HD w UPC

barti60

New member
mediabox hb

Witam!

A ja mam pytanko do posiadaczy mediaboxa HD, jak jak to u Was jest.. Jak wylaczacie na "standby" to zostaje wyswietlona godzina i swieci sie dioda od wlaczenia i tak zostaje? czy mediabox sie wylacza jeszcze jakos? tzn u mnie jest taki problem ze wylaczam go z guzika na pilocie pokazuje sie godzinka i tak po chwili moze 15-30 minut wylacza sie calkowicie(tzn slychac szum ze mediabox chodzi) ale nie daje znaku zycia z pilota i z guzika. Pomaga tylko twardy reset czyli wylaczenie pradu.... Czy ktos cos ma tak?? Moze poprostu jest jakas opcja ze wylacza sie po 15 minutach jakos inaczej... albo ja czegos nie skumalem...???:hmm:
 

underteam

New member
barti60 napisał:
Witam!

A ja mam pytanko do posiadaczy mediaboxa HD, jak jak to u Was jest.. Jak wylaczacie na "standby" to zostaje wyswietlona godzina i swieci sie dioda od wlaczenia i tak zostaje? czy mediabox sie wylacza jeszcze jakos? tzn u mnie jest taki problem ze wylaczam go z guzika na pilocie pokazuje sie godzinka i tak po chwili moze 15-30 minut wylacza sie calkowicie(tzn slychac szum ze mediabox chodzi) ale nie daje znaku zycia z pilota i z guzika. Pomaga tylko twardy reset czyli wylaczenie pradu.... Czy ktos cos ma tak?? Moze poprostu jest jakas opcja ze wylacza sie po 15 minutach jakos inaczej... albo ja czegos nie skumalem...???:hmm:





ja tak nie mam jak wylaczam pilotem to jest godzina. Radze telefon do upc i powinni naprawic problem, wedlug mnie to jest zw z napieciem badz juz z samym dekoderem
 

wacio1967

New member
U mnie to samo. Wyłączam z pilota, lub przyciskiem i pojawia się godzina na wyświetlaczu i tak zostaje.
Prubował może ktoś wyciągnąć komponent z eura w tym urządzonku?
 

robiik_pl

New member
Psp Hd

U mnie tez bez zarzutu, zostaje godzina i cichy szum sprzetu...
Mam z kolei inne pytanie do ogladajacych PSP HD - u mnie sie zdarza, ze gdy przelaczam sobie pomiedzy kanalami i wracam do PSP HD to mam dzwiek ale nie pokazuje sie obraz(nawet po 1 min). Wtedy musze zmienic kanal i wrocic albo wylaczyc sprzet.

pozdrawiam
 

barti60

New member
robiik_pl napisał:
U mnie tez bez zarzutu, zostaje godzina i cichy szum sprzetu...
Mam z kolei inne pytanie do ogladajacych PSP HD - u mnie sie zdarza, ze gdy przelaczam sobie pomiedzy kanalami i wracam do PSP HD to mam dzwiek ale nie pokazuje sie obraz(nawet po 1 min). Wtedy musze zmienic kanal i wrocic albo wylaczyc sprzet.

pozdrawiam

mam podobnie
 

Mojjo

New member
U mnie, co prawda czasami ze sporym opóźnieniem (10-20 sekund), ale obraz się w końcu pojawia. Mółby operator coś z tym zrobić.
 

robiik_pl

New member
I jeszcze jedno pytanie - radio. Gdy poznawalem Mediabox HD, wlaczylem sobie radio ale po krotkiej zabawie wlaczyl mi sie kanal TV. Pozniej gdy probowalem ponownie 'wejsc' w radio, zawsze mi sie uruchamial kanal TV zamiast radia. Jak jest u Was?

pozdrawiam
 

milleniusz

New member
Rozmiar pudełka

Mam prośbę - może ktoś z Was zmierzyć rozmiar mediaboxa, tego czarnego? Mam wąską szafkę i większość rzeczy wchodzi mi na styk, a nie chciałbym się zdziwić już po fakcie.

Z góry dzięki.
 

hugo9252

Member
robiik_pl napisał:
I jeszcze jedno pytanie - radio. Gdy poznawalem Mediabox HD, wlaczylem sobie radio ale po krotkiej zabawie wlaczyl mi sie kanal TV. Pozniej gdy probowalem ponownie 'wejsc' w radio, zawsze mi sie uruchamial kanal TV zamiast radia. Jak jest u Was?

pozdrawiam
Zauważyłem że robi się tak tylko na kanałach HD.Przełączaj na normalnych kanałach.U mnie przełącza.Pozdro... :)
 

upctechnical

New member
otan napisał:
Witam

Przekonałem się dzisiaj podczas rozmowy tel. z BOK jak traktują (olewają) obecnych klientów. Mam w UPC PIĘĆ usług. Tel za 89zł, Pełny pakiet TV, C+, kino Polska. Internet za 89zł - 2 MB. Spytałem się konsultanta dlaczego mój net ma tylko 2 MB skoro nowym klientom proponuje się za tę samą kasę 10MB. Usłyszałem taką oto odpowiedz: Pana obowiązuje stara umowa która jeszcze trwa. Do czasu jej wygasnięcia nie mogę dostać lepszych warunków które proponuje się tylko nowym klientom!
Ot i cała filozofia UPC. Aktualny klient się nie liczy bo i tak musi płacić do końca trwania Umowy.
Dowiedziałem się przy okazji że nie ma jeszcze terminu wprowadzenia cyfrówki w Trójmieście.

Pozdrawiam

nie ma internetu za 89zł - 2Mb, a jeśli chcesz zmienić na 10Mb to nie ma sprawy i wtedy bedziesz płacił właśnie 89zł jeśli dokonujesz upgrade, to zawsze jest możliwe to kozystasz z promocji jak nowy kl. w innym wypadku usługi sa ci świadczone zgodnie z podposaną umową.
 

Logoth

New member
no to ja sie zalatwilem na maxa...

zamowilem telefon (69) i przy okazji zupgradeowalem turbo do ultra inet (149)
calosc 218zl (najtansza usluga darmo)
teraz chce zamowic cyfrowe upc i klapa:

nie moge spowolnic internetu (dalem sie zlapac sprzedawcy, cennik mowi o 40zlotych za spowolnienie internetu, ale nie dla mnie...)
dodatkowo jesli zamowie cyfrowe upc, telefon NIE BEDZIE darmo... bede placic 6miesiecy 69zlotych...

takze gdybym zamowil 100zl cyfre, abonament wyniesie 249zl 6miesiecy i 318zlotych!!... BEZ C+/HBO

a gdybym byl nowym klientem, moglbym miec 189zl za hd+10mbit+fullphone...

jak ktos podpowie mi jak 'wylgac' sie z ultra internetu (moglbym domagac sie faktycznego 20mbit zamiast 11...:???: ) i zaoszczedzic te 60zlotych, to chetnie sie dogadam ;p (katowice)

inaczej porazka, 'utknalem' na 10miesiecy... (nikt nie zajaknal sie o wchodzacym upc cyfrowym)
 

otan

New member
Bez reklam
UPC olewa starych klientów!

upctechnical napisał:
nie ma internetu za 89zł - 2Mb, a jeśli chcesz zmienić na 10Mb to nie ma sprawy i wtedy bedziesz płacił właśnie 89zł jeśli dokonujesz upgrade, to zawsze jest możliwe to kozystasz z promocji jak nowy kl. w innym wypadku usługi sa ci świadczone zgodnie z podposaną umową.



Witam.

Ja mam internet za 89zł o szybkości do 2 MB. Podpisałem umowę w pażdzierniku 2007r. na okres 16 miesięcy na 3 usługi. Trzecią usługę mam darmową. Nie ma takiej możliwości żeby przyspieszyć internet do 10MB za 89zł. Mogę zamówić jedynie Ultra 20MB za 149zł. Taką informację uzyskałem z BOK. Do czasu obowiązywania zawartej umowy nie dostanę szybszego łącza za 89zł! Olewają klientów z którymi już mają podpisane umowy. Usługi UPC są niezłe ale polityka firmy odnośnie starych klientów co najmniej dziwna i dla mnie nie zrozumiała.

Pozdrawiam.
 

Holt_

New member
Bez reklam
otan napisał:
[ Olewają klientów z którymi już mają podpisane umowy. Usługi UPC są niezłe ale polityka firmy odnośnie starych klientów co najmniej dziwna i dla mnie nie zrozumiała.

Pozdrawiam.

swego czasu był na ten artykuł w GW i chyba w Polityce też.

Porównywano ofert dla stałych klientów w Polsce i w krajach tzw "starej" Unii. Głownei dotyczyło to banków, ale nie tylko, także branży medialnej.

Wyniki były przygnębiające....
 

Pawloff

New member
milleniusz napisał:
Mam prośbę - może ktoś z Was zmierzyć rozmiar mediaboxa, tego czarnego? Mam wąską szafkę i większość rzeczy wchodzi mi na styk, a nie chciałbym się zdziwić już po fakcie.

Z góry dzięki.
Przyłączam się do prośby. Szerokość zapewne standardowa 43-43,5cm, ale co z wysokością???

I jeszcze jedno pytania. Czy ktokolwiek próbował obsłużyć Mediaboxa z HD jakimś pilotem uniwersalnym? Planuję zakup Harmony One Logitecha i nie jestem pewien czy będzie w satnie się nauczyć obsługi Mediaboxa. Sporo się słyszy o problemach ze "sparowaniem" tunerów satelitarnych z uniwersalnymi pilotami. Ma ktoś jakieś doświadczenia?
 
Ostatnia edycja:
otan napisał:
[/u][/b]


Witam.

Ja mam internet za 89zł o szybkości do 2 MB. Podpisałem umowę w pażdzierniku 2007r. na okres 16 miesięcy na 3 usługi. Trzecią usługę mam darmową. Nie ma takiej możliwości żeby przyspieszyć internet do 10MB za 89zł. Mogę zamówić jedynie Ultra 20MB za 149zł. Taką informację uzyskałem z BOK. Do czasu obowiązywania zawartej umowy nie dostanę szybszego łącza za 89zł! Olewają klientów z którymi już mają podpisane umowy. Usługi UPC są niezłe ale polityka firmy odnośnie starych klientów co najmniej dziwna i dla mnie nie zrozumiała.

Pozdrawiam.
Oto rozwiązanie Twojego problemu: dzwonić do handlowca a nie na CC. My zawsze mamy lepsze pomysły. Wystarczy, że zamówisz cyfrę (np za 80 zł select z nagrywarką) a net zostanie za 89 zł tyle, że przyspieszy do 10 Mb/s + cena telefonu. Oczywiście najtańszy produkt pozostanie gratis przez 6 m-cy (9 już wykorzystałeś) a kolejne 6 zapłacisz za wszystko. Jestem do dyspozycji...:D
 

roomster

New member
Pawloff napisał:
Przyłączam się do prośby. Szerokość zapewne standardowa 43-43,5cm, ale co z wysokością???
I tutaj zdziwienie. Wymiary Mediabox-u to 37,5x7x24 cm (szer/wys/głębokość). Nie pasuje do moich innych urządzeń . Za to ma wyjątkowy kształt! Piszę o Mediabox-ie z nagrywarką i HD
jureK
 

Pawloff

New member
roomster napisał:
I tutaj zdziwienie. Wymiary Mediabox-u to 37,5x7x24 cm (szer/wys/głębokość). Nie pasuje do moich innych urządzeń . Za to ma wyjątkowy kształt! Piszę o Mediabox-ie z nagrywarką i HD
jureK
Faktycznie mało standardowa szerokość. Dopasowana raczej do "węższych" odtwarzaczy DVD. Dzięki wielkie za info ;)

Ponawiam jeszcze pytanie w związku z obsługą uniwersalnym pilotem.
 

milleniusz

New member
Dzięki

roomster napisał:
I tutaj zdziwienie. Wymiary Mediabox-u to 37,5x7x24 cm (szer/wys/głębokość). Nie pasuje do moich innych urządzeń . Za to ma wyjątkowy kształt! Piszę o Mediabox-ie z nagrywarką i HD
jureK

Tak, o ten mi chodziło. Ja również dziękuję. :)
Chyba jest podobnych rozmiarów co PS3, może kiedyś dokupię, żeby była parka. ;)
 

otan

New member
Bez reklam
handlowiecupc napisał:
Oto rozwiązanie Twojego problemu: dzwonić do handlowca a nie na CC. My zawsze mamy lepsze pomysły. Wystarczy, że zamówisz cyfrę (np za 80 zł select z nagrywarką) a net zostanie za 89 zł tyle, że przyspieszy do 10 Mb/s + cena telefonu. Oczywiście najtańszy produkt pozostanie gratis przez 6 m-cy (9 już wykorzystałeś) a kolejne 6 zapłacisz za wszystko. Jestem do dyspozycji...:D


Witam.

Wiem o istnieniu takiej możliwości,:mrgreen: ale u mnie jeszcze nie ma usługi cyfrowej UPC :???:
Może handlowiec porządnej firmy podpowie kiedy w trójmieście pojawi się ta usługa?
Nikt z BOK nie potrafi w miarę dokładnie określić terminu.

Pozdrawiam
 

burkow

New member
Pawloff napisał:
I jeszcze jedno pytania. Czy ktokolwiek próbował obsłużyć Mediaboxa z HD jakimś pilotem uniwersalnym? Planuję zakup Harmony One Logitecha i nie jestem pewien czy będzie w satnie się nauczyć obsługi Mediaboxa. Sporo się słyszy o problemach ze "sparowaniem" tunerów satelitarnych z uniwersalnymi pilotami. Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Ja używam z Logitech Harmony 1000 - bez zastrzeżeń. Szybka instalacja i działa bezproblemowo. Tym bardziej, że pilot ma możliwość ustawienia bodajże 24 ulubionych kanałów w ustalonej przez użytkownika kolejności - co dla mnie jest super, do na razie dekoder nie daje takiej możliwości.

Pozdrawiam

Burkow
 
Do góry