J6200 a J6240

piterrrxd

New member
Pytanie co realnie daje 100Hz w tym modelu, gdzie mamy 1 suwak? Zarówno na 40 jak i 50 obraz był tak samo płynny, nie widziałem żadnej różnicy.

Chyba wybiorę 40", zawsze mogę zwrócić jakby coś było z matrycą. W Media zwrotu raczej nie przyjmą
 
Ostatnia edycja:

piterrrxd

New member
Przy zakupie na miejscu to wola sklepu, czy przyjmą zwrot. Wątpię by się zgodzili gdyby był clouding lub bax pixel na matrycy.
Kusi ta rozdzielczość, ale boję się ewentualnego problemu z matrycą i wymianą. Na miejscu pewnie też nie zgodzą się przetestować przed zakupem.
 

maniek530

Banned
Przy zakupie na miejscu to wola sklepu, czy przyjmą zwrot. Wątpię by się zgodzili gdyby był clouding lub bax pixel na matrycy.
Kusi ta rozdzielczość, ale boję się ewentualnego problemu z matrycą i wymianą. Na miejscu pewnie też nie zgodzą się przetestować przed zakupem.
Najlepiej jedz I zapytaj jak z.ewentualnym zwrotem a testowac na.miejscu mkzesz - laski nie robia !
 

piterrrxd

New member
Ok sprawdzę dzisiaj w media jak to wygląda ze sprawdzeniem przed zakupem i ewentualną wymianą. Jak nie to jutro odbiorę 40" od kuriera.
 

Malix7

Member
Ile kosztuję ten 40" a ile ten 50"? jak daleko siedzisz od telewizora?
Nawet się nie zastanawiaj tylko bierz 50" czym większy tym lepszy
W dzisiejszych czasach 40" to monitorek
 

Malix7

Member
Już sam sprawdziłem te ceny
W Saturnie ten50" kosztuje 2,2k dużo lepiej go brać niż 40" różnica w cenie ponad 400zł a aż o 10" większy.
 

piterrrxd

New member
Wziąłem 50tke i niestety były badpixele, straszny clouding i kolorowe plamy przy krawędziach :/ Zwróciłem, zobaczę jutro ten mniejszy.
 

piterrrxd

New member
Najlepsze dla mnie byłoby 43" ze względu na sprzęt Technicsa na szafce rtv, 50 było od kolumny do kolumny z przerwą 1cm. Dlatego też zastanawiałem się nad UE43KU6000, ale w sklepie ciężko cokolwiek porównać jeśli chodzi o kontrast i czerń.

Konkurencja ma model 43PUS6401, który kusi ambilightem, ale nie wiem jak ips będzie zachowywał się w ciemnym pomieszczeniu.
 
Ostatnia edycja:

piterrrxd

New member
Przyszła dzisiaj 40" - obraz jest świetny, kontrastowy, ruch wygląda zdecydowanie lepiej niż na moim poprzednim TV. Zero cloudingu czy badpixeli. Kąty widzenia jak na VA bardzo dobre.
Zastanawia mnie tylko jedna opcja - po podłączeniu HDMI w trybie PC "Standardowy" nie mogę wyłączyć w opcjach eco funkcji "oświetlenie dynamiczne", przez co matryca jest słabo podświetlona. W trybie "Zabawa" podświetlenie jest normalne, ale nie da się go używać z racji biednej ilości ustawień obrazu. Jak to obejść?
 

wishkil

New member
W kwestii Auto Motion Plus napisałem do Samsunga, ale podszedłem do tematu od strony wprowadzania konsumenta w błąd poprzez prezentowanie na wystawach telewizorów z innymi funkcjami niż te w magazynie. Dostałem odpowiedź, że na wystawie pewnie oglądałem J6200, bo w J6240 nie ma i nie będzie 2ch suwaków... Ręce opadają.
 

robertoos188

New member
miałem wczesniej j6240 40 cali, potwierdzone 60hz w menu serwisowym, zakupiłem teraz panasonica 50DS630E, ale porównując panasonica do tego samsunga j6240 to samsong wygrywa, obraz o wiele lepszy na samsungu niz na panasonicu, obraz wyrażniejszy, no coz bede usiał panasonica oddać i kupić samsunga 50 cali najchętnij bym kupił j6200 albo j6300 ale nigdzie nie ma do kupienie, tylko powystawowe, one to miały na 1000% 120hz i 2 suwaki , myśle aby kupić tego j6240 50 cali na forum pisza ze ma niby 120hz bo niektorzy sprawdzali w menu serwisowym, tylkoodstrasza mnie ten 1 suwak, co robić, ten panasonic to miał 120hz dlatego ze mial 3d, czekam na wasze opinie
 
Do góry