Hobbit:Bitwa Pięciu Armii

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ostatnio gdzieś wklejałem ile każda część trylogii trwa:
a) w wersji kinowej,
b) w wersji rozszerzonej,
c) w wersji rozszerzonej z napisami.
:)
 

dupcengier28

New member
Pierwsza część "Niezwykła Podróż" o 13 minut. Zatem nie ma takich różnic jak w przypadku Władcy, ale na pewno warto i tak kupować Edycję Rozszerzoną. Zwykłą można już upolować często za około 35-40 zł. Rozszerzoną widziałem najtaniej za 99, ale czekam. Natomiast rozszerzona cz. II ma być jakoś pod koniec roku (czy nawet w lutym). Masakra.

[EDIT] i tylko wkurza mnie, że nie ma na razie mowy o Edycji rozszerzonej filmu, ale bez dodatków. Tak było z LOTR i przez to była super cena. A tutaj tylko z dodatkami, których... i tak nie obejrzę...
należałoby się rzetelniej zapoznać z wiadomościami, wersja rozszerzona Hobbita: Desolation of Smaug ma wyjść w stanach 3 listopada,a w Polandi 7 listopada br.
Co do ściągania z sieci całych filmów, wszystko zależy w jakiej jakości się ściąga, można ściągnąć wersje Remux, które mają dokładnie taki sam bitrate video/audio jak w pełnej kopii BR, tyle,że są bez menu.
 

dupcengier28

New member
Ściągać Hobbita z sieci? To chyba żart...
na zamkniętych trackerach, nie mam na myśli trackerów typu thepiratebay czy innych otwartych, można bez problemu zaciągnąć filmy w kontenerze mkv, które niczym się nie różnią od wersji na krążku BR po za brakiem menu, mają dokładnie taki sam bitrate video,ścieżki audio również są takie same, jest to tzw. wersja Remux.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam

Dzięki za link, własnie chciałem zobaczyć jak to będzie wyglądać i już widzę rozszerzoną wersję w 3d na półeczce :) bo o 25 min. to już dawno była mowa, ale zdjęć pudełek nie widziałem..
I na 99% ukarze się w Polando w listopadzie, chyba że coś nawali :) wiem to z pierwszej ręki że tak się wyrażę ...
Dla mnie taki film ściągać z sieci to profanacja...ale są gusta i guściki..
 
Ostatnia edycja:

dupcengier28

New member
Skoro dostanę to samo co w oryginale to po co mam się bawić w ściąganie pirata???
np. ściągnięcie wersji Remux tj. video bitrate/audio bitrate 1:1 BR bez menu, na szybkim łączu zajmie stosunkowo nie dużo czasu,a np. jeśli ktoś zamawia krążek BR ze sklepu internetowego to już musi czekać dni kilka na dostawę. Jeśli mowa o legalnym pobieraniu kopii w jakości BR to jedynie sklep Kaleidescape https://store.kaleidescape.com/ takie coś umożliwia, ale tylko część z wielkich hollywoodzkich wytwórni zgodziła się na dystrybucję online swoich filmów tam, a i ów sklep nie jest oficjalnie dostępny dla użytkowników z Polandi.
 
Ostatnia edycja:

dupcengier28

New member
Dzięki za link, własnie chciałem zobaczyć jak to będzie wyglądać i już widzę rozszerzoną wersję w 3d na półeczce :) bo o 25 min. to już dawno była mowa, ale zdjęć pudełek nie widziałem..
I na 99% ukarze się w Polando w listopadzie, chyba że coś nawali :) wiem to z pierwszej ręki że tak się wyrażę ...
Dla mnie taki film ściągać z sieci to profanacja...ale są gusta i guściki..
ale skoro film ściągnięty w wersji Remux nie różni się niczym poza brakiem menu, to przy czasie oczekiwania kilka dni na dostawę krążka, taka opcja może być sensowną alternatywą.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
ale skoro film ściągnięty w wersji Remux nie różni się niczym poza brakiem menu, to przy czasie oczekiwania kilka dni na dostawę krążka, taka opcja może być sensowną alternatywą.

Kolego coś Ci napisze nie bierz tego do siebie bo jesteś nowym użytkownikiem tego forum , napiszę to ogólnie... jestem z tych ludzi którzy brzydzą się ściąganiem filmów i muzyki ( chodzi mi o nie legalne ściąganie) Ci którzy płaca za to i im to odpowiada to ok nic mi do tego.. natomiast takie na żywca ściganie to jak dla mnie powinno być karalne na potęgę i do bólu bez względu na okoliczności bo nikt nie powiedział że w życiu będzie lekko i że każdy musi mieć np dany film czy dana płytę cd z jakimś wykonawcą. takim sposobem możemy mówić że paliwo tez jest drogie i trzeba na lewo je kraść np od sąsiada z parkingu... Ściąganie jest to złodziejstwo i jest karalne ...
Lubie Kolego jak moją pracę się szanuje za którą dostaje dobre pieniądze i szanuje innych pracę bo wiem ile to kosztuje i dlatego kupuje tylko oryginały, a jeśli nie chce mieć danego filmu na bluray czy dvd to czekam aż film będzie w C+ lub HBO.
A już tego typu film mieć ściągnięty to tak jak napisałem profanacja jak dla mnie oczywiście..
Nie mówiąc Kolego że jesli ten film np wyjdzie 7 listopada to ja 8 najpóźniej 9 listopada będę go już miał u siebie :) i jakby ludzie pooglądali właśnie kilkadziesiąt godzin dodatków z LOTR i Hobbita to może by zrozumieli że to jest tyle pracy, wysiłku, poświecenia, zdrowia ludzkiego i kasy tak dużej że dla normalnych ludzi( czy też dla ludzi z branży filmowej)jest to nie wyobrażalna kwota jakimi tam operują i wtedy może sięgnęliby po oryginał bez względu na wersję filmu...
I pamiętaj że takim ludziom jak ja nie tylko chodzi o te sama jakość jaka jest na krążku bluray, tylko o coś znacznie więcej....Pozdrawiam.
 

dupcengier28

New member
Kolego coś Ci napisze nie bierz tego do siebie bo jesteś nowym użytkownikiem tego forum , napiszę to ogólnie... jestem z tych ludzi którzy brzydzą się ściąganiem filmów i muzyki ( chodzi mi o nie legalne ściąganie) Ci którzy płaca za to i im to odpowiada to ok nic mi do tego.. natomiast takie na żywca ściganie to jak dla mnie powinno być karalne na potęgę i do bólu bez względu na okoliczności bo nikt nie powiedział że w życiu będzie lekko i że każdy musi mieć np dany film czy dana płytę cd z jakimś wykonawcą. takim sposobem możemy mówić że paliwo tez jest drogie i trzeba na lewo je kraść np od sąsiada z parkingu... Ściąganie jest to złodziejstwo i jest karalne ...
Lubie Kolego jak moją pracę się szanuje za którą dostaje dobre pieniądze i szanuje innych pracę bo wiem ile to kosztuje i dlatego kupuje tylko oryginały, a jeśli nie chce mieć danego filmu na bluray czy dvd to czekam aż film będzie w C+ lub HBO.
A już tego typu film mieć ściągnięty to tak jak napisałem profanacja jak dla mnie oczywiście..
Nie mówiąc Kolego że jesli ten film np wyjdzie 7 listopada to ja 8 najpóźniej 9 listopada będę go już miał u siebie :) i jakby ludzie pooglądali właśnie kilkadziesiąt godzin dodatków z LOTR i Hobbita to może by zrozumieli że to jest tyle pracy, wysiłku, poświecenia, zdrowia ludzkiego i kasy tak dużej że dla normalnych ludzi( czy też dla ludzi z branży filmowej)jest to nie wyobrażalna kwota jakimi tam operują i wtedy może sięgnęliby po oryginał bez względu na wersję filmu...
I pamiętaj że takim ludziom jak ja nie tylko chodzi o te sama jakość jaka jest na krążku bluray, tylko o coś znacznie więcej....Pozdrawiam.
chodziło o to, że technicznie wersja Remux = BR, a sfera moralna tego typu ściągania to inna kwestia, zgadzam się, że stworzenie takiego filmu czy w tym przypadku trylogii to gigantyczna praca, a dodatki do LOTR'a widziałem lata temu z płyty DVD wypożyczonej z VideoWorld, i widziałem kolosalną wręcz pracę jaka została wpompowana w stworzenie trylogii.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
chodziło o to, że technicznie wersja Remux = BR, a sfera moralna tego typu ściągania to inna kwestia, zgadzam się, że stworzenie takiego filmu czy w tym przypadku trylogii to gigantyczna praca, a dodatki do LOTR'a widziałem lata temu z płyty DVD wypożyczonej z VideoWorld, i widziałem kolosalną wręcz pracę jaka została wpompowana w stworzenie trylogii.

To widzisz sam rozumiemy się... i zdajesz sobie sprawę jak to jest z wyprodukowaniem takiej trylogii, szkoda ze wiele innych osób ma to głęboko w poważaniu, a na dodatek co jeden to mądrzejszy i lepiej oczywiście by to zrobił od reżysera, bo przecież Polak potrafi... się mądrzyć..
 

robertuss

Active member
Bez reklam
na zamkniętych trackerach, nie mam na myśli trackerów typu thepiratebay czy innych otwartych, można bez problemu zaciągnąć filmy w kontenerze mkv, które niczym się nie różnią od wersji na krążku BR po za brakiem menu, mają dokładnie taki sam bitrate video,ścieżki audio również są takie same, jest to tzw. wersja Remux.

Ten wątek nie jest o trackerach i torrentach i tp , nie po to go zakładałem.Odnośnie MKV to obraz traci na jakości i to widać.A dzwięk w takim filmie to raptem DTS.Dla ludzi ze sprzętem po kilka naście tysięcy złotych(zerknij w sygnatury użytkowników) taki choćby lolek;) ich taka jakość nie interesuje.

PS. Widzę że na forum nie ma wątku o Hobbit część pierwsza.Nie założyłem?:)znalazłem także fajne wydanie kolekcjonerskie
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ten wątek nie jest o trackerach i torrentach i tp , nie po to go zakładałem.Odnośnie MKV to obraz traci na jakości i to widać.A dzwięk w takim filmie to raptem DTS.Dla ludzi ze sprzętem po kilka naście tysięcy złotych(zerknij w sygnatury użytkowników) taki choćby lolek;) ich taka jakość nie interesuje.

PS. Widzę że na forum nie ma wątku o Hobbit część pierwsza.Nie założyłem?:)znalazłem także fajne wydanie kolekcjonerskie

O tym już nawet nie napisałem bo to już inna inszość i jak dla mnie i jak widzę dla Ciebie również oczywista oczywistość..:)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jest jednak jeden minus,chodzi o napisy.Nie wiem jak u Was ale u mnie w oryginalnym filmie napisy nachodza na obraz.W MKV sa na czarnym tle ponizej i nie zaslaniaja filmu...
Duzo razy rowniez spotkalem sie z przypadkiem ze w oryginale napisy byly gorzej przetlumaczone niz w MKV...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jest jednak jeden minus,chodzi o napisy.Nie wiem jak u Was ale u mnie w oryginalnym filmie napisy nachodza na obraz.W MKV sa na czarnym tle ponizej i nie zaslaniaja filmu...
Duzo razy rowniez spotkalem sie z przypadkiem ze w oryginale napisy byly gorzej przetlumaczone niz w MKV...

Ja powiem szczerze jakoś tego nie zauważyłem , może za bardzo bylem skupiony :) jak dla mnie na oryginale jest ok
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Piramida jak by coś to już są odtwarzacze BR które mają funkcję zmiany położenia napisów. Czytałem gdzieś na forum o nich jak znajdę podam Ci modele.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
masz rację Lolek tak na szybko znalazłem najprostszy model Philips PDP 3280 z opcją zmiany położenia napisów na ekranie...;-)
 

dupcengier28

New member
Ten wątek nie jest o trackerach i torrentach i tp , nie po to go zakładałem.Odnośnie MKV to obraz traci na jakości i to widać.A dzwięk w takim filmie to raptem DTS.Dla ludzi ze sprzętem po kilka naście tysięcy złotych(zerknij w sygnatury użytkowników) taki choćby lolek;) ich taka jakość nie interesuje.

PS. Widzę że na forum nie ma wątku o Hobbit część pierwsza.Nie założyłem?:)znalazłem także fajne wydanie kolekcjonerskie
hmm jeszcze raz powtórzę, pomijając kwestie moralne ściągania z torków, wersja Remux jest faktycznie w kontenerze MKV, ale jej parametry techniczne tj. kodek video, rozdzielczość, reszta parametrów obrazu tj. bitrate,przestrzeń kolorów,itd. równa się 1:1 do BR ,a jeśli chodzi o kwestię audio tj. dokładnie to samo co na krążku BR czyli dajmy na to DTS HD-MA 7.1/48 kHz/24bit z takim samym bitrate'em jak na oryginalnym krążku, więc od tej strony niema jakiejkolwiek degradacji technicznej, jedynie, że niema menu,ale jeśli na krążku są inne ścieżki dźwiękowe np. polski lektor/polski dubbing to też jest w kopii 1:1 w Remux'ie, więc jak to mówią "Skoro nie widać różnicy to po przepłacać".
 
Do góry