HD w UPC

Wicuch

New member
Myślę, że tak. Ale nie wiem jaką dokładnie umowę podpisałeś.
Podwyżka może Cię dotknąć po przejściu w tryb umowy na czas nieokreślony.
Ja jestem nowym abonentem, który wziął promocję "Dobry wybór", przy której jak byk stało (i nadal stoi na stronie UPC), że cena pakietu jest "na zawsze". Czyli na cały czas trwania umowy.
Nie wiem, może w przeszłości jakieś numery robiła ta firma i podwyższała ceny abonamentów w trakcie trwania umów na czas określony? Ale raczej trudno byłoby mi sobie taką zagrywkę wyobrazić.

czyli na cały czas trwania umowy i później kiedy umowa będzie już na okres bezterminowy.
O ile nie zdecydujesz się na zmiany pakietowe, wtedy zmienią się ceny na aktualnie obowiązujące.
więc przed podpisaniem kolejnej umowy należy dowiedzieć się jakie konsekwencje to za sobą niesie ;)
podobnie jest u mnie w promocji 1+1=3 - "na zawsze".
 

STin

New member
Mam problem z irytującymi zakłóceniami obrazu w UPC w Krakowie. Pojawiły się chyba w okolicach stycznia, lutego. Na niektórych programach (Canal + i pochodne, Ale Kino, Kino Polska, Polsat Film) widoczna jest pikselizacja, w postaci takiego jakby osadu, "kaszy", który pojawia się w różnych miejscach ekranu i z różnym interwałem (co kilka-kilkanaście sekund). Najlepiej widoczne jest to na jednolitych powierzchniach, na przykład plansze programowe, ściany itp. Technik z UPC stwierdził, że doprowadzony sygnał jest ponadprzeciętnie dobry i uznał, że to wina kompresji stosowanej przez nadawcę, bez udziału UPC. Czy w takim razie też, zwłaszcza w Krakowie, obserwujecie takie objawy? Z jednej strony powątpiewam w ową kompresję, nie przypuszczam, żeby zwłaszcza Canal + tak oszczędzał na paśmie, poza tym te zakłócenia mają charakter zmienny, poza nimi obraz jest bardzo dobry. Z drugiej strony na telewizorze podłączonym do innego gniazdka z sygnałem analogowym, przy czasowym odkodowaniu Polsat Film te zakłócenia też były widoczne i to w bardzo silnej postaci. Z tego też powodu wykluczam wpływ dekodera HD.
 

kriss1000

New member
Dokładnie mam to samo i na tych samych kanałach co wymieniłeś łącznie z canalem plus, a mieszkam w Szczecinie. Może wina jednak jest po stronie nadawcy.
 

pieczka

New member
Podwyżka cen Maxa:eek:k:.Ludzie kupujcie ten pakiet SHD bo juz UPC nie wie corobić zeby sie ratować.Widocznie małym zainteresowaniem tym pakietem,próbują odbić sobie w ten sposób ze podwyzszają dotychczasowym abonentom ceny.Nic nie biore osobiscie juz od nich czekam spokojnie az umowa sie skończy,napewno nie usidlą mnie na 12 miesciecy poprzez podpisanie nowego pakietu.Zwłaszcza po tym co teraz odwalili.
Pakiet Max 80zł
Pakiet Max z nagrywarką 95zł
Pakiet Max z nagrywarką HD 105zł
Zmiany od 1 czerwca dotkną jedynie abonentów korzystających z poprzednich pakietów Max(dostępnych do 11 kwietnia 2010r)

mi się wydaje ze podwyzka wiaze sie z tym co masz w pakiecie. zauwazylem ze w pakiecie max z do niedawna byl polsat sport hd a teraz juz go nie ma tylko jest w innym dodatkowo platnym pakiecie. i przez to ze zostaja w starych pakietach programy co ich teraz juz nie ma to chca wyrownac straty. tez mam UPC i rozgladam sie za czyms innym bo umowa konczy mi sie juz za kilka dni. ogladalem kilka ofert cenowych w warszawie UPC, ASTER, VECTRA i odnosze wrazenie jak by sie te firmy zmowily bo ceny maja bardzo podobne. a i na zatrzymaniu klienta w UPC tez chyba za bardzo nikomu nie zalezy wiec chyba nie ma czego zalowac.
 

emza4

New member
mi się wydaje ze podwyzka wiaze sie z tym co masz w pakiecie. zauwazylem ze w pakiecie max z do niedawna byl polsat sport hd a teraz juz go nie ma tylko jest w innym dodatkowo platnym pakiecie. i przez to ze zostaja w starych pakietach programy co ich teraz juz nie ma to chca wyrownac straty. tez mam UPC i rozgladam sie za czyms innym bo umowa konczy mi sie juz za kilka dni. ogladalem kilka ofert cenowych w warszawie UPC, ASTER, VECTRA i odnosze wrazenie jak by sie te firmy zmowily bo ceny maja bardzo podobne. a i na zatrzymaniu klienta w UPC tez chyba za bardzo nikomu nie zalezy wiec chyba nie ma czego zalowac.
Powiem wam co się opłaca, może komus się przyda taka kombinacja-bo mnie nie bardzo ale o tym dalej. Przy założeniu że chce się mieć net z UPC, kanały Polsatu, telewizje na 2nd odbiorniku i wiecej kanałów HD (i lepszych), to wg mnie opłaca się w UPC wejść w telewizję analogową+15mB net w promocji "dobry wybór" za 100 zł i dołożyć sobie "n"kę za 48 zeta wszystkie pakiety, co daje nam razem 148 zł. Maksymalnie "wypasiony" pakiet max hd z nagrywarka w UPC z super hd i netem 25MB to 185 zł, blisko 40 dychy mniej miesiecznie!
Wady: antena na balkonie - nie wszyscy mogą, nie wszytkie kanały objęte nagrywarką (tylko po ence), ciut slabszy net no i co np. mnie najbardziej boli, to brak paczki C+!
 

benk07

New member
Nie ma rozwiązania idelanego.
No chyba, że kogoś stać na kilka platform sat w domu, bądź łączenie kabla i dekodera sat.
Pomijając kwestie kosztowe, to takie łaczenie syganłów tv z kilku źródeł jest trochę (bardzo?) męczące (więcej pilotów, więcej opcji łączenia komponentów rtv).

Obecnie nie ma jednej platformy kablowej czy satelitarnej, która dawałaby wszyskie kanały premium (zarówno sportowe jak i filmowe).
Jak ktoś chcę wybrać jedną opcję, to jednak takie UPC czy Aster (jesli ma oczywiście dostęp do ich usług) są chyba najlepszym rozwiązaniem. Bo można tam znaleźć zarówno paczki C+, HBO i w zasadzie pełną ofertę Polsatu. No i oferta kanałów HD (szczególnie w UPC) rośnie.
Zarówno enka jak i Cyfra+ mają większę ograniczenia. Chociażby brak kanałów Polsatu. I wzajemnie nie wymieniają się też własnymi kanałami premium (co jest jakoś zrozumiałe)

Jesli w końcu enka zdecyduje się wpuścić swoje kanały premium w kabel (czyli nSporty i nFilmy) to w takim UPC czy Aster będzie już wszystko lub prawie wszystko co w krajowej ofercie programowej jest isotne.

Moim skromnym zdaniem enka zdecyduje się na taki ruch po osiągnięciu 1 miliona abo na swojej platformie. Już teraz mogłaby oczywiście zarabiać na tym, ale pewnie platforma cyfrowa jest priorytetem. Przecież w końcu muszą stać się rentowni.

Osobną kwestią jest to, czy potrezbne sa nam w Polsce aż 3 satelitarne platformy cyfrowe?
Przepraszam za trochę off-topujący post ;-).
 
Ostatnia edycja:

ErykKRK

New member
Mam problem z irytującymi zakłóceniami obrazu w UPC w Krakowie. Pojawiły się chyba w okolicach stycznia, lutego. Na niektórych programach (Canal + i pochodne, Ale Kino, Kino Polska, Polsat Film) widoczna jest pikselizacja, w postaci takiego jakby osadu, "kaszy", który pojawia się w różnych miejscach ekranu i z różnym interwałem (co kilka-kilkanaście sekund). Najlepiej widoczne jest to na jednolitych powierzchniach, na przykład plansze programowe, ściany itp. Technik z UPC stwierdził, że doprowadzony sygnał jest ponadprzeciętnie dobry i uznał, że to wina kompresji stosowanej przez nadawcę, bez udziału UPC. Czy w takim razie też, zwłaszcza w Krakowie, obserwujecie takie objawy? Z jednej strony powątpiewam w ową kompresję, nie przypuszczam, żeby zwłaszcza Canal + tak oszczędzał na paśmie, poza tym te zakłócenia mają charakter zmienny, poza nimi obraz jest bardzo dobry. Z drugiej strony na telewizorze podłączonym do innego gniazdka z sygnałem analogowym, przy czasowym odkodowaniu Polsat Film te zakłócenia też były widoczne i to w bardzo silnej postaci. Z tego też powodu wykluczam wpływ dekodera HD.


To samo, jestem z KRK. Na Canal to czasem wyglada jak by wlansie sciana sie ruszala, jak kamera sie przemieszcza widac ta "kasze", jak sie zatrzymuje kasza znika, ale lekki ruch i znow, wkurzajace to jest. Mam to na dekoderze standardowym z nagrywarka. Dzis gosc mi wymienia dekoder na HD w koncu po HDMI wiec zobaczymy co bedzie.
 

szewol

New member
Bez reklam
Jesli w końcu enka zdecyduje się wpuścić swoje kanały premium w kabel (czyli nSporty i nFilmy) to w takim UPC czy Aster będzie już wszystko lub prawie wszystko co w krajowej ofercie programowej jest isotne.

Telewizja "n" już wprowadza swoje kanały do kabla. nSport, nFilmy i MGM HD posiada już jedna z kablówek w Poznaniu u na Śląsku. Rozmowy z UPC są już na ukończeniu (dogrywane są szczegóły). Więc już za chwilę będzie można powiedzieć... 3 platformy w jednym kablu :D

Niestety takie rozwiązania będą coraz bardziej kosztowne. Ale i w tym segmencie ceny będą maleć, gdy pojawi się cyfrowa telewizja naziemna (DVB-T).
 

snk1975

New member
Powiem wam co się opłaca, może komus się przyda taka kombinacja-bo mnie nie bardzo ale o tym dalej. Przy założeniu że chce się mieć net z UPC, kanały Polsatu, telewizje na 2nd odbiorniku i wiecej kanałów HD (i lepszych), to wg mnie opłaca się w UPC wejść w telewizję analogową+15mB net w promocji "dobry wybór" za 100 zł i dołożyć sobie "n"kę za 48 zeta wszystkie pakiety, co daje nam razem 148 zł. Maksymalnie "wypasiony" pakiet max hd z nagrywarka w UPC z super hd i netem 25MB to 185 zł, blisko 40 dychy mniej miesiecznie!
Wady: antena na balkonie - nie wszyscy mogą, nie wszytkie kanały objęte nagrywarką (tylko po ence), ciut slabszy net no i co np. mnie najbardziej boli, to brak paczki C+!

A jeszcze bardziej opłaca się wykupić sam internet fiber 25 za 90 zł i mamy analog w kablu za free.Nie każdy o tym wie.UPC też wie że tak można dlatego namawiają na drugą usługę czyli TV.Oni wiedzą że niektóre osoby wiedzą ale udają że nie wiedzą bo nic nie mogą zrobić.Co prawda można dopłacić 30 zł i mieć w pakiecie z max HD legal.;-)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
A jeszcze bardziej opłaca się wykupić sam internet fiber 25 za 90 zł i mamy analog w kablu za free.Nie każdy o tym wie.UPC też wie że tak można dlatego namawiają na drugą usługę czyli TV.Oni wiedzą że niektóre osoby wiedzą ale udają że nie wiedzą bo nic nie mogą zrobić.Co prawda można dopłacić 30 zł i mieć w pakiecie z max HD legal.;-)

Udowodnij, że piszesz prawdę. To też założę sobie sam net. W jakim mieście tak masz ?
 

benk07

New member
Telewizja "n" już wprowadza swoje kanały do kabla. nSport, nFilmy i MGM HD posiada już jedna z kablówek w Poznaniu u na Śląsku. Rozmowy z UPC są już na ukończeniu (dogrywane są szczegóły). Więc już za chwilę będzie można powiedzieć... 3 platformy w jednym kablu :D

Niestety takie rozwiązania będą coraz bardziej kosztowne. Ale i w tym segmencie ceny będą maleć, gdy pojawi się cyfrowa telewizja naziemna (DVB-T).

Ooo, to dobre wieści.
Tak, to będzie bolesne dla portfela, ale z drugiej strony i tak pewnie taniej (i bardziej komfortowo) niż sterta dekoderów od róznych platform pod telewizorem.

Co do naziemnej telewizji cyfrowej to pełna zgoda.
Jak rzeczywiście zacznie działać, i będą przynajmniej ze dwa multipleksy, i będą tam przynajmniej ze 2-3 kanały HD, to ludzie się zorientują, że mogą mieć jakąś sensowną alternatywę w dobrej jakości za free (przynajmniej częsciowo). Co bardziej rozgarnięci i oszczędni zaczną się zastanawiać czy nie odłączyć się od kabla, satelity lub zmniejszyć abonament.

I już macie odpowiedź dlaczego duzi gracze rynkowi (największe stacje naziemne i platformy sat) wcale się nie spieszą z uruchomieniem DVB-T pełna parą 8)
 

emza4

New member
Rzekomo jesteś pracownikiem UPC,czyżbyś chciał mnie namierzyć?:p.Trzy lata tak śmigam.
TO ma sens, idzie przeciez to jednym kablem i nie są w stanie oddzielic netu od TV. To w takiej sytuacji pewnie nie trzeba az 25MB za 90 zł, tylko wystarczy 5MB w W-wie za 60 zł, lub 8MB w Polsce za 75zł, jeśli nie ciągniesz filmów czy muzyki. W takiej sytuacji digital oferta UPC jest cooooooraz droższa!
 

snk1975

New member
TO ma sens, idzie przeciez to jednym kablem i nie są w stanie oddzielic netu od TV. To w takiej sytuacji pewnie nie trzeba az 25MB za 90 zł, tylko wystarczy 5MB w W-wie za 60 zł, lub 8MB w Polsce za 75zł, jeśli nie ciągniesz filmów czy muzyki. W takiej sytuacji digital oferta UPC jest cooooooraz droższa!

Tak jak mówisz 25Mb/s podałem dla przykładu.Wcześniej miałem chyba 4 ,później 8 ,15 i teraz 25.Pełny pakiet analogowy idzie tym samym sygnałem i nie da rady go oddzielić.Dlatego fachowcy z UPC namawiają od razu na TV.;-)
 

benk07

New member
Pełny pakiet analogowy idzie tym samym sygnałem i nie da rady go oddzielić.

Można to też nazwać darmowym multiroomem, jesli ktoś ma już jakiś wyższy cyfrowy pakiet UPC.
Zawsze na drugim tv w domu jest dostępna paczka analogowa, bez konieczności doliczania multiroomu z cennika:D
Przynajmniej do 2012 roku, jak mi powiedział monter UPC.
Tylko nie wiem czy miał na myśli koniec świata, czy koniec telewizji analogowej w Polsce;-)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
TO ma sens, idzie przeciez to jednym kablem i nie są w stanie oddzielic netu od TV. To w takiej sytuacji pewnie nie trzeba az 25MB za 90 zł, tylko wystarczy 5MB w W-wie za 60 zł, lub 8MB w Polsce za 75zł, jeśli nie ciągniesz filmów czy muzyki. W takiej sytuacji digital oferta UPC jest cooooooraz droższa!

Kocham gdy na jakiś temat wypowiadają się ludzie, którzy nie mają pojęcia o nim. Jeśli założycie sobie net z nadzieją, że będzie analog, to nie miejcie pretensji do upc tylko do tych mądrych inaczej, gdy okaże się, że jest inaczej.
 

snk1975

New member
A ja kocham takich ludzi jak ty.Gdybym był pracownikiem UPC też bym takie coś pisał.Dziwne tylko że miałem to na dwóch mieszkaniach.Znam takich co postąpili jak ja i mają to samo czyli free.Zresztą co tu wiele pisać,zanim się podpisze promocyjną umowę na jakiś pakiet z UPC,wystarczy wykupić sam internet w normalnej cenie i sobie sprawdzić.
 
Ostatnia edycja:

snk1975

New member
I żeby było śmieszniej panie Brodacz to analog jest zawsze w tych pokojach gdzie jest gniazdo TV ,czyli w moim przypadku dwóch, a internet mam w jednym gnieździe
 

Marcinamsis

New member
Tak jak mówisz 25Mb/s podałem dla przykładu.Wcześniej miałem chyba 4 ,później 8 ,15 i teraz 25.Pełny pakiet analogowy idzie tym samym sygnałem i nie da rady go oddzielić.Dlatego fachowcy z UPC namawiają od razu na TV.;-)
:mrgreen: Brodacz nie martw się. Oni pewnie mieszkają w blokach gdzie większość mieszkańców załatwia potrzeby na klatce a LockBoxy otwierane są przez tą większość przy pomocy łoma, to nie dziwne że mają tv analog za free.
Nie da się oddzielić? Daj adres pod którym mieszkasz to ci udowodnię że się da i przestaniesz ciągnąć na lewo sygnał tv. Nie wiem czy wiesz ale w Polsce to przestępstwo i podlega karze pozbawienia wolności.
Przestańcie wkręcać ludzi:hmm: Nie ma możliwości żeby biorąc usługę solo internet mieć "legalnie" tv analogową:fool: powtarzam "legalnie"
A to że ktoś napisał że w każdym gniazdku z napisem tv ma analog to tylko dobra wola technika że ci nie odłączył tych gniazdek, bo mu się pewnie nie chciało i tyle.
 
Do góry