Hobbit:Bitwa Pięciu Armii

lolek126

Well-known member
Bez reklam
masz rację Lolek tak na szybko znalazłem najprostszy model Philips PDP 3280 z opcją zmiany położenia napisów na ekranie...;-)


Mi powiem szczerze to jakoś nie przeszkadza, myślę że większy problem jest przy tv małych rozmiarów...
hmm jeszcze raz powtórzę, pomijając kwestie moralne ściągania z torków, wersja Remux jest faktycznie w kontenerze MKV, ale jej parametry techniczne tj. kodek video, rozdzielczość, reszta parametrów obrazu tj. bitrate,przestrzeń kolorów,itd. równa się 1:1 do BR ,a jeśli chodzi o kwestię audio tj. dokładnie to samo co na krążku BR czyli dajmy na to DTS HD-MA 7.1/48 kHz/24bit z takim samym bitrate'em jak na oryginalnym krążku, więc od tej strony niema jakiejkolwiek degradacji technicznej, jedynie, że niema menu,ale jeśli na krążku są inne ścieżki dźwiękowe np. polski lektor/polski dubbing to też jest w kopii 1:1 w Remux'ie, więc jak to mówią "Skoro nie widać różnicy to po przepłacać".

Jest różnica - jest menu, są dodatki, jest to odpowiednio wydane i nie jest się złodziejem !!!. Więc są różnice tylko kwestia kto jakie ma podejście do sprawy, nie mówiąc że tym samym wspiera się branżę filmową żeby powstały kolejne filmy, a jak wiadomo nawet normalny film sensacyjny kręcony w USA to nie są koszta naszego serialu M jak miłość.....
I pamiętaj w cywilizowanych krajach pod względem kopiowania, nawet namawianie do takiego procederu czy też wskazywanie plusów w ściąganiu może wiązać się z pewnymi problemami, a na pewno jest to negatywnie odbierane przez społeczeństwo.. Mam nadzieję że dożyje takich czasów i w Polsce...

ps. piszmy to co jest w temacie czyli o filmie , bo schodzimy z tematu...
 
Ostatnia edycja:

dupcengier28

New member
Mi powiem szczerze to jakoś nie przeszkadza, myślę że większy problem jest przy tv małych rozmiarów...


Jest różnica - jest menu, są dodatki, jest to odpowiednio wydane i nie jest się złodziejem !!!. Więc są różnice tylko kwestia kto jakie ma podejście do sprawy, nie mówiąc że tym samym wspiera się branżę filmową żeby powstały kolejne filmy, a jak wiadomo nawet normalny film sensacyjny kręcony w USA to nie są koszta naszego serialu M jak miłość.....
I pamiętaj w cywilizowanych krajach pod względem kopiowania, nawet namawianie do takiego procederu czy też wskazywanie plusów w ściąganiu może wiązać się z pewnymi problemami, a na pewno jest to negatywnie odbierane przez społeczeństwo.. Mam nadzieję że dożyje takich czasów i w Polsce...
Lolek zmieniasz temat przeze mnie poruszany, ja nikogo nie namawiam do ściągania torków, tylko wskazuje jasno, że jeśli chodzi o sam film to technicznie wersja ciągana z torków Remux = BR, a dodatki, menu to kwestia osobna, nie każdemu są potrzebne, oczywiście ja lubie zobaczyć "od kuchni" jak dany film powstawał, ale dla wielu wystarczy kopia Remux.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek zmieniasz temat przeze mnie poruszany, ja nikogo nie namawiam do ściągania torków, tylko wskazuje jasno, że jeśli chodzi o sam film to technicznie wersja ciągana z torków Remux = BR, a dodatki, menu to kwestia osobna, nie każdemu są potrzebne, oczywiście ja lubie zobaczyć "od kuchni" jak dany film powstawał, ale dla wielu wystarczy kopia Remux.

Wiesz pisanie o korzyściach ze ściągania, ( bo tak to należy rozumieć) i zdanie Twoje " po co przepłacać skoro nie ma różnicy" myślę moim skromnym zdaniem że jest to w jakiś sposób namawianie..
Mojego kumpla syn dwa i pół roku temu był w pewnym fajnym Państwie na jakiś praktykach na pół roku i na jakimś forum napisał o piractwie ściąganiu filmów itp) został na miesiąc zawieszony, mało tego dostał meila od Admina że jesli po miesiącu dalej będzie pisał o piractwie filmów czy muzyki to skierują wniosek do odpowiednich służb zajmujących się zwalczaniu piractwu. Do tego napisali że być może w Polsce jest to norma ale przyjeżdżając do obcego Państwa i tam zakładając konto na forum warto sobie poczytać i zaznajomić się z obowiązującymi przepisami panującymi na forum jak i w danym państwie.
Wstyd jak diabli jak to sam chłopak powiedział ale na świecie dba się o to, u nas jest to norma i mało tego tych co kupują oryginały to niemalże nazywa się ich dziwakami bo idąc pewnym tokiem rozumowania - po co przepłacać???...

I tak jak mówię Kolego zacznij pisać tutaj o filmie jak masz coś dodać :) bo zaraz admin weźmie się za posty...
 

dupcengier28

New member
Wiesz pisanie o korzyściach ze ściągania, ( bo tak to należy rozumieć) i zdanie Twoje " po co przepłacać skoro nie ma różnicy" myślę moim skromnym zdaniem że jest to w jakiś sposób namawianie..
Mojego kumpla syn dwa i pół roku temu był w pewnym fajnym Państwie na jakiś praktykach na pół roku i na jakimś forum napisał o piractwie ściąganiu filmów itp) został na miesiąc zawieszony, mało tego dostał meila od Admina że jesli po miesiącu dalej będzie pisał o piractwie filmów czy muzyki to skierują wniosek do odpowiednich służb zajmujących się zwalczaniu piractwu. Do tego napisali że być może w Polsce jest to norma ale przyjeżdżając do obcego Państwa i tam zakładając konto na forum warto sobie poczytać i zaznajomić się z obowiązującymi przepisami panującymi na forum jak i w danym państwie.
Wstyd jak diabli jak to sam chłopak powiedział ale na świecie dba się o to, u nas jest to norma i mało tego tych co kupują oryginały to niemalże nazywa się ich dziwakami bo idąc pewnym tokiem rozumowania - po co przepłacać???...

I tak jak mówię Kolego zacznij pisać tutaj o filmie jak masz coś dodać :) bo zaraz admin weźmie się za posty...
ciekawe cóż to był za kraj, że za pisanie na forum straszą zawiadomieniem do organów ścigania, swoją drogą te dodatki w bardzo wielu przypadkach są ledwo w stereo 2.0 i bez polskiej ścieżki czy nawet polskich napisów, więc Polska traktowana jest nadal przez wielu producentów jako dziki kraj, a wystarczyłoby wprowadzić cenę dopasowaną do możliwości przeciętnego Kowalskiego i sądzę, że problem piractwa drastycznie by zmalał, zresztą uważam, że sprawa piractwa jest sztucznie rozdmuchana przez różnego typu organizacje, które próbują się "nachapać" bajońskich sum.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Nowy Poster przed premierą filmu która zbliża się wielkimi krokami.

Thorin Zamyślony przed wielką bitwą..

Thorin-Huff.jpg
 

Henry

Active member
Bez reklam
I na co będziemy czekać po obejrzeniu ostatniej części - Ci wszyscy którzy uwielbiają LOTR i Hobbita ? :-(

Dla zachowania chronologii wydarzeń zaczniemy oglądać Władcę... , a później znowu Hobbita i tak w kółko ;)
Może za Dzieci Hurina Jackson się zabierze, może Silmarilion w formie opowieśći, Tom Bombadil też mógłby zostać bohaterem jakiegoś filmu ;)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Uuuu, czekają nas chwile wzruszenia w filmie widzę.Chyba i ja do kina wybiorę się na wielki finał(bitwę)

PS. Gandalf ginie??Film to pewnie już jest gotowy na szpuli filmowej

the-hobbit-the-battle-of-five-armies-3-new-banners-and-3-new-posters

hobbit-battle-5-armies-banner-lee-pace.jpg
hobbit-battle-5-armies-banner-ian-mckellen-cate-blanchett.jpg

Bz_uqdVCEAAi8HG.jpg:large
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Podobno ma być walkower :D

;-) Nie będzie żadnego walkowera. Spalimy tę nędzną wiochę , wykastrujemy tych "strzelców wyborowych" z podziemia, z Gandalfa zrobimy Gandalfinę ( kim on tak naprawdę są:D) , tą "biała łaska z Lothloriena wyląduje w liczną "agencji towarzyskiej", a Hobbit wróci tam gdzie go miejsce , do wioski na zadu..ę: do Bag End. i tak skończy się ta niby podróż bandy "żuli" razem z przewodniczącym "Szarym Staruchem" :D:D
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
;-) Nie będzie żadnego walkowera. Spalimy tę nędzną wiochę , wykastrujemy tych "strzelców wyborowych" z podziemia, z Gandalfa zrobimy Gandalfinę ( kim on tak naprawdę są:D) , tą "biała łaska z Lothloriena wyląduje w liczną "agencji towarzyskiej", a Hobbit wróci tam gdzie go miejsce , do wioski na zadu..ę: do Bag End. i tak skończy się ta niby podróż bandy "żuli" razem z przewodniczącym "Szarym Staruchem" :D:D

Tego się nie spodziewałem,będę musiał oglądać :mrgreen:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Szkoda tylko że znowu u nas premiera filmu będzie w drugi dzień świąt BN - przecież w Polsce nikt nie zaryzykuje premiery na tydzień, dwa przed świętami...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Szkoda tylko że znowu u nas premiera filmu będzie w drugi dzień świąt BN - przecież w Polsce nikt nie zaryzykuje premiery na tydzień, dwa przed świętami...

Wcześniej na to uwagi nie zwróciłem.No to w Polsce raczej frekwencja w kinach będzie mniejsza....,bo co jak co ale od 24 grudnia do 2 stycznia trzeba pić :mrgreen:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
12.12 premiera to 13.12 będzie Polska premiera w necie z tłumaczeniem pewnie na niektórych portalach filmowych hihi :)

Na 99% jestem przekonany że będzie po świętach w Polsce premiera, choć chciałbym się mylić :), ale jak to śpiewa jedna nasza wokalistka ..." to jest Polska tu się ciężko oddycha..." :)
 
Do góry