HD w UPC

piskorski

New member
ryhoo32 napisał:
Wymiana kabla HDMI to podstawa. Ten z UPC wymieniłem na inny (wcale nie jakiś super) co zdecydowanie poprawiło obraz.

A ktos procz Ciebie ta poprawe zauwazyl ?
Robiles jakis test - np. ktos przelacza Ci kable a Ty "zgadujesz" ktory jest ktory ?
Bo tak na chlopski rozum kablem HDMI idzie sygnal cyfrowy wiec co zapewni Ci lepszy kabel ? Bardziej okragle zera czy mniej okragle jedynki ? :)
 

kloncd

New member
I dlatego pytam Was na co zwrócić uwagę (jakie ustawienia tunera bo jest ich kilka, jakie telewizora może są jakieś które polepszają sygnał SD), jak sprawdzić moc i jakość sygnału może on jest dość kiepski i powoduje niezbyt wyraźny obraz
 

cooper69

New member
Jak decydujesz się na LCD to zgadzasz sie na słaby obraz SD - ten typ tak ma. Nawet na LCD Philipsa, (oglądałem na nim sygnał SD przez parę dni) który dostał kilo nagród (LCD roku itp.) i jest wyposażony w masę polepszaczy obraz jest delikatnie rzecz mówiąc taki sobie.
Więc pogódź się, dużo lepiej nie będzie.
 

ryhoo32

New member
piskorski napisał:
A ktos procz Ciebie ta poprawe zauwazyl ?
Robiles jakis test - np. ktos przelacza Ci kable a Ty "zgadujesz" ktory jest ktory ?
Bo tak na chlopski rozum kablem HDMI idzie sygnal cyfrowy wiec co zapewni Ci lepszy kabel ? Bardziej okragle zera czy mniej okragle jedynki ? :)

Różnica była tak widoczna, że nie mam żadnych wątpliwości. Po zainstalowaniu dekodera byłem skłonny zrezygnować z UPC - tak bardzo obraz się różnił od tego, jaki przedtem miałem w N-ce. Wymiana kabla mnie uspokoiła. Może trafił mi się wyjątkowo paskudny egzemplarz.
 

kocurtychy

New member
Witam serdecznie
przepraszam jezeli odpowiedz na moje pytanie jest gdzies wczesniej ale poczytałem troche z 239 stron i nie znalazłem odpowiedzi, gogle tez uzywałem, więc tak

3 miesiace temu zamowilem upc z nagrywarka HD, jednak TV jaki posiadałem to zwykle małe pudło LG, ale w planach(bardzo bliskich) byl duzy TV. po miesiacu musialem wymienić nagrywarke bo sie sama wyłaczała, po wymianie działała bez problemów podłaczona do TV za pomoca kabla koncentrycznego oraz euro(tak sie chyba to nazywa). Wreszcie Zakupilem bardzo chwalony TV samsung 40B651(jestem nim zachwycony), ale pojawil sie problem podlaczyłem go to nagrywarki UPC kablem koncentrycznym(nie mam pojecia czy musi on byc podłaczony) oraz HDMI i dzieje sie tak czasem ze na TV wyskakuje mi napis "brak sygnału" i nie mam obrazu choc widze ze nagrywarka dalej działa i moge na niej zmieniac programy itd ale obrazu nie mam, odzyskuje go po jakiejs chwili(albo jak wyłacze nagrywarke, albo TV albo samo wraca nie ma złotego srodka)...teraz nie wiem w czym problem, czytalem tu o kablach HDMI, moze to być problem?? Mam ten co dawali w komplecie

Aha posiadam nagrywarke philipsa
 

grzybek1973

New member
kloncd napisał:
I dlatego pytam Was na co zwrócić uwagę (jakie ustawienia tunera bo jest ich kilka, jakie telewizora może są jakieś które polepszają sygnał SD), jak sprawdzić moc i jakość sygnału może on jest dość kiepski i powoduje niezbyt wyraźny obraz

rok temu walczyłem z ustawieniami upc cyfrowe + sonu x3500 po kilkunastu godzinach totalny dół a mam 40" z 2 metrów
ustawienia w dekoderze nic nie dają
znalazłem na forum strone
http://www.hdtvtest.co.uk/
i tylko tam są ustawienia lcd przy których obraz wymiata
czasami coś grzebie żeby poprawić ale nie moge wykombinować nic lepszego i wracam do tego co tam napisali
jak nie znajdziesz odpowiedniego do swojego lcd to zostaje chyba profesjonalna kalibracja
w dekoderze mam
jakość obrazu Wysoka RGB
dostrojenie 50%
rozdzielczość HDMI AUTO
w bloku stara instalacja PTK więc sygnał jest chyba słaby bo na analogu na crt obraz kaszana ale nie walczyłem z tym bo prawie nie oglądam
oczywiście na mecze w tvp2 chyba nic nie poradzisz ale nie myśle żeby ktoś był w stanie coś z tym zrobić
p.s.
chyba wszystkie polepszacze obrazu w ustawieniach mam wyłaczone grdzieś wyczytałem że strasznie śmiecą i to sie zgadza
powodzenia
 

juzeg76

Member
jakosc obrazu HD w UPC

mam pytanie znowu odnosnie obrazu bo to co wczoraj zobaczylem mnie przeraziło... ogladalem mecz liga ang. poniedz. 21 C+HD oczywiscie ujecia stadionu jak i samo boisko obraz jak brzytwa bez zastrzezen super. ale jak zrobili ujecie zblizenia jakiegos goscia na trybunie ktory siedział w niezbyt oswietlonym miejscu to obraz zrobil sie kasza i snieg , ze ledwo owego goscia bylo widac ... podobny problem jest z siatkowka w PSHD ciemniejsze tło lub duze zblizenie i jeszcze do tego zwolnione tempo lub pauza w przypadku powtorki obraz staje sie kaszowaty jakis taki sniezacy .....Czy to normalny objaw w przypadku kanalów HD czy cos mam nie tak ? moze ktos zauwazyl u siebie cos podobnego ??? generalnie duze zblizenia w ciemnych , szarych odcieniach
 

brodacz

Active member
Bez reklam
juzeg76 napisał:
mam pytanie znowu odnosnie obrazu bo to co wczoraj zobaczylem mnie przeraziło... ogladalem mecz liga ang. poniedz. 21 C+HD oczywiscie ujecia stadionu jak i samo boisko obraz jak brzytwa bez zastrzezen super. ale jak zrobili ujecie zblizenia jakiegos goscia na trybunie ktory siedział w niezbyt oswietlonym miejscu to obraz zrobil sie kasza i snieg , ze ledwo owego goscia bylo widac ... podobny problem jest z siatkowka w PSHD ciemniejsze tło lub duze zblizenie i jeszcze do tego zwolnione tempo lub pauza w przypadku powtorki obraz staje sie kaszowaty jakis taki sniezacy .....Czy to normalny objaw w przypadku kanalów HD czy cos mam nie tak ? moze ktos zauwazyl u siebie cos podobnego ??? generalnie duze zblizenia w ciemnych , szarych odcieniach
To zwyczajny objaw kamer HD. Sensory optyczne tych kamer mają ograniczoną czułość tonalną (potrzebują mocnego oświetlenia) spowodowaną skrajnie małą wielkością piksela. Dodatkowo maksymalne ustawienie zuma w każdym aparacie czy kamerze zmniejsza jasność obiektywu a tym samym wpływa na otwarcie przysłony (spada ostrość) i wydatniejsze szumy obrazu.
 

juzeg76

Member
brodacz napisał:
To zwyczajny objaw kamer HD. Sensory optyczne tych kamer mają ograniczoną czułość tonalną (potrzebują mocnego oświetlenia) spowodowaną skrajnie małą wielkością piksela. Dodatkowo maksymalne ustawienie zuma w każdym aparacie czy kamerze zmniejsza jasność obiektywu a tym samym wpływa na otwarcie przysłony (spada ostrość) i wydatniejsze szumy obrazu.

dzieki serdeczne za wyjasnienie ... myslalem , ze napiszesz jeszcze cos o nowosciach kanałowych zawsze miales sprawdzone info .....
 

rokko

New member
Od 21. października w ofercie UPC dostępna jest nowa promocja, dzięki której wszyscy nowi klienci mogą zakupić podwójną lub potrójną usługę w UPC (telewizja, Internet, telefon) i korzystać z niej bez opłat do końca roku.

Nowa oferta łączy się z dostępną od 17. sierpnia promocją Kup 3 płać za 2, w ramach której klient zamawiający wszystkie 3 usługi operatora najtańszą z nich otrzymuje bez opłat na zawsze.

Wszyscy nowi klienci, którzy zamówią podwójną usługę w UPC mogą również uzyskać zwolnienie z opłaty abonamentowej do końca tego roku. Nowa oferta łączy się bowiem z promocją, w ramach której klient zamawiający dwie usługi UPC otrzymuje na zawsze 10-procentowy rabat od całości miesięcznego abonamentu.

UPC w ramach niniejszej oferty daje nowym klientom jeszcze jeden profit. Wszyscy, którzy zdecydują się zamówić podwójną lub potrójną usługę w UPC za pośrednictwem strony internetowej upc.pl, będą całkowicie zwolnieni z opłaty instalacyjnej.
 

vvilk

New member
No to mnie zachęcili... :(
Z końcem miesiąca żegnam się z kablówka (zostawiam tylko net).
Skusiłem sie na ofertę "N". Za 99 zł. pełny pakiet z HBO, n-film i wszystkim innym, no po prostu FULL opcja!
Już wystarczająco długo czekalem na nowe kanały.
 

vvilk

New member
Każdy wybiera coś pod siebię.
Ja lubię oglądać Ligę Mistrzów więc mam nSport HD.
Kanałów HD jest dokładnie 14 ( i nie ma w nich Silesia HD :D ).
 

piskorski

New member
masloww napisał:
n-ka + multipakiet (czyli sama paczka C+)

W n-ce nie ma C+ film/sport HD. Sa ww. kanaly w SD.
W n-ce nie ma NG HD, jest za to Discovery HD, ktore moim skromnym zdaniem jest duzo gorsze od NG. Discovery z telewizji popularnonaukowej przeistoczyla sie w jarmarczno-serialowa - vide obalacze mitow, jakichs 2 facetow robiacych motory itp.
W n-ce nie ma planete - imho najlepszego kanalu dokumentalnego w polskiej TV.
W n-ce nie ma calego pakietu polsatu.
 
Do góry