Hobbit:Bitwa Pięciu Armii

Piramida

Well-known member
Bez reklam
W trakcie dzisiejszego mycia :D

big-baby.jpg
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Panowie jestem już po wszystkich dodatkach i napiszę coś od siebie dla fanów i nie tylko....;-) Film jak i dodatki wywarły na mnie niesamowite wrażenie pod względem zarówno efektów audiowizualnych jak i również gry samych aktorów. Okazuję się, że w trakcie kręcenie trylogii LOTR oraz Hobbit powstało wiele związków na planie gdzie z tych związków narodziły się dzieci, które dorastały w trakcie jak powstawały kolejne części. Film kręcono od 1998r tj. przeszło 17lat i dla wielu aktorów jest to nie raz cała ich kariera jak i większa część z ogólnej w przypadku starszych aktorów. W trakcie kręcenia odeszło na tamten świat, 2 osoby które miały duży wkład w film...;-( Rozmach i skala kręcenia samego hobbita do dnia dzisiejszego raczej będzie nie do przebicia... Oni kręcili sceny na 107 makietach/planach, gdzie inne filmy jak dojdą do 10 to już jest bardzo dużo..;-)

Warto obejrzeć wersję rozszerzoną ze względu na rozbudowane sceny walk (szczególnie bitwa 5 armii jest mocno rozbudowana więc nasze kd będzie miało co robić) oraz wyjaśnienia nie których wątków które w wersji kinowej nie były wcale poruszane ponieważ nie było na to czasu....

Tak się chciałem z wami podzielić moimi spostrzeżeniami na gorąco po obejrzeniu całej trylogii LOTR i Hobbita...;-)

ps. Pytanie dla fanów i nie tylko z czym związane(co to jest) jest słowo ,,DALI"? Nie chodzi mi o markę kolumn tylko o Hobbita..;-)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
"DALI dupy", z brakiem konceptu w Hobbicie?

Nie od dzis wiadomo, ze nie mieli na to kompletnie pomyslu. Ale coz niektorzy tak kreca filmy.
Le Mans ze S.Mcquinem ( http://imdb.com/title/tt0067334/ ) tez tak krecili - pierwszy milion stop (300km tasmy) bez scenariusza. I wyszlo takie g.... niewiadomo co. Hobbit przynajmniej jest chwilami zabawny.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
To ja się powtórzę. Jeśli porównujemy koncept Hobbita do LOTRA to owszem, można mówić o licznych i sporych slabosciach ale jeśli porownamy do czegokolwiek innego w gatunku to Hobbit jest filmem bardzo bardzo dobrym.

Innymi słowy problemem Hobbita jest to
jak wysoko poprzeczkę zawiesił Jackson swoim poprzednim tryptykiem.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Hobbit jest w mojej opinii najcienszym z trylogii. Tylko 2 czesc tak naprawde byla ok. Bitwa troche meczaca. Ale to moja osobista opinia.
Nie ogladalem wszystkich dodatkow ale widzialem i czytalem wywiady z Jacksonem, w ktorych przyznaje sie do tego, ze przez pierwsze poltora roku (sic!) przygotowan usilowali ogarnac spuscizne po Wielkiej Meksykanskiej Kupie Byka, zas ze zaczeli krecic bedac w czarnej dupie, bez rozpisanej dobrze historii, czy storyboardow. Z uwagi na wielkie halo, ktore w zwiazku z powrotem do ukochanego przez widzow Srodziemia, rozmachem, a nawet technikaliami przedsiewziecia, podkrecilo euforyczne oczekiwanie i przyjecie filmu przez widzow. Obejrzany ponownie na spokojnie robi raczej slabe wrazenie w porownaniu do wczesniejszej trylogii. Rozczarowujacy. Powtorze, ostatnia czesc mnie smiertelnie wymeczyla i wolalbym ja skrocic niz przedluzyc.
Wyszlo na to, ze bez wzgledu na to, czy druga czesc byla dobra, czy tylko "neutralna", nie pozostawila w mej pamieci skazy, co czyni ja IMHO najlepsza. Nie pisze tego z pozycji wkurwionego lukasyzacja dziela mistrza, fana,. Po prostu sie wynudzilem.
Martin Freeman i kilka akcji z krasnoludami przypadlo mi do gustu i tyle co moge powiedziec dobrego.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja już jestem w połowie drugiej płyty dodatków ... ale dla mnie tak jak napisałem są to dobre filmy, a z tego gatunku żadne inne się nie umywają do LOTR i HOBBITA - ale to moje oczywiście zdanie.. każdy ma swoje i chyba dobrze... choć nie można odmówić im tego wszystkiego co włożyli w te filmy ale to trzeba obejrzeć wszystkie dodatki, a wtedy zapewne też innymi oczyma człowiek tak spojrzy na te filmy i odpowiednie wnioski wyciągnie..
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Co by nie mówić i się podniecać... ;)
"Władca Pierścieni" jest klasę wyżej (przynajmniej dla mnie jak i większości...)

Hobbit jest niezły,momentami ciekawy,jednak to już nie to.
Ale to i tak (w porównaniu z innymi filmami fantasy) to bardzo mocna pozycja ;)

Według mnie nie ma się nad czym spuszczać,czy tego czepiać ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie - dla przykładu jak kupowałem dzisiaj Terminatora widziałem gościa trzymającego trójpak Hobbita w 3d - naprawdę miło było popatrzeć jak gość jest uchachany że sobie kupił te filmy za naprawdę duże pieniądze... jak na taki kraj jak RP>
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Co by nie mówić i się podniecać... ;)
"Władca Pierścieni" jest klasę wyżej (przynajmniej dla mnie jak i większości...)

Hobbit jest niezły,momentami ciekawy,jednak to już nie to.
Ale to i tak (w porównaniu z innymi filmami fantasy) to bardzo mocna pozycja ;)

Według mnie nie ma się nad czym spuszczać,czy tego czepiać ;)

:cry::cry: To naprawdę Ty napisałeś?? Nie wierze. Aż popłakałem się ze szczęścia :cry::cry:
Masz gratis od Saurona. :cry:
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nic nie przyniosła reformy,gdyż zbereźny wątek w tym czasie czytałem gdzie indziej :mrgreen::-D;)

P.S.
Savron,postaraj się bardziej :p:-D;)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Boze ile hejtu.
Ja z moimi homble opiniami, moge co najwyzej startowac na jakas sprawnosc zuchową Malego Prowokatora.
Tam to siedza zawodowcy.


Co by nie mówić i się podniecać... ;)
"Władca Pierścieni" jest klasę wyżej (przynajmniej dla mnie jak i większości...)

Przyznaj sie, ze po prostu lubisz bling, a nie szlajanie sie bez celu.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dobrze że przeczytałem tylko główny tekst i z 5 komentarzy (albo i nie dobrze,bo bym się bardziej pośmiał...) ;)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Co by nie mówić i się podniecać... ;)
"Władca Pierścieni" jest klasę wyżej (przynajmniej dla mnie jak i większości...)

Hobbit jest niezły,momentami ciekawy,jednak to już nie to.
Ale to i tak (w porównaniu z innymi filmami fantasy) to bardzo mocna pozycja ;)

Według mnie nie ma się nad czym spuszczać,czy tego czepiać ;)
Muszę przyklasnac :) bo właściwie napisałeś to samo co ja :)

Hobbit to drugi najlepszy film fantasy w historii kina. Do pierwszego (LOTR) traci dużo, ale i tak mniej, niż trzeci (jakies propozycje???) do Hobbita.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak napisałeś .... choć kręcenie Hobbita było znacznie trudniejsze dla P. J. z powodu braku czasu...ale i tak uważam że potem długo długo nic nie ma...
 
Do góry