Harman Kardon avr 370

kiliusz

Member
Jest to mój pierwszy sprzęt tego typu. Wcześniej miałem plastikowe zestawy. Ale tak jestem zadowolony z tego sprzetu. Do tego mam kolumny JBL arena 180+120+125c i w stereo fajnie brzmi i filmy świetnie się ogląda.
 

Pr3dator

New member
U mnie na 25m2 gra zestaw JBL Studio 580+530+520c+550p+HK AVR 370 i jestem z perspektywy czasu zadowolony zarówno w stereo jak i kd. Flac'i poza usb lataja tez po wifi. Choć do kina po głowie chodzą mi jakiś pomysł dołożenia dodatkowych głośników.
 

astrajarek

New member
avr 370 daje rade? ze studio 580 5.1 set , pytam bo przymierzam sie do studio 290 5.1 set, a nie wiem jak z tą mocą do końca jest, czy jest te 125 watt na kanał czy testowe po obciażeniu tylko 36 watt?
 

Pr3dator

New member
W liczbach ci nie odpowiem natomiast na taki metraż nigdy problemu z brakiem mocy nie miałem :). Czy to kino czy muzyka czy to gry. Troche w ampli denerwuje mnie czas reakcji/szybkość poruszania się po menu i listach... czasami mam ochotę wywalić go za to przez okno.


Swego czasu jak szukałem info znalazłem cos takiego na forum zagranicznym:
M Code is correct for the 5 channel assessment, according to the measurements of a German magazine.
I downloaded the paid pdf versions of their tests and am posting here the results.

Basically the AVR-370 (same as 3700) measures 44W on 5 ch and 42W on 7 ch at 6 ohm.
The surprise is the AVR-270 which measures almost the same: 41W on 5 channels 8 ohm.
It is actually not a surprise for who, like me, owned both: I did not notice any power difference in switching from the 2700 to the 3700 and they sounded absolutely identical.
efb7f2fa_AVR-370meaurements.jpeg

b73cacfb_AVR-270measurements.jpeg


Choć są to dane dla 270. Niestety nie miałem możliwości podpięcia JBL'i pod inne ampli żeby zobaczyć różnicę.
 
Ostatnia edycja:

astrajarek

New member
mam pytanie - to spadanie mocy to normalne w amplitunerach(takie duże),czy to przypadłość AVR 370 i jeszcze jedno czy po rozszerzeniu o wzmacniacz
moc na pozostałych końcówkach nie spadnie lub mniej(central ,surrond)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moc zawsze spada. Tylko w jednych amplitunerach bardziej, a przy innych mniej. Kwestia wydajności. Jak fronty napędzisz wzmacniaczem bądź końcówką to zasilacz amplitunera będzie mniej obciążony więc moc mniej spadnie.
 

fermi

New member
AVR370 a jakość

Witam. A ja chciałem się odnieść do jakości dźwięku tego sprzętu, nie macie wrażenia że jest słabiutki?? Jak rok temu kupowałem ten model, wzorując się na modelu szwagra avr260 podpiętych do KEF C7 to wydawało mi się że jest super, ale po podpięciu końcówki mocy audiolaba m-pwr doznałem szoku. Końcówka mocy o nie wygórowanych parametrach i nie wysokiej cenie zdeptała jakość mojego harmana avr370. Bujam się teraz na KEFach R300.
 

Maciej_S85

New member
Witaj. Mam podpięty pod 370 jeszcze wzmacniacz hk 980 i studio 180 plus reszta do 5.1. Pokój 22 metry ale wysoki bo 3.80 i filmy lecą na max -30 dB bo niżej to juz za głośno.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

Specnaz3

New member
Witam,

Przeczytałem cały wątek i mam coraz więcej wątpliwości :/ Dużo tutaj piszecie o świetnej jakości, oraz o wielu problemach HK i jestem w kropce Jaki amp kupić do ok. 3000zł? Paru kolegów ma HK tylko starsze modele i są zadowoleni, dlatego przychylnym okiem patrzę na tę markę.

Głośniki planuje kupić pylon audio sapphire 25. (fronty)

Czy warto kupić HK AVR 370?? może dołożyć i kupić Marantz Sr6009, a może jeszcze jakiś inny model amp?

AMP będzie działał w systemie stereo. chociaż kto wie co będzie w przyszłości:) Myslałem o amp tylko do stereo ale trudno zamykać sobie drogę do rozbudowy. Fajne są też te nowinki technologiczne bluetooth czy wifi :)

Czytam miliony artykułów i coraz większa woda z mózgu .
POMOCY !!!!
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Kupuj HK masz 2 lata pełnej gwarancji, czasem jak się ładnie poprosi to naprawię też nawet po gwarancji, co jest rzeczą niespotykaną w innych serwisach.
 

Bonaventura

New member
Czy warto kupić HK AVR 370?? może dołożyć i kupić Marantz Sr6009, a może jeszcze jakiś inny model amp?

Osobiście wolałbym Marantza. Przerabiałem już amplituner h/k i wolę się trzymać z daleka IMHO od tego badziewia. Za te same pieniądze wolę już Onkyo, Yamahe, Pioneera czy Marantza. Ostatnio zamieniłem h/k AVR 171 na Marantza 6008 - różnica jest nieporównywalna, jak maluch z Mercedesem.
 

Bonaventura

New member
Co chcesz Black przez to powiedzieć?
Ja widzę to z punktu użytkownika. Podłączam Marantza i wszystko hula. Podpinam h/k i co jakiś czas różne kaprysy: a to nie chce czytać pendraków przez usb, a to co jakiś czas kaszani mu się fonia i trzeba go uruchamiać ponownie, a to zrywa połączenie bezprzewodowe, a to nie pokazuje na wyświetlaczu tego czego potrzebujemy itd. itp. Ogółem cała masa irytujących detali. No i jakość wykonania, tu nawet nie ma co porównywać.
 
Do góry