HD w UPC

logar4

New member
nowy gorszy (?) soft

pjurek02 napisał:
W Wawie też jest juz nowy soft.:)

no jest "nowy" ale problemy z wieszaniem się po przejsciu w STB zostały (soft nie rozwiązał tego problemu przynajmniej u mnie) a na domiar złego dekodrer co jakiś czas resetuje sie podczas normalnej pracy (wczoraj po upgrade wydażyło się to u mnie 2x - a wcześniej tego nie było).
Jutro przychodzi serwis i będzią wymieniać dekoder... )



Pro.
 
Ostatnia edycja:

Misiek99a

New member
nowy soft

logar4 napisał:
no jest "nowy" ale problemy z wieszaniem się po przejsciu w STB zostały (soft nie rozwiązał tego problemu przynajmniej u mnie) a na domiar złego dekodrer co jakiś czas resetuje sie podczas normalnej pracy (wczoraj po upgrade wydażyło się to u mnie 2x - a wcześniej tego nie było).
Jutro przychodzi serwis i będzią wymieniać dekoder... )



Pro.

zgodnie z zapewnieniami serwisu nowy soft ma być podany w kilku partiach przez kilka dni, więc podobno to nie koniec. Poza tym nie u wszystkich pobiera automatycznie ( u mnie nie) pobrałem sobie ręcznie, jak ? - zainteresowanych odsyłam kilka postów wcześnej, tam jest instrukcja
 

lepp

New member
Bez reklam
Mi odpalił sam po czasowym odłączeniu od prądu,.. Mam nadzieję, że to nie wszystko, tempo odpalania guide tylko trochę szybsze. Napisy w C+ dalej nie działają, dzwięk za każdym razem trzeba ręcznie przełączać na DD. Jedynie nagrywanie 2 programów naraz bardzo cieszy.
Nagrywanie seriali chyba nie działa, przynajmniej nie zaproponował tego w przypadku Simpsonów na C+.
 

logar4

New member
Misiek99a napisał:
zgodnie z zapewnieniami serwisu nowy soft ma być podany w kilku partiach przez kilka dni, więc podobno to nie koniec. Poza tym nie u wszystkich pobiera automatycznie ( u mnie nie) pobrałem sobie ręcznie, jak ? - zainteresowanych odsyłam kilka postów wcześnej, tam jest instrukcja

u mnie pobrał sam ale i tak jeszcze raz ja wymusiłem pobranie softu...
niestety, no ale jak ma byc coś jeszcze zmienione w sofcie na dniach to poczekam....
 

torq314

New member
proszę szanownych kolegów o rozwianie moich wątpliwości odnośnie autoformatowania proporcji obrazu w dekoderach cyfrowych tych HD (Wrocek).

mam w tej chwili UPC podłączony zwykłym kablem antenowym do 42pfl9603 i formatowanie sygnału do ekranu telewizora działa bardzo dobrze. przełączam na dowolny kanał, nie ważne czy ma paski góra/dół czy nie - tv po chwili sam te paski usuwa rozszerzając obraz tak, aby wypełniał cały ekran.

w wątku "UPC dekoder HD a złe proporcje obrazu" nie otrzymałem żadnej odpowiedzi w kwestii autoformatowania przez ten dekoder HD, który być może chciałbym zamówić.

ja rozumiem na razie tyle, że jeśli w dekoderze ustawi się rozdzielczość 576 to telewizor poprawnie formatuje obraz, ale kanały HD przestają być HD, natomiast jak w dekoderze ustawi się rozdzielczość 1080 to kanały SD przestają się poprawnie formatować (mam czarne paski).

oczywiście mogę w tej sprawie zadzwonić do BOK, ale wolałbym uzyskać informację od osób kompetentnych, a nie od kogoś kto siedzi przy telefonie i ma rozterki klienta w poważaniu.

z góry dzięki za informacje. nadziei na pozytywną odpowiedź upatruję w regularnych aktualizacjach oprogramowania dekodera - może i ten problem jest jakoś rozwiązany?
 

luxmin

New member
dzisiaj sobie zamówiłem cyfrę z nagrywarką hd, teraz mam analog i mam pytanie bo z wrażenia zapomniałem napomniec że to ma by przejście tzn. rezygnuje z analogu na rzecz cyfry i czy w związku z tym to oznacza że płacę tylko abonament za cyfrę bo coś tam napomknęła że jeszcze będzie analog pod drugi telewizor
 

kmilewe

New member
luxmin napisał:
dzisiaj sobie zamówiłem cyfrę z nagrywarką hd, teraz mam analog i mam pytanie bo z wrażenia zapomniałem napomniec że to ma by przejście tzn. rezygnuje z analogu na rzecz cyfry i czy w związku z tym to oznacza że płacę tylko abonament za cyfrę bo coś tam napomknęła że jeszcze będzie analog pod drugi telewizor
analog masz w ramach abonamentu za cyfrę na tyle telewizorów ile chcesz, ale cyfra jest tylko na jednym, chyba że sobie pokombinujesz, ale i tak kanał cyfry z dekodera bedzie tylko jeden do oglądania.
Jeśli znajdziesz czas to napisz o jakości kanałow SD w porównaniu analog i sygnał przepuszczony przez dekoder UPC
Pozdrowienia.
 
Ostatnia edycja:

luxmin

New member
ok. We wtorek przychodzi instalator. Przechodzę na cyfrę po nie jestem specjalnie zadowolony z obrazu jaki mam na swoim nowym lcd dużo mu brakuje do mojego poprzedniego crt. Sam jestem ciekawy czy cyfrowy sygnał coś da babka z upc nawet coś tam mówiła że w cyfrze jest lepszy sygnał choc nic jej nie napomknąłem o swoim obrazie w lcd.
Mówiła też że jeżeli będą nowe kanały HD to pojawią się one w pakiecie max a nie w select który biorą. Oprócz tego biorę Canal + więc sprawdzimy czym tak się wszyscy podniecają tym hd
 

wek

New member
mam pytanie - jak w mediaboxie z nagrywarka i hd sprawdzic jakos sygnalu?

chce dokonac przemeblowania w pokoju co bedzie sie wiazalo z wydluzeniem kabla o ok. 8m, obawiam sie, czy jakos sygnalu nie spadnie zbyt mocno (z tego co pamietam nie byla ona najlepsza)
a inne pytanie - jaki kabel wybrac, aby straty na nim byly jak najmniejsze?
i jeszcze jedno - rozumiem, ze musze przedluzyc oba kable - ten wchodzacy do mediaboxa i ten z niego wychodzacy, prawda? nie ma innej mozliwosci podlaczenia, zeby byl analog na reszcie instalacji w domu?
 

kmilewe

New member
wek napisał:
mam pytanie - jak w mediaboxie z nagrywarka i hd sprawdzic jakos sygnalu?
u mnie jest inaczej - od klatki idzie kabel który ma w dużym pokoju trzy rozgałęzienia: jedno idzie do modemu, drugie do dekodera dla Toshiby LCD a trzecie do nastepnego pokoju gdzie jest kolejne rozgałęzienie - jedno na CRT (analog) a drugie leci do trzeciego pokoju gdzie jest następny CRT analog i rozgałęzienie na drugi modem (na wypadek gdyby córka chciała modem mieć u siebie, obecnie jest tylko rozgałęzienie (kabelek) a modem jest tam gdzie Toshiba.
 

torq314

New member
zsoi3 napisał:
w dekoderze nie ma mozliwosci recznego ustawienia 586i - jest Auto, 720 i 1080

dzięki za chociaż jedną odpowiedź.

pozwól że podrążę: czy ustawienie Auto powoduje, jak można się domyślić z nazwy, automatyczną zmianę rozdzielczości przy przełączaniu kanałów o niskiej/wysokiej rozdzielczości, a w związku z tym autoformatowanie obrazu po stronie tv działa poprawnie na kanałach o niskiej rozdzielczości?
 

bulek

New member
zorkadar napisał:
Chodzi wam faktycznie szybciej ten przewodnik?, u mnie nie widze żadnej różnicy.
Przewodnik chodzi wyraźnie szybciej (poruszanie się na skali kanałów i na skali czasu) i bez zacięć. Włączanie przewodnika to inna sprawa... tu w zasadzie nie widzę poprawy - mniej więcej tak samo wolno jak przedtem.
 

bulek

New member
torq314 napisał:
czy ustawienie Auto powoduje, jak można się domyślić z nazwy, automatyczną zmianę rozdzielczości przy przełączaniu kanałów o niskiej/wysokiej rozdzielczości, a w związku z tym autoformatowanie obrazu po stronie tv działa poprawnie na kanałach o niskiej rozdzielczości?
Trochę chyba przeceniasz rolę dekodera w autoformatowaniu obrazu. To, czy będziesz widział paski tu, czy tam i czy będzie spłaszczone, czy nie zależy od twojego TV, a nie od dekodera. Każdy TV inaczej może reagować na takie sygnały. Ja mogę ci tylko powiedzieć co robi mój Sharp. Jak mam 720 albo 1080 na stałe, to z obrazem nie mogę w zasadzie zrobić nic, czyli kanały HD wyglądają jak trzeba, a kanały SD są po prostu rozciągnięte w poziomie (syndrom grubych kobiet). Jeśli zmienię na Auto, to na kanałach SD mam dużo więcej opcji formatowania obrazu (z paskami, rozszerzone, panorama, itd.). Podejrzewam więc, że jeśli twój TV po analogu kanały SD autoformatuje, to na sygnale cyfrowym z rozdzielczością 576 też to będzie robił. To jednak możesz potwierdzić tylko ty sam (albo ktoś z podobnym TV).
 

logar4

New member
Misiek99a napisał:
zgodnie z zapewnieniami serwisu nowy soft ma być podany w kilku partiach przez kilka dni, więc podobno to nie koniec. Poza tym nie u wszystkich pobiera automatycznie ( u mnie nie) pobrałem sobie ręcznie, jak ? - zainteresowanych odsyłam kilka postów wcześnej, tam jest instrukcja


Wczoraj wymienili mi dekoder (serwisant powątpiewał w skuteczność tego zabiegu), i choć jedna jaskółka wiosny nie czyni, to musze powiedzieć, że dziś w nocy dekoder w STB się nie zawiesił ;o)... ale będę go obserwował... i zobaczymy
 

logar4

New member
reklamacja

Ponieważ po instalacji TV miałem kłopoty z dekoderem złożyłem reklamację, że usługa nie działa prawidłowo. Jak napisałem w poprzednim poście wczoraj wymienili mi dekoder. Dziś zadzwonili i zaproponowali 50 % zniżki za TV za okres kiedy problemy występowały i poinformowali że jeśli będą występowały dalej mam złożyć kolejną reklamację.


Pro.
 

pawel-krk

New member
wek napisał:
mam pytanie - jak w mediaboxie z nagrywarka i hd sprawdzic jakos sygnalu?

chce dokonac przemeblowania w pokoju co bedzie sie wiazalo z wydluzeniem kabla o ok. 8m, obawiam sie, czy jakos sygnalu nie spadnie zbyt mocno (z tego co pamietam nie byla ona najlepsza)
a inne pytanie - jaki kabel wybrac, aby straty na nim byly jak najmniejsze?
i jeszcze jedno - rozumiem, ze musze przedluzyc oba kable - ten wchodzacy do mediaboxa i ten z niego wychodzacy, prawda? nie ma innej mozliwosci podlaczenia, zeby byl analog na reszcie instalacji w domu?

Nikt nie powiedzial, ze analog musi "isc" przez dekoder. U mnie kabel UPC wchodzi z klatki do przedpokoju, gdzie jest rozdzielany przez zwykly trójnik. Jeden kabelek idzie do dekodera cyfrowego w jednym pokoju, a drugi z analogiem do drugiego tv. Analog nie potrzebuje przejścia przez dekoder.
 

pawel-krk

New member
pawel-krk napisał:
Okazuje sie, że jakakolwiek zmiana pakietu, obojetne czy z "bez hd" na "z hd", bez nagrywarki na z nagrywarka - krotko mowiac kazda, skutkuje przedłuzeniem umowy do 12 miesiecy od dnia zmiany pakietu!!! Czyli nie wazne, ze obowiazuje mnie umowa do 07.2009 - jesli chce placic UPC wiecej to musze przedluzyc umowe do 10.2009

Zadzwonili dzis do mnie z UPC i jak sie okazało... niby... sa w stanie zrobic wyjatek i jesli zgodze sie przejsc na pakiet max to pozostawia moj okres obowiazywania umowy bez zmian i jeszcze dadza mi 5% rabatu, czyli 95 PLN za MAXA. Zgodziłem sie.
Aha... jest promocja na HBO i C+. Mozna wlaczyc pakiety premium na miesiac za darmo bez zadnych zobowiazan. Po miesiacu mozna bez przeszkod wylaczyc. Oczywiscie nigdzie o tym nie pisza, ale promocja jest!
 
Do góry