J6200 a J6240

Waldorff

Member
Tak, tv z 60hz moga mieć lepszy obraz od tych 120hz to oczywiste - bardziej chodzi tu o płynność, dlatego lepiej mieć 120hz. Czasem można przeczytać o kimś, kto szuka do zakupu tv, który MUSI mieć 120hz, po czym wyłącza upłynniacze i tv działa wtedy jak ten z 60hz. Więc gdzie tu sens. W takim wypadku można wybierać taki tv, w którym obraz odpowiada Nam najbardziej, a sprawę matrycy sobie podarować. Ktoś komu odpowiada efekt upłynniania powinien jak najbardziej zwracać uwagę na kwestie matryc w tv. Z drugiej strony dziwie się przeciwnikom upłynniania ruchu (oczywiście nie tego przesadzonego), chyba każdy kto gra w gry woli 60FPS niż 30. Dziwne, że w przypadku tv jest inaczej, to chyba sprawa przyzwyczajenia :)
 

piterrrxd

New member
Jaką macie ustawioną przestrzeń kolorów - Oryginalną, Auto czy Użytkownika? Oryginalna ma fajnie nasycone kolory, ale odcienie turkusowe wpadają w niebieski, a żółte lekko w pomarańcz.
 

JasiQ87

New member
czytam to wszystko czytam i juz zglupialem :) nie znosze kupowac tv :p w skelpie euro jakis "spec od rtv" powiedzial ze przejrzy ze mna kilka modeli j6240(40cale) i wybierzemy tez matrycami 100hz a tu dowiaduje sie ze w takim rozmiarze te tv nie posiadaja takich matryc ;/ i teraz moje pytanie czy jesli rzeczywiscie tak jest to ten tv (do sypialni) do okolo2-2,2 tys to najlepszy wybor? wiadomo raczej bede ogladal tam programy jak juz sie sciemni :) ale docelowo chcialbym podlaczyc kosnole ( zebyz dziewczyna w gry online grac :p ) wiec zalezy mi na input lagu dlatego moze wybrac cos z Sony ? w750 czy inny tego typu 809c itp? w ogole mam obawy co do gry na samsungu online, do salonu docelowo zawisnie ks7000(znam wszystkie wady :p) ale tez sie boje jak to bedzie wygladac z graniem. Powiem szcerze ze wczesniej uzytkowalem sony w550 bodazje i gra onlina byla bezproblemowa . Przy przeprowadzce podpinalem konsole pod dwa tv samsunga (raczej sredniej klasy ale nie pamietam modelu niestety) i nie dalo sie grac. Owszem zwyklaosoba nie grajaca onliine moze nie zauwazy roznicy ale ja po 3 sekundach wylaczylem konsole :p wiem ze wplyw na to ma mase czynnikow ale mam wrazenie ze Sony jednak zawsze dobrze radzi sobie ze swoja konsola a Samsung nieco gorzej ale obym sie mylil :) puentujac czy jesli nie dostane w tej cenie 100hz matrycy ( moze nie jest mi potrzebna w sypialni) to jaki tv bylby najlepszy do wyzej wymienionej kwoty ?

Z gory dzieki za jakiekolwiek info bo przy wyborze TV do salonu moj mozg wyparowal :)
 

baranskia

Member
I jeszcze jedno czy j6300 jets tylko zakrzywiony?:) cena taka sama jak j6240 a matryca 100
Hmmm... tak, jest. Bo zazwyczaj cała seria jest albo vCurved ;) albo prosta Stright - btw. Zawsze polecam, bo warto!, samodzielnie podotykać w sklepie fizycznym, a potem wyszukać sobie w necie najtańszą opcję z dostawą i zamówić do domu UWAGA NA OSZUSTÓW - z opcją płatne przy odbiorze! - (na prawie dwutygodniowe ostre testy!) A jakby coś tam nie dopasiło, to... zawsze można zwrócić towar zakupiony "na odległość" przed upływem 14 dni od daty jego odbioru - i to BEZ podawania przyczyny!

i najważniejsze, drogi Kolego:
A o stronie www Tego producenta (i innych!) to Kolega nigdy nie słyszał?! :p
http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-av/tv/full-hd/UE55J6300AWXXH

Albo o słynnym amerykańskim naukowcu: Google.com ...
Powodzenia w googlowaniu, bingowaniu itp. ;)

BaranskiA
 
Ostatnia edycja:

kaem1984

New member
Zauważyłem pewien bug związany z funkcją auto motion - jak oglądam film nagrany w 23.976fps bezpośrednio z komputera (próbowałem kilku programów), to co kilkanaście sekund obraz przycina się (tak jakby na pół sekundy wyłączał się upłynniacz). Przy odtwarzaniu tych filmów z pena nic takiego nie występuje. Tak samo nie ma problemu przy innym fps. Zgłosiłem to dzisiaj Samsungowi, wygląda na błąd w oprogramowaniu.

U siebie ten problem rozwiązałem niemal całkowicie zmieniając w ustawieniach na komputerze odświeżanie ekranu na 59 Hz.
 

JasiQ87

New member
i najważniejsze, drogi Kolego:
A o stronie www Tego producenta (i innych!) to Kolega nigdy nie słyszał?! :p
Zakrzywiony Ekran Smart LED 55 J6300 => Samsung

Albo o słynnym amerykańskim naukowcu: Google.com ...
Powodzenia w googlowaniu, bingowaniu itp. ;)

Słyszał słyszał ale po 1 na stronie producenta info jaka matryca siedzi w srodku nie znajde a 2 po kilku miesiecznym przegladaniu internetu wole zapytac tu ludzi ktorzy moze maja ten produkt w domu :p

Ogolnie podsumowujac mamie kupilem J6300 w 40 calach ( ledwo dostalem :p) a sobie do sypialni Sony w43 805c :) teraz poluje na ks7000 do salony i bede mial to wszystko z glowy :p

Kiki - miales odpisac mi w mailu i podac modele tv z aktualnymi cenami no ale jak widac czasu nie miales mimmo ze chcialem u Ciebie 3 tv kupic ;] ps. faktycznie jak to ktos juz na forum pisal w innym temacie zawsze w polecanych przez CIebie modelach znajdzie sie jakis Philips a wrecz jest przez CIebie promowany :) moim zdaniem nie jest to przypadek ale co kto lubi, oczywiscie czasem wymieniasz i inne marki i modele ale jednak philips jest zawsze ;]
 

AKuba

New member
do Maniek530 - napisałeś ,że matryca Sharpa jest VA - skąd taka informacja? Dopytuję dlatego,że duże telewizory Sharpa wykazywały na moje oko cechy IPSów tzn czerń srebrzyła i wbrew oficjalnym opisom o kątach zejście z osi prostopadłej dawało efekt także srebrzenia czerni.
 

AKuba

New member
Widzę właśnie te różnice w cenie i trochę mnie to przeraża. Teraz mam 55 f6770 boję się trochę że wydam 3,5 i nie poczuje różnicy, ale za 2 tys miałbym jakieś kino domowe. Teraz mam soundbara. Od tygodnia mi to już spokoju nie daje.

Ot i konsumpcjonizm w czystej postaci!
 

AKuba

New member
Tak, tv z 60hz moga mieć lepszy obraz od tych 120hz to oczywiste - bardziej chodzi tu o płynność, dlatego lepiej mieć 120hz. Czasem można przeczytać o kimś, kto szuka do zakupu tv, który MUSI mieć 120hz, po czym wyłącza upłynniacze i tv działa wtedy jak ten z 60hz. Więc gdzie tu sens. W takim wypadku można wybie)

Na czy polega ten efekt teatru?
 

robertoos188

New member
Pisałem na live chat z samsungiem odnosnie j6240, o matrycach i hz nie podają informacji, a odnosnie suwaków iem już wszystko,w j6240 nie ma 2 suwaków dlatego ze wczesniej byly problemy z dwoma suwakami i były niby problemy w obrazach, więc uprościli te suwaki robiac z dwóch na jeden, jedn suwak zastepuje dwa suwaki, jak ustawiasz 1 suwak na minimum to masz niiby minimum redukcji rozmycia a jak na maksa 1 suwak to redukcja masz na maxa, ale to jest lipa, bo najlepszy ustawienia by były np 1 suwak na minumum ( najmniejszy efekt treatru, bo na maxa nie mozna ogladac bo jest za duzy efekt teatru ) a redukcja rozmycia na 10 bo jest najlepszy obraz ale mozna to ustawić jak masz 2 suwaki, a jak masz 1 nie da rady, wszystko robisz 1 suwakiem, a ci co odblokowali 2 suwaki, przestawiajac np na j6200 to mogli miec 2 suwaki dlatego ze to jest inne opragramowanie, np 2 suwaki ma j6500 i wyzej, dlatego ze maja inne opragramowanie, tak mi pisala
 
S

szymonbr

Guest
50J6240 kupiony w RTV EURO AGD, matryca 120 Hz, jeden suwak. Niestety nie mogę zamieścić screena z Service Menu
 

xR32x

New member
ale bzdury ze 120hz bez uplynniacza wyglada jak 60hz, jak sie nie znasz i nie wiesz jaka jest roznica w hz i nie widzisz jej to nie spamuj chociaz glupotami.

wszystkie 60j6240 maja 120hz, nie ma nikogo co by pokazal fote ze ma 60hz...
 
Do góry