HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

syberka

New member
Może nie ten dział i wątek ,ale zadam to pytanie. Czy jest jakaś alternatywa dla Q10. Mam Shield Tv- zaznaczam. Jednak nie bardzo chcę używać Kodi. Wolę natywne odtwarzanie różnych treści. Głównie moich obrazów BD.iso oraz DVD. Jest jakiś sprzęt ,który to odtworzy i będzie miał 4K HDR?
Pytam - gdyż mam jeszcze możliwość odesłania sprzętu.
 

200473

New member
Zauważyłem ,że odtwarzacz SAM się wzbudza tzn: po jakimś czasie od wyłączenia zaczyna pracować dysk wewnętrzny HDD i wentylator? Czy to normalne zachowanie?
Himedia Q10 Pro nie ma obsługi HDMI CEC. Dlatego czasem niektórzy maja problem z dziwnym zachowaniem odtwarzacza. Jedynym rozwiązaniem jest nabycie przewodu HDMI bez obsługi CEC lub wycięcie pinu w przewodzie HDMI. Pin który należy wycięć jest pokazany w opisie przewodu hdmi. Po tej operacji już nie będzie takich dziwnych zachowań odtwarzacza. Sam tak zrobiłem.
https://electronics.howstuffworks.com/hdmi2.htm
 

muzyk219

New member
Ok Romy tak, ale chodzi mi o różnego rodzaju dodatki i fixy, które w swojej"budowie" sa jak custom rom. Więc przypuszczam ,że należy je wgrać poprzez update? Ale czy na pewno?
Jakich Laucherów używacie?
Dodatki instaluje się jako update w menu. Bez szpilki. Ze szpilką tylko cały firmware. Z resztą pisze o tym konkretnie na Futeko.
Z luncherów ostatnio zainstalowałem https://www.futeko.com/newforum/index.php?topic=4275.0
i zostaję z tym na dłużej. W ostatnim roku przerobiłem chyba z milion luncherów. I ze sklepu play i z poza. Wiele miało zawsze jakieś braki które dyskwalifikowały ich użytkowanie. Po wgraniu w/w firmware, w końcu coś nowego i działającego w 100%.
To co p[rawda nie luncher tylko nowe firmware ale przynajmniej inaczej to wygląda i faktycznie wszystko działą.
 
Ostatnia edycja:

syberka

New member
Może nie ten dział i wątek ,ale zadam to pytanie. Czy jest jakaś alternatywa dla Q10. Mam Shield Tv- zaznaczam. Jednak nie bardzo chcę używać Kodi. Wolę natywne odtwarzanie różnych treści. Głównie moich obrazów BD.iso oraz DVD. Jest jakiś sprzęt ,który to odtworzy i będzie miał 4K HDR?
Pytam - gdyż mam jeszcze możliwość odesłania sprzętu.

A jeśli chodzi o te pytania?
 

syberka

New member
Odsyłaj i sprawdź Zidoo z serii Z.
Miałem zidoo x1000 i mnie rozczarował( brak wsparcia BD menu)
Chciałbym zostać w sumie na Q10, jednak :
1. Czy jest (istnieje) jakiś mod, plugin itp do odtwarzania DVD menu w Kodi?
2. Czy da się skonfigurować Kodi dodając w nim program do odtwarzania- domyślny wybrany?
3. Czy powrót do andka 5 i wersji 1.0.9 i kodi 16.1 coś pomoże w n/w problemach?
4. Czy faktycznie w wersji 5 jest aplikacja Wall Poster?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
syberka - napisz coś więcej o Zidoo ,jaki konkretnie miałeś model i jakie miał wady,zalety względem Himedii. A to menu to takie dla Ciebie ważne ?
 

syberka

New member
syberka - napisz coś więcej o Zidoo ,jaki konkretnie miałeś model i jakie miał wady,zalety względem Himedii. A to menu to takie dla Ciebie ważne ?

Zidoo X20 - nie miał menu obrazów BD. Mieli to poprawić w następnym sofcie ,ale miałem 14 dni na odesłanie . Czy naprawili nie wiem.
W Q10 na najnowszych firmware brakuje mi przyswajalnego Wall Poster, i manu DVD.
 

tomwega

Member
Ja mam zidoo x9s i ma menu bd.
To była podstawą do zakupu tego odtwarzacza.
Update softu na bieżąco.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

syberka

New member
Ja mam zidoo x9s i ma menu bd.
To była podstawą do zakupu tego odtwarzacza.
Update softu na bieżąco.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Niestety na czas zakupu nie odtwarzał menu BD.
Dziś sprawdziłem materiały DVD.iso w Kodi na Shield TV- odtwarzaja się prawidłowo z pełnym menu. Więc w Q10 to raczej wina software niż hardware?
Poza tym strasznie irytują mnie "krzaczki" i błędne informacje o wykonawcach w odtwarzaczu muzyka. Da się to jakoś zmienić?
Oj chyba Q10 zostanie zwrócony- za dużo z nim problemów!
Miała być maszynka do wszystkiego ,a nie jest nawet do prostych zadań. leciwy Dune HD Max łyka wszystko prawidłowo oprócz 4K i gęstych formatów
 

syberka

New member
I jeszcze jedno pytanie'
Przeszedłem na wersję androida 5, później wracałem do 7- czyli wgrywałem po kolei wersje 7.
Zauważyłem ,że przestała działać karta sieciowa LAN. WiFi jest jednak po kablu cisza. Nie świeca się nawet diody przy wtyczce lan?
Mogła uszkodzić się karta samoistnie?
 

kristof11

Member
I jeszcze jedno pytanie'
Przeszedłem na wersję androida 5, później wracałem do 7- czyli wgrywałem po kolei wersje 7.
Zauważyłem ,że przestała działać karta sieciowa LAN. WiFi jest jednak po kablu cisza. Nie świeca się nawet diody przy wtyczce lan?
Mogła uszkodzić się karta samoistnie?


Wątpię, aby się uszkodziła, pewnie w złej kolejności instalowałeś softy.
 

muzyk219

New member
syberka
Nie wiem czemu masz jakieś problemy z tym odtwarzaczem. Mam Q5 a to to samo pod względem firmware.
Nie mam z nim żadnych problemów o których Ty wspominasz. żadnych chińskich krzaków. Nic, kompletnie zero problemów. Android 7 z tego linku.
Odtwarzacz ma wszystko co się chce. Jeśli u Ciebie coś nie działa to może źle wgrałeś kolejność firmware.
 

kristof11

Member
Jeśli nadal masz problemy, których inni nie mają, radziłbym wgrać najpierw 1.0.7 naciskając z tyłu szpilką przycisk. Według forum Futeko soft ten czyści całkowicie pamięć. Dopiero później po kolei inne softy
 

syberka

New member
Jeśli nadal masz problemy, których inni nie mają, radziłbym wgrać najpierw 1.0.7 naciskając z tyłu szpilką przycisk. Według forum Futeko soft ten czyści całkowicie pamięć. Dopiero później po kolei inne softy

Tak właśnie zrobiłem. Lan powrócił. Jednak w odtwarzaczu "muzyka" mam nadal krzaczki ,okładki i identyfikacja wykonawców czy utworów to porażka. Nic się nie zgadza. w Zidoo prawie bezbłędnie to się wyświetlało.
Cóż walczę dalej, może uda mi się okiełznać ten player?
 

syberka

New member
syberka
Nie wiem czemu masz jakieś problemy z tym odtwarzaczem. Mam Q5 a to to samo pod względem firmware.
Nie mam z nim żadnych problemów o których Ty wspominasz. żadnych chińskich krzaków. Nic, kompletnie zero problemów. Android 7 z tego linku.
Odtwarzacz ma wszystko co się chce. Jeśli u Ciebie coś nie działa to może źle wgrałeś kolejność firmware.
Właśnie ten soft mam wgrany- niestety w odtwarzaczu "muzyka" nadal krzaczki. Zrobię zrzut i wrzucę na forum.
poza tym w KODI polecanym w tym forum zainstalowałem filmy i Kodi się wysypuje. Tzn : zrobiłem bibliotekę ,ale kiedy ją przeglądam KODI się zamyka?
 

grzesch

New member
Problem z filmami 4K

Dorobiłem się dobrego TV - Samsung 55Q80RAT i po podłączeniu do Himedii mały zonk. Filmy HD działają jak wcześniej, natomiast filmy 4K 60Hz - tylko dźwięk. Rozumiem, iż mam odhaczyć HDCP 2.2 (zgodny TV), ustawiam rozdzielczość na 2160 60Hz, HDR na Auto i kicha. Menu się wyświetla, TV pokazuje rozdzielczość 3840 x 2160/60Hz i filmy HD działają, filmy 4K tylko dźwięk. Sprawdziłem 2 różne kable HDMI i nic. Macie jakieś pomysły ?
 

venomas200

New member
Bez reklam
Ja nie mam problemu na OLED więc albo kabel albo masz coś namieszane. Zrób reset urządzenia, pokombinuj inne porty HDMI
 
Do góry