskazuje że to DVI-D Dual Link. Ale nie wiem czy mam rację i gdzie to dokładnie sprawdzić , jest to Interkonekt cyfrowy HDMI-DVI SVL1107 Bandridge Specyfikacja:
  • Bardzo solidnie i precyzyjnie wykonany
  • pozłacane 24 karatowym złotem złącza chronią przed korozją oraz poprawiają jakość styku
  • dwukolorowe, gumowane wtyki izolują złącza od kurzu
  • wysokiej jakości przewodnik: OFC 99.96% zapewniający czysty i niezakłócony sygnał
  • podwójnie ekranowany dla maksymalnej ochrony przed zakłóceniami
  • wytrzymała i elastyczna izolacja
  • testowany w rozdzielczościach 720p i 1080p Full-HD (certyfikowany)
Tyle sie dowiedziałem jak zarzuciłem temat w google, no i oczywiście wszędzie piszą, że jest to DVI-D czyli (o ile pamiętam) oznaczenie, że to cyfrak , nigdzie wyrażnie nie napisali że "Dual link"
Niepokojące ... mogę oczywiście dokupić (Jezuuu, kolejne 300zł w plecy...) kabel wyraźnie opisany jako DualLink , ale czy to na pewno pomoże ? ! ? Czy to tylko teoria czy faktycznie u kogoś taka zmiana pomogła ... ?
Z góry dzięki za wszelkie infomacje
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Pójdź do jakiegoś sklepu, umów się ze sprzedawcą, że chcesz sprawdzić kabel, zostaw kasę jako depozyt, jak nie będzie działał to oddasz a jak będzie to przy okazji sprawdzisz czy jesteś zadowolony.

Pozdrawiam
 

OmniModo

New member
PC GF8500 DVI -> TV LCD Sharp HDMI

Dzięki "ar2 Administrator" za rady, ale te lepsze kable są w blistrach, więc odpakowanie takiego = jego sprzedaż.
Zresztą nawet kupiłbym kolejny kabel, ale z tego co wiem, to nie ma sensu , przecież hdmi-hdmi ma 19 pinów, a wszystko w takim działa. Zresztą mój DVI-HDMI ma 24 piny więc na 99% jest DualLink-iem. Ponadto z tego co wiem, to Dual Link tym się różni od Single Link , że pozwala na bardziej szerokopasmowy przesył danych (2x więcej Mbit) i spore powiększenie rozdzielczości, przekraczające możliwości dzisiejszych nawet TV FullHD .
To wszystko dotyczy jakiś projektorów albo super - monitorków LCD , a nie „naszych” domowych TV. Skoro w telewizorach są gniazda HDMI 19-pinowe to nie będzie miało znaczenia czy mój kabel z drugiej strony ma DVI Dual czy Single.
Zresztą Bandridge to marka która dba aby kabel spełniał wszystkie najlepsze normy. I dlatego też taki kupiłem, są drogie, ale solidne wykonane i testowane, co pozwala uniknąć później wymian na kolejne inne.
Wszystkie rady i próby sprowadzają się do jednego - wina spoczywa w TV. Po prostu ten Sharp nie odbiera sygnału z PC. Tylko, że to lekka bzdura. Sygnał jak sygnał. Dane cyfrowe, zera i jedynki, co to ma za znaczenie czy wysyła je PC-et czy DVD-HD albo konsola ?
Może jednak karta w PC ? Miał ktoś już takie problemy z nVidia GF 8500 ? Może coś ważnego pomijam w ustawieniach ? Może zmienić system operacyjny z XP-eka Prof. na Vistę ? Coś mi się obiło o uszy że HDCP ma tylko VISTA 64bit, ale przecież nie każdy sygnał idący przez HDMI jest kodowany, to zależy od żródła nadawania, przecież zwykłe wyświetlenie pulpitu Windowsa nie musi być HD-CePowane :) )
Zresztą wszędzie piszą że w przypadku braku protokołu HDCP następuje blokada przesyłu sygnału HD w odbiorniku i sygnał wizji HD jest skalowany w dół, czyli pogarszany do 480p, lub 576p. A u mnie po prostu nic nie wyświetla. Totalna ciemność i brak jakiegokolwiek sygnału ....
GDZIE WIĘC LEŻY PROBLEM ?
 

Zigi

New member
Wiem iż moze to zabrzmieć nieco dziwnie ale zapytam czy po wybraniu włąciwości pulpitu i stosownej zakładki widzisz pokazane dwa monitory czy też ten prawej jest "szary"? I czy mają jednakową wielkość?
 

OmniModo

New member
Zero sygnału po DVI-HDMI

Witaj. Nic nie jest dziwne i wykonam wszystkie czynności, nawet te najmniej prawdopodobne, byle tylko przyblizyć się do rozwiązania problemu. Jak ma to pomóc to kupię/zmienię kabel, kartę, cały komputer, wszystko zmienię, no może oprócz TV (chyba, że nie będzie innego wyjścia to i telewizor zmnienię, ale to będzie najkosztowniejsze)
Odp:
Tak, widzę na zakładce "Właściwości:Ekran"-> Ustawienia , drugi kontur
monitorka i jest on aktywny (mogę go wybrać i dla niego ustawić osobną rozdzielczość) Jest przestawiony nie jako kwadrat tylko prostokąt , czyli ma chyba oznaczać format panoramiczny.
Na wszelakie zmiany telewizor w ogóle nie reaguje, podczas zmiany wtyczek nieraz tylko wyświetli łaskawie "Format nieobsługiwany" .
 

Zigi

New member
Pytam gdyż czasem może się zdarzyć iz zapomnimy o "najechaniu" na wizerunek monitora i wybraniu spod prawego przycisku dołącz. Tyle że wtedy ów monitor jest jaokoś wyróżniony.
 
Do góry