Instalacja SamyGo na d55xx-57xx

ShangX

Member
to i ja o coś dopytam... mam serwer sieciowy dlna na którym nie są obsługiwane napisy, tzn. urządzenie nie serwuje plików z napisami choć same filmy działają poprawnie (zyxel nsa-310)
serwerek obsługuje zaś NFS i mam pytanie, czy zainstalowanie samygo umożliwi odtwarzanie filmów po sieci wraz z napisami (tv d7000) ?

Myślę że tak, Po zainstalowaniu SamyGO będzie możliwość uruchomienia serwera NFS.

P.S. Serwer który posiadasz musi przesyłać pliki txt to tak samo jak Serwer Allshare. To ta sama zasada działania.
Napisy muszą mieć taką samą nazwę co film. Wtedy będzie możliwość wczytania w film.
 

sius12

New member
Podaj dokładnie jak zainstalowałeś "Skype" ?
Przeglądarka możliwe że w przyszłości.

I co udało ci się uruchomić ??

I jeszcze jedno pytanie Czy można zrobić serwer aby nagrania PVR nagrywały się na dysk w komputerze ??

Jak ktoś by chciał pobawić się oprogramowaniem TV to piszcie bo skopiowałem wszystkie wnętrzności zajmują ok 1GB . I jeszcze prośba jak ktoś by mógł wrzucić przeglądarkę internetową z innych TV samsung.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Jeśli się nie mylę to SamyGO można zainstalować na niektórych plazmach posiadających funkcję "Smart TV". W tych co podałeś, patrząc w spis funkcji na stronie samsunga tej opcji nie posiadają.
Tak, te modele plazm z serii D nie mają "Smart TV". Właśnie dlatego instalacja oprogramowania dodającego jego obsługę byłaby w ich przypadku najbardziej wartościowa.
 

ShangX

Member
I co udało ci się uruchomić ??
narazie nie mam czasu ;p ale jutro napewno sprawdzę.
I jeszcze jedno pytanie Czy można zrobić serwer aby nagrania PVR nagrywały się na dysk w komputerze ??
Po uruchomieniu SamyGo i dostępie do TV. Jest tam script do włączenia nagrywania przez sieć na dysk komputera.

/mtd_down/widgets/user/SamyGO/SamyGO/etc/init.d/80_80_record_to_nwshare.init

on służy tego. Ale z tego co wiem to na obecną chwilę działa tylko z serią D6/7.
Nawet jakbyś nagrał to i tak będzie zaszyfrowany.
Jak ktoś by chciał pobawić się oprogramowaniem TV to piszcie bo skopiowałem wszystkie wnętrzności zajmują ok 1GB . I jeszcze prośba jak ktoś by mógł wrzucić przeglądarkę internetową z innych TV samsung.
Pracuję nad tym, w przyszłości.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Lebcio

New member
to i ja o coś dopytam... mam serwer sieciowy dlna na którym nie są obsługiwane napisy, tzn. urządzenie nie serwuje plików z napisami choć same filmy działają poprawnie (zyxel nsa-310)
serwerek obsługuje zaś NFS i mam pytanie, czy zainstalowanie samygo umożliwi odtwarzanie filmów po sieci wraz z napisami (tv d7000) ?

Nie wiem czy próbowałeś ściągnąć napisy w formacie srt ?
Ja tak robię przy pomocy napiprojekt.pl ustawiłem tam ,że ma pobierać SRT i Unicode i u mnie na serwerku ReadyNas i UE40D6500 wszystko działa super przez SmartTV i Wideo
 

ShangX

Member
Po zainstalowaniu SamyGo otrzymujemy dostęp poprzez protokół FTP do plików w TV. (Możliwość instalacji wigetów tzw. user wigets.

Dostęp do shell'a -- jak ktoś wie o co chodz, bedzię wiedział. Dla zaawansowanych.
Sieciowy dostęp do plików NFS (Network File System) bez potrzeby instalowania programy Allshare.

Wszystkiego nie chce mi się opisywać, nie trzeba znać angielskiego żeby zrozumieć poradnik.

P.S. Na razie rozpracowywuje czy da się coś wiecej.:razz:

Dodatkowo zamieszam jakie apps'y są zainstalowanego korzystając z poradnika.


Pełny opis pod linkiem


Samsung Apps widgets list - SamyGO

P.S Zapomniałem dopisać że wyłącza szyfrowanie DRM z PVR'a (na razie)
P.S+1: w katalogu
/mtd_rwdata/widgets/user/SamyGO/SamyGO/etc/init.d/

"02_04_replace_wifi_mod.init.dis if you like to use non samsung usb wifi dongle, needs configuration and rename it to 02_04_replace_wifi_mod.init"

można uruchomić skrypt który umożliwia używanie nie firmowych adapterów wi-fi.
 
Ostatnia edycja:

qset

New member

można uruchomić skrypt który umożliwia używanie nie firmowych adapterów wi-fi.
[/QUOTE]

a mozesz zdradzić jak to zrobić bo czytam ale to wsio po nie naszemu i nie wiem czy przypadkiem nie trzeba mieć linuxa na pokładzie
 

stachu777

New member
Mam problem z instalacją SAMYGO na moim UE32D6000 (firmware 001016).
Po stworzeniu konta develop i po zainstalowaniu widgetów nie da się uruchomić SAMYGO.
Przy próbie uruchomienia ekran miga dwa razy i tyle...
Czy winą za to może być ostatnio pobrana aktualizacja firmware'u?
 

ShangX

Member
Mam problem z instalacją SAMYGO na moim UE32D6000 (firmware 001016).
Po stworzeniu konta develop i po zainstalowaniu widgetów nie da się uruchomić SAMYGO.
Przy próbie uruchomienia ekran miga dwa razy i tyle...
Czy winą za to może być ostatnio pobrana aktualizacja firmware'u?

Tak, po aktualizacji oprogramowania do wyższej wersji SamyGO przestaje działać.
Na obecną chwilę nie ma powrotu do poprzedniej. Jedynie w serii B lub C.

Polecam poradnik dla tych którzy nie wiedzieli że po aktualizacji firmwar'u SamyGo przestaje działać.
Hospitality mode hack for D6 arm models - SamyGO

Metoda polega na wejściu do Menu serwisowego i włączeniu trybu "Debug mode".
(uruchomienie portu RS232) Trzeba mieć dodatkowo interface Ex-Link Cable for C/D Series - SamyGO.

Co to powoduję powyższy hack?
Importuje komendę start.sh do /mtd_rwareai umożliwia uruchomienie SamyGO na ostatnich aktualizacjach do najnowszego oprogramowania.

P.S Ta metoda nie jest bezpieczna, testowana tylko na modelach UA40D6000 and UE40D6750. Powinno działać na innych seriach D

Pamiętajcie każda aktualizacja oprogramowania TV, powoduje zablokowanie dostępu dla SamyGO. Wyłączcie aktualizowanie firmwar'u w waszych TV
 

stachu777

New member
A nie ma możliwości ściągnięcia starszego firmware'u i zrobienia downgrade'u przez pendrive?

EDIT
OK. Doczytałem, że się nie da.
Dzięki za link do poradnika.

Jest jednak problem.
Obecnie nie można pobrać pliku "D6_Hospitality_v1.0.zip"...
 
Ostatnia edycja:

1955p

New member
Dostęp do tv ?

"Napisał ShangX
Po zainstalowaniu SamyGo otrzymujemy dostęp poprzez protokół FTP do plików w TV. (Możliwość instalacji wigetów tzw. user wigets).
Dostęp do shell'a -- jak ktoś wie o co chodz, bedzię wiedział. Dla zaawansowanych.
Sieciowy dostęp do plików NFS (Network File System) bez potrzeby instalowania programy Allshare."

SamyGO zainstalował się bez problemu tylko :
1.Proszę o łopatologiczne pokaznie jak łączyć się przez FTP (próbuje przez TotalCommandera,Filezille)i nic.
Gdzie wpisywać te adresy podawane w forach (trzy dni walcze i nic) ?. Mam swoją domene na prv.pl tam mam 1gb wolnego obszaru, oraz 500 MB w mojej domenie w sieci kablowej czy to można wykorzystać.Sam robiłem swoją stronę wchodziłem przez ftp bez niczego a tu klops
2.Jak przez sieć dostać sie do plików, tv łaczy się przez router z siecią
3.Chciałbym korzystać z HD komputera jak dysku sieciowego (czy jest możliwość)
4.Czemu pokazuje przy chęci nagrywania że pojemnośc usb samygo wirtualnego jest za mała ,faktycznie wynosi ona 458 kb.:bober::niewiem:
Przepraszam za chaos w pisaniu,ale po trzech dobach walki z tym tematem nerwy siadają,przy bezsilności (starość nie radość ) zlitujcie się nad załamanym laikiem.:bober::blagam:
 

ShangX

Member
"Napisał ShangX
Po zainstalowaniu SamyGo otrzymujemy dostęp poprzez protokół FTP do plików w TV. (Możliwość instalacji wigetów tzw. user wigets).
Dostęp do shell'a -- jak ktoś wie o co chodz, bedzię wiedział. Dla zaawansowanych.
Sieciowy dostęp do plików NFS (Network File System) bez potrzeby instalowania programy Allshare."

SamyGO zainstalował się bez problemu tylko :
1.Proszę o łopatologiczne pokaznie jak łączyć się przez FTP (próbuje przez TotalCommandera,Filezille)i nic.
Gdzie wpisywać te adresy podawane w forach (trzy dni walcze i nic) ?. Mam swoją domene na prv.pl tam mam 1gb wolnego obszaru, oraz 500 MB w mojej domenie w sieci kablowej czy to można wykorzystać.Sam robiłem swoją stronę wchodziłem przez ftp bez niczego a tu klops
2.Jak przez sieć dostać sie do plików, tv łaczy się przez router z siecią
3.Chciałbym korzystać z HD komputera jak dysku sieciowego (czy jest możliwość)
4.Czemu pokazuje przy chęci nagrywania że pojemnośc usb samygo wirtualnego jest za mała ,faktycznie wynosi ona 458 kb.:bober::niewiem:
Przepraszam za chaos w pisaniu,ale po trzech dobach walki z tym tematem nerwy siadają,przy bezsilności (starość nie radość ) zlitujcie się nad załamanym laikiem.:bober::blagam:

Ad.1 Przed połączeniem ftp --> TV (totalcmd) należy uruchomić samyGO. Następnie wpisać ip przypisane naszemu TV.

ftp1n.jpg


Ad.2. jw.
Ad.3 Zainstaluj program
Samsung PC Share Manager Support for LE40C650L1W, lub


AllShare nowsza wersja. http://samsung.com/global/allshare/pcsw/download/AllSharePCSW.exe

Ad.4 Jeśli się nie mylę to usb virtual serwer nie służy do nagrywania. Tylko do udostępniania plików.
 
Ostatnia edycja:
ja bym prosił bardzo o tutoriale (mogą być po angielsku)

1. jak nagrywać telewizję na dysk twardy w PC
2. jak użyć dowolnej karty wi-fi
 
Do góry