HiMedia Q10 Pro - wszystko o odtwarzaczu

fenix79

Member
Nie, całe szczęście, że można to obejść :)

Wygląda to na wadę konstrukcyjną urządzenia. Bałem się, że będę musiał Himedie sprzedać bo dla mnie nieakceptowalne jest brak passthrough w tv.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Tylko szkoda, że to obejście działa do 1080p. Ale powyłączałem opcje cec we wszystkich urządzeniach i wieczorem jeszcze sprawdzę czy to coś daje.
Wina ewidentnie leży po himedii z tytułu braku wsparcia dla cec.
Gość z C4i potwierdził brak wsparcia dla cec.
Szkoda że to urządzonko jest tylko na amazonie.
Myślę że splitter hdmi też rozwiązałby sprawę, tylko doszedłby jeszcze jeden kabel.
Na chwilę obecną pozostaje wzbudzanie ampli na chwilę i to działa.

Swoja drogą szkoda, że o tym zapomnieli konstruując himedię bo to swoją drogą dobry player z dużymi możliwościami.

Alternatywa z obsługą cec to dune solo 4k ale za to brak 4k60hz, coś za coś.

Dobrze, że chociaż nie ma problemu z dużymi plikami i gęstą ścieżką dźwiękową.
 

ketyso

New member
Problem z CEC jest po stronie Himedii i jest już znany od dawna,proponuje wyciąć pin w kablu hdmi i jest OK,u mnie teraz działa,ale mam problem z dźwiękiem DD,DTS i HD na KODI 17 i Android 7 fw.2.0 nie odtwarza.Na Media Center działa prawidłowo.Wina Kodi 17 czy fw.?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Nie wiem czy się cieszyć przedwcześnie ale zmieniłem port hdmi w tv i dziś zadziałało tak jak trzeba... Oby tak dalej.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

slawkor

Member
Bez reklam
Dune jest trochę podobny do mede8er a. Bardzo dobry Player ale tylko Player. Gdyby ta firma wypuściła taki z obsługą 4k60hz a jeszcze z androidem to bym się nawet nie zastanawiał nad innym. A na tę chwilę nie mają razem z dune nic do zaoferowania, nie wspominając o szybkości działania. Himedia może nie jest jakaś wypasiona ale na te chwilę nie ma konkurencji. Nawet wśród Player ów na słabych 8rdzeniach,które nic nie wnoszą.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

slawkor

Member
Bez reklam
Niestety mimo zmiany portu hdmi w tv dalej to samo. Zmyliło mnie to, że wcześniej ampli miałem oddalony dlatego zadziałało bez wzbudzania. Swoją drogą dziwne to jest.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

ellah

New member
Na próbę aktywowałem w swoim Onkyo funkcję passthrough z Himedią.
Wszystko działa jak trzeba,Dźwięk jak i obraz jest na tv,nie muszę wzbudzać amplitunera.

A mozesz podac dokladne ustawienia w Ampie?

I jeszcze czy problem moze tez generowac sam kabel HDMI dolaczony do HImedia?
 
Ostatnia edycja:

ellah

New member
A teraz pytanie z innej beczki. Jakie wtyczki do kodi i apki macie zainstalowane na playerze?

O to samo pytalem nikt nie odpisal...
U mnie jak na razie z wtyczek - mrknow i ta druga polska TV, exodus, specto i xxx:)

Nie dzial mi sciaganie napisow, nie moge tez doinstalowac napi[projekt z ogolnego repo, komus dziala?

CO polecacie jeszcze z tyczek i apek?
 

slawkor

Member
Bez reklam
Tak jak napisałem wyżej zmieniłem port hdmi w tv i już myślałem że śmiga ale niestety...
Po wyłączeniu ampli i załączeniu himedia po jakimś czasie znowu trzeba wzbudzać ampli.
Czyli wychodzi na to że jakbyś nie ustawił ampli to i tak trzeba go wzbudzać. Problem może rozwiązać urzadzonko z postów powyżej. Czy deratyzacja Pinu w hdmi.
Jeśli ampli był włączony wcześniej problem nie występuje, ale jeśli nie był włączony od jakiegoś czasu trzeba go wzbudzać.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry