J6200 a J6240

maniek530

Banned
miałem wczesniej j6240 40 cali, potwierdzone 60hz w menu serwisowym, zakupiłem teraz panasonica 50DS630E, ale porównując panasonica do tego samsunga j6240 to samsong wygrywa, obraz o wiele lepszy na samsungu niz na panasonicu, obraz wyrażniejszy, no coz bede usiał panasonica oddać i kupić samsunga 50 cali najchętnij bym kupił j6200 albo j6300 ale nigdzie nie ma do kupienie, tylko powystawowe, one to miały na 1000% 120hz i 2 suwaki , myśle aby kupić tego j6240 50 cali na forum pisza ze ma niby 120hz bo niektorzy sprawdzali w menu serwisowym, tylkoodstrasza mnie ten 1 suwak, co robić, ten panasonic to miał 120hz dlatego ze mial 3d, czekam na wasze opinie

Nie przejmuj się suwakiem i jeśli bardziej odpowiada Ci obraz z Samsunga (zresztą dzięki matrycy VA i jej czerni tak domniemam) niż Panasa (jest na IPS) to go bierz - będziesz zadowolony.
 

piterrrxd

New member
50" ma na 100% matrycę 120Hz, jednak obraz na 40" z 60Hz jest na tyle dobry, że gołym okiem nie dostrzegłem w sklepie różnic w płynności.
 

Ultrasonic

New member
Brakuje Ci jednego suwaka w Samsungu J6240 a we wspomnianym Panasonicu DS630 w ogóle nie ma możliwości własnoręcznej regulacji płynności, masz tylko trzy predefiniowane tryby min/śr/maks albo wyłączony i to wszystko na dodatek jak dla mnie brak opcji nagrywania programów na USB w Panasonicu DS630 to żenada. Takie rzeczy to maja tanie dekodery DVB-T MPEG4 za 100zł.
 

rave

New member
Witam, szukam TV do salonu. Odległość oglądania ok. 5m, głownie tv naziemna oraz sport. Mam na oku Sony KDL-55W807C (cena 3700zł) oraz Samsung UE60J6200 (cena 3500zł).
Poszedłem tropem im większy tym lepszy. Chociaż Sony ma podobno lepszy obraz i Androida.
Dodam, że Samsung został zamówiony w dniu dzisiejszym w X-kom. Ale do czasu wysłania mogę zrezygnować. Co doradzacie?
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
Witam, szukam TV do salonu. Odległość oglądania ok. 5m, głownie tv naziemna oraz sport. Mam na oku Sony KDL-55W807C (cena 3700zł) oraz Samsung UE60J6200 (cena 3500zł).
Poszedłem tropem im większy tym lepszy. Chociaż Sony ma podobno lepszy obraz i Androida.
Dodam, że Samsung został zamówiony w dniu dzisiejszym w X-kom. Ale do czasu wysłania mogę zrezygnować. Co doradzacie?
Przy 5m to I ten 60" bedzie maly - minimum to 65 a jeszcze lepiej wiekszy :-D
 

prins

New member
Chłopaki proszę o łopatologiczne wytłumaczenie jak wejść w menu serwisowe żeby sprawdzić sobie ten panel w sklepie. Wczoraj byłem w sklepie i Pan twierdził, że 60j6240 to 60 HZ.
 

piterrrxd

New member
Zauważyłem pewien bug związany z funkcją auto motion - jak oglądam film nagrany w 23.976fps bezpośrednio z komputera (próbowałem kilku programów), to co kilkanaście sekund obraz przycina się (tak jakby na pół sekundy wyłączał się upłynniacz). Przy odtwarzaniu tych filmów z pena nic takiego nie występuje. Tak samo nie ma problemu przy innym fps. Zgłosiłem to dzisiaj Samsungowi, wygląda na błąd w oprogramowaniu.
 

sutor

New member
Czy w tv występuje efekt teatru przy oglądaniu filmów bo się zastanawiam czy swojego lguh635v nie odesłać z tego powodu?!
 
Czy w tv występuje efekt teatru przy oglądaniu filmów bo się zastanawiam czy swojego lguh635v nie odesłać z tego powodu?!

Efekt teatru nie występuje jeśli wyłączysz polepszacze obrazu .Ja oglądam głownie sport więc od razu suwak na zero .
Filmy jeśli nawet na niskim poziomie ustawimy suwak polepszacza nie wyglądają sztucznie .Choć ja na razie oglądałem jeden film - w sobotę Avengers na HBO i całkiem spoko :) Dzieci bajki katują :D
 

Waldorff

Member
Efekt teatru nie występuje jeśli wyłączysz polepszacze obrazu .

Jeśli nie korzysta się z upłynniaczy to gorączkowe poszukiwania tv z matrycami 120hz w serii J6240 staje się bez sensu. Oglądałem 50J6240, które często pomimo matryc 120hz działają raczej w 60hz i na ustawieniu Płynny trochę brakowało do płynności w porównaniu do faktycznych 120hz.
 

Malix7

Member
ja testowałem j6240 na tym samym materiale co mojego j5200 i bez włączonych upłynniaczy działa dokładnie tak samo jak mój 60hz
 
Jeśli nie korzysta się z upłynniaczy to gorączkowe poszukiwania tv z matrycami 120hz w serii J6240 staje się bez sensu. Oglądałem 50J6240, które często pomimo matryc 120hz działają raczej w 60hz i na ustawieniu Płynny trochę brakowało do płynności w porównaniu do faktycznych 120hz.[/QUOTE]

Niestety ale to we wpisach "specjalistów "na forum naciska się na wybór TV z matrycami 100/120 hz ( inne są be ) szczególnie w tematach Philipsa i TCL :) .A prawda jest zawsze gdzieś po środku są TV z matrycami 60 hz ,które dają lepszy obraz niż te z matrycami 100/120 hz . Dobra matryca to tylko jeden z elementów TV ,pozostaje elektronika ,podświetlenie , oprogramowanie .
Ja z J6240 jestem zadowolony obraz jest dobrej jakości ( oglądam głównie mecze ) miałem też przez tydzień PUS 6561 i mimo matrycy 100/120 hz obraz był kiepski ( słaba płynność , bardzo widoczny banding ,smużenie przy piłce nożnej i nieostry obraz w ruchu ) .A system Philipsa PNM w tym TV to żenada wcale nie działa ,czy na minimum czy na maksimum zero efektu ,równie dobrze mogło go nie być .
W J6240 możemy suwakiem jednak coś zmienić w ustawieniu płynności więc choćby dlatego warto kupić TV z matrycą 120 hz .
 
Do góry