HD w UPC

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zochu, sprawdż ile dokładnie mija czasu przełączenie kanału u Ciebie (stoper w telefonie w jednej ręce, pilot w drugiej) U mnie od momentu kliknięcia w przycisk na pilocie do pojawienia się kanału, mija od min. 2s poprzez 2.88s (najczęściej) kończąc na 3.50s
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie około sekundy.
Może kwestia jakiejś aktualizacji oprogramowania boxa ;)
Serio, przerabiałem dziesiątki dekoderów i dopiero z tego jestem zadowolony w 100%!
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To ciekawe, pytanie od czego to zależy.
Jaką masz wersje softu, u mnie 4.29
W salonie UPC też sprawdzałem i było podobnie jak u mnie.

Sekunda, a trzy sekundy, to delikatnie mówiąc, spora różna.
Gdyby faktycznie tak było, to mogę wymienić, nie ma problemu.

Nie mniej jednak i tak jestem zadowolony, bez dwóch zdań.
Wybieranie kanałów komendami, to absolutna rewelka.
Nie dość, że działa to perfekcyjnie, bez jakiś lagów, to jeszcze wystarczy powiedzieć "jedynka" i załącza się TVP1, "dwójka" i tvp2.

Pierwszy raz od lat, dzisiaj załączyłem MTV i generalnie muzyczne kanały.
Tylko i wyłącznie dzięki komendom głosowym, nigdy nie chciało mi się latać pilotem po kanałach, szukać, tracić czas, a dajta spokój. Teraz, to jest inny wymiar korzystania ; )
 

wysio

Member
Bez reklam
Dla mnie brak możliwości nagrywania na fizycznym dysku całkowicie dyskwalifikuje ten dekoder. W Orange np można pod dekoder podpiąć pod USB pendrive i na nim nagrywać - czyli można było coś takiego zrobić...
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie brak możliwości nagrywania na fizycznym dysku całkowicie dyskwalifikuje ten dekoder. W Orange np można pod dekoder podpiąć pod USB pendrive i na nim nagrywać - czyli można było coś takiego zrobić...

A po co Ci nagrywanie skoro masz replay TV i możesz sobie większość materiałów obejrzeć nawet po tygodniu ?
 

wysio

Member
Bez reklam
Owszem, ale czy Ciebie nie drażni natłok niekończących się reklam? Mi szkoda na nie czasu. Na niektórych kanałach da się je przewijać, niestety akurat nie na tych, na których najczęściej coś interesującego mnie leci. Poza tym nie wszystkie kanały da się obejrzeć w tym systemie. Np te z grupy Polsatu tego nie oferują.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jak wygląda nagrywanie na tym dokoderze? To, że zapisuje nagrania czasowo w chmurze to wiem. Horizon nagrywa wszystko, a 4K box już nie. Co można nagrywać na tym dekoderze?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie pomogę Ci specjalnie, bo nie nagrywam kanałów, aczkolwiek wczoraj włączyłem w połowie jednego odcinka nagrywanie i dziś chciałem sprawdzić co i jak, okazało się, że nie można przewijać do przodu. Tyle w temacie. Była możliwość odtworzenia całego odcinka (widocznie jest w bazie UPC) i od momentu nagrania.

Ok, kilka dni minęło i coś już można powiedzieć.
Dekoder sprawuje się rewelacyjnie.
Nie widziałem, że z boku pilota jest przycisk odpowiedzialny za przełączanie profili, ustawiłem sobie szybko profil "Muzyka" i wrzuciłem tam muzyczne kanały i od dawna tyle muzyki nie wysłuchałem w TV, jak za dobrych starych czasów VHS ; ) Świetny i bardzo przyjazny jest ten dekoder, Horizona nawet nie ma co porównywać (pomijam temat nagrywania).

Jeszcze jedna sprawa, mam wrażenie, że audio jest dużo, dużo lepsze.
Mowa tu o kanałach muzycznych, aczkolwiek dawno nie odpalałem ich, więc może coś już poprawili.
Być może też kwestia samych kolumn, dziś słuchałem koncertu live i bez zgrzytów, wszystko wyjątkowo żyło.
 
Ostatnia edycja:

miroski

Member
Mam UPC od zarania dziejów więc śledzę ten temat. Ostatnio dużo było pozytywnych głosów o Boxie 4K. Miałem dość powolnego Horizona więc gdy zadzwonili z UPC z propozycją nie zastanawiałem się długo. Testuję tego Boxa 2 dni. Ludzie, na Boga! Czy wy nie macie oczu i uszu? Ten "dekoder" jest słabszy od Horizona pod względem obrazu i dźwięku. Obraz łatwo porównać bo po Horizonie został kabel, który można wpiąć do TV i wyszukać niekodowane kanały cyfrowe. Przełączając miedzy tymi samymi kanałami na obu źródłach widać różnice. Obraz z Boxa jest mniej ostry. Jeśli chodzi o dźwięk, czy nikt się nie zorientował, że z tego Boxa wychodzi tylko sygnał PCM stereo? Wiele kanałów UPC ma ścieżkę oryginalną w DD 5.1, która świetnie brzmi przez soundbar z tylnymi głośnikami lub amnplituner z kinem domowym. Z tego Boxa tego nie usłyszymy. Wielki plus dla Boxa za funkcjonalność i działanie ale jego zastosowanie widzę bardziej jako multiroom do pokoju dziecka lub kuchni.
Przy okazji pytanie. Jak napisałem, podłączyłem kabel UPC do TV samsung Nu8002. Jak tym minimalistycznym pilotem przełączać ścieżki dźwiękowe? Włączyć lub wyłączyć napisy to przeprawa przez menu.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie wychodzi dźwięk 5.1 z boxa, trzeba tylko w filmie wybrać oryginalną ścieżkę dźwiękową
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miroski, jak poczytasz fora, to szybko się zorientujesz, że każdy piszę co innego. Jedni piszą, że obraz jest lepszy, inni, że gorszy.
Sam uważam, że ta wizja jest średniej jakości, ale ja się już przyzwyczaiłem do 4K i materiałów o wiele lepszej jakości, jak to co podaje jakakolwiek kablówka. Co do audio, to już pisałem. Jest świetnie (jak na kablówkę oczywiście), bazuje tutaj na kanałach muzycznych - które i tak nie mają nic wspólnego z jakością plików.

Zawsze jest możliwość przetestowania, jest możliwość zwrotu 14 dni. Nie widzę problemu.
Ja nie zwracam, jest bardzo zadowolony. Horizpn jest nieprzyjazny, a jak ktoś faktycznie ogląda kablówkę, to już samą możliwość wyboru głosowego dowolnego kanału warto wymienić.
Zupełnie inne korzystanie
 
Ostatnia edycja:

miroski

Member
U mnie wychodzi dźwięk 5.1 z boxa, trzeba tylko w filmie wybrać oryginalną ścieżkę dźwiękową
A co napisałem w swoim poście? Nie wierzę, że masz 5.1. Do tego potrzebny jest DD. W ustawieniach boxa jest przełącznik "włącz dolby" ale on nic nie daje. Na wszystkich kanałach i ścieżkach jest PCM. Możesz napisać jak masz podłączonego Boxa i skąd wiesz, że otrzymujesz dźwięk DD 5.1 lub 2.0? Ja sprawdzałem na TV Samsung z sounbarem HW-N950K (przy wybieraniu ścieżek, w opcjach dźwięku DD jest nieaktywne) i amplitunerze Denon - zawsze PCM stereo.
 

miroski

Member
Zawsze jest możliwość przetestowania, jest możliwość zwrotu 14 dni. Nie widzę problemu.
Ja nie zwracam, jest bardzo zadowolony. Horizpn jest nieprzyjazny, a jak ktoś faktycznie ogląda kablówkę, to już samą możliwość wyboru głosowego dowolnego kanału warto wymienić.
Zupełnie inne korzystanie
Ja zwrócę. Jakość obrazu jest słabsza ale do "konsumpcji" telewizji wystarczająca. Nie mogę przeboleć braku DD. Stacje grupy TVN (TVN. TVN7, TVN Fabuła) w wieczornym paśmie filmowym niemal zawsze mają bardzo dobrze brzmiące ścieżki oryginalne DD 5.1. Również Ale Kino, Stopklatka i wiele innych. Odsłuchuję je soundbarze Samsung HW-N950K i jest super. Jestem tym bardziej zawiedziony, że dokupiłem na pół roku dostęp do HBO z myśłą, że premiery filmowe obejrzę w dobrym 5.1 a zaszłości w stereo na HBO GO. Jeszcze takie ciekawostki z Boxem. TV Samsung przypisał mu ikonkę AppleTV a Denon nazwał Horizon4. Streaming kanałów jest opóźniony o ok. 5-10s w stosunku do kabla. Jeżeli oglądając na tym Boxie "narodowy" mecz usłyszysz u sąsiada ryk to wiedz, że za kilka sekund zobaczysz bramkę.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co napisałem w swoim poście? Nie wierzę, że masz 5.1. Do tego potrzebny jest DD. W ustawieniach boxa jest przełącznik "włącz dolby" ale on nic nie daje. Na wszystkich kanałach i ścieżkach jest PCM. Możesz napisać jak masz podłączonego Boxa i skąd wiesz, że otrzymujesz dźwięk DD 5.1 lub 2.0? Ja sprawdzałem na TV Samsung z sounbarem HW-N950K (przy wybieraniu ścieżek, w opcjach dźwięku DD jest nieaktywne) i amplitunerze Denon - zawsze PCM stereo.

Wybierasz jakiś kanał na którym leci film, klikasz OK, pojawia Ci się opis filmu, przechodzisz do "języka" i zmieniasz na ścieżkę oryginalną. Voilla
 

miroski

Member
Jeszcze jeden minus w stosunku do Horizona. Brak telegazety. Może to przeżytek ale czytałem, że sporo ludzi nadal z niej korzysta i nie ma planów likwidacji. Z brakiem telegazety wiąże się też problem napisów. Kanały TVP i Polsatu właśnie w telegazecie je nadają. UPC Box co prawda je wyciąga ale chyba poddaje jakiejś konwersji bo różnie wyglądają. W niedzielę na filmie Kod da Vinci (Polsat) były tak małe, że nieczytelne z 3.5m. na TV 65". Z napisami w ogóle są jakieś bugi bo w jednym przypadku oglądając film z opcji "oglądaj od początku" (TVN Fabuła) nie mogłem ich włączyć mimo, że w trwającym filmie "na żywo" były.
Problem z napisami zgłosiłem i przy okazji rozmawiając z technikiem dowiedziałem się, że brak dźwięku DD jest znany, pracują nad tym i będzie rozwiązany w aktualizacji. Tylko, że pracują nad tum już pół roku.
Może kogoś to zainteresuje więc sprawdziłem w jakiej jakości jest nadawany dźwięk w niekodowanych kanałach Start HD. Podstawowa ścieżka jest zawsze PCM stereo. Druga może być PCM lub DD. Dolby Digital jest niestety w stereo z jednym wyjątkiem. Sprawdzałem filmy nadawane w wieczornym, niedzielnym paśmie filmowym i film "Cztery wesela i pogrzeb" na TVP Kultura miał drugą ścieżkę w DD+ 5.1. Były też pierwsza PCM stereo i trzecia DD+ 2.0.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie, jeżeli za minus traktujesz brak telegazety, to można się czepiać.

Dla mnie, to coś tak archaicznego, że gdybyś nie przypomniał, to pewnie zapomniałbym, że taki twór kiedykolwiek kiedyś funkcjonował. To tak, jakby ktoś miał żal, że nie ma już telefonów tarczą obrotową, wszak, też zapewne wiele osób z tego jeszcze korzysta.

Dla mnie liczy się jedno - komfort. Siadam, włączam, biorę pilota, mówię jaki chce kanał i zapominam. Nie muszę nic klikać, czy szukać.
Przez to szukanie czy przełączanie, tym czymś, co zwie się pilotem w Horizonie, niemal zupełnie zrezygnowałem z oglądania.

Możesz jedną komendą głosową przeskoczyć całą listę kanałów i to jest absolutna bomba.

Czego można więcej wymagać od kablówki, jeżeli założymy, że jesteśmy na forum HDTV, gdzie z założenia, większość ma instalacje KD, Netlixy, HBO, kolekcje filmów BR, więc siłą rzeczy, ma pełną świadomość, że tych treści w pełnej obsłudze (jak napisy) szuka się w innym miejscu. UPC, to tylko kablówka.

Dodam, że od 2 tygodni, nie wystąpiły żadne problemy. Wszystko działa jak marzenie (odpukać). Horizon już by zaliczył zwiechę.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kablem, wyznaje zasadę, że co można kablem, to łącze się kablem.
Aczkolwiek monter mówił, że mam blisko routera i żeby nie łączyć i też będzie ok.

Btw. Porównywałem też prędkość przełączania kanałów do mediaboxa z nagrywarką, czyli jednego ze starszych dekoderów i prędkość jest taka sama, z tą różnicą, że na mediaboxie szybciej słyszymy głos.

Generalnie jeżeli chodzi o prędkość przełączania, to u mnie nie jest szybciej od Horizona/Mediaboxa, jest co najmniej tak samo.

Dzisiaj też jak zacząłem ściągać większy plik na PC, to dekoder przymulił i przez chwilę wywalało komunikat z błędem i prośbą o kontakt. Nie dało się przełączyć na inny kanał, ciemność była.
Po chwili się łącze w dekoderze ustabilizowało, czyli może się zdarzyć dokładnie to o co kiedyś sam pytałem.
 
Ostatnia edycja:

Seizo

Active member
Bez reklam
Tak, miesiąc karencji. Ja biorę na drugi dzień na inne dane.
Absurd, nie?
Dziś rozmawiałem z UPC i podobno od tego miesiąca zaszły zmiany i miesięczny okres karencji obowiązuje już typowo pod dany adres i nie ma znaczenia, czy bierzesz na inne dane. Nie podepną i uj bo zmienili regulamin. Swoją drogą nie wczytywałem się żeby to potwierdzić. Udało mi się wynegocjować w ramach przedłużenia umowy abo za 89.00 z 4k boxem. Zobaczymy ile to warte.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie będę tego komentował nawet. Komu oni łaskę robią.

Jaką masz ofertę, bo rozumiem, że na 24/msc. skoro negocjowałeś, a w DUK na 12msc. nie robią. Co dokładnie masz za te 89zł teraz?
 
Do góry