Jak dekoder do Cyfry+ ?

pawlaczynski

New member
acton777 dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że 'zdobycie i wgranie' listy kanałów Polsatu nie jest problemem?
Może wyjaśnię swoje potrzeby to zaproponujesz inny dekoder:

1. Dekoder do Cyfrowego Polsatu (F1 :) oraz do Cyfry Plus (w przyszłości) - czyli zdaje się jeden czytnik kart i złącze CI
2. Koniecznie roździelczość HD
3. Złącze HDMI
4. Bez dysku
5. Czarny, z nowoczesnym designem :)
6. Bardzo dobry jeżeli chodzi o obraz i dźwięk
7. Spełniając wszystkie powyższe mógłby być jeszcze tani :)

O innych funkcjach nie mam pojęcia, może czegoś ważnego nie wymieniłem.

Z góry dzięki za pomoc.
 

chmielem

New member
acton777 - Dzięki za wskazówki.

acton777 napisał:
Ten Opticum moze być, tylko po co Ci tyle PVRów :confused:
chce tylko w jednym, a w ten drugi nie musi mieć.

acton777 napisał:
PS. Jeśli PVR C+ chodzi za głośno, to moze jest uszkodzony i wystarczy go wymienić ;)
:) ten co teraz mam to już jest 3 :) ale różnicy zerowej. Nie rozumiem po co oni zamontowali dodatkowy wiatrak z tyłu obudowy który napędza cały ten hałas. Ja mam zewnętrzny dysk z serii Passport 250GB i wole go nie słychać..
 

acton777

New member
Bez reklam
pawlaczynski napisał:
acton777 dzięki za odpowiedź. Rozumiem, że 'zdobycie i wgranie' listy kanałów Polsatu nie jest problemem?
Może wyjaśnię swoje potrzeby to zaproponujesz inny dekoder:

1. Dekoder do Cyfrowego Polsatu (F1 :) oraz do Cyfry Plus (w przyszłości) - czyli zdaje się jeden czytnik kart i złącze CI
2. Koniecznie roździelczość HD
3. Złącze HDMI
4. Bez dysku
5. Czarny, z nowoczesnym designem :)
6. Bardzo dobry jeżeli chodzi o obraz i dźwięk
7. Spełniając wszystkie powyższe mógłby być jeszcze tani :)

O innych funkcjach nie mam pojęcia, może czegoś ważnego nie wymieniłem.

Z góry dzięki za pomoc.
Wszystkie wcześniej wymienione się nadają, ale polecam: króla polskiego internetu, czyli Ferguson 8900.
złącze USB ułatwia wgranie softów i list kanałów, których ten model ma w sieci "na pęczki" (najszybciej dostępne zmiany itp.).

Obraz i dzwięk, we wszystkich, jest porównywalny więc jeśli nie jestes połączeniem Chopina z Matejką, to nie usłyszysz\zobaczysz rónicy. ;)

Cena i design jest kwestią gustu, a o tym nie dyskutuję.

PS. Jak masz dostęp do DVBt, to moze GoSat GS 8010 ( choć pilot do najładniejszych nie nalezy :( )
 
Ostatnia edycja:

pawlaczynski

New member
Qrczaki, tylko te ceny ... :-(
O pilota za bardzo nie dbam - i tak wymienię na uniwersalnego.
No nic, zostaje lobbować u lepszej połówki i odkładać kasę.
Dzięki za rady.

Pozdrawiam
P.R.
 
J

Judash

Guest
Ja bym sie nie sugerowal iloscia dostepnych gotowych list do tunera. Nigdy nie wgrywam list robionych przez kogos, bo zawsze mi cos nieodpowiada. Przeszukuje satelity, zgrywam na pena i ukladam w komputerku na edytorze zalaczonym do GoSat-a. Ja polecam ten tuner, bo dziala extra z C+ i TnK.A pilot mi sie podoba, bo jest prosty i czarny.
 

pawlaczynski

New member
Wszstko extra tylko znace jakieś patenty, jak wytłumaczyć żonie, że dekodery które dają w platformach cyfrowych za 1/49/99 zł są beee a ten za 1000 jest tym, czego potrzebujemy?
W dodatku, w czasie wykańczania domu obciołem jej kilka budżetów więc obawiam się zemsty ;-)

P.R.
 
J

Judash

Guest
Np mozesz zasugerowac zonie, ze jak znudzi sie jej C+, to kupisz jej np karte Polsatu z modulem, albo obie platformy beda dzialaly na jednym tunerze.W ten sposob uniknie jeszcze jednego lub dwoch tunerow, pilotow kabli itp ;).Sprawdz ile uruchamia sie Philips, jak przelaczaja sie kanaly i jak dziala pilot, bo z niektorymi TV sie gryzie i poprostu trzeba jakies cuda czynic.
 

pawlaczynski

New member
Argument z jednym pudłem zamiast kilku nie przszedł - już próbowałem.
Od Cyfrowego Polsatu i tak zaczniemy bo F1 już blisko - to C+ ma później dołączyć.
TV docelowego też jeszcze nie ma więc nie ma jak przetestować. Szukam, bez efektu, plazmy 46 cali z bardzo wąską ramką -107 cm szerokości.
 

chmielem

New member
pawlaczynski napisał:
Wszstko extra tylko znace jakieś patenty, jak wytłumaczyć żonie, że dekodery które dają w platformach cyfrowych za 1/49/99 zł są beee a ten za 1000 jest tym, czego potrzebujemy?

Idź do przedstawiciela Cyfry+, weź dekoder HD z dyskiem i gwarantuje, że żona sama po tygodniu użytkowania szybko zmieni zdanie :)
 
J

Judash

Guest
Tyko, ze wtedy bedzie juz "Musztarda po obiedzie" ;). Choc niektorym nieprzeszkadza fakt, ze tuner startuje wyjatkowo dlugo, kanaly przelaczaja sie dlugo, pilot zle dziala z niektorymi TV, nie mozna ulozyc kanalow po swojemu. Ale ten tuner moze miec duzy argument zeby go jednak wziac! Bo ma tuner DVB-T MPEG4 i od kwietnia bedzie mozna na nim odbierac ze zwyklej anteny np TVN, Polsat, TV4, TVP1, TVP2, TVP info, TVP sport, TVP HD o ile ktos znajdzie sie w zasiegu nadawania tych stacji.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
DVB-T w dekoderach Cyfry+
Łukasz Szewczyk, 3 marca 2009, godz. 20:20
Abonenci satelitarnej platformy Cyfra+ od kwietnia 2009 roku za pomocą swoich dekoderów, będą mogli odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej. Obecnie Cyfra+ posiada ponad 1,3 mln abonentów.
W kwietniu 2009 roku podłącz antenę telewizyjną do dekodera PVR lub HD i sprawdź jak działa naziemna telewizja cyfrowa - zachęca w magazynie dla abonentów satelitarna platforma Cyfra+ .

Jednak nie wszyscy abonenci Cyfry+ będą mogli skorzystać z nowej funkcjonalności. Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej będzie możliwy jedynie w tych miejscach Polski, gdzie prowadzona jest emisja testowa DVB-T (m.in. w Warszawie, Krakowie, Lesznie, Leżajsku, Poznaniu, Rzeszowie, Zielonej Górze, Żaganiu i Wiśle).


Canal+ stworzy nowe kanały dla DVB-T
Łukasz Szewczyk, 22 lutego 2009, godz. 20:27
Canal+ Cyfrowy, nadawca kilku kanałów telewizyjnych oraz operator satelitarnej platformy Cyfra+, na potrzeby naziemnej telewizji cyfrowej planuje utworzyć zupełnie nowe kanały telewizyjne.
Bertrand Le Guern, prezes Canal+ Cyfrowego , w rozmowie z Rzeczpospolitą zdradza, że spółka na potrzeby naziemnej telewizji cyfrowej chce stworzyć zupełnie nowe kanały, korzystając z tego, co już ma w innych swoich stacjach.

- Wiemy, co powinien zawierać kanał o szerokiej tematyce kierowany do całej rodziny, i będziemy nad tym pracować - dodaje Rzeczpospolitej Le Guern.
 
Ostatnia edycja:

chmielem

New member
no to zobaczymy co z tego wyniknie. Teoretycznie spełniam wszystkie wymagania. Tylko zaraz będą chcieli za to kasę i pewnie odgraniczą to od dotychczasowej oferty.

--

Dopiero dzisiaj znalazłem trochę więcej czasu na decyzje co do wyboru dekoderów i chyba wybiorę:

- Glob HS S1
oraz
- GoSat GS-8010CRCI HD


myślałem o TechniSat Digit HD8-s ale musiał bym dokupić moduł CI a nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Dodatkowo nie wiem czy przez spliter będzie dobrze chodziło....
 
Ostatnia edycja:

jas

New member
Wybór tunera HD

Mam jeszcze stary decoder Fergusona 6318CR (SD), który coraz gorzej wspólpracuje z nową kartą Cyfra+. Coraz częsciej wiesza się i jest problem z ponownym przesłaniem uprawnień na kartę. W Cyfrze powiedzieli mi o konieczności aktualizacji softu, z kolei Ferguson zaprzestał aktualizacji softu, czyli wsparcia technicznego dla tych tunerów. W serwisie powiedzieli mi, abym kupił sobie nowy tuner, gdyz oni nic nie są w stanie zrobić:(
Postanowiłem coś kupić, gdzyż kombinacje z przesyłaniem uprawnień na kartę trwają coraz dłużej i zapewne w końcu nie uda się tunera reanimować.
Z powodu takiego lekceważenia klienta, moje zufanie do Fergusona gwałtownie stopniało do zera. Nie mam ochoty czegoś kupić, co po trzech latach będzie nadawało się na śmietnik:twisted:
Zacząłem przeszukiwać to forum, w poszukiwaniu czegoś na zastępstwo. Judash zaczął testowanie GoSat GS-8010CRCI HD.
Zastanawiałem się jeszcze nad Globo HD TS1.
Jak wiekszośc z nas mam TV z decoderem DVB-T w MPEG-2.Na reazie nie słychać o mozliwości przeróbek, czy wymian decodera w samym odbiorniku TV. Obietnice multipleksów z DVB-T sa zachęcające:)
Gdy jeszcze odbierałem testowe programy w MPEG-2, jakość dzwięku i obrazu była znakomita, mimo że tylko w SD.
Stąd wydaje się sensowne zainwestowanie w urządzenie Combo.
Mam też w związku z tym pytanie, jak wyglada jakość programów DVB-T w GoSat i Globo? czy do ogladania tych programów musi być włączony tuner? Czy bedzie to działało na przelotce? Zapewne nie, ale byłby to niezwykle wygodne.
Jak też wyglada praca tunerów, szybkość przełączania się kanałów, czy nie ma wkurzajacego zjawiska zwieszania się i samoistnych lub wymuszanych restartów oraz problem nagrzewania sie urządzeń, bo ze zdjęc wynika, że GoSat nie ma wentylatora:confused: .Zapewne jest bardzo cichy, ale czy zbytnio nie nagrzewa się:???: Szkoda, że nie ma srebrnej wersji, takie urządzenia szybciej oddaja ciepło niz czarne i są łatwiejsze do utrzymania w czystości.
Czy na standardowej karcie cyfra+ będzie mozliwy odbiór kanałów HD bez aktywacji tej usługi? Jaka jest historycznie niezawodność produktów tej firmy i czy nie zaprzestaje ona wsparcia dla swoich produktów, jak wymieniony Ferguson "bo,... tak":twisted:
Wydaje się też, że GoSat jako produkt koreański będzie nieco lepszy niż produkty chińskie8)
Do tego muszę "puścić" HDMI poprzez amlituner, gdyż mój TV ma tylko jedno wejście, chyba że przerzucę component i audio po analogu. Może zrobić to i to... Potrzebuję tylko 720p w TV.
Będę, czy będziemy (czyli inni forumowicze z takim dylematem), niezmiernie zobowązani za podpowiedzi, porady ect...
 
J

Judash

Guest
Mam w domu 2 tunery HD Humax hdci-2000, ktory czasem zawiesza sie przy wlaczeniu, wsparcia producenta juz nie ma, bo wg nich wsio OK. Tuner goracy jak cholera i potrafi sie zresetowac. GoSat czasem sie resetuje, ale caly czas wychdza poprawki softu poprawiajace usterki zglaszane na forum przez uzytkownikow. Tuner tez jest goracy jak diabli i nie wierze sa tunery HD, ktore sie nie grzeja. Programy nadawane w DVB-t, sa w jakosci nadawanych z satki, poprostu extra w stosunku do analogu. Kanaly przelaczaja sie szybko i co najwazniejsze nie wyskakuja komunikaty typu "Kanal niedostepny" choc go oplaciem. Ogolnie jestem zadowolony, bo C+HD dziala bez koniecznosci mdulu C+ i przechodza uprawnienia.Karta TnK tez dziala bez problemu. Nie kupilem Opticum tylko dlatego, ze podczas wlaczania tuner bootuje okolo 20 sekund. To mnie zniechecilo jedynie.
 

acton777

New member
Bez reklam
To ja dorzucę "łyzkę dziegciu": trochę wolno trwa przełączanie między programami nadawanymi z sat, a dvb-t (nawet kilka sekund, az obraz wskoczy), EPG nie przydatne w ogóle- raz działa, raz nie.
Ale mimo tych wad, nie zamieniłbym go, na zaden inny tuner, dostępny w chwili obecnej.
 
J

Judash

Guest
Czemu twierdzisz, ze EPG jest nieprzydatne? Zglosiles na forum o tej niedogodnosci?
 

jas

New member
Osiołkowi w żłobie...

No już prawie zdecydowałem sie na tuner GoSat GS-8010CRCI HD i znów ktoś zasiał mi pewne wątpliwości:???:
Wyszło mi jeszcze Technomate TM-6900 HD combo...
Ma LAN (a do czego mogę go wykorzystać?), i nieco ładniejszy design, jest poza tym bardziej płaski i szerszy, czyli łatwiejszy do "skomponowania" z resztą zestawu. Lustrzana listewka na na kolorze fordowskim, czyli czarnym... i tak... GoSat urąga zasadom estetyki. Ale może to tylko kwestia gustu;) Ale poza tym innych różnic nie widzę. Zdecydowanie ważniejsze są dla mnie parametry techniczno-użytkowe, tak przynajmniej wbijali mi do głowy "różni tacy" podczas studiów na politechnice. Ceny już różnią się tylko symbolicznie... Uzytkownicy obydwu modeli równie gorliwie zachalwają swój wybór. Nie mówiąc juz o "artykułach sponsorowanych";) Można powiedzieć, że "kup cokolwiek i tak będziesz żałował..."
Może powiecie mi, gdzie jest "ten diabeł w szczegółach", które zdecydowały o wyborze danego modelu tunera. Na razie mój stary Ferguson działa, ale wiem, że wkrótce "powiesi" się bezpowrotnie:(
 

kropekkkk

New member
Witam wszystkich

również chcę zakupić tuner satelitarny. telewizja naziemna u mnie nie hula więc potrzebuje głownie tuner który ma możliwość nagrywania na dysk i wejście hdmi.

bede mial cyfre.. ale mozliwy pozniej rowniez pakiet polsatu

czytałem już sporo wątków odnośnie tunerów.
jest ich mnogość i nie mam pojęcia co wybrać, szczególnie że nie mam możliwości ich zobaczenia i sprawdzenia.

mam cyfre+ aktualniena jednym tv ale w przyszłości planuje dokupic spliter. ewentualnie jak ojciec sie zgodzi to postawie sobie w domu sharing i puszcze sygnal na 3 tw w domu. bo spliter wtedy nie ruszy z uwagi na to ze nie mam kabla do jednego tw..za to jest tam net.

szukam czegos sprawdzonego gdyż nie znam ja sie na tunerach. chodzi o to zeby plynnie chodzil i zmieniał kanaly.
przeczytałem gdzieś ze są tunery które potrafią nagrać nawet 2 programy jednocześnie i jeszcze można w tym samym czasie oglądać 3.

nie chcę wydać 2000 na sam tuner. bo nie potzrebuje bajerów a tylko skromny tuner który będzie cichy, bezawarynjy i nagrywał szczególnie moje seriale których nie moge obejrzeć bo pracuje.

w jaki sposób odbywa się nagrywanie. jest możliwośc programowani o konkretnych godzinach i dniach. faktycznie mozna nagrywac kilka kanałow jednocześnie.

JUDASH jak działa ten twój tunerek.

co możecie polecić z czystym sumieniem.

ps. jaki sprzęt do tego potrzebuje znaczy chodzi o konwerter. jeden dwa czy jakies tam podwojne wejscia. bo neiweim co do takiego tunera potrzeba. jak ogladam i nagrywam jednoczesnie to 2 konwertery do tunera musze miec lub jeen podwojny, a jak nagrywam 2 jednoczesnie i ogladam to juz potrojny? dobrze to rozumie?


tuner globp opticum 9500 spelni moje zalozenia

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry