Hej w co gracie na x360!

adamouse

New member
arsenal napisał:
Weekend mam wolny i może trochę czasu znajdę w przerwach między zwalczaniem grypy :(. Jeśli jeszcze tego nie wiesz marcin to warto przeczekać w singlu napisy końcowe dla bonusowej misji w samolocie.

@tigerheart. Też się przymierzam do Mass Effect tylko nurtują mnie dwie kwestie. Czy polskie tłumaczenie jest ok( ja nie potrzebuję ale to i tak ważne jest) i czy te doczytywanie tekstur jest tak uciążliwe jak piszą w recenzjach.
Za Mass Effect się chcę wziąc a jeszcze genialnego Jade Empire z Xboxa nie skończyłem:roll:
Mass Effect skończyłem już dwa razy i jestem w trakcie trzeciej rozgrywki. Szczerze mówiąc, dla mnie GOTY w RPG, ale jestem maniakiem cRPG od lat więc opinia daleka od obiektywnej :)
Może nie ma takich odjechanych pomysłów jak w Bioshock, ale wszystko wskazuje na to, że przejdę ją na pewno 3 razy, a może i 4. Wiem też, że jej nie opchnę - będę czekał na dodatki na Live, a jestem pewny, że się pokażą.
Dogrywanie wkurza, ale da się przeżyć. Niestety, czasem też przycina (sporadycznie, ale zdaża się) w czasie normalnego grania - na przykład gdy pędzisz w Mako przez wodę. Szkoda, że nie dopracowali interakcji z otoczeniem. ME to taki RPG-Shooter, wg mnie w części strzelanej trochę (podkreślam to "trochę") przypomina Bioshock - mamy tu broń plus możliwość korzystania z sił takich jak telekineza, oddziaływanie na strukturę materii, czy też hakowanie SI. Niestety, nie da się zaszaleć jak w Bioshocku i podpalic plamy ropy czy też zamrocić kolesia w celu rozwalenia go kluczem fr.
Same strzelanki są pokazane z perspektywy zbliżonej do Gears of Wars, tzn z nad ramienia i lekko z tyłu (oczywiście nie dotyczy to na przykład odstrzeliwania kolesi ze snajperki)

Z innych wad - nie moża zabić NPC-ów (chyba, że przewiduje to scenariusz), ciała znikają, podobnie jak zniszczenia ze ścian i przedmiotów - trochę to nierealne. Nie da się spaść w przepaść, zatrzymujemy się przed niewidzialną ścianą, jeżeli podejdziemy zbyt blisko. Nie da się wejść tam gdzie się nam zachce (na przykład na podest sięgający nam do wysokości kostek), o ile nie przewidzieli tego autorzy gry. Misje planetarne mocno powtarzalne i odrobinę robi się to jeżdżenie Mako po zwiedzeniu kilku pierwszych planet.
Chciałbym też mieść możliwość przerwania dialogów i cut-scenek, zwłaszcza gdy po raz 6 zabieram się do tego samego bossa i wciąż oglądam 5minutowy wstępniak.


Ale mimo tych wszystkich wad gra ma super klimat. To pierwsza gra na Xbox 360, którą przeszedłem dwa razy w całości, nie mówiąc o trwającym właśnie trzecim podejściu. Może "wady" biorą się z porównywania właśnie z tytułami klasy Bioshock, co samo w sobie może być komplementem dla gry. Grafika miejscami powala, po prostu chwilami jest rewelacyjna. Dla mnie najważniejszy jest klimat, który mnie przekonał do wracania do niej po raz trzeci, zwłaszcza, że można ją przechodzić w różny sposób (przynajmniej część misji może mieć bardzo różny koniec), a styl gry mocno się z mienia w zależności od wybranej klasy postaci. Oczywiście jak to w RPG musimy ocalić świat, ale to nie zmienia się prawie nigdy ;)
Nie spodziewam się lepszego cRPG na Xboxa do pokazania się Fallout, przynajmniej nie w klimacie SF.
 

arsenal

Moderator
VIP
Dla mnie też scenariusz, dobra historia gra pierwsze skrzypce. Takie przygodowe RPG lubię( dlatego co roku gram ponownie w neśmiertelne Ocarina of Time:D ) więc chyba się sharpnę na Efekt Masy.:grin:
 
Ja w mass effect grałem po angielsku. Polskiej wersji nawet nie odpalałem więc nie mam poglądu. Na pewno są napisy po polsku i menu i inne opisy broni itp po polsku.

Gra jest fajna, ale myślę nad opchnięciem jej. Co do tekstur to rzeczywiście czasem się zdarza. Ale renderowanie postaci jest na najwyższym poziomie. Nie widziałem jeszcze gry z tak realistycznie przedstawionymi postaciami oraz ich uczuciami. Naprawdę 1 klasa :)
Mam jeszcze perfect dark zero i zaraz troche pogram w niego. Bioshocka mam na PC i zaamiata na TV 1920x1080+ dzwiek 5.1.
:)

Następna gra jaką kupię to Lost Oddysey :)

Pozdrawiam
 

Ogr

New member
Bez reklam
Miałem GOW polską edycję , po przejściu gry sprzedałem . Teraz przyszła chęc pograć na nowo no i kupiłem BUNDLE COPY. Gram na hard ,kilka razy mi przycieło raz się zawiesiła,często staje i wczytuje .Nie przypominam sobie takich akcji jak pierwszy raz grałem w GOW :confused:
 

mc55

New member
Witam, mnie wciągnęło ostatni Kingdom Under Fire Circle of doom, ale po 45 h grania, jestem pierwszą postacią na poziomie hard i szczerze ni mam już cierpliwości, tak jak w poczciwym diablo, zmineiło się tylko to że ciężej zabić przeciwników (o bosach już nie wspominając , szczególnie Balrog), gierka całkiem fajna ale mocno oparta na NNN które według mnie było najlepszą tego typu gra jaką widziałem.

na poczatku było trochę kłopotów z upgradem broni (synteza) ale po czasie to opanowałem trzeba po prostu daną broń łączyć z miksturami co zwieksza jej parametry, lub z bronią tego samego gatunku ale wyposażoną w magiczne właściwości.

ogólnie to mój Kenadla ma teraz 6000HP 2000SP i 5000 luck mam 5 mln złota i większoć czarów , acha jak będziecie grac to bardzo przydatnym czarem jest flesh spear

pobrałem ostatnio dema turoka - w/g mnie beznadziejny i Fifa Street 3 całkiem fajne
 

marcin0903

New member
Ja aktualnie na 360-tce szarpie w Burnouta Paradise, Gears of War oraz... CSI: Crime Scene Investigation: Hard Evidence - gra mimo ocen i pozorów może być przynudnawa, ale jak się samemu zagra to wciąga, choć zawsze gra "prowadzi Cię za rączkę" :/ , ale nie ma nic bardziej satysfakcjonującego w tej grze niż, zbieranie dowodów, pryskanie ścian luminolem, w celu znalezienia zmytej krwi, bądź otrzymanie nakazu przeszukania jakiegoś miejsca bądź nakazu aresztowania :).
 

marecki6

New member
Bez reklam
Lato7 napisał:
Devil May Cry 4

Piekna grafika, wciaga i daje niesamowita frajde.

Polecam!


oj tak....... potwierdzam, wlasnie trzaskam w ta gierke i jest mega wypas , piekna grafa, duzo akcji i ogolnie moglbym nie odchodzic od konsolki :) polecam tez COD 4
 

Armar65

New member
Ja w tej chwili gram w Burnout Paradise i Skate. Obie gry są jedwabiste i polecam je każdemu! Oczywiście warto też wspomnieć o CoD 4, w/g mnie najlepszy multi roku 2007!
 

maxan

New member
Bez reklam
Gears of War 3(głównie),
Battlefield 3 (2lvl dopiero zacząłem),
COD Black Ops (czasami),
Crysis 2 (rzadko),
...
 
Do góry