HD DVD wygrało z Blu-ray

punkt

New member
Liczba i ciężar bzdur jakie można przeczytać na 4 stronach tego wątku jest przytłaczająca - więc pozwólcie, że dorzucę swoje dwa grosze jako uczestnik rynku i osoba mocno zainteresowana wspieraniem obu formatów (a to właśnie my zaangażowaliśmy się we wspieranie ich jako pierwsi handlowcy w Polsce - odsyłam do newsów na wszystkich dużych portalach filmowych i HD z grudnia 2006)

@ SCOTI
temat dyskusji bardzo nie na miejscu - użycie formy dokonanej w przypadku zagadnienia tak rozwojowego to faktycznie jak sam napisałeś "sęsacja"

Co do powodów wycofania się Warnera - proszę podawaj źródła takich bzdur bo zalatuje "Faktem" czy "Super Ekspresem". Warner się nie wycofał - a zmienił model dystrybucji - do takiego jaki ma już w niemal całym regionie. Powołano więc nową spółkę Galapagos w której pracują i której szefują dokładnie Ci sami ludzie którzy wcześniej pracowali i szefowali w WHV Polska. W dwóch zdaniach przeczysz więc sam sobie - gdyby ktoś się WYCOFAŁ to jego filmów nie byłoby w danym kraju i koniec.

@bluray
Żadnych zapowiedzi BD do stycznia? Imperial się wycofał? Również proszę o źródło informacji - w tym roku czeka nas jeszcze około 12 filmów Blu-ray od IMPERIALA.
Cytuję "filmy BD się nie sprzedają" - chyba w kiosku z warzywami. Rynek BD w Polsce ma się ku zaskoczeniu Imperiala lepiej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Zdradzę Ci, że tylko w sierpniu nasz sklep sprzedał trzycyfrową liczbę sztuk filmów BD - a gdzie tam do świątecznego sezonu?

Nie ośmieszaj się więc proszę takimi wypowiedziami - i przede wszystkim nie wprowadzaj w błąd innych.

Moje dodatkowe trzy grosze do dyskusji na temat walki formatów:
- według badań które przeprowadzono na nasze zlecenie w czerwcu 2007 - sprzedaż filmów BR i HD w Polsce wynosiła odpowiednio 9:1
- do końca roku czeka nas na pewno przynajmniej kilkanaście nowych tytułów BD i minimum kilka tytułów HD
- po wydaniu Apocalypto i Hannibala na HD stosunek sprzedaży w Polsce według naszych informacji wynosi 8:2
 

kber81

New member
punkt44.pl napisał:
Również proszę o źródło informacji - w tym roku czeka nas jeszcze około 12 filmów Blu-ray od IMPERIALA.

Jest szansa byś uchylił rąbka tajemnicy i podał garść tytułów? Lepiej wcześniej zaplanować budżet ;) Dzięki.
 

punkt

New member
kber81 napisał:
Jest szansa byś uchylił rąbka tajemnicy i podał garść tytułów? Lepiej wcześniej zaplanować budżet ;) Dzięki.

Niestety nadal czekam na oficjalny kalendarz wydań do końca roku - puki go nie mam nie chcę nic zapowiadać - ponieważ różnie może być - wymagam wiarygodnych informacji więc sam chciałbym takie serwować.
Jeden z tytułów co do którego czekamy tylko na potwierdzenie daty to Ghost Rider

Wszystkie oficjalne i potwierdzone informacje będę umieszczał w wątku
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13547
 

iqpablo

New member
SCOTI napisał:
@ Kber81

Na koniec dodam, że Warner Bros wycofał się z polskiego rynku. Podobno z powodu zbyt dużej skali piractwa w naszym kraju. Dystrybucją filmów Warnera na Polskę zajęła się firma Galapagos.
Pozdrawiam.

bzdura jest fakt ze firmy sie zamykaja bo jest piractwo. to jest proba zwalenia zlej polityki firmy dystrybujacej na zwyklych ludzi. oto przyklad: kupielem 2 lata temu serial smallville sezon 1, 3 i 4. niestety sezonu drugiego nie wydal wb az do dzisiaj. nie wspomne ze juz dawno wyszedl na zachodzie sezon 5. w tym czasie WB wydalo cala mase jakichs starych gniotow i bajek sprzed 20 lat. wiec co ja mam zrobic w zwiazku z tym?? ano kupie sobie te brakujace sezony np. w amazon.de i nie dam zarobic firmom polskim poniewaz same sie o to prosza.
tak samo bylo z serialem 4400. kupielm go nawet z polskimi napisami w wymienionym juz sklepie na rok przed polska premiera.
wiec niech nikt mi nie mowi ze sie firmy zamykaja bo jest piractwo. ja chetnie kupie filmy na dvd tylko ze nie ma ich w polsce. a jak sa to z duzym opoznieniem. wiec ja sobie wole kupic te filmy o wiele wczesniej na zachodzie. mysle ze wielu tak robi.
ot i przyczyna braku popytu. hahaha

punkt44.pl napisał:
Co do powodów wycofania się Warnera - proszę podawaj źródła takich bzdur bo zalatuje "Faktem" czy "Super Ekspresem".

oto źródełko: http://www.filmweb.pl/DVD++zagraniczne+firmy+mogą+wycofać+się+z+Polski,News,id=35515
 

punkt

New member
iqpablo napisał:
bzdura jest fakt ze firmy sie zamykaja bo jest piractwo [...]
oto źródełko: http://www.filmweb.pl/DVD++zagraniczne+firmy+mogą+wycofać+się+z+Polski,News,id=35515

O tym właśnie napisałem - to totalna bzdura - każdy kto współpracował z Warnerem otrzymał informacje o przyczynach restrukturyzacji - na pewno słowa tam nie było o piractwie. Poza tym - co to za rozwiązanie wobec piractwa - sprzedawać te same tytuły przez inny podmiot?

Link tym bardziej szokujący.

Co do polityki wydawniczej Warnera w Polsce - wolę się nie wypowiadać. Niech znamienny będzie fakt, że nic dobrego nie mógłbym powiedzieć :)
 

SCOTI

New member
@ Punkt44.pl

Co do dyskusji to uważam że jest jak najbardziej na miejscu. Po to jest to forum. Z każdej dyskusji można wyciągnąć jakieś wnioski. Jakie będą to wnioski każdy z nas wybierze sam. Nikt nikogo do niczego na siłę nie będzie przekonywał. Pisanie że są to bzdury jest nie na miejscu. Myślę że osoby które pisały te artykuły czy to w prasie czy w portalach internetowych są większymi fachowcami od nas wszystkich. Sądze również że przeprowadzanie badań co się sprzedaje lepiej a co gorzej nie do końca ma sens. Te dane mogą się bardzo szybko zmienić. Przykładem mogą być sondaże przedwyborcze które żadko pokrywają się z rzeczywistością. Co do źródeł to Faktu i Super Ekspreseu nie czytam a Iqpablo podał Tobie źródło tych informacji.
Dodam jeszcze że moim zdaniem na forum nie powinno się reklamować swojej firmy co zauwarzyłem że czynisz.
Pozdrawiam.

@ Punkt44.pl

Zapomniałem jeszcz o jednej sprawie. Życzę Tobie i firmie jak największej liczby sprzedanych płyt. Mam tylko nadzieję że ceny będą spadać.
Pozdrawiam.


Proszę edytować posty (patrz regulamin), a nie pisać jeden pod drugim, bo będą procenty.

Ortografia!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Marcin_s

Member
MDP - niezalezna wytwornia robiaca firmy ze sportami extremalnymi (snowboard) pierwsza swoja produkcje w HD wydala jako HD DVD...
Niewiele jest BD na niezaleznym rynku
 

punkt

New member
SCOTI napisał:
@ Punkt44.pl

Co do dyskusji to uważam że jest jak najbardziej na miejscu. Po to jest to forum. Z każdej dyskusji można wyciągnąć jakieś wnioski. Jakie będą to wnioski każdy z nas wybierze sam. Nikt nikogo do niczego na siłę nie będzie przekonywał. Pisanie że są to bzdury jest nie na miejscu. Myślę że osoby które pisały te artykuły czy to w prasie czy w portalach internetowych są większymi fachowcami od nas wszystkich. Sądze również że przeprowadzanie badań co się sprzedaje lepiej a co gorzej nie do końca ma sens. Te dane mogą się bardzo szybko zmienić. Przykładem mogą być sondaże przedwyborcze które żadko pokrywają się z rzeczywistością. Co do źródeł to Faktu i Super Ekspreseu nie czytam a Iqpablo podał Tobie źródło tych informacji.
Dodam jeszcze że moim zdaniem na forum nie powinno się reklamować swojej firmy co zauwarzyłem że czynisz.
Pozdrawiam.

Nie podważam dyskusji ani treści podanego artykułu - bo decyzja Paramounta nadaje kolorów walce którą HDDVD z kretesem przegrywało. W Twoich wypowiedziach przyczepiłem się jedynie do tematu który - chyba się ze mną zgodzisz - w aktualnej sytuacji jest niefortunny.
Co do Warnera - dostałem źródło i opisałem jak faktycznie wygląda sytuacja.
W kwestii sprzedaży - przyrównywanie badań ilościowych sprzedaży do sondażu na temat sympatii politycznych nie ma sensu. Pierwsza wartość jest określona a nie szacowana - należy jedynie dotrzeć do jak największej ilości danych. Tymi które sam posiadam się podzieliłem.


Podsumowując - jeśli uważasz, że podważam sens dyskusji czy wszystkie prezentowane informacje to źle mnie zrozumiałeś. Wytknęłem tylko temat wątku i pewne elementy pojawiające się w dyskusji a co do których mam pewność, że odbiegają od faktów.
 

Hawkmoon

New member
SCOTI napisał:
@ Punkt44.pl

Co do dyskusji to uważam że jest jak najbardziej na miejscu. Po to jest to forum. Z każdej dyskusji można wyciągnąć jakieś wnioski. Jakie będą to wnioski każdy z nas wybierze sam. Nikt nikogo do niczego na siłę nie będzie przekonywał. Pisanie że są to bzdury jest nie na miejscu. Myślę że osoby które pisały te artykuły czy to w prasie czy w portalach internetowych są większymi fachowcami od nas wszystkich. Sądze również że przeprowadzanie badań co się sprzedaje lepiej a co gorzej nie do końca ma sens. Te dane mogą się bardzo szybko zmienić. Przykładem mogą być sondaże przedwyborcze które żadko pokrywają się z rzeczywistością. Co do źródeł to Faktu i Super Ekspreseu nie czytam a Iqpablo podał Tobie źródło tych informacji.
Dodam jeszcze że moim zdaniem na forum nie powinno się reklamować swojej firmy co zauwarzyłem że czynisz.
Pozdrawiam.

wydaje mi się że statystyki sprzedaży MAJĄ bardzo wielkie znaczenie i nie da się ich w żaden sensowny sposób powiązać z sondażem (jakimkolwiek czy to przedwyborczym czy w istotnej dla tematu sprawie). Różni je przede wszystkim to, że statystyka sprzedaży odzwierciedla stan faktyczny a nie życzeniowy (jak w przypadku sondaży). Gdyby powoływano się na na przkład ankietę w której byłoby postawione pytanie: W jakim formacie Pan/Pani skłonny/a byłby/aby zakupic film w następnym roku (BD/HDDVD)? - to przyznałbym ci rację, że nie ma większego sensu się na wyniki powoływać (choć warto wziąć je pod uwagę. Tymczasem statystyki sprzedaży odzwierciedlają w tym wypadku bardzo ważny czynnik, tj. stosunek posiadanego sprzętu do odbioru materiałów HD wśród ludzi, którzy już w tej chwili takowy posiadają i są skłonni zakupić po obecnej cenie film w takiej jakości. Zapytasz jakie to ma znaczenie - ano w ogólności może mieć niewielkie - gdyż po unormowaniu się cen odtwarzaczy na poziomie typowego polskiego szaraczka, wraz z powiększeniem katalogów sprzedaży, może się wszystko zmienić (zwłaszcza czynniki o których pisaliście wcześniej takie jak koszt "tanich" produkcji może zaważyć), tylko problem w tym, że do tego czasu HDDVD może nie dotrwać. Dlaczego??? Ano właśnie ze względu na statystyki sprzedaży. Każda firma biorąc pod uwagę tak znaczną różnicę w statystyce sprzedanych tytułów łatwo może (co nie znaczy że musi) dojść do wniosku, że można sobie odpuścic wydawanie na HDDVD. Jednak w tym własnie momencie można zadać pytanie, dlaczego w takim razie taki potentat jak Paramount zdecydował się na taki krok - i to myślę prędzej można polecić uwadze KE, niż domniemane wspieranie BD, które jakby nie patrzył podyktowane jest bardziej względami ekonomicznymi. Nie mniej jednak kończąc niejako swój udział w tej mimo wszystko jałowej dyskusji, wbiję nieco szpilkę zwolennikom BD, przyznając po części rację Scotiemu, że krok Paramountu może zmienić, sytuację na rynku i warto o tym wspomnieć - choć kruszyć kopie już chyba niekoniecznie. Pozdrawiam i życzę wielu wspaniałych wrażeń przy oglądaniu filmów w jakości HD.

PS: Uważam, że reklama, zwłaszcza powiązana z realnym kontaktem ze sprzedawcami poprzez forum jest jak najbardziej na miejscu. Pokazuje, że sprzedawcy nie tylko siedzą czekając na klienta, ale aktywnie go poszukują. Popieram więc ukazywanie swojej oferty na forum, byle nie nachalne i bez spamu.
 
Ostatnia edycja:

punkt

New member
Marcin_s napisał:
MDP - niezalezna wytwornia robiaca firmy ze sportami extremalnymi (snowboard) pierwsza swoja produkcje w HD wydala jako HD DVD...
Niewiele jest BD na niezaleznym rynku

To fakt - i mam pewną teorię co do przyczyny. PODOBNO produkcja w niskich nakładach jest dużo tańsza i dużo łatwiejsza w przypadku HD. Stąd - mniejsze firmy chcąc wejść w nośniki nowej generacji wybiera ten łatwiej dla nich dostępny - nawet jeśli w chwili obecnej jest mniej popularny.

SCOTI napisał:
Zapomniałem jeszcz o jednej sprawie. Życzę Tobie i firmie jak największej liczby sprzedanych płyt. Mam tylko nadzieję że ceny będą spadać.
Pozdrawiam.

Dziękuję za życzenia :)
Jeśli chodzi o ceny płyt BD - nie mam zbyt dobrych wieści. Nie zapowiada się aby tytuły wydane przez Imperiala (czyli w zasadzie wszystkie oficjalnie dostępne BD w Polsce) taniały w najbliższych miesiącach. Polityka firmy w tym zakresie jest ogromnie sztywna - i nawet najwięksi sprzedawcy nie mogą liczyć na ustępstwa w tym zakresie. Co innego HD - ceny kilku tytułów już teraz są IMHO rozsądne (poniżej 100pln).

Ilość sprzedanych płyt jest jak wiadomo bezpośrednio związana z liczbą odtwarzaczy - czekamy więc aż te zaczną trafiać pod strzechy zwykłych śmiertelników :)
I ciekawostka z tego tygodnia - odtwarzacz kombo w gazetce.... AUCHAN http://www.auchan.pl/promocje-auchan2.html
10 rat po 299,9 to już nie tak źle
 

SCOTI

New member
Proszę edytować posty (patrz regulamin), a nie pisać jeden pod drugim, bo będą procenty.

Ortografia!!!

Jak edytuje się zbyt długie posty zwracana jest uwaga że są za długie. Jak nie edytuje się wcale to jest również źle.
Faktycznie popełniłem błąd ortograficzny ale żeby od razu podkreślać to na kolor czerwony. Chyba że moim stwierdzeniem że nie powinno się wciskać reklam na tym forum naraziłem się administratorom. Ja swojego zdania nie zmienię i twierdzę że jesteśmy zasypywani zbyt dużą ilością reklam. Oczywiście nie tylko na tym forum ale również w telewizji, co szkodzi nam wszystkim a w szczególności naszym dzieciom.

Pozdrawiam również administratorów.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
SCOTI napisał:
Jak edytuje się zbyt długie posty zwracana jest uwaga że są za długie...

Wszystko jest napisane w regulaminie, zarówno odnośnie edytowania postów jaki i ortografii. Nie rozumiem tego tekstu o narażeniu się administratorom?? Jeżeli będziesz pisał we właściwych wątkach, poprawną polszczyzną (czepiam się głównie RAŻĄCYCH błędów ortograficznych, nie literówek, czy jakiś drobiazgów) możesz krytykować sobie co chcesz (no może z wyjątkiem AR:D ). Sądzę, że krytyka Twoich przydługich postów dotyczyła raczej przytaczania cytatów bez skracania. PZDR
 

musti

Banned
Na rynek wchodzi własnie nowy Blu-ray Sony BDP-S300. Cena sugerowana przez producenta 2200,-
Model pojawi się w promocji europejskiej z trylogią Spidermana (3 x BD) gratis!!!
 

punkt

New member
Jeszcze w temacie "zwycięstwa HDDVD" i "wycofania się Imperiala"
Najprawdopodobniej w ostatnim kwartale czeka nas prawdziwy wysyp Blu-ray. Tylko październik obfitować będzie w kilkanaście tytułów z Polskim tłumaczeniem.
Więcej szczegółów wkrótce.
 

iqpablo

New member
no wlasnie maja sie ukaza nastepne modele bd:

  1. samsunga 3 modele: BD-P1400 i BD-P2400 Kosztują one, odpowiednio 549$ oraz 599$ Są to następcy modelu BD-P1200. Urządzenia zostały wzbogacone o obsługę formatów audio Dolby TrueHD oraz DTS HD. Pozostałe parametry wyglądają podobnie: HDMI 1.3, 1080p przy 24fps, upscaling DVD do 720p/1080i/1080p, odczyt BD, DVD i CD, Ethernet. Wyższy model ma procesor HQV do obróbki video. Model BD-UP5000 odtwarza zarówno Blu-Ray, jak i HD DVD. Odtwarzacz pojawi się w handlu już wkrótce w USA w zapowiadanej wcześniej cenie 1049$, czyli o 50$ drożej do konkurencyjnego LG BH200.
  2. Następcą modelu BDP-LX70, zaprezentowanego przez firmę Pioneer wiosną bieżącego roku, jest BDP-LX70A. Umożliwia on dekodowanie Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio. Obsługuje pełną rozdzielczość HD również przy 24 klatkach na sekundę. Audio, zdjęcia i filmy mogą być przesyłane domową siecią dzięki obsłudze protokołu IP. Urządzenie jest kompatybilne z DNLA, co oznacza, że pliki z domowego komputera (takie jak MPEG, WMV, MP3, WMA, WAV, JPEG, PNG czy GIF) mogą być przesyłane za pośrednictwem Ethernetu do urządzenia. Mogą być one również odtwarzane z płyt DVD. Odtwarzacz obsługuje łączność dwukierunkową HDMI CEC.
I kto tu mowi ze hddvd wygralo z bd. jesli rynek bedzie zalany odtwearzaczami bd to wiadomo ze ludzie beda tez kupowac plyty bd, wiec predzej czy pozniej studia filmowo chcac sprzedac wiecej nosnikow beda zmuszeno zrewidowac swoja polityke co do wylacznosci na jeden rodzaj plyt.
 

SCOTI

New member
pooh1968 napisał:
Wszystko jest napisane w regulaminie, zarówno odnośnie edytowania postów jaki i ortografii. Nie rozumiem tego tekstu o narażeniu się administratorom?? Jeżeli będziesz pisał we właściwych wątkach, poprawną polszczyzną (czepiam się głównie RAŻĄCYCH błędów ortograficznych, nie literówek, czy jakiś drobiazgów) możesz krytykować sobie co chcesz (no może z wyjątkiem AR:D ). Sądzę, że krytyka Twoich przydługich postów dotyczyła raczej przytaczania cytatów bez skracania. PZDR[/QUOTE

Jest wiele tekstów na tym forum, które jak to określiłeś zawierają rażące błędy a nie są zauważane. To jest fakt i wystarczy poczytać niektóre wypowiedzi. Do błędu się przyznałem. Poczułem się tylko jak w szkole na sprawdzianie. Brakowało jeszcze końcowej oceny (stopnia).
Dziwię się, że nie rozumiesz o co chodziło mi w tekście o narażaniu się administratorom. Po prostu natrafiłem na drażliwy temat jakim jest reklama na tym forum i zacząłem to krytykować. Mi osobiście ona przeszkadza i myślę że nie tylko mi. Tylko nikt o tym głośno nie mówi.
Krytykować mam prawo wszystkich (nawet administratorów). Krytyka bardzo często przydaje się krytykowanej osobie. Ja krytyki się nie boję w stosunku do mojej osoby, tylko słucham i wyciągam z niej wnioski. Rozumiem że bardzo wiele osób jej nie lubi i zaraz się z tego powodu denerwują.
Uważam również, że są inne sposoby aby to forum istniało jak najdłużej (za czym oczywiście jestem) np. dobrowolna opłata. No ale to już nie moja sprawa.
Pozdrawiam.
 

bluray

Banned
Jeszcze w temacie "zwycięstwa HDDVD" i "wycofania się Imperiala"
Informacje pochodzą wprost od pionu handlowego MM/S.
Nie jestem źródłem tych sensacji.
Jak będzie zobaczymy.
Im więcej pozycji na rynku to tym większa radość.
Jesień będzie gorąca i to dla nas lepiej.
I uwaga :
Polskie HD DVD w punkt 44 już poniżej 100 zł a więc o 20% tańsze niż płyty BD.
Oceniam narzut tego sklepu na poziomie min. 40%
 

punkt

New member
bluray napisał:
Informacje pochodzą wprost od pionu handlowego MM/S.
Nie jestem źródłem tych sensacji.

Jeśli tak - to świadczy tylko o nich :)
Na samych działach film w/w sieci można czasami usłyszeć niestworzone historie.

bluray napisał:
Im więcej pozycji na rynku to tym większa radość.
Jesień będzie gorąca i to dla nas lepiej.

Nie sposób się nie zgodzić - sam nie mogę się doczekać.

bluray napisał:
Polskie HD DVD w punkt 44 już poniżej 100 zł a więc o 20% tańsze niż płyty BD.
Oceniam narzut tego sklepu na poziomie min. 40%

Jeśli chodzi o ceny - to fakt - HD w Polsce będą bardziej atrakcyjne cenowo. Co do narzutu - takie wartości są w naszej rzeczywistości nierealne - chociaż bardzo, bardzo chciałbym :D
 

SCOTI

New member
Przeglądając dostępne tytuły filmów na HD DVD i Blu-ray zauważyłem ciekawą rzecz. Filmy wydane na Blu-ray rzadko zawierają tłumaczenie polskiego lektora w przeciwieństwie do HD DVD. Ciekawy jestem czy to będzie miało znaczenie przy wyborze formatu przez samych zainteresowanych. Z mojej praktyki wynika że klienci nie chcą oglądać filmów bez lektora.
Pozdrawiam.
 
Do góry