Harman Kardon avr 370

Maciej_S85

New member
Mam pytanie, dziś kupiłem sobie przejściówkę z jack 6,3 na jack 3,5 aby sprawdzić jak gra na słuchawkach ampli. Podłączyłem pod niego słuchawki JBL J55i. Nie jest to jakiś cud, ale na iPodzie grały nieźle. I tu przeżyłem szok, bo po podłączeniu do 370-tki grają fatalnie, wokalu prawie nie słychać, basu nie ma, ogólnie bardzo źle. Testowałem na opcji harman headphones i bypas.
I tu jest moje pytanie, czy te wejście jest tak słabe, czy ampli wogule nie potrafi grać na słuchawkach?
 

Maciej_S85

New member
Hehe, masz rację :). Podłączyłem komputerowe Creativy i jest poprawnie. Czyli problem z kompatybilnością wersji do srajfonów. Uff, to dobrze bo bałem się, że coś zepsute.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pewnie stampowe pytanie.
Lepiej podłączyć hd 980 do avr 370, kablem cyfrowym, czy analogiem?
Narazie mam podpiętego go po coaxialu i nie wiem czy opłaca mi się kupowac kabel analogowy.
 

lechuprg

New member
Sorry za głupie pytanie. Przeszedłem forum i nie znalazłem jak ustawić amplituner żeby sensownie grał. Mam nietypowy zestaw 4.0.
Dla muzyki z HOME NETWORK/vTuner mam ustawione Surround Modes na Stereo 2ch - brzmi płasko zupełny brak basu, zmiena na Virtual Surround - For Two Speaker System - jest nadmiar basu ale czuć lekkie zmulenie brak wysokich tonów.
Dla filmów z TV to samo probowalem zapiąć ustawienia AUTO SELECT -AVR SELECTS BEST MODE wprawdzie wlanczaja sie tyle ale brzmi to poprostu źle. Automatyczne ustawianie Eq nie dziala bo nie mam ani suba ani centralnego głośniak
 

Gorylman

New member
Jak to jest z mocą końcówek przy 5 kanałach ? Wyczytałem w teście ze słabo sobie radzi. Czy to prawda ? Bo wychodzi na to ze niższa półka Harmana radzi sobie lepiej.
 

Maciej_S85

New member
U mnie pokój 20m2', zestaw 5.1, kolumny jbl studio 180 plus reszta i sub jbl studio 230p. Filmy z dźwiekiem dts czy dd grają na max głośności -32db. Wiec myśle ze głośno jest i mocy nie braknie.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

misio42

New member
ja mialem kupic hk avr660 dawno to bylo kosztowal kupe kasy troche mi brakowalo kasy, jak uzbieralem to juz hk 660 nie bylo a pojawily sie nowe hk 370 o polowe tansze niz hk 660 nawiasem muwiac ze hk 660 lub 760 to prawdziwe elektronie byly ze tak sie wyraze nie mialem zaufania do nowych wpasionych co prawda hk 370 w kodeki itp .kupilem w zamian marantza 7008 gra fantastycznie i moc ma jak sie nalezy ja byly zwolennik hk na dzien dzisiejszy odradzam kupno hk to nie te hk co kiedys
 

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podobnie jak kolega wyrzej -40 do -30 db, na JBL E100, E30, EC 25. Niestety już nie raz dziwcko obudziłem w innym pokoju :(
 

kalin86

New member
Witam mam pytanko otóż zakupiłem sobie AVR 370 i do tego głośniki Paradigma 9 v.7 ( zestaw w 5.0 tzn tylne monitory centralny i kolumny frontowe;)) no i teraz kwestia ustawienia tego AVR370 i tu mam kłopociki. Otóż tak manualnie ustawiając moge wybrac jedynie 7.0 opcje nie mogę włączyć tylnych kolumn bez włączania bocznych surround'ów. Opcja auto dopasowania każe podpiąć mikrofon, ale! po wpięciu mikrofonu leci test który zatrzymuje się na subwooferze, którego nie ma ;/

do tego zestawu mam wpięty komputer z którego puszczam filmy w 5.1 ale komputer wykrywa mi mój ampli jako DTS neo 6 a nie jako 5.0;/ natomiast konsole wykrywane sa przez mój ampli jako multich 4/3/1 czy jakoś tak... przez co dźwięk w tylnych głośnikach jest słabo słyszalny mimo włączenia podbicia na +10.

czy ktoś mógłby podpowiedzieć co i jak ustawić? bo opcji jest mnóstwo i przebić się przez to wszystko to potrzeba masy czasu.
 

whiter

New member
Witam Panowie!. Powiedzcie proszę jak jest w końcu z tym 5.1 w avr370, brakuje mocy czy nie???bo po przeczytaniu pewnego testu -8ohm x5=36w na kanał normalnie zwaliło mnie z nóg, a już z wielkim trudem przebolałem zasilacz impulsowy :) zestaw kina to jbl es100, es250p...dlatego wybór padł na harmana, wiem ze w stereo nie brakuje mu mocy.pozdrawiam
 

Borixon

Active member
Bez reklam
gdy tak czytam o tych nowych h/k to swoja 460 wymienie chyba dopiero gdy wyjdzie cos "wiekszego" niz 370... nie mam niestety porownania przy odsluchu, szkoda bo bo kilka bajerow typu wifi itp bym przyjal.
 

popej

New member
Powiedzcie proszę jak jest w końcu z tym 5.1 w avr370, brakuje mocy czy nie???bo po przeczytaniu pewnego testu -8ohm x5=36w na kanał normalnie zwaliło mnie z nóg
Muzyka nie jest w stanie obciążyć zasilacza tak jak sygnał testowy, dlatego w praktyce nie będzie takiego spadku mocy na wyjściu.
 

whiter

New member
Wiem ze to nie wątek o marantzie, ale zdecyduje się jednak na te markę, konkretnie na model 5009.Nie miałem możliwości odsłuchu jednego i drugiego, ale jakoś bardziej przemawia do mnie ampek który waży :) Kiedyś nawet harman zapierał sie że nie zrobią nigdy impulsówki, a tu proszę kryzys robi swoje :/ może kiedy pójdą po rozum do głowy?
 
Do góry