HD w UPC

MaciMac

New member
Cygi1 napisał:
Witam Koleżanki i Kolegów,
proszę o info, w miarę możliwości, jak wyglądają rzeczywiste prędkości netu w UPC. Mam w tej chwili net z konkurencji, takiej małej firmy internetowej, nic wielkiego, ot, łącze 1 Mbs. Kończy mi się umowa, chciałbym się kopsnąć do upc jako, że i tak mam tam kablówkę z pakietem max za 100 zł/m-c więc na przykładowo necik 25 Mb/s dostanę rabat 10 %. Zatem koszt to po odjęciu rabatu z całości - 71 zł brutto. W mojej obecnie używanej konkurencji dostanę za to góra 4 MB/s. No właśnie, tyle, że gość od tych 4 Mb/s wykorzystując moją ignorancję wmawia mi, że te UPC-owskie 25 Mb/s jest guzik warte, że nie gwarantują mi tam żadnych prędkości, że często gęsto nawet i 2 MB/s nie wyciągnę ... U niego zaś faktycznie jakość jest doskonała i dostaję co do bajcika tyle za ile płacę ... Poratujcie ciężko nieświadomego i powiedzcie czy tak jest czy ściema na maksa ? ;)

Mam opcję 10 Mb/s i jedyny test jaki robiłem to przy zakupie i konfiguracji Playstation3, wychodziła mi prędkość na poziomie 8,8 Mb/s i zarówno poprzez Wi-Fi jak i poprzez kabel sieciowy. Ogólnie jestem zadowolony z ich oferty, taka prędkość pozwala pociągnąć film w formacie .mkv w przyzwoitym czasie.
Trochę zawodzi mnie modem, otóż zdarza mu się przywiesić raz na parę tygodni, niby nic bo restarcie działa ok ale początkowo nie wiadomo co jest przyczyną braku neta.
 

actchris

New member
Cygi1 napisał:
No właśnie, tyle, że gość od tych 4 Mb/s wykorzystując moją ignorancję wmawia mi, że te UPC-owskie 25 Mb/s jest guzik warte, że nie gwarantują mi tam żadnych prędkości, że często gęsto nawet i 2 MB/s nie wyciągnę ... U niego zaś faktycznie jakość jest doskonała i dostaję co do bajcika tyle za ile płacę ... Poratujcie ciężko nieświadomego i powiedzcie czy tak jest czy ściema na maksa ? ;)

Bzdury gada, UPC jedzie maxem o ile serwery po drugiej stronie czyli te z których ściągasz pozwalają na takie prędkości. Ja z prywatnych trakerów jadę pełnym łączem ..... jedynie upload mógł by wyć większy :)
 

Wru

New member
Necik dziala szybko...

Ja mam FP 25 Mbit/s od dwoch tygodni z modemem WiFi Thompson.
Od czasu do czasu sprawdzam sobie na speedtest.net i wychodzi mi:
DL UL
radio 16-18 1.4
kabel 22-24 1.4

Opoznienie do wp.pl 15ms (maly pakiet) 20ms (1500B).
Tak wiec UPC raczej nie sciemnia z predkosciami.

Jedno ale jest takie, ze ja mam nowe mieszkanie w nowym bloku z nowym okablowaniem (bo bloku UPC pociagnelo swiatlowod). Slyszalem od znajomuch, ze w innych lokalizacjach moze wystepowac przeciazenie infrastruktury w godzinach szczytu.
Najlepiej wez na probe i przetestuj - monter mi powiedzial ze w przeciagu tygodnia (chyba) moge bez powodu odstapic od umowy (potwierdz to na infolinii i popros zeby Ci to wyslali na maila - tak w razie czego).
 

Cygi1

New member
Super :) Dzięki Wam wszystkim za uwagi i rady. Przetestuję ten necik ... Skoro można ... :D

Wątek ten śledzę na wyrywki od pewnego czasu. Jak już wcześniej pisałem - mam tv z pakietem max i nagrywarką.
Bardzo fajnie, że pojawia się tyle krytycznych opinii, z większością się zgadzam. Wiem, że mało nowych kanałów dodają, hd to już wcale ... Że puszka lubi się przywieszać .... Że lubi pohałasować w nocy ... Itp, itd ... Jednakże powiem Wam, że pomimo tych wszystkich wad, to co daje konkurencja w większości to jest śmiech na sali. Jakiś rok temu miałem tylko osiedlową kablówkę, tą samą z której teraz neta ciągnę. Upc dopiero potem weszło, więc byłem na tamtych skazany. 25 kanałów w pakiecie max ... 4-5 razy w miesiącu brak kablówki przez cały dzień z powodu jakichś tajemniczych awarii ... NON STOP z tych 25 kanałów 2-3 nie do oglądania - brak głosu :D I tak losowo się te kanały zmieniały :D Jakość trochę lepsza od anteny pokojowej - z naciskiem na słowo TROCHĘ ;) Połowa kanałów - jak dla mnie śmieci w stylu TV Mango itp.
Weszło UPC, chciałem wypowiedzieć umowę i .... okazało się że umowa roczna kończy się za 2 tygodnie a zgodnie z jej postawieniami trzeba ją wypowiedzieć co najmniej miesiąc na przód :D Wesoło, nie ? Jak się tego nie zrobi to automatycznie umowa o rok się przedłuża. Przez rok czasu płaciłem im za kablówkę której nie używałem !!!
Teraz net - kończy mi się umowa niedługo, tym razem pilnuję terminów, chcę wypowiedzieć to jak już prawnie mnie nie mogą zażyć to próbują mnie choć oszukać tak jak Wam to wyżej przedstawiłem.

Tak więc, moi mili, psioczmy na to UPC, narzekajmy, ale jednak z lekkim przymrużeniem oka bo pomimo tego, że nie są doskonali to jednak na tle konkurencji są nieźli ;) Ponad setka kanałów, jakość jak dla mnie powalająca /w każdym razie nigdzie lepszej nie widziałem/, 0 usterek /no, może poza lubiącym się czasem powiesić dekoderkiem, no ale przecież wystarczy go na chwilkę odłączyć, zrestartuje się i będzie oki/.
Teraz idę po tego neta. Jeśli jest taki jak piszecie to ja osobiście na UPC skarżyć się nie będę :D
Pozdrawiam
 

MaciMac

New member
Cygi1 napisał:
... Tak więc, moi mili, psioczmy na to UPC, narzekajmy, ale jednak z lekkim przymrużeniem oka bo pomimo tego, że nie są doskonali to jednak na tle konkurencji są nieźli ;) Ponad setka kanałów, jakość jak dla mnie powalająca /w każdym razie nigdzie lepszej nie widziałem/, 0 usterek /no, może poza lubiącym się czasem powiesić dekoderkiem, no ale przecież wystarczy go na chwilkę odłączyć, zrestartuje się i będzie oki/.
Teraz idę po tego neta. Jeśli jest taki jak piszecie to ja osobiście na UPC skarżyć się nie będę :D
Pozdrawiam

Generalnie zgadzam się z tym co piszesz ale w moim odczuciu UPC powinno coś zrobić z tymi feralnymi dekoderami. Proponują usługę o określonym standardzie, my za nią płacimy (nie mało) a dostajemy bubel. Zawieszanie się dekodera jest irytujące szczególnie w momencie gdy nagrywasz sobie jakiś program. Ja rozumiem że nowość, że musi się dotrzeć itd. Z drugiej strony UPC to nie jest osiedlowa firemka tylko duży koncern i powinien mieć wpływ na takiego np. producenta wadliwych dekoderów czy oprogramowania. To, że konkurencja nie dorasta im do pięt nie jest usprawiedliwieniem dla takiego traktowania klientów. :-?
 

rokko

New member
Opwiem o ciekawym spostrzeżeniu odnośnie dekodera HD z nagrywarką. po pierwsze sma sie włacza, po drugie kiedy sciszam lub robie głosniej w tv (sharp xl2) przełączają sie kanały w dekoderze :)
 

ajven8

New member
MaciMac napisał:
Generalnie zgadzam się z tym co piszesz ale w moim odczuciu UPC powinno coś zrobić z tymi feralnymi dekoderami. Proponują usługę o określonym standardzie, my za nią płacimy (nie mało) a dostajemy bubel. Zawieszanie się dekodera jest irytujące szczególnie w momencie gdy nagrywasz sobie jakiś program. Ja rozumiem że nowość, że musi się dotrzeć itd. Z drugiej strony UPC to nie jest osiedlowa firemka tylko duży koncern i powinien mieć wpływ na takiego np. producenta wadliwych dekoderów czy oprogramowania. To, że konkurencja nie dorasta im do pięt nie jest usprawiedliwieniem dla takiego traktowania klientów. :-?

Problem polega na tym, ze jak zwykle w takich sytuacjach, firma/koncern oglasza przetarg na dane urzadzenie i oczekuje najtanszej oferty. Dlatego wygrywa najgorszy bubel i badziew. To prowadzi do tego, ze w przesadnej pogoni za oszczednosciami, najbardziej na tym wszystkim traci klient finalny czyli my. Niestety takie praktyki stosowane sa tez przez inne firmy (podzespoly do RTV AGD itp.itd.) a to z kolei powoduje, ze jestesmy zalewani towarami z nalepkami "czajna" .. no ale to temat "rzeka" wiec koncze.

Co do dekodera z HD to na poczatku dosyc czesto sie zawieszal ale ostatnio jakby mniej. Ogolnie na UPC nie dam zlego slowa powiedziec bo choc nie sa idealni to jednak w porowaniu do reszty, wygladaja bardzo dobrze. Ostatnio zalatwilem sobie FB 50 i powiem, ze smiga na MAXa, a nawet troche ponad to, bez znaczenia jaka pora dnia. :mrgreen: Generalnie polecam UPC
 

BlackC

New member
U mnie dekoder hd nie zawiesza się , internet 10 Mb/s śmiga pięknie i nawet oferta mi pasuje :p
Mogę śmiało polecić upc , zwłaszcza ich internet :)
 

arekm

New member
Internet 25Mbit chodzi rewelacyjnie.

Dekoder HD philipsa zawiesza się tak samo jak dawniej - zazwyczaj w momencie gdy coś się nagrywa i w tym samym czasie chce się coś nagranego oglądać. Kilkanaście razy miesięcznie. Już się przyzwyczaiłem.
 

MaciMac

New member
ajven8 napisał:
...Co do dekodera z HD to na początku dosyć często się zawieszal ale ostatnio jakby mniej...
U mnie niestety jest odwrotnie, na początku dekoder wieszał się rzadko, teraz coraz częściej. I dodam, że to już jest drugi dekoder, pierwszy w ogóle nie łapał sygnału. Poza tym dekodery te mają jeszcze jedną wadę, są podatne na zakłócenia. Mam telewizor Sharpa AQUOS, ma on taką funkcję jak automatyczne dostosowywanie jasności ekranu do oświetlenia panującego w pomieszczeniu. Niestety przy naszym wspaniałym dekoderze możecie o tej funkcji zapomnieć ponieważ dekoder jest całkowicie sparaliżowany. Nie reaguje na nic. Dopiero jak wyłączę tą funkcję w TV to działa. Dodam tylko, że monter UPC jak zobaczył mojego Sharpa od razu zapowiedział, że dekoder może nie współpracować ale nie miał bladego pojęcia jaka jest przyczyna. :rolleyes:
Tak jak już wspominałem uważam, że te dekodery dyskwalifikują tą firmę. Mam nadzieję, że konkurencja na poziomie w końcu się pojawi. :D
 

burkow

New member
rokko napisał:
Opwiem o ciekawym spostrzeżeniu odnośnie dekodera HD z nagrywarką. po pierwsze sma sie włacza, po drugie kiedy sciszam lub robie głosniej w tv (sharp xl2) przełączają sie kanały w dekoderze :)

Mam to samo z TV Sharp, czasem nawet przy podgłaśnianiu TV wszystko mi się wiesza. Pilot tego dekodera "kłóci się" z innymi. Najbardziej z tym od Sharpa. Ale też ostatnio zauważyłem przy korzystaniu z pilota Denona (ampli), że przy jego używaniu dekoder się włącza. Do pasji mnie to doprowadza, ale nie widzę rozwiązania.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
ja chociaż bardzo nie chcę to pomimo wad dekodera philipsa muszę stwierdzić, że:
1) zawisił sie raz od pół roku
2) nagrywa dwa programy jednocześnie i pozwala oglądać trzeci
3) nie "kłóci się" z resztą mojego sprzętu (może mam szczęście, że nie kupiłem sharpa tylko pioneera)
4) nawet nie słyszę hałasu (a wzasadzie bardzo rzadko)

jest to już 2 dekoder, pierwszy oddałem ze wzgledu na wymieniane wcześniej przez kolegów przyczyny ale wersja oprogramowania była dużo starsza oczywiście.
a w porównaniu do dekodera philipsa dla cyfry+ to ten z upc to "bajka".
 

zsoi3

New member
Bez reklam
misiaczekmarek napisał:
ja chociaż bardzo nie chcę to pomimo wad dekodera philipsa muszę stwierdzić, że:
1) zawisił sie raz od pół roku
2) nagrywa dwa programy jednocześnie i pozwala oglądać trzeci
3) nie "kłóci się" z resztą mojego sprzętu (może mam szczęście, że nie kupiłem sharpa tylko pioneera)
4) nawet nie słyszę hałasu (a wzasadzie bardzo rzadko)

jest to już 2 dekoder, pierwszy oddałem ze wzgledu na wymieniane wcześniej przez kolegów przyczyny ale wersja oprogramowania była dużo starsza oczywiście.
a w porównaniu do dekodera philipsa dla cyfry+ to ten z upc to "bajka".

ja mam podobne wrazenie z uzytkowania Philipsa, z ta roznica, ze ja go wogole nie wymienialem - pracuje juz u mnie 14 miesiecy
 

ryhoo32

New member
burkow napisał:
Mam to samo z TV Sharp, czasem nawet przy podgłaśnianiu TV wszystko mi się wiesza. Pilot tego dekodera "kłóci się" z innymi. Najbardziej z tym od Sharpa. Ale też ostatnio zauważyłem przy korzystaniu z pilota Denona (ampli), że przy jego używaniu dekoder się włącza. Do pasji mnie to doprowadza, ale nie widzę rozwiązania.
Mam podobnie w moim sharpie, tyle że zmieniają mi się kanały podczas dostosowywania formatu obrazu. Zastanawiałem się, czy nie wiąże się to z kodowaniem pilota dekodera do obsługi telewizora.
 

yacek _b

New member
a moje "boje " z dekoderem HD UPC to czasem problem z przełączeniem kanału , klikam , klikam i nic się nie dzieje , tak jakby sia zawiesił na ogladanym kanale , występuje to rzadko ale wystepuje :-( , jak chodzi dobrze to moge " strzelać " pilotem w okna , ściany i kanały sie przełączają . :???:
 

Misiek99a

New member
ryhoo32 napisał:
Mam podobnie w moim sharpie, tyle że zmieniają mi się kanały podczas dostosowywania formatu obrazu. Zastanawiałem się, czy nie wiąże się to z kodowaniem pilota dekodera do obsługi telewizora.
ja tak samo z TV Samsung, u mnie nie działa pilot na dekodera przez pierwsze 10 minut od włączenia tv ( wadliwość tych dekoderów to już chyba standart) i coś trzeba z tym zrobić, ja już zrobiłem i polecam rozwiązanie, po prostu powołując się na regulamin wystąpiłem z reklamacją i żądaniem obniżenia abonamentu za ostatnie sześć miesięcy ( o 20 zł na miesiąc ) i uwzględnili. Jak wszyscy to zrobimy to w końcu będą musieli zmienić te dekodery ( dla UPC strata z powodu jednej skargi nie ma znaczenia. Obecnie ponowiłem skargę. Chyba trzeba rozpropagować temat na innych forach, bo sytuacja jest nienormalna. Płacimy duże pieniądze za szmelc. Po prostu
 

Alan83

New member
Chwile temu zoabczylem ze na kanale gdzie wczesniej bylo emitowane TVP Info UPC wrzucil TVP SPORT (wlasnie leci mecz Portugalia-Wegry, jakos bardzo slaba). Ciekawe czy to chwilowa emisja testowa czy juz na stale?
Jako ciekawostke podam fakt ze teraz nie moge juz znalezc TVP Info :)
 

vvilk

New member
Jako uzytkownik pakietu maxHD oraz jako fan pilki noznej stwierdzilem ostatnie, ze placac co miesiac 100zl nie moge nic ciekawego obejrzec w UPC. Jeden mecz w tygodniu Ligi Mistrzow w jakosci YouTube to stanowczo za malo. Za miesiac konczy mi sie umowa i tylko pozostanie mi dylemat: C+, N czy tez CP...
 
Do góry