Jak podłączyć telewizor LCD/plazmę do komputera/laptopa

adam33

New member
o

adas7 napisał:
s-video :O, przecież to kicha na ekranie niemożliwa, nie nadaje sie do niczego poza oglądaniem filmów.

poczytalem i z tego co piszesz to prawda, ale jeszcze nie sprawdzilem - dozuje sobie stopniowo jakosc na tv :)- szukam dobrego D_SUB-D_SUB

mysle tez nad jakims urzadzeniem typu replikator portow ktory by mial wyjscie na DVI podlaczane do laptopa przez USB /link/- pozwala na w pelni cyfrowe podlaczenie laptopa do HDTV ale trudny do kupienia w Polsce oraz:

i tu moje pytanie czy faktycznie polepszy to jakosc obrazu w stosunku do laczenia D-SUB--D-SUB? oraz mam pewne lęki zwiazane z HDCP: kupie film bede go chcial po kablu DVI a potem sie okaze ze film ma jakis region i mimo ze go legalnie kupilem nie moge ogladac - chyba ze sie myle co do HDCP?
 

adas7

Member
Ten replikator pewnie majątek bedzie kosztował, to juz lepiej notka zmienić na takiego z dvi. Proponuje najpierw jednak sprawdzić czy tv poprawnie sonbie radzi z pc po hdmi
 

boram

Banned
D- SUB czy S-VIDEO

Jezeli takie pyatnie juz było to z góry przepraszam ale sygnal z laptopa na tv full HD lepiej po D-SUB (VGA?) czy po S-Video?? Z góry dzięki...
 

adas7

Member
s-video nie jest w stanie przenieść sygnału fullhd, jeżeli juz, to przeniesie go interpolując w zwykłej rozdzielczości PAL i koniec. D-sub jak najbardziej, ale lepiej uzyc hdmi.
 

boram

Banned
Dzieki adas7. Co do HDMI niestety nie mam tego wyjscia w laptopie :( To jeszcze jedno pytanie. Czy warto zainwestowac w drozszy kabel D-Sub? Np z pozłacaną koncówką i filtrami. Czy wogóle widać różnice jakości na "wypasionych" kablach?
 

adas7

Member
Z hdmi to jeszcze nie widziałem lapków, ale z dvi są a to wystarczy do podł przez hdmi.
Różnica w kablach analogowych jest duża, jeżeli chodzi o kable (1,8m) za 5zł i 50zł natomiast między kablem za 50zł a 500zł to już różnice widzą raczej tylko videofile i to na sprzęcie wysokiej klasy.
Przy cyfrowch sprawa się komplikuje bo zdania są podzielone, dla mnie w cyfrowych różnicy nie ma, chyba że jest wybitnie niskiej jakości i do tego długi, wtedy sygnał może się tracić czego algorytm korekcji błądów nie zdąży naprawić co jednoznacznie zakłóci obraz.
 

electroNICK

New member
Witam!!
Mam problem z podlaczeniem PCta do Toshiby 37EL67Z. Jak na PC ustawie tryb 720p to obraz na TV "wychodzi" poza ekran. Natomiast jak wrzuce 1920/1080 i na tv ustawie tryb "dokładne skanowanie" to wszystko pasuje poza tym że czcionki i ikony sa bardzo zniekształcone. Zdjęcia:



PC jest podlaczony przejsciówką DVI=>HDMI. Pomocy!!!
 

Kalten

New member
Mam taki maly problem z rozdzielcoscia w moim telewizorze. W instrukcji wyczytalem, ze obsluguje 1360x768. Widze, ze wszscy pisza jak ja ustawiaja, a ja nie wiem jak. W ustawieniach mojej karty grafiki nie ma takie rozdzielczosci. Sa wieksze i mniejsze. Co mam zrobic zeby taka rozdzialke ustawic? Moja karta to X800GTO. TV Samsung LE26R82B podpiety kablem D-Sub.
 

adas7

Member
electroNICK napisał:
Witam!!
Mam problem z podlaczeniem PCta do Toshiby 37EL67Z. Jak na PC ustawie tryb 720p to obraz na TV "wychodzi" poza ekran. Natomiast jak wrzuce 1920/1080 i na tv ustawie tryb "dokładne skanowanie" to wszystko pasuje poza tym że czcionki i ikony sa bardzo zniekształcone. Zdjęcia:



PC jest podlaczony przejsciówką DVI=>HDMI. Pomocy!!!

Nic nie poradzisz, tv poprostu nie obsługuje poprawnie pc po hdmi, użyj kabla analogowego.

ps

czytaj poprzednie posty



Kalten napisał:
Mam taki maly problem z rozdzielcoscia w moim telewizorze. W instrukcji wyczytalem, ze obsluguje 1360x768. Widze, ze wszscy pisza jak ja ustawiaja, a ja nie wiem jak. W ustawieniach mojej karty grafiki nie ma takie rozdzielczosci. Sa wieksze i mniejsze. Co mam zrobic zeby taka rozdzialke ustawic? Moja karta to X800GTO. TV Samsung LE26R82B podpiety kablem D-Sub.

A jakie masz?
 
Ostatnia edycja:

axel-san

New member
Głowne pytanie to jakie sie ma wyjscie w pc/laptopie ?

Jakie wejscia mamy w tv ?

Jaka mamy karte graf( nvidia czy ati) ?

Najlepiej nie uzywac zadnych kombinacji/przejsciowek.

TV ustawiac na czas ogladania filmu jako glowny monitor(nie trzeba sie bawic z ustawieniami klonowania itd oraz czesto pojawiaja sie dodatkowe rozdzielczosci w tym najbardziej upragnione tj. natyvne tv ,przynajmniej w moim wypadku:))

Z DVI jest nieraz problem bo komp wykrywa nasz TV jako TV niby ok .. ale pozwala wyswietla tylko w rownych rozdzielczosciach tj 720/1080 a jak wiemy nasze tv maja raczej ciut wyzsze rozdzielczosci np 1366x768 , moze i nei jestem ekspertem ale w tym wypadku przy ustawieniu 720p obraz i tak bedzie lekko przeskalowywany ?


W moim wypadku preferuje d-suba gdyrz moge wybrac natyvna rozdzielczosc tv, nie wiem niestetty jak wyglada wtedy sprawa z zabezpieczeniami hdcp ;/

Ps.Laptokow z hdmi jest sporo :] http://www.pricegrabber.ca/search_attrib.php/page_id=13/popup46%5B%5D=30:54/
 

karolkalisz

New member
adas7 napisał:
Ja tam niedawno wziąłem na próbę "technikę" z tesco 42" 1080p za 3600zł. I jestem zachwycony. Ergonomia, w stosunku do samsunga 32" za 3800 i LG 32 za 2800zł, które stoją w innych pokojach, jest zajebista. TV śmiga w 1920x1080 przez HDMI idealnie, nie słychać go. A za tamtego samsunga wyrzygałem prawie 4k za HDREDI 32" !!!! i dupa, musze używać kabla RGB bo przez hdmi mi interpoluje na ekranie 1280x720 i jeszcze wyłazi poza obręb, a na LG to samo.

Pisalem juz o tym wczesniej. Mialem ten sam problem. Rozwiazanie to:
1. podlaczenie pod HDMI 2 tak jak mowi instrucja
2. w ustawieniach TV dla hdmi 2 ustawic bez overscan (zdaje sie ze tak sie to pisze)
3. w sterowniku karty graficznej wybrac 1080p a nie 1080i. U mnie standardowo bylo 1080i i obraz byl interpolowany i nie miescil sie na ekranie. Dopiero nowsze sterowniki Forceware mialy opcje przestawienia tego trybu.

Te 3 rzeczy zalatwily moj problem i mam idealny obraz na samsungu 40''.
 

klolik

New member
@Kalten
Wgraj stery Omega do karty, jeśli tam nie będziesz miał tej rozdziałki to spróbuj Powerstrip - to narzędzie do wymuszania rozdzielczości innych niż w sterownikach karty. U mnie to pomogło.
 

adas7

Member
karolkalisz napisał:
Pisalem juz o tym wczesniej. Mialem ten sam problem. Rozwiazanie to:
1. podlaczenie pod HDMI 2 tak jak mowi instrucja
2. w ustawieniach TV dla hdmi 2 ustawic bez overscan (zdaje sie ze tak sie to pisze)
3. w sterowniku karty graficznej wybrac 1080p a nie 1080i. U mnie standardowo bylo 1080i i obraz byl interpolowany i nie miescil sie na ekranie. Dopiero nowsze sterowniki Forceware mialy opcje przestawienia tego trybu.

Te 3 rzeczy zalatwily moj problem i mam idealny obraz na samsungu 40''.


Nie mam takiej opcji w menu TV, pozatym nawet jeżeli obraz nie wychodziłby ppoza ekran to i tak nic nie da bo znowu nie można ustawić natywnej rozdzielczosci dla matrycy tj 1366, przez co jest zniekształcony. To wina danego modelu, kolega ma tez sams 32' i dał nawet 200zł mniej jak ja i wszystko mu smiga z buta po hdmi. Dlatego raczej Twoje rozwiązanie nie podejdzie bo to całkeim iinny model.
 

boram

Banned
problem z jakością...

Właśnie podłączyłem moje lapka przed D-sub i... Mam problem :) Obraz z laptopa na ekranie TV jest lekko podwójny, zwłaszcza widok pulpitu windows ( ikonki maja jakby drugie odbicie, obraz nieostry ale głównie te pódwojne obrazy...) Moze ktoś z was wie gdzie tkwi problem, ewentualnie jak go rozwiązać... Pozdro
 

lociec

New member
W moim przypadku sprawa wygląda następująco:

1. TV: 32PFL7862D
2. Laptop z grafiką ATI mobility radeon x700
3. Wyjście z laptopa to D-Sub
4. Telewizor nie ma takiego wejścia.

Stąd pytanie:

W jaki sposób najlepiej podłączyć mojego kompa do telewizora, aby od czasu do czasu obejrzeć jakiś filmik?
 

adas7

Member
boram napisał:
Właśnie podłączyłem moje lapka przed D-sub i... Mam problem :) Obraz z laptopa na ekranie TV jest lekko podwójny, zwłaszcza widok pulpitu windows ( ikonki maja jakby drugie odbicie, obraz nieostry ale głównie te pódwojne obrazy...) Moze ktoś z was wie gdzie tkwi problem, ewentualnie jak go rozwiązać... Pozdro


pewnie słaby kabel
 

marceliszpak

New member
D-sub to połączenie analogowe więc im kabel ma mniejszą długość tym lepiej, sam kabel tzn. wykonanie może mieć znaczenie. Są jeszcze przejściówki D-Sub -DVI ale nie wiem jak to się sprawdza.

Odnośnie LCD to się nie wypowiem bo ja jestem z "innej strony mocy" tzn plazma rulez ;).


lociec napisał:
Dzięki za info...orientujesz się może jak z jakością takiego połączenia? I jak znosi to philips?
 

adas7

Member
marceliszpak napisał:
D-sub to połączenie analogowe więc im kabel ma mniejszą długość tym lepiej, sam kabel tzn. wykonanie może mieć znaczenie. Są jeszcze przejściówki D-Sub -DVI ale nie wiem jak to się sprawdza.

Odnośnie LCD to się nie wypowiem bo ja jestem z "innej strony mocy" tzn plazma rulez ;).


przejście z d-sub na DVI raczej nie znajdziesz, są jedynie DVI-I na d-sub
W przypadku połączeń analogowych jakość kabla ma kluczowe znaczenie, a nie tylko może je mieć
 
Ostatnia edycja:
Do góry