HiMedia HD600A i B

DOMEL9

New member
Bez reklam
No ogólnie to chodzi o to jaki jest użytkownik i hasło do samby jak odpale usługe w mojej sieci ? bo do torrenta to wiadomo - a tu nie wiem czy to użytkownik na windowsie xp czy jak, haseł nie mam do windowsa żadnych - jak nie dam zabezpieczeń to śmiga mi po sieci wszystko bez haseł i loginów
Inna sprawa na modowanych fw nie działa torrent - ogólnie to chyba nie dopracowali bo nie wciąga mi różnych torrentów raz że invalid raz się zawiesza
co do wideo i audio na oficjalnym fw - nie dawajcie ustawienia hdmi auto - tylko dokładnie tak jak macie TV - 720 p 60khz albo 1080p 60khz - mi zniknął dzwięk i potem strasznie trzeszczały mp3 jak dawałem po hdmi lpcm przy ustawionym 1080p 50khz a mam tv 720p ( konsola mi bierze 1080 nie wiem czemu hyhy ) dalem 720p 60khz i wszystko pięknie śmiga
 

bebbop

New member
DOMEL9 a zagladales do instrukcji do ktorej linka podawal Kirek50 na 4 stronie tego tematu :D? Jakby co strona 6, prawy dolny rog :)
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
sąsiad no co ty - gamoń aż taki nie jestem instrukcje dostałm też z towarem hyhy - to działa do torrentów tylko, a do samby nie :eek:k:
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Spróbuję podzielić się wiedzą w związku z kilkoma zadanymi tu pytaniami. Jeżeli chodzi o bezproblemową współpracę playera i Windowsów, najlepiej utworzyć jednak konto w Win: np. guest;guest, udostępnić odpowiednie katalogi, ale w sekcji network setupu playera wyłączyć logowanie BT i Samba, które tak naprawdę niczemu nie służy. Tak to mam zrobione, komunikacja w obydwie strony, odtwarzanie, kopiowanie, przesuwanie itp. - bezproblemowo.

Jeżeli chodzi o ustawienia wideo: mój player współpracuje z Samsungiem C650, mam na stałe 1080p 60 Hz. Jednak z praktyki wynika, że lepiej czasem (przy innych tv) ustawić HDMI Auto - np. w przypadku materiału SD telewizory "negocjują" z playerem najlepsze ustawienia upscalingu. Domel9 nie wspomniał, jaki to telewizor, ale gdy pisze, że 720p to wygląda na HD Ready. W tej sytuacji jest tylko wybór 720p 50 HZ lub 1080i. Dziwne, że pozostałe rozdzielczości są aktywne, bo player powinien je wyłączyć.

Nie wiem ciągle o jaki modowany firmware chodzi, ale wszelkie problemy z BT i ściąganiem plików rozwiązuje fw, o którym wspominałem tutaj http://www.hdtv.com.pl/forum/654935-post96.html

Są tam dwie konsole (192.168.x.x:8081 i 192.168.x.x:8088 można z ich poziomu zrobić wszystko. To nic, że menu jest po chińsku: po najechaniu kursorem na chińskie znaczki na dole przeglądarki wyświetla się pełny link i wiemy, co jest co.

W tymże fw jest też moduł iMax. (tools) z Transmission.

Dodam, że nie używam BT z playera, wolę z komputera.

Jeżeli chodzi o karty Wi-Fi USB współpracujące z playerami na Realteku to 98 proc. takich playerów współpracuje z kartami WiFi USB opartymi na chipsetach RTL8191SU lub RTL8192. Od ponad roku używam karty USB na tym pierwszym - bezproblemowo, choć trochę się grzeje. Działała na SoC 1073, działa na 1185.

W przypadku podanego linka do karty miniPC trudno mi coś powiedzieć - w teorii i według ludzi z chińskich forów ma działać. Natomiast warto rzucić okiem do wnętrza playera, czy jest złącze miniPC. Przeczytałem, że z początku robione były dwa typy płyt - z takowym złączem i bez, później tylko ze złączem. Swojego playera nie rozkręcałem, więc nie wiem, jak sprawa wygląda.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Pod adresem HD600 series

działa od kilku dni australijskie forum HD600. Wpisów niewiele, ale moderuje przedstawiciel HiMedia na Australię, więc można zadawać konkretne pytania sprzętowo-software'owe.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
No zainstalowałem ten mod firmłer co wyżej w końcu i zobacze jutro co będzie - co do TV to mam HDready plazme LG ale na konsoli wykrywa mi 1080 i tak ustawione jest a co dziwne obraz jest lepszy w XMB ps3 - wiec i tu ustawiłem 1080p 60 hz ale zaczeły się problemy z dzwiękiem - to dałem teraz 720p 60hz i jest cacy ( ogólnie dziwne ) - poza tym nie natrafiłem na żadne inne dziwolągi narazie - a wracając od sieci to dałem sobie spokój z zabezpieczeniem samba i bt - po prostu wyłączam udostępnianie katalogu w windowsie i tyle, wsio lata a odtwarzacz łyka wszystko jak młoda bułgarka.
Ogólnie to jest megawypashajfi tylko się uczyc co do czego służy i co z czym się je.Kirek jako nasz chinśki dywersant hyyh - no tam widziłem że udzielasz się na forum.
A i zapomniałem - mi nie działa safe mode update - pytanie może to tylko działa jak nie rusza systemu po błędzie ? bo próbowałem wiele razy na różne sposoby.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
mi nie działa safe mode update - pytanie może to tylko działa jak nie rusza systemu po błędzie ? bo próbowałem wiele razy na różne sposoby.

Wkładamy pendrive'a z fw do USB, przy wyłączonym playerze naciskamy (wykałaczka, wkład do długopisu itp.) umieszony z dziurce z tyłu przycisk reset, trzymając tenże przycisk włączamy player guzikiem z przodu i czekamy aż pokaże nam się na ekranie plansza HiMedia z dopiskiem u dołu "upgrade". Puszczamy przycisk resetu i po kilku sekundach rozpoczyna się flashowanie. Uwaga: po ustawieniu języka i sieci player się samoczynnie restartuje, później ustawiamy resztę parametrów.
 

rojam

New member
tez mi nie chciało ruszyc - musiałem uzyc Standard Mode Upgrade
[FONT=Arial,Bold][FONT=Arial,Bold][/FONT][/FONT]- może odpowiednio trzeba przygotowac pena z plikiem upgrade (sposób podany przez kirka oczywiście próbowałem - z przyciśnietym z tyłu obudowy przyciskiem )- czekałem pare minut z planszą himedia i "upgrading", w końcu po 5 minutach przerwałem i zainstalowałem normalnie wybierając z katalogu -setup-"USB upgrade"
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
no nie działa mi dalej napisałem na kangurzym forum może coś poradzą- próbowałem z powerem wciśniętym i puszczonym ( bo gdzieś tak doczytałem ) ale zawsze ładuje system jakby nic i tylko mogę normal upgrade - poza tym też mam błąd 404 jak połącze się z usługami imax i już konkretne kanały mam wybierać to dalej nie idzie, ciekawe czy to faktycznie przez to że modowany firmwar był poprzez normal mode flaszowany do plejerka.:eek:k:
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Żeby nie było tego błędu w Imax i innych serwisach IMS, należy właśnie zrobić safe upgrade - chodzi o całkowite opróżnienie pamięci z resztek poprzedniego fw. Gdy zrobiłem upgrade właśnie tym sposobem wszystkie sprawnie działają.

Nie widzę możliwości, aby w jednym egzemplarzu dało się robić safe upgrade, a w drugim nie. Ważne jest, aby po wciśnięciu czegoś do dziurki z resetem (dla pewności: dziurka pomiędzy wtykiem zasilania, a HDMI) poczuć, że przycisk zmienia pozycję - czuć takie lekkie pyknięcie. Po dwóch-trzech sekundach - nadal trzymając wciśnięty przycisk resetu - wciskamy włącznik z przodu obudowy (tylko wciskamy, nie trzymamy, trzymamy przycisk resetu) i po kolejnych dwóch -sekundach pojawia się plansza HiMedia upgrade.

Dla pewności przećwiczyłem wszystko przed sekundą jeszcze raz i działa jak złoto.

Pendrive w FAT32, w katalogu głównym wyłącznie plik install.img.
 
Ostatnia edycja:

rojam

New member
Czy ktoś z użytkowników podłączał do Hd 600 A zewnętrzny dysk po sata?
2.Czy odtwarzacz widzi go jako kolejny dysk c, d, e.
3. Czy można kopiować pliki pomiędzy dyskami (usb i sata). 2 dyski zewnętrzne (usb) widziane są jako c, d i można bezproblemowo kopiować pomiędzy nimi pliki, z jednego dysku na drugi.)
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
Banzai Her komendant ( dzięksy Kirek ) - drobny apdejt - na dysku usb nie może być nawet najmniejszego pliczku !! tylko sam install.img - i działa piknie
dodatkowo mamy nowy firmware http://dl.himedia-tech.cn/HD600/HD600_1.0.3.0.rar
Fixed Bugs:

  • Auto played the incorrect file in BDMV folder sometimes
  • Displayed the wrong message for HDD lost power while scanning media library
  • Fix audio stutter issue while playing some movies
  • Fix the scrambled video issue when start playing in BD Lite mode
New Features:

  • Add a new option in Setup>Intelligent setup to auto poweroff the internal HDD when it's idle for a certain period
  • Make web browser enter the localised Google page according to system's language setting
  • Support Thai and Vietnamese languages

oraz modowany od maxa
http://1073dd-max.googlecode.com/files/install.part1.rar
http://1073dd-max.googlecode.com/files/install.part2.rar
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
i dlatego napisałem Banzai her komendant hyhyh a to znaczy dziekuję kierowniku sekcji HImedia 600 - czyli dzięksy dla Kirka :eek:k:
aa ten od Maxa chyba ma uszkodzony rar part 2 więc napisałm mu to może wrzuci jeszcze raz porawiony
 

rojam

New member
nowy modowany soft wgrałem part 1 i 2 ok- metoda safe mode upgrade- wszystko przebiegło bez problemów-wskazówki Kirka bezcenne :)
pytanko: jak zmieniać wielkość czcionki napisów podczas oglądania filmu - bo mam tylko wybór gdy nacisnę menu: 1. język napisów 2. przesuniecie góra dół i jak przejść do subtitle II. Czy można zmienić kolor czcionki?
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
Można wszystko nawet czas napisów ustawic pod film - masakra ale do rzeczy jak leci film dajesz menu->subtitle-> i masz wszystkie 7 opcji - rozmiar jest drugi od góry sam zobaczysz co jest do wyboru - powinieneś mieć wszystko w tym menu ( może zobacz główne ustawienia jak masz, może coś upraszcza to menu) ? a jak wskoczyć na drugie napisy - wcisnij kierunkowy w prawo
a i udało mi sie rozpakowac te party - ale z samego rana było coś nie tak, 3 razy sciągałem i była lipa
na razie nie instaluje nowego softu
 
Do góry