HD w UPC

FPPfan

New member
Witam

Kilka dni temu złożyłem zamówienie na internet z UPC ale dałem się namówić także na kablówkę ;)
Konkretnie internet FiberPower 25Mbit + pakiet TV Max HD PVR 75 (łącznie 135zł/miesięcznie).
Sprzęt jaki dostałem z usługą TV to dekoder z nagrywarką Cisco 8485DVB.
Jako że pierwszy raz mam kablówkę z dekoderem i nagrywarką mam kilka pytań odnośnie podłączeń i konfiguracji:

1. Jak najlepiej podłączyć to urządenie do kina domowego (Amplituner i TV) ?

a) Czy podłączać tak:

[Cisco] ---HDMI--->[Amplituner]---HDMI--->[TV]

W tym przypadku dźwięk i obraz poszły by przez HDMI ale żeby wogóle oglądać TV muszę mieć cały czas włączony amplituner.
Nie zawsze potrzebuję mieć włączone całe kino domowe żeby oglądać TV...
Plusem jest to że amplituner cały czas stosowałby upscalling do 1080p.

b) Czy lepiej tak:

[Cisco]---HDMI--->[TV]
......\----optical--->[Amplituner]

W tym przypadku obraz z dekodera trafiał by odrazu do TV z pominięciem amplitunera a sam dźwięk byłby puszczony
światłowodem z optycznego wyjścia dekodera do wejścia w amplitunerze. To umożliwiłoby oglądanie TV w obydwu opcjach
z włączonym całym kinem domowym w 5.1 i z włączonym tylko dekoderem w stereo.

c) Można jeszcze tak... ale:

[Cisco]---HDMI--->[Rozdzielacz sygnału]---HDMI--->[TV]
.........................................\---------------HDMI--->[Amplituner]

Szkoda że w przypadku HDMI nie ma zwykłych "przelotek" czy trójników bo wtedy poprostu puściłbym sygnał zarówno
do TV jak i Ampli dwoma kablami HDMI. Wiem że są rozdzielacze sygnału HDMI ale są strasznie drogie i nieopłacalne.

Jeszcze dodam że amplituner to Harman-Kardon AVR355 a TV to Samsung LE55B651.

2. Czy mój dekoder (wspomniany Cisco 8485DVB) jest zdolny do przesyłania dźwięku wielokanałowego ?
A jeśli tak to czy tylko po HDMI czy także na wyjściu optycznym dźwięku ? - Pytam się głównie dlatego że
na wszystkich kanałach (także tych HD) amplituner ciągle sygnalizuje na wejściu sygnał PCM Stereo (mam
podpięte tak jak w podpunkcie a) w pytaniu 1.)

3. W ustawieniach samego dekodera opcję "Rozdzielczość HDMI" lepiej mieć ustawioną na "1080i" czy "720p" ?
A może pozostawić na "Auto" ?

4. Jak zmienić firmware w dekoderze ? Nigdzie nie znalazłem takiej opcji... Teraz wyświetla wersję 3.8.0.709
 

marcepanek

New member
2. Czy mój dekoder (wspomniany Cisco 8485DVB) jest zdolny do przesyłania dźwięku wielokanałowego ?
A jeśli tak to czy tylko po HDMI czy także na wyjściu optycznym dźwięku ? - Pytam się głównie dlatego że
na wszystkich kanałach (także tych HD) amplituner ciągle sygnalizuje na wejściu sygnał PCM Stereo (mam
podpięte tak jak w podpunkcie a) w pytaniu 1.)
Z pewnością jest zdolny.
Abu delektować się dźwiękiem 5.1 należy w opcjach języka danej audycji TV (przycisk info na pilocie) wybrać ścieżkę dźwiękową Dolby Digital (dostępna np. w programach emitowanych przez TVN, TVN HD; ale nie wszystkie programy nadawane są w DD!); PCM stereo jest domyślny na wyjściu. Niestety na większości kanałów programy są tylko w stereo lub mono.
Ja mam podłączony TV po HDMI do dekodera i toslinkiem (z wyjścia optycznego dekodera) do amplitunera. Gra 5.1 if available.
 

marcepanek

New member
Witam

Kilka dni temu złożyłem zamówienie na internet z UPC ale dałem się namówić także na kablówkę ;)
Konkretnie pakiet TV Max HD PVR .
Ja też się dałem i czasem żałuję bo ten cały HD (w szczególności w wydaniu UPC) to pic na wodę - wczoraj na TVN HD nadawali film 'Karol - człowiek który został Papieżem' i jego natywny format to był letterbox w formacie 4:3 ! Śmiech na sali - zamiast pełnej rozdzielczości tylko połowa linii była przeznaczona na film, a reszta na czarne pasy. I gdzie to HD? Po rozciągnięciu było to samo co na 'zwykłym' TVN, no może odrobinkę lepiej.
 

voyagerPit

New member
od dzisiaj zmiany, zmiany, zmiany...
nowy kanał 663 - strefa dla dzieci, mozaika kanałów do wyboru pilotem :)
a na Sundance Channel HD działające polskie napisy.
 

yarok

New member
Obiecałem, że napisze co wynegocjowałem więc to czynię:
- max HD PVR - 90 zł
- superHD - średnio 16 zł ( 3 x 0, 6 x 20, 3 x 25), 0 za uruchomienie
Wszystko na 12 miesięcy.
 

yarok

New member
Opowiedz więcej bo to mi się podoba.

Mam w chwili obecnej maxHD z pvr + C+, kończy mi sie umowa w maju, zadzwoniłem wcześniej do upc po oferte - 95 zł miesiecznie , brak oferty na super hd, po konsultacji na forum wysłałem wypowiedzenie przez www, przyslali maila ze im szkoda, ale maja dla mnie oferte, no i dzwonie i jest to co napisałem - jeszcze darowali mi c+ w nastepnym miesiacu bo sie spoznilem z wypowiedzeniem, opłata za superhd instalacyjna 0 zl
105 z super hd na rok wydaje sie byc ok, chociaz i tak sie zastanwialem nad aster i vectrą
 

voyagerPit

New member
A czy działają dobrze?
Bo na Canal+ Film HD mam cały czas problem z synchronizacją (wchodza za późno).
Dotyczy dekodera Cisco.

Na razie oglądałem Sundance tylko kilka minut i synchronizacja jest w porządku, jedynie jakość tłumaczenia określiłbym jako "średnią".
 
Ostatnia edycja:

Logoth

New member
zaje..scie...

max hd traci 4kanaly HD, bedzie w tej samej cenie (100zlotych) TRZY KANALY HD...
za 'nowe' max hd, z nazwą 'super HD' cena to 125zl... 25% podwyżka ceny

25% jako monopolista to zwykla kradziez, skur..syny...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
zaje..scie...

max hd traci 4kanaly HD, bedzie w tej samej cenie (100zlotych) TRZY KANALY HD...
za 'nowe' max hd, z nazwą 'super HD' cena to 125zl... 25% podwyżka ceny

25% jako monopolista to zwykla kradziez, skur..syny...

Lecz się na grzyba bo na mózg już za późno. Ukradli ci 4 kanały HD ? Ciekawe jakie ? A skoro tak sie stało to masz prawo wypowiedzieć umowę. Proste. Ale skoro mózg nie działa...
PS Czy wiesz co oznacza słowo monopolista ? Pakuj tornister, pędź do szkoły, może pani od Polaka coś wytłumaczy.
 

Logoth

New member
Lecz się na grzyba bo na mózg już za późno. Ukradli ci 4 kanały HD ? Ciekawe jakie ? A skoro tak sie stało to masz prawo wypowiedzieć umowę. Proste. Ale skoro mózg nie działa...
PS Czy wiesz co oznacza słowo monopolista ? Pakuj tornister, pędź do szkoły, może pani od Polaka coś wytłumaczy.

będę grzeczny...

monopolista to podmiot posiadający wystarczającą kontrolę nad jakimś produktem lub usługą, by w znaczący sposób określać warunki, na których inne podmioty mają do niego dostęp.
jeśli czegoś nie wiesz, to nie udawaj mądrego, bo tylko udowadniasz swoją ignoranję.
UPC ma 100% monopol na telewizję na moim osiedlu i setkach innych, a jako taki podlega pod prawo antymonopolowe.

nie powiedziałem, że mi ukradli, powiedziałem, że wycofali z oferty MAX HD. Polsat Sport, History, oraz obiecane nowe kanały. gdy umowa się skończy, za te same kanały zaplacę dodatkowe 25złotych. 25% podwyzki cen to złodziejstwo.

no ale jesli ty uczyles się o monopolach na lekcjach polskiego... to rozumiem chyba wszystko.
 

scis

New member
Logoth... A ty to gdzie sie uczyłeś o monopolu?
Cechą monopolu jest to, że jest tylko jedne dostawca. A tu nie ma takiego problemu. Masz na osiedlu jedną sieć kablową. Przykro mi, ale powiedz, czy byłeś w administracji z pytaniem dlaczego tak jest? Starałeś się aby pozwolili na wejście nowego operatora? Podejrzewam, że nie, więc nie narzekaj.
Poza tym cały czas masz dostęp do platform satelitarnych, kto Ci broni? N, Polsat, Cyfra itp.
Do tego jak nie podpiszesz nowej umowy, nikt nie będzie Cię zmuszał do kupna nowego pakietu i nikt Ci niczego nie odbierze.

A do tego jak niby UPC określa warunki na jakich inne firmy mają mieć dostęp do twojego osiedla? Teoria spiskowa?
Rzeczywiście coś z Tobą nie tak...
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
będę grzeczny...


nie powiedziałem, że mi ukradli, powiedziałem, że wycofali z oferty MAX HD. Polsat Sport, History, oraz obiecane nowe kanały. gdy umowa się skończy, za te same kanały zaplacę dodatkowe 25złotych. 25% podwyzki cen to złodziejstwo.

Jak umowa miałaby ci się skończyć ? Skończy się jak ją zerwiesz. Do tego czasu NIKT ci tych programów nie zabierze. Było o tym już pisane, dlatego wątpię w twe zdolności umysłowe.
 

pkomp

New member
jeszcze napisz że microsoft ma monopol...i tepsa......pierwszy nigdy nie miał a drugi nie ma od lat....

u mnie w pakiecie max hd jest wszystko co było - póki trwa umowa będę to miał
 

Logoth

New member
Logoth... A ty to gdzie sie uczyłeś o monopolu?
Cechą monopolu jest to, że jest tylko jedne dostawca. A tu nie ma takiego problemu. Masz na osiedlu jedną sieć kablową. Przykro mi, ale powiedz, czy byłeś w administracji z pytaniem dlaczego tak jest? Starałeś się aby pozwolili na wejście nowego operatora? Podejrzewam, że nie, więc nie narzekaj.
Poza tym cały czas masz dostęp do platform satelitarnych, kto Ci broni? N, Polsat, Cyfra itp.
Do tego jak nie podpiszesz nowej umowy, nikt nie będzie Cię zmuszał do kupna nowego pakietu i nikt Ci niczego nie odbierze.

A do tego jak niby UPC określa warunki na jakich inne firmy mają mieć dostęp do twojego osiedla? Teoria spiskowa?
Rzeczywiście coś z Tobą nie tak...


ok trochę edukacji. tak (nie powinienes mi wierzyc na slowo, sprawdz to sobie), wiem co mówię. jestem po ekonomi na dobrym uniwersytecie, ale akurat to nie argument.

"Cechą monopolu jest to, że jest tylko jedne dostawca." - moze w jakiejs strasznie uproszczonej definicji dla laika.

"Masz na osiedlu jedną sieć kablową. Przykro mi, ale powiedz, czy byłeś w administracji z pytaniem dlaczego tak jest? Starałeś się aby pozwolili na wejście nowego operatora? Podejrzewam, że nie, więc nie narzekaj." - inni operatorzy mogą wejść, ale byłaby to zła inwestycja. budynki takie jak mój nie przyciągają konkurencji, kto pierwszy ten lepszy. dopiero >100mieszkan w budynku lub duze osiedla mogą przyciągnąć dwóch operatorów.

"Poza tym cały czas masz dostęp do platform satelitarnych, kto Ci broni? N, Polsat, Cyfra itp." nie mam takiej możliwości.

"Do tego jak nie podpiszesz nowej umowy, nikt nie będzie Cię zmuszał do kupna nowego pakietu i nikt Ci niczego nie odbierze." - po terminie 'darmowy' telefon będzie kosztował 89złotych, jeśli nie podpiszę innej umowy, rachunek wzrośnie do 310zlotych? za mniej kanałow.

brodaczowi nawet nie odpowiadam, szkoda czasu.
 

ErykKRK

New member
Jasna sprawa ze nie zawsze da sie podlaczyc do enki lub cyfrowego polsatu i jasna sprawa jest tez taka ze kablowkom nie oplaca sie podlaczac pod niektore kamienice (oba stwierdzenia na przykladzie mojego kumpla).
Najgorzej jesli nie ma mozliwosci wyboru ..........
 
Do góry