HD w UPC

szewol

New member
Bez reklam
szewol napisał:
PS. Podobno, by w przyszłości zamówić usługę (np. kanał płatny) za pomocą dekodera potrzebny jest kod PIN. Niestety nigdzie w papierach pozostawionych przez montera nie mogę go znaleźc. Nie wiem czy przyznaje go UPC czy trzeba samemu sobie go ustawić? Ktoś może mnie oświecić?

Dobra. Opanowałem. Każdy moze sobie sam ustawić PIN (osobny dla ochrony rodzicielskiej oraz dla zamawiania w przyszłości usług). Jednak, by to zrobić należy znać pierw ten fabryczny - 0000 ;). A później można ustawiać swoje ;).
 

barti60

New member
kod PIN dostajesz po zalogowaniu sie (utworzeniu konta) na stronie upc.pl


Napisz cos wiecej bo tak sie tez zastanawiam nad taka opcja jak ty masz.. czy mozna zrobic takie porownanie ze obraz z analoga to jak z kasety vhs a z cyfrowej tv to jak z dvd..????:hmm:
 

szewol

New member
Bez reklam
barti60 napisał:
czy mozna zrobic takie porownanie ze obraz z analoga to jak z kasety vhs a z cyfrowej tv to jak z dvd..????:hmm:

Ja bym napisał: tv cyfrowa to coś pomiędzy tv analogowej a HD :D .
Jest poprawa obrazu w porównaniu z analogową, tego nie da się ukryć. Na niektórych kanałach jakośc dorównuje DVD, ale nie HD ;)
 
de.camillo napisał:
witam
Czy juz możesz podać te zmiany programowe ... lub chociaż do jakiego pakietu się będą odnosić?
Bo czas zamawiać cyfrową TV.
pozdro
Nawet gdyby miały te kanały wejśc jutro to teraz bym o tym jeszcze nie wiedział... Często dowiaduję sie o zmianach od klientów. Ale przepływ info w dużych korporacjach z reguły wygląda podobnie (niestety).
 

pjurek02

New member
robiik_pl napisał:
dzieki, ja jeszcze mam tydzien czekania na instalacje(palnową), moge zapytac jaki masz TV?

LCD Samsunga - przesiadka z analogu UPC na cyfre upc, to jest to czego brakowało, teraz wiem po co wydałem kasę na TV:)
 
Ostatnia edycja:

Michal_2007

New member
mam pytanie do Was, jaka rozdzielczosc kanalow SD podaje wam INFO w TV? Czy jest tak ze SD jest w 576i/p a dopiero jak przelaczymy na National Geo HD to pojawia sie 1080i/p, czy tez ten tuner HD caly czas wszystko upscaluje do HD (przy HDMI) ?
 

szewol

New member
Bez reklam
Faktycznie w UPC siedzą same spece od wymyślania akcji nazywanymi promocyjnymi. Ich zadanie polega jedynie na tym, że... marne promocje przedłuża się na kolejne miesiące. Fajna robota
icon_razz.gif


Właśnie odwiedziłem dział telewizja cyfrowa/promocje... a tym... wszystkie stare promocje przedłużone do końca sierpnia 2008 roku.

Przyznam, że nie liczyłem, iż UPC zmieni promocje jeśli chodzi o podstawową ofertę (Max, Select itd.). Ale miałem nadzieję, że poprawią to coś co się nazywa promocją na HBO i C+ w cyfrze. A tutaj tylko aneks... przedłużamy do końca wakacji.

Czy trudno - dla użytkowników dekoderów standardowych, którzy nie mają dostepu do HD - obniżyć najdroższyw Polsce abonament za C+ o 10 złotych przy umowie na rok? Dlaczego mam płacić w tych pakietach drożej z powodu kanałów HD jeśli nie będe miał do nich dostępu? Mało tego, co ma mnie zachęcić do wykupienia abonamentu C+ i HBO jesli będe musiał za nie płacić tyle samo co bez promocji?

Przyzna szczerze, że po raz kolejny się rozczarowaniem. Dla UPC klienci nie są najważniejsi, co nie jest nowością. Jeszcze kilka miesięcy inajprawdopodobniej papatki
icon_sad.gif
.

Wolę rozwiązanie, gdzie klient sam decyduje czy chce oglądać tańszy C+ bez HD lub droższy z HD. Wrzucanie wszystkiego do jednego wora to największa głupota.

Mało tego, wczoraj dzwoniłem do UPC, gdzie ta sama śpiewka - inną promocję na HBO/C+ proponuje konsultant inna widnieje na stronach UPC.
 
Ostatnia edycja:

patryk_waw

New member
Michal_2007 napisał:
mam pytanie do Was, jaka rozdzielczosc kanalow SD podaje wam INFO w TV? Czy jest tak ze SD jest w 576i/p a dopiero jak przelaczymy na National Geo HD to pojawia sie 1080i/p, czy tez ten tuner HD caly czas wszystko upscaluje do HD (przy HDMI) ?

W ustawieniach mediaboxa masz wybór co do rozdzelczości. Możesz ustawić Auto, 720p i 1080i. Jesli ustawisz na Auto to wtedy mediabox kanaly SD wysyła w 576i, TVN HD w 720p, a NG HD i History CH w 1080i, Jesli ustawisz ktorąś z pozostałych opcji mediabox skaluje do ustawionej rozdzielczości



Szewol, po co na wszystkich mozliwych forach dot TV Cyfrowej zamieszczasz dokladnie ten sam post?
 
Ostatnia edycja:

hugo9252

Member
No i w końcu założyłem.Generalnie teraz widzę co to jest plazma tv.Dobrze że działa wyjście optyczne.Na NG HD dzwięk wciska w fotel czego nie mogę powiedzieć o Canal+.Dzwięk jest5.1 ale tylko oryginalny(brak napisów).Nie lubię lektora(stereo).W nagrywarce brakuje możliwości edycji nagrania.Jest radio 19 stacji.Może UPC jeszcze wstawi Eurosport HD i Polsat SPort HD.Ale pomażyć zawsze można.Ogólnie pozytyw tylko ta cena :(.
 

barti60

New member
hugo9252 napisał:
No i w końcu założyłem.Generalnie teraz widzę co to jest plazma tv.Dobrze że działa wyjście optyczne.Na NG HD dzwięk wciska w fotel czego nie mogę powiedzieć o Canal+.Dzwięk jest5.1 ale tylko oryginalny(brak napisów).Nie lubię lektora(stereo).W nagrywarce brakuje możliwości edycji nagrania.Jest radio 19 stacji.Może UPC jeszcze wstawi Eurosport HD i Polsat SPort HD.Ale pomażyć zawsze można.Ogólnie pozytyw tylko ta cena :(.


a brales w pakiecie czy osobno?
 

Michal_2007

New member
@patryk_waw

Dzieki za odpowiedz! To jest o tyle wazne, ze sam mam Philipsa z Digital Natural Motion, wiec dla zrodel SD (max. 576p - bez wzgledu na to czy to bedzie po compozycie czy po HDMI) ten system kompensacji ruchu (oraz jeszcze ClearLCD) bedzie dzialal, a juz w HD nie...
Widac bedzie OK.
 
Ostatnia edycja:

hugo9252

Member
Pakiet Max-100zł,internet Turbo-89zł, Canal+(Canal+,Canal+Film,Canal+Film HD,Canal+Sport,Canal+Sport HD,Canal+Sport2)40zl, telefon-taryfa przyjazna-gratis.Instalacja(15 minut)200zl:(:(:(.Umowa 12 miesięcy.Po tym czasie zobaczę:confused:
 

robiik_pl

New member
hugo9252 napisał:
Pakiet Max-100zł,internet Turbo-89zł, Canal+(Canal+,Canal+Film,Canal+Film HD,Canal+Sport,Canal+Sport HD,Canal+Sport2)40zl, telefon-taryfa przyjazna-gratis.Instalacja(15 minut)200zl:(:(:(.Umowa 12 miesięcy.Po tym czasie zobaczę:confused:

Miales moze okazje zobaczyc czy na C+ nadaja mecze NBA w HD? Bo widzialem w programie C+ znaczek HD przy meczach NBA. A moze inne programy w C+ oznaczone logiem HD? Ciekaw jestem czy UPC to pokazuje tak jak jest w programie zaznaczone.

pozdrawiam
 
Do góry