Hyundai Mbox P500, P500K

mario546

New member
Na stronie Hyundaia pojawiło się niedawno nowe firmware do P500K http://hyundaimbox.co.kr/data/C738KP_CP00E_101228a_110HD.zip


1. Adding Storage Information - You can find all the stroge information connected to the unit

2. Addding F/W upgrade (System F/W upgrade) in the set up menu. You can just put the USB in the unit and select System Upgrade for the F/W uprgade. It has some risk you cannot see the screen if it fails during upgrading. In this case, you can upgrade F/W with the current way again (Pressing Home(Guide) button and mechanical power on) .

3. Front Display Off function staying after power off and on.

4. Debugging BT

5. Integration of updating F/W both for boot 13 and for boot 19-21.
 

soniak77

New member
Dziś zamówiłem Hyundaia MBox TP01 chciałbym do niego dokupić dysk 500GB - 1TB.
Mam pytanie do użytkowników sprzętu jak dysk wybrać????
Czekam na propozycję
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Mam to cudo od wczoraj i jestem naprawdę pod wrażeniem. Nie wiem jak u was, ale u mnie np. nie widzi czasu końca utworu w plikach flac. Na wyświetlaczu pojawiają się lecące sekundy i minuty / 0:00:00 (np.0:00:23 / 0:00:00). Norma to jest?
 

soniak77

New member
Mam to cudo od wczoraj i jestem naprawdę pod wrażeniem. Nie wiem jak u was, ale u mnie np. nie widzi czasu końca utworu w plikach flac. Na wyświetlaczu pojawiają się lecące sekundy i minuty / 0:00:00 (np.0:00:23 / 0:00:00). Norma to jest?

Raczej normalne, mam tak samo. Aż tak mocno nie przywiązuję do tego uwagi.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Ja w sumie też, ale aż się bałem, że coś nie tak konwertuję.
No i jeszcze coś mi nie trybi z pendrivem. Plików nie widzi, ale jak wejdę w kopiowanie to bez problemu kopiuje z pena na HDD.
 

soniak77

New member
Ja w sumie też, ale aż się bałem, że coś nie tak konwertuję.
No i jeszcze coś mi nie trybi z pendrivem. Plików nie widzi, ale jak wejdę w kopiowanie to bez problemu kopiuje z pena na HDD.

A patrzyłeś zawartość pena jako All ( zakładka na górze ), bo jak się wybiera muzykę, a jest to film to nie widzi ( nie wiem czy wiesz o co mi chodzi )
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Na penie mam foldery i bez względu na ustawienie plików jakie mbox ma wyświetlać on i tak nie widzi nic. Nawet folderów. Za to opcja kopiowania pen->HDD działa idealnie.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Pobawiłem się i z 2 penów z FAT32 nie chce wyświetlić zawartości (ale kopiuje pen->HDD), ale za to zawartość starego 60 GB dysku z NTFS wyświetla i nawet odtwarza bez problemu. Zgłupiałem
 

pawelp123

New member
Witam wszystkich.
Przymierzam się do TP01.
Chciałem zapytać jak się sprawdza w praktyce ten wyświetlacz?
Czy rzeczywiście można włączyć jakąś muzykę bez TV? Czy na takim maleństwie jest realne znalezienie albumu, którego chciałbym posłuchać.

Wiem, że to subiektywne, ale z jakiej odległości trzeba patrzeć na ten wyświetlacz, żeby móc wybrać jakąś płytę/utwór?

Pozdrawiam
Paweł
 

emcek

New member
Witam wszystkich.
Przymierzam się do TP01.
Chciałem zapytać jak się sprawdza w praktyce ten wyświetlacz?
Czy rzeczywiście można włączyć jakąś muzykę bez TV? Czy na takim maleństwie jest realne znalezienie albumu, którego chciałbym posłuchać.

Wiem, że to subiektywne, ale z jakiej odległości trzeba patrzeć na ten wyświetlacz, żeby móc wybrać jakąś płytę/utwór?

Pozdrawiam
Paweł
generalnie tak... tylko trzeba pamietac ze strzalki lewo prawa przelanczaja filtrowanie (obrazki, filmy, muzyka) i jak masz wlaczone wyswietlanie miniaturek to wtedy strzalki gora dol powoduja ze przeskakujesz o kilka pozycji... ciezko to wyjasnic....

jedyny problem to to ze lcd wolno sie odswierza... widac jak przelatuje lisnia odswierzania przez ekran i przejscie kilka katalogow gora dow wymaga duzo cierplowosci a jak juz masz 300 plikow/katalogow to gojscie do 150 graniczy z cudem... wtedy przydaje sie widok miniaturek bo mozna przeskakiwac kilka naraz....

gereralnie goscie od firmwareu musza cos wymyslec... bo mnie osobiscie czasami szlak chce trafic....

nie mniej polecam....
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
No ja okularów nie używam, ale żeby coś wyczytać to tak maksymalnie z odległości 1,5m muszę patrzeć. Oczywiście TV nie musi być włączony no i jak @emcek napisał wyświetlacz niestety jakoś ospale się odświeża.
 

boguki

New member
Generalnie jeśli będziesz chciał zmieniać pliki bez włączania telewizora, z odległości około 2-3m to nic z tego nie wyjdzie- chyba że z lornetką:) Taki mały wyświetlacz będzie miał zastosowanie tylko jeśli będziesz pstrykał na odtwarzaczu, ewentualnie w odległości około 1,5m. I jak już koledzy napisali, bardzo wolno się odświeża.
 

Gorath

New member
Witam

1) Mam pytanie do posiadaczy tego playera, prosze szczerze powiedziec czy odtwarzany obraz (np. dvd-ripow 24 klatki) jest idealnie plynny (taki jak ogladany np. TV kablowej) czy tez mozna dostrzec chocby lekkie skakanie obrazu przy przesuwaniu kamery/obrazu, gdy ludzie w filmie przechodza przed kamera, gdy wykonywany jest gwaltowny ruch itp.
Gdyby nadal ktos nie wiedzial o co pytam: http://www.hdtv.com.pl/forum/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=652690
Mam takie problemy na PC-tach wiec jestem ciekaw jak te urzadzonka sobie z tym radza.
I generalnie czy mozecie porownac jakosc odtwarzanego video z karty graficznej na PC z jakoscia tego samego video odtwarzanego na Mboxie?

2) I jeszcze jedno pytanie, czy wiadomo jakie temperatury osiagaja dyski montowane wewnatrz mboxa i czy jest wentylator dla hdd.

3) Jak szybka jest nawigacja w przypadkach duzej ilosci plikow i folderow na dysku?
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
nie znam się na parametrach materiału filmowego, więc odpowiem jako laik - płynnie śmigają filmy 15 GB w formacie MKV w rozdzielczości 1080p 23,99fps a jeden materiał mam 29,98fps. - żadnych zacięć [bliźniaczy model].
porównywać do PC'ta nie będę, bo nie oglądam na nim filmów.

wentylator jest, jak najbardziej i w dniu wczorajszym wyczytałem [chyba na innym forum], że tendencję do przegrzewania mają dyski starszego typu - do tego urządzenia zalecane są dyski z serii green power.

nawigacja jest znośna, ja nie narzekam.
w końcu jak włączysz już coś, co chcesz obejrzeć, to nie śmigasz po plikach
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
A ja dodam, że bez problemu odtwarzają się bez problemu również materiały full hd z kamery video AVCHD (pliki m2ts) 1080 50p (pełne 50 klatek/sekundę) o przepływności do 28 Mb/s.
Z dyskami jest tak, że stary 60 Gb sprzed dokładnie 5 lat grzał się niemiłosiernie, że aż parzył jak go wyjąłem, natomiast względnie nowy już jest delikatnie ciepły tylko.
 

Gorath

New member
Znalazlem taka opinie w necie, zacytuje calosc:

"dobre odtwarzanie plików muzycznych i video, szybkość przewijania menu typowa dla odtwarzaczy (brak rewelacji), jak dla mnie zbyt głośny wentylator (szum powietrza) - może przeszkadzać w przypadku słuchania muzyki, napisy w formacie txt czytane niewłaściwie, "przewijane"

oraz z tego forum "Witam, mam mały problem z L110, chodzi o filmy w formacie mkv i napisy txt, napisy są nie zsynchronizowane z filmem i odtwarzane są z większą prędkością, konfiguracja subtitles w odtwarzaczu nie pomaga, konwersja do srt. też nic nie dała. Dodam że gdy film odtwarzam na laptopie jest wszystko ok. Czy to problem z oprogramowaniem? Proszę użytkowników o pomoc "

Interesuje mnie najbardziej wlasnie jak dobrze wyswietlane sa napisy, jak to jest z odtwarzaniem napisow, ich synchronizacja ale takze opcjami zaawansowanymi, bo problem z napisami moze wykluczyc w ogole sens kupowania media playera bo moim zdaniem w filmach dobre i dobrze odtwarzanee napisy sa nawet wazniejsze od jakosci obrazu.

Poza tym czy inne pytanie czy oprogramowanie TV poprzez zlacza np. usb w najnowszych plazmach np. panasonica pozwalaja odtwarzac napisy, np typu .sub czy .txt? Czy tylko wbudowane w .mkv i w dvd, a moze zadne?
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
"Witam, mam mały problem z L110, chodzi o filmy w formacie mkv i napisy txt, napisy są nie zsynchronizowane z filmem i odtwarzane są z większą prędkością, konfiguracja subtitles w odtwarzaczu nie pomaga, konwersja do srt. też nic nie dała. Dodam że gdy film odtwarzam na laptopie jest wszystko ok. Czy to problem z oprogramowaniem? Proszę użytkowników o pomoc "

Interesuje mnie najbardziej wlasnie jak dobrze wyswietlane sa napisy, jak to jest z odtwarzaniem napisow, ich synchronizacja ale takze opcjami zaawansowanymi, bo problem z napisami moze wykluczyc w ogole sens kupowania media playera bo moim zdaniem w filmach dobre i dobrze odtwarzanee napisy sa nawet wazniejsze od jakosci obrazu.

opisany przypadek [z tego forum jak zaznaczyłeś] doświadczyłem tylko w jednym przypadku w połączeniu mkv+txt lecz ja stawiam, że pobrałem są źle przygotowane napisy, który były tworzone na złej prędkości odtwarzanego filmu.
dlaczego tak sądzę? bo zmiana czasu odtwarzanie nie pomaga - jest tylko chwilowa poprawa, lecz musiałbym co pewien czas to zmieniać, a z obserwacji zauważyłem, że jest to przyspieszone "jednostajnie" - tak, jakby film był odtwarzany z prędkością 1x, a napisy 1,2x.

jeden przypadek i wcale się nim nie przejmuję.

Poza tym czy inne pytanie czy oprogramowanie TV poprzez zlacza np. usb w najnowszych plazmach np. panasonica pozwalaja odtwarzac napisy, np typu .sub czy .txt? Czy tylko wbudowane w .mkv i w dvd, a moze zadne?
to pytanie daj w dziale poświęconemu tym TV.
 

emcek

New member
Znalazlem taka opinie w necie, zacytuje calosc:
oraz z tego forum "Witam, mam mały problem z L110, chodzi o filmy w formacie mkv i napisy txt, napisy są nie zsynchronizowane z filmem i odtwarzane są z większą prędkością, konfiguracja subtitles w odtwarzaczu nie pomaga, konwersja do srt. też nic nie dała. Dodam że gdy film odtwarzam na laptopie jest wszystko ok. Czy to problem z oprogramowaniem? Proszę użytkowników o pomoc "

Interesuje mnie najbardziej wlasnie jak dobrze wyswietlane sa napisy, jak to jest z odtwarzaniem napisow, ich synchronizacja ale takze opcjami zaawansowanymi, bo problem z napisami moze wykluczyc w ogole sens kupowania media playera bo moim zdaniem w filmach dobre i dobrze odtwarzanee napisy sa nawet wazniejsze od jakosci obrazu.
generalnie nie uzywam napisow bo nie mam takiej potrzeby.. ale jak mi sie rozjezdzalo mkv/txt to konwersja zalatwiala sprawe w 100% jak nie dawalo rady to wina lezy po stronie napisow a nie formatu.....
 

barkaley

New member
Witam
Mam pytanie jak w modelu L110 włączyć bittorrent (żeby coś pobierać) w opcjach mam tylko włacz-wyłącz i nic więcej proszę o pomoc
 
Do góry