HD w UPC

burkow

New member
Witam!

Nowy jestem, więc dzień dobry. Bardzo użyteczne forum.

Do rzeczy - jestem użytkownikiem cyfrowej UPC od jakiś 3 tygodni. Mam pakiet Max z HD + Premium. Co do usług UPC nie mam zastrzeżeń. Cyfrowa TV jak dla mnie super, kanały HD rewelacja - szczególnie oglądane właśnie ME 2008 w Polsacie Sport HD - robi wrażenie. Dekoder podłączony do LCD Sharp 42.

Brak ciekawych promocji - jak wszędzie, żadna nowość. Zamówienie i instalacja u mnie przebiegła bez problemów.

Jedny mankament sprzętowy jak dla mnie to głośna praca dekodera, a konkretnie wentylatora, nawet po przejściu w Standby. Szczególnie upierdliwe wieczorem czy w nocu, kiedy dźwięk TV jest ściszony. Ale da się z tym żyć. Poza tym - bez uwag.

Brakuje możliwości ustawienia kolejnośći programów na dekoderze, ale jak pisałm wyżej rozwiązałem ten problem częściowo przy pomocy pilota uniwersalnego.

Pozdrawiam

Burkow
 

farfocel

New member
Pawloff napisał:
I jeszcze jedno pytania. Czy ktokolwiek próbował obsłużyć Mediaboxa z HD jakimś pilotem uniwersalnym? Planuję zakup Harmony One Logitecha i nie jestem pewien czy będzie w satnie się nauczyć obsługi Mediaboxa. Sporo się słyszy o problemach ze "sparowaniem" tunerów satelitarnych z uniwersalnymi pilotami. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Dobrze działa Philips SRU9600/10. Mediabox jest w jego bazie danych, działają wszystkie funkcje. Polecam.
 

underteam

New member
burkow napisał:
Jedny mankament sprzętowy jak dla mnie to głośna praca dekodera, a konkretnie wentylatora, nawet po przejściu w Standby. Szczególnie upierdliwe wieczorem czy w nocu, kiedy dźwięk TV jest ściszony. Ale da się z tym żyć. Poza tym - bez uwag.

Burkow

nie wiem ale ja chyba mam jakis super dekoder, ani nie jest glosny, wogole go nieslysze nawet w nocy a jest czasami wlaczony bo zapominam wylaczyc, ani nie mam problemow z godzina wogole 0 problemow. Co do jakosci Kanalow to jest b.duza mam w innym pokoju UPC sd to jakosc srednia a na niektrych programach b.srednia, co do HD to PS HD,NG ,HBO itp wygladaja niewybrazalnie ostro.

posiadam mediaboxa HD od 2 tygodni
 
Ostatnia edycja:

Pawloff

New member
Dziękuję panowie za odpowiedzi. Jutro kupuję Harmony One Logitecha, a w piątek instalują mi Mediaboxa z HD - w końcu wyciagnę ze swojego Philipsa to, co on potrafi ;)
 

pepe1

New member
Mam pytanie do uzytkownikow. Czy macie problemy z sygnalem Canal+film hd i sport hd, a takze Filmbox hd. Ja jestem uzytkownikiem Multimedii i u nas na tych kanalach wystepuja czeste "zacięcia" obrazu. Wystepuje to co kilka minut na pare sekund. Podobno jest to wada sygnalu wysylanego przez nadawcow. Jezeli wy macie tak samo to jest to prawda. Czekam na odpowiedz.
 

burkow

New member
underteam napisał:
nie wiem ale ja chyba mam jakis super dekoder, ani nie jest glosny, wogole go nieslysze nawet w nocy a jest czasami wlaczony bo zapominam wylaczyc, ani nie mam problemow z godzina wogole 0 problemow.

Ja to mam chyba słuch za dobry :) Moja żona też go tak bardzo nie słyszy, mi niestety trochę przeszkadza, na szczęście tylko jak TV jest mocno ściszony.

Pozdrawiam
 

burkow

New member
pepe1 napisał:
Mam pytanie do uzytkownikow. Czy macie problemy z sygnalem Canal+film hd i sport hd, a takze Filmbox hd. Ja jestem uzytkownikiem Multimedii i u nas na tych kanalach wystepuja czeste "zacięcia" obrazu. Wystepuje to co kilka minut na pare sekund. Podobno jest to wada sygnalu wysylanego przez nadawcow. Jezeli wy macie tak samo to jest to prawda. Czekam na odpowiedz.

Potwierdzam, że u mnie to występuje. Pierwszy raz zobaczyłem to na nagranym progrmaie i myślalłem, że to wina nagrywarki, ale potem widziałem to również w programie oglądanym na żywo. U mmnie to się zdarza może 1-2 razy na pół godziny, taka mocna pikseljoza i zatrzymanie obrazu. Trwa parę sekund. Podobne widziałem też na Polsacie Sport HD, ale rzadko się to zdarza.

Burkow
 

voytech

New member
UPC Mediabox HD jakie wyjście audio?

Witam

Czy do podłączenia dzwięku do kina domowego trzeba użyć kabla COAXIAL czy OPTICAL?

pzdr.
 

cygan

Member
"Pixeloza"

PS HD w MM - podczas jednego całego meczu występuje to 0-3 razy, na 12 zobaczonych spotkań. Artefkty na 1-2 sek. Co ciekawe,tylko przy meczach live. Studio ok. Z czego 2-3 razy zaraz po strzeleniu bramki (wstrząsy kamer,ogromny hałas,ruch kabli?).
 
Ostatnia edycja:

joker

New member
cygan napisał:
PS HD w MM - podczas jednego całego meczu występuje to 0-3 razy, na 12 zobaczonych spotkań. Artefkty na 1-2 sek. Co ciekawe,tylko przy meczach live. Studio ok. Z czego 2-3 razy zaraz po strzeleniu bramki (wstrząsy kamer,ogromny hałas,ruch kabli?).

Problem z mikserem cyfrowym w wozie polsatu, to samo występuje na analogu obraz jest wstrzymany na moment a poźniej leci dalej (zapewne chodzi odbudowanie ramki typu I (indeksowa która zawiera skompresowany cały obraz), mam ten sam problem u siebie gdy odtwarzam obraz a nie trafie na indeksowa ramkę tylko na B lub P. Bo wszelkie kodeki działaja w jedną stronę do przodu, przynajmniej ja to sobie tak tłumaczę przy moim playerze który piszę, stąd problem z cofaniem o krótki okres czasu np. o ostatnie 10-20-30 sek.
 

otan

New member
Bez reklam
upctechnical napisał:
nie ma internetu za 89zł - 2Mb, a jeśli chcesz zmienić na 10Mb to nie ma sprawy i wtedy bedziesz płacił właśnie 89zł jeśli dokonujesz upgrade, to zawsze jest możliwe to kozystasz z promocji jak nowy kl. w innym wypadku usługi sa ci świadczone zgodnie z podposaną umową.

Witam

Masz rację co do ceny nie 89 a 84zł ;) 89zł płacę, ale za abonament tel. Jak będzie możliwość podłączenia cyfrowego sygnału to szybko skorzystam z mozliwości promocji na zwiekszenie szybkości netu. Tylko kiedy to bedzie?

Pozdrawiam
 

Pawloff

New member
Zainstalowane :) Instalacja i ustawienie Mediaboxa z HD trwała 30 minut. Obraz odczuwalnie lepszy w SD, a mecz Holandia - Francja (4:1) na Polsacie Sport HD wgniótł mnie w fotel ;) Wracając do mojego wczesniejszego pytania - MediaBoxa da się obsłużyć pilotem uniwersalnym, w moim przypadku Harmony One - wszystko działa jak należy.
Instalator z UPC był o godzinę wcześniej niz było to umówione (wcześniej zadzwonił), więc chyba powoli kończą się problemy z przekładaniem instalacji i kiepską obsługą, o których czytałem wcześniej. Przynajmniej w Warszawie. Jednym słowem - teraz już wiem po co kupiłem nowy telewizor :eek:k:
 

otan

New member
Bez reklam
Wracając do mojego wczesniejszego pytania - MediaBoxa da się obsłużyć pilotem uniwersalnym, w moim przypadku Harmony One - wszystko działa jak należy.
:eek:k:[/quote]


Rozwiń ten temat i napisz coś więcej na temat tego pilota uniwersalnego. Podaj koszt zakupu pilota i napisz szczegółowo co on potrafi więcej niż fabryczny pilot od MediaBoxa.
 

novaczek

New member
Faktycznie Mediabox dobrze wspolpracuje z Harmony One, oczywiscie jest tu tez kwestia odpowiedniego ustawienia pilota. Wiecej funkcji niz pilot standartowy raczej nie da sie uzyskac aczkolwiek bardzo przydatna jest mozliwosc ustawienia ulubionych programow... pozwala to wybrac swoje programy i miec do nich bezposredni dostep. Odpada wtedy koniecznosc wciskania kombinacji zwykle trzech liczb przy wyborze programu (niestety Mediabox nie ma mozliwosci ulozenia programow wg swojej ulubionej kolejnosci)
 

Pawloff

New member
otan napisał:
Rozwiń ten temat i napisz coś więcej na temat tego pilota uniwersalnego. Podaj koszt zakupu pilota i napisz szczegółowo co on potrafi więcej niż fabryczny pilot od MediaBoxa.
Proponuję zajrzeć do tego wątku hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24063 Jest tam solidny test Harmony One i sporo opinii na jego temat. Pilota kupiłem za 450zł - nowego (zniżka powiedzmy po znajomości ;) ) Co potrafi więcej? Np. ustawienie ulubionych kanałów, o których pisze kolega Novaczek. Na razie za krótko go mam, żeby się szeroko wypowiadać na ten temat. Potestuję, poużywam i opiszę.

A swoją drogą, mam nadzieję, że kiedyś w MediaBoxie będzie można ustawić kanały wg własnej kolejności...
 

otan

New member
Bez reklam
:hmm: 500zł za pilota to lekka przesada. To prawie 20% wartości mojego TV. Możliwość zaprogramowania ulubionych programów (+) i co jeszcze?
 

burkow

New member
otan napisał:
:hmm: 500zł za pilota to lekka przesada. To prawie 20% wartości mojego TV. Możliwość zaprogramowania ulubionych programów (+) i co jeszcze?

Jak masz kupować pilota uniewraslnego typu Harmony tylko do obsługi TV to można sobie darować.
Podstawowa zaleta tych pilotów to możliwość obsługi wielu (do 15 urządzeń). Poza tym możliwość programowania sekwencji działań. Np. chcesz oglądać film na DVD - jednym przyciskiem uruchamiasz sekwencje - włącza się TV i ustawia na odpowiednim kanale, włącza się ampli i ustawia odpowiednie źródło, włącza się DVD etc.

Te piloty mają olbrzymie możliwości konfigurowania. Trzeba na to poświęcić sporo czasu, ale jak już się wszystko poustawia, można wyrzucić wszystkie piloty w domu.

Burkow

ps. Używam Harmony 1000 - kosztował sporo, ale nie żałuję ani złotówki wydanego na niego.

B.
 
Do góry