HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

patee

New member
1.Jak działa automatyczne przełączanie pomiędzy klatkażem 23/24i 30 fps.
-czy działa ono tylko na Media Center czy na inny playerach również (KODI, MXPlayer),
-czy jest możliwość "ręcznej" zmiany częstotliwościowi odświeżania w ustawieniach systemowych Himedia? (czy pilot posiada taką możliwość?)
2.Czy KODI obsługuje gęste formaty audio DD TrueHD , DTS-Hd itp, jakie playery zainstalowane na Himedia to potrafią?
3.Jakość obrazu? Mam Fergusona fbox atv. Czy jakość wyświetlanego obrazu przez Himedia jest wyraźnie lepsza?


1. Działa dobrze. W razie czego można doinstalować patche dla Kodi i wrappera

[PATCH] More auto framerate switching - HIMEDIAPLAYER
[PATCH] Auto framerate switching - KODI
Na pilocie nie ma opcji zmiany odświeżania.


2. Gęste formaty to raczej wrapper. Panowie od Kodi chyba w nosie mają urządzenia inne niż Nvidia Shit/Shield ;)


3. Nie mam porównania.
 

muzyk219

New member
Więć wygląda na to że to spaprane oprogramowanie Q5/Q10 a ja właśnie przywróciłem ustawienia fabryczne w Q5 i chyba niepotrzebnie.
Cóż, trzeba czekać aż coś zrobią z tym.
 

zawziety79

New member
Mozna ustawic , ale jesli masz film 24hz to Himedia automatycznie zmienia Ci na dane klatki z OSD 60hz na np 24hz. Jeszcze jest jeden plugin który zmienia ci automatycznie HZ.


Dzięki! Chodzi o to że menu wyświetlacza będzie wyświetlane w rozdzielczości jaką ręcznie ustawie? (w tym wypadku 1080p24hz).

Jak na razie mój Tv tylko FHD. Zależy mi na optymalnej płynności z filmów cz z YOUTUBE (tutaj odświeżanie trzeba ręcznie ustawić).
 

zawziety79

New member
Kodi + Wrapper. Na materiałach 4k mam napisy z Kodi. Na materiałach FHD mam napisy z Media Center. Preferuje napisy z KODI. Jak ustawić napisy z KODI na treściach FHD??
 

qentin

New member
Cześć Panowie,
Po przekopaniu ponad 140 stron i początkowej ekscytacji nastąpiła chwila zwątpienia w omawiany player. Po wielu latach używania Extreamera Prodigy chciałem wreszcie przesiąść się na coś poważniejszego. HiMedia od Prodigy dzielą lata świetlne jednak jak widzę po recenzjach na forum nie jest wolny od wad.Zastanawiam się zatem, czy HiMedia będzie dobrym strzałem a może lepszym rozwiązaniem okaże się Zidoo z10?
Player ma służyć właściwie do jednego celu, odtwarzania filmów w dobrej jakości z bezstratnym dźwiękiem.
Czy na forum są osoby, które testowały (a może nawet mają) oba wspomniane wyżej modele i mogłyby zarekomendować lepszy?
Wiem, że może to być dość subiektywna ocena ale z drugiej strony funkcjonalność i sprawność działania jest weryfikowalna i można na jej podstawie wyciągnąć wnioski.
Z góry dziękuję.
 

kristof11

Member
Podobnie jak Ty kupiłem HIMEDIE do odtwarzania filmów z bezstratnym dźwiękiem (Dolby Atmos, DTSX) i z tego jestem bardzo zadowolony. Wszystko działa płynnie.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zastanawiam się zatem, czy HiMedia będzie dobrym strzałem a może lepszym rozwiązaniem okaże się Zidoo z10?
Czy na forum są osoby, które testowały (a może nawet mają) oba wspomniane wyżej modele i mogłyby zarekomendować lepszy?

Testowałem obydwa playery pod kątem używania do odtwarzania multimediów. Moim wyborem jest HiMedia. Argumenty: praktycznie ta sama wydajność, więc na korzyść HiMedia przemawia cena. Poza tym, ale to moja subiektywna ocena, chipset Hisillicon jest bardziej dopracowany od Realteka 1296DD, choć temu ostatniemu trudno coś zarzucić.
 

qentin

New member
Testowałem obydwa playery pod kątem używania do odtwarzania multimediów. Moim wyborem jest HiMedia. Argumenty: praktycznie ta sama wydajność, więc na korzyść HiMedia przemawia cena. Poza tym, ale to moja subiektywna ocena, chipset Hisillicon jest bardziej dopracowany od Realteka 1296DD, choć temu ostatniemu trudno coś zarzucić.




Co do ceny Zidoo można znaleźć w podobnej do HiMedia więc kwestie finansowe nie predysponują wyboru. Przyznam się szczerze, że im więcej czytam o kolejnych playerach tym większy problem mam z ostatecznym wyborem :/ Do stawki doszły dwa dodatkowe odtwarzacze, Egreat A10 i Zappiti ONE 4K (oba na realteku)

Na zagranicznych forach czytałem jednak, że z Egreatem jest sporo problemów a ich dział supportu to kpina, natomiast wszyscy piszą entuzjastycznie o Zappiti. Bądź tu mądry i pisz wiersze...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Co do ceny Zidoo można znaleźć w podobnej do HiMedia więc kwestie finansowe nie predysponują wyboru.

Hmm... Zidoo Z10, o którym wspomniałeś to ok. 1200 zł u nas (Chiny ok. 270 dolarów), HiMedia Q10 Pro to ok. 700 zł (Chiny ok 180 dolarów). Więc różnica jest poważna.
 

sisimon

New member
witam, czy kupując player HiMedia Q10 Pro będę mógł odtwarzacz moje prywatne filmy z obrazów ISO DVD i BLURAY wraz z MENU ? Czytałem że HiMedia Q10 Pro ma tylko BD-Lite czyli jakieś skrócone menu a nie moje będzie wczytywał. Chyba że zmieniło się coś od czasu jak czytałem ten wątek i już potrafi wczytywać MENU z ISO BLURAY ? Czy nie będzie problemu z plikami avi zgranych z kaset VHS ? pzdr
 

patee

New member
U mnie na Q5 Pro z custom firmware 2.1.1 z Kodi 18 odtwarza ISO BluRay.
Jest do wybory BD-Lite jak i Full Navigation
 

Mirek_Gra

Member
witam, czy kupując player HiMedia Q10 Pro będę mógł odtwarzacz moje prywatne filmy z obrazów ISO DVD i BLURAY wraz z MENU ? Czytałem że HiMedia Q10 Pro ma tylko BD-Lite czyli jakieś skrócone menu a nie moje będzie wczytywał. Chyba że zmieniło się coś od czasu jak czytałem ten wątek i już potrafi wczytywać MENU z ISO BLURAY ? Czy nie będzie problemu z plikami avi zgranych z kaset VHS ? pzdr


ISO Bluray działa bez problemu, DVD tylko poprzez Kodi, w mediaplayerze nie ma menu.
 

sorensen

New member
cześć

Chciałbym wgrac aktualizacje do himedi ale męcze sie i nic mi nie wychodzi.
Na początku probowałem z menu odtwarzacza pobrac online, nie udało sie czekalem cały dzień na koncu jakis bład wyskoczył.
Pobrałem plik na dysk przerzuciłem na pedrive, probuje z menu upgrade z usb, nie widzi tego.
Teraz probuje wcisnąć restart z tyłu i załączyć odtwarzacz. Nic sie nie dzieje odtwarzacz otwiera sie normalnie.

Prosze napiszcie mi jak robicie uaktualnienie.? Zastanawiam sie np czy pliki sciasgniete z futeko rozpakować na tym pendrive ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy ktoś na szybko może polecić jakąś aplikację, która pozwoli na odłączenie dysku zewnętrznego USB przed całkowitym wyłączeniem odtwarzacza (coś jak w Windows bezpieczne usuwanie nośników USB). Chodzi o to, że podczas wyłączania HiMedia mój dysk (Maxtor 2 TB) wydaje dziwny odgłos (parkowanie głowic?) i boję się o jego żywotność. Z poprzednim dyskiem Adata tego problemu nie miałem. Dodam, że odłączenie dysku zewnętrznego w ustawieniach systemowych nie daje zadowalającego rezultatu.
 

grzesch

New member
Czy ktoś na szybko może polecić jakąś aplikację, która pozwoli na odłączenie dysku zewnętrznego USB przed całkowitym wyłączeniem odtwarzacza (coś jak w Windows bezpieczne usuwanie nośników USB). Chodzi o to, że podczas wyłączania HiMedia mój dysk (Maxtor 2 TB) wydaje dziwny odgłos (parkowanie głowic?) i boję się o jego żywotność. Z poprzednim dyskiem Adata tego problemu nie miałem. Dodam, że odłączenie dysku zewnętrznego w ustawieniach systemowych nie daje zadowalającego rezultatu.
Kirek, ja mam HGST 4TB wewnętrzny i po wyłączeniu mam ten sam dźwięk. Jest to normalne zachowanie dysku - parkuje głowice dla bezpieczeństwa talerzy (już co najmniej od 8 lat wszystkie firmy produkujące dyski mechaniczne stosują zabezpieczenia po nagłym odcięciu zasilania - bezpieczne parkowanie głowic).
 

grzesch

New member
Podobnie jak Ty kupiłem HIMEDIE do odtwarzania filmów z bezstratnym dźwiękiem (Dolby Atmos, DTSX) i z tego jestem bardzo zadowolony. Wszystko działa płynnie.
Kristof11 możesz mi powiedzieć, jak odtwarzasz Dolby Atmos na Himedii ?
Mam koncert Hansa Zimmera w Pradze w DolbyAtmos 7.1 i jak odpalam to jest cisza w głośnikach :confused:
 
Do góry