Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

hryniek

New member
porter_1983 napisał:
a puszczałes sobie jakieś demka HDTV ?? bo HDTV rip to nie to samo co HDTV :p a co do podłaczenia przez DVI-HDMI ciekawi mnie czy wtedy nie rozjedzie się rozdzielczość (niemieszczący się pulpit na ekranie), a powiedz mi jeszcze jedno jeśli chodzi o rozdzielczośc twojeje matrycy ty masz tą 1300... cos tam prawda ? z jakiej odległosci komfortowo widać np strony www bo ja bym oglądał tak 2m od obrazu i nie wiem czy np fullHD 1900... to nie będzie za wysoka rozdzielczośc i nie bede nic widział ( zamałe litery) a w HDRady 1300.. żeby nie było wszystko zbyt duże.
co do puszczania demek to jeszcze nie próbowałem (musze ściagnąc, wiem, że gdzies to na forum było i musze raz jeszcze poszukać) a co do tego rip to źle sie wyraziłem bo jak widać ten prison jest HDTV zgrywany z tv czyli żaden tam rip (plik waży 1.07 gb (mkv), a jego roździelczość - 1280x720)
co do roździelczości to jest 1360x768 i przy odległości 2 m jest super (z 4m też widać ale nie mam aż tak dobrego wzroku :p). jeśli już jestesmy przy sformułowaniu - niemieszczący się pulpit na ekranie to z początku obraz poszedł za bardzo w prawo. zmieniłem rozdzielczość na te 1360 i w menu wybrałem opcje auto dopasowanie, po pierwszym razie była mała zmiana ale druga próba dopasowania umieściła pulpit idealnie bez ucinania krawędzi czy rozciagania obrazu

dodam zdjęcie, słabej jakości bo robione telefonem i chyba 2 mpix to za mało żeby pokazać idealnie jak to wygląda. jesli coś to moge załatwić normalny aparat i zrobić więcej fotek jak wygląda film hd, dvdrip i ogólnie pulpit



karolkalisz napisał:
Jedyny moj problem to bardzo kiepska jakosc normalnej telewzji (pseudocyfrowa vectra) na moim nowym TV. Mocno zalezy ona od nadawanego programu, a czasem wyglada naprawde koszmarnie. Czy tez macie taki problem czy to moze moj TV nie jest zbyt dobry ?
zgadzam sie, vectra jest słaba. oczywiście są programy które odbierają dośc ładnie ale na 58 kanałów jest ich stanowczo za mało. nie wiem jaki poziom oferuje vectra cyfrowa która będzie w moim miescie za pół roku zapewne. być może do tego czasu zmienie dostawce tv bo mnie szlak trafi.
karolkalisz jaki masz tv :>
 
Ostatnia edycja:

adas7

Member
karolkalisz napisał:
Tez mialem ten sam problem po podlaczeniu DVI - HDMI. Obraz byl interpolowany i wychodzil poza obszar tv. Moglem zmniejszyc rozdzielczosc w kompie i wtedy obraz sie miescil ale to jednak nie to samo. Po pewnym czasie zainstalowalem najnowsze sterowniki GF i tam byla opcja do zmiany jakosci wysylanego sygnalu. Bylo do wyboru 1080i i 1080p. W momencie jak przestawilem na obraz nieinterpolowany wszystko zgralo sie idealnie. Obraz zyleta, pasuje idealnie, nic nie wychodzi poza ekran. Z odleglosci 4m moge przeczytac ktora jest godzina na pasku zadan windowsa.

Jedyny moj problem to bardzo kiepska jakosc normalnej telewzji (pseudocyfrowa vectra) na moim nowym TV. Mocno zalezy ona od nadawanego programu, a czasem wyglada naprawde koszmarnie. Czy tez macie taki problem czy to moze moj TV nie jest zbyt dobry ?


a tv masz full hd?
 

karolkalisz

New member
Moj tv to Samsung LE40N87B D (Full HD)

A piszac o jakosci vectry pisalem wlasnie o pseudocyfrowej. Pisze pseudo poniewaz podlaczenie dekodera z TV za pomoca Euro to zadna cyfrowosc wg mnie. Niestety tylko takie zlacze jest w dekoderze.
 

hryniek

New member
karolkalisz napisał:
...podlaczenie dekodera z TV za pomoca Euro to zadna cyfrowosc wg mnie. Niestety tylko takie zlacze jest w dekoderze.

lol
dobrze, ze za miesiąc kańczy mi sie umowa z vectrą. pożegnam ich z wielką przyjemnoącią a ta cyfrowość niech wsadzą sobie w du** za przeproszeniem
 

electroNICK

New member
A ja mam problem z toshibą 37EL67Z (1920/1080). Kupiłem ostatnio kabelek DVI=>HDMI celem podlaczenia telewizorka pod PC. W PC siedzi Radek 9550. Problem polega na tym ze za zadne skarby nie moge ustawic pc tak zeby obraz był na całym ekranie i 1 pixel odpowiadal 1 pixelowi. Nawet wymuszanie trybu 720p i 1080i w sterownikach (omega) niewiele daje bo obraz jedst poza ekranem (ale nie jest rozmazany i da sie normalnie wszystko przeczytać). Podobnie jest jak ustawie normalnie rozdzielczość 1920/1080 obraz jest rozmazany "wystaje" poza ekran i nic nie idzie przeczytać. Co robić?? To wina ustawień grafiki czy może telewizora??
 

wozniaq

New member
Le37m87bd

Witam,

Jutro muszę kupić okablowanie do podłączenia kompa z LCD. Tak czytam i czytam i wygląda na to że korzystniej byłoby podłączyć dvi->hdmi...ale tutaj może wystąpić znany problem z rozdzielczością. I tu moje pytanie...
Mam TV Samsung LE37M87BD, ma wejścia oczywiście HDMI ale i D-sub.
Jeżeli się okaże , że połączenie DVI->HDMI będzie złe to będę chciał odłączyć DVI->D-SUB. Problem polega na tym, że kabel będzie długości 10m i będzie schowany pod listwami więc aby przejśc na dsub będę musiał zastosować przejściówki z HDMI...a więc...: HDMI->DVI-DVI->DSUB. Czy takie zastosowanie dwóch przejściówek nie wpłynie negatywnie na sygnał video??
A może ktoś z forumowiczów miał doświadczenie z tym TV i kompem??

Pozdrawiam.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
wozniaq napisał:
Witam,

Jutro muszę kupić okablowanie do podłączenia kompa z LCD. Tak czytam i czytam i wygląda na to że korzystniej byłoby podłączyć dvi->hdmi...ale tutaj może wystąpić znany problem z rozdzielczością. I tu moje pytanie...
Mam TV Samsung LE37M87BD, ma wejścia oczywiście HDMI ale i D-sub.
Jeżeli się okaże , że połączenie DVI->HDMI będzie złe to będę chciał odłączyć DVI->D-SUB. Problem polega na tym, że kabel będzie długości 10m i będzie schowany pod listwami więc aby przejśc na dsub będę musiał zastosować przejściówki z HDMI...a więc...: HDMI->DVI-DVI->DSUB. Czy takie zastosowanie dwóch przejściówek nie wpłynie negatywnie na sygnał video??
A może ktoś z forumowiczów miał doświadczenie z tym TV i kompem??

Pozdrawiam.
pusc odrazu [FONT=Verdana,Tahoma]VGA - VGA

http://allegro.pl/item243157365_kabel_vga_15hd_d_sub_bandridge_cl10115x_15m.html
[/FONT]
 

wozniaq

New member

karolkalisz

New member
wozniaq napisał:
Jasne...ale proszę o jakieś wytłumaczenie...
Czy mam rozumieć, że obraz poprzez dsub na LCD jest lepszy bądź porównywalny do DVI->HDMI??

Na mój chłopski rozum to gdyby się udało puścić przez HDMI to byłby lepszy obraz przy przesyłaniu materiału HD.

Pozdrawiam.

Obraz przez D-sub bedzie gorszy wg mnie. Ogladalem kiedys przewody do przesylu d-sub-d-sub i nawet na opakowaniiu bylo napisane max resolution 1600x1200, czyli mniej niz FullHD
 

karolkalisz

New member
electroNICK napisał:
A ja mam problem z toshibą 37EL67Z (1920/1080). Kupiłem ostatnio kabelek DVI=>HDMI celem podlaczenia telewizorka pod PC. W PC siedzi Radek 9550. Problem polega na tym ze za zadne skarby nie moge ustawic pc tak zeby obraz był na całym ekranie i 1 pixel odpowiadal 1 pixelowi. Nawet wymuszanie trybu 720p i 1080i w sterownikach (omega) niewiele daje bo obraz jedst poza ekranem (ale nie jest rozmazany i da sie normalnie wszystko przeczytać). Podobnie jest jak ustawie normalnie rozdzielczość 1920/1080 obraz jest rozmazany "wystaje" poza ekran i nic nie idzie przeczytać. Co robić?? To wina ustawień grafiki czy może telewizora??

Mialem to samo tyle ze na GF6600. Pomogly 2 rzeczy:
1. instalacja najnowszych sterow i wymuszanie rozdzialki 1920
2. w TV ustawienie dla zrodla HDMI tryb overscan jak dobrze pamietam. wtedy obraz jest wyswietlany tak jak podaje go komp, bez zadnych skalowan.
 

niedzwiedz

New member
philips

Niedawno byłem u kolegi który kupił sobie TV LCD Philipsa full hd 42 cale.
Jednak rozczrowało mnie to, że ten telewizor nie wyświetla rozdzielczości 1920x1080 poprzez złącze dvi-hdmi z komputera.
Największą jaką wyświetlał to 1360x768.
Szkoda bo to duże ograniczenie:(
W instrukcji także było napisane, że to największa możliwa rozdzielczość.
Telewizor nie posiada także złącza d-sub.
Interesuję się fotografią i mam dużo zdjęć z lustrzanki cyfrowej, więc chciałbym oglądać je w największej rozdzielczości.
Pytanie moje dotyczy marek i modeli, które obsługują full hd z kompa.

Cena ok 6000zł
przekątna 37-42 cale
obsługa "N"
Musi być cichutki
 

adas7

Member
Ja tam niedawno wziąłem na próbę "technikę" z tesco 42" 1080p za 3600zł. I jestem zachwycony. Ergonomia, w stosunku do samsunga 32" za 3800 i LG 32 za 2800zł, które stoją w innych pokojach, jest zajebista. TV śmiga w 1920x1080 przez HDMI idealnie, nie słychać go. A za tamtego samsunga wyrzygałem prawie 4k za HDREDI 32" !!!! i dupa, musze używać kabla RGB bo przez hdmi mi interpoluje na ekranie 1280x720 i jeszcze wyłazi poza obręb, a na LG to samo.
 

boci

New member
Witam. Jak podłączyć notebooka Asus (karta nvidia 7300, wyjście DVI) do LCD JVC G80. Myślałem zeby kupić kabel DVI-HDMI, ale nie wiem czy bedzie chodzić. Może inna propozycja? Wcześniej podłączałemkompa z samsungiem (CRT) slim 29' zapomoca kabla s-video ale LCD nie ma takiego gniazda.
 

Zigi

New member
adas7 napisał:
Ja tam niedawno wziąłem na próbę "technikę" z tesco 42" 1080p za 3600zł. I jestem zachwycony. Ergonomia, w stosunku do samsunga 32" za 3800 i LG 32 za 2800zł, które stoją w innych pokojach, jest zajebista. TV śmiga w 1920x1080 przez HDMI idealnie, nie słychać go. A za tamtego samsunga wyrzygałem prawie 4k za HDREDI 32" !!!! i dupa, musze używać kabla RGB bo przez hdmi mi interpoluje na ekranie 1280x720 i jeszcze wyłazi poza obręb, a na LG to samo.
Nie wiem jakiego Samsunga masz konkretnie na myśli ale mała uwaga np 82B zachowuje się dokładnie tak jak opisałes jeśli podepniesz HDMI pod inne gniazdo niż 2 o czym zreszta instrukcja wspomina. Podpiete pod gniazdo 2 działa z pełną rozdziałką matrycy jako DVI.
 
Ostatnia edycja:

adas7

Member
Zigi napisał:
Nie wiem jakiego Samsunga masz konkretnie na myśli ale mała uwaga np 82B zachowuje się dokładnie tak jak opisałes jeśli podepniesz HDMI pod inne gniazdo niż 2 o czym zreszta instrukcja wspomina. Podpiete pod gniazdo 2 działa z pełną rozdziałką matrycy jako DVI.

SAMSUNG LE32N71B

podpinałem pod oba gniazda i jest to samo :(
 

gni123

New member
Złącze HDMI a złącze HDMI-CEC.

Mam pytanie, w opcjach niektórych telewizorów LCD jest podana liczba złącz HDMI x3 w tym jedno HDMI-CEC. Co to za złącze HDMI-CEC? Z góry dziekuję za odpowiedz.
 

BlackC

New member
HDMI CEC ( Consumer Electronics Control ) [SIZE=-1]podstawowa kontrola innych urządzeń podłączonych przez HDMI jednym pilotem .
[/SIZE]
 
Ostatnia edycja:
Do góry